DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 07. 2010.   #31
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku

Mi dajemo porez a onda drzava daje Juri, Fiat-u i onoj trecoj kompaniji pod 50.000.000 din. za otvaranje novih radnih mesta?? Mrsh bre!
Pre tri godine sam sa mesovitom firmom pokusao konkurisati za ove drzavne poticaje za otvaranje 15 novih radnih mesta u IT. Strani ulagac je obezbedio vrhunsku opremu i zakup prostora vrednosti cca 80.000 E....odbijeni smo jer to je bilo "malo" radnih mesta. Mi i pored ideje i projekta nismo imali dovoljno kapitala za ta nova radna mesta (samo plate u prvoj godini) i sve je ostalo u fazi pokusaja. Te godine su ove pare dobili izmedju ostalih, pogadjate...ovi sto pootvarase supermarkete od Subotice do Nisa.
To se zove, "debeloj guski podmazuju krila".
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" 3banchi za poruku:
Staro 19. 07. 2010.   #32
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao webgazda Pogledajte poruku
A u takvom smo sranju i zbog sive ekonomije i jos brdo drugih stvari koje bi se lakse resile da drzava ima para!
Ne bih da idem offtopic, ali moram. Da (ova) država ima više para jedino što bi se rešilo to je visina primanja ovih što su na budžetu i što ne bi sad morali da otpuštaju ljude koje su pozapošljavali proteklih godina dok su, jel te, imali pare. Proteklih godina je bilo i kredita i investicija i svega i glavni problem koji su "rešili" dok su imali pare to je da su se državna administracija i lokalne samouprave višestruko uvećale. Ono što se tiče nas "ostalih" poreskih obveznika lagano tapka u mestu ili ide po principu korak napred, dva nazad. Pored ovih što su "na budžetu", jedino je Miladin Kovačević od svih poreskih obveznika Srbije imao neku korist.

Da se ne shvati pogrešno, porez treba plaćati, ali daleeeeeeeko od toga da je glavni problem ove zemlje što neko ne plaća porez. Mnogo su veći problem ovi što raspolažu našim poreskim parama. Saberi Miladina i vakcine protiv ptičijeg gripa i imaš novca koje porezom ne mogu da nadoknade svi freelanceri Srbije u sledećih 100 godina.

Poslednja izmena od mileusna : 19. 07. 2010. u 18:44.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje mileusna za poruku:
Staro 19. 07. 2010.   #33
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Porez ovoj drzavi (iliti pokusaju iste) ne treba placati... Zasto, upravo zbog razloga koje je Mileusna naveo. I josh gomila drugih doduse, ali necemo sada cepidlaciti...

Dakle, resenje je da placash porez drugoj drzavi. Zasto? Samo zbog inata! Lepo otvorish neku ofshore firmu, i radish. Ako nista drugo, bar cesh moci da koristish PayPal.

Jer ovo sto ovi rade, a i oni prethodni, a i neki sledeci nije normalno...

Lepo kaze stara izreka, ovce su za sisanje. A sad ti nemoj da budesh ovca, pa lepo u ofsore.
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 07. 2010.   #34
viktors
novi član
 
Avatar viktors
 
Datum učlanjenja: 17.07.2010
Poruke: 4
Hvala: 3
0 "Hvala" u 0 poruka
viktors is on a distinguished road
Default

O vidim da ste se bas raspricali u ovoj temi.

Nisam vam trazio savete kako da se izvrsi transakcija i sl. uostalom sajt nije za region uopste ni namenjen.

-Pitanje je bilo dal' od prvog dana otvaranje firme i porez. Ili dok ne vidis kako se stvari dalje odvijati.

I nisu u pitanju mamini i tatini sinovi i njihova lova, i zarada od 5000.
viktors je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 07. 2010.   #35
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao webgazda Pogledajte poruku
Veoma jednostavno, nemoj da radis ako ne mozes da zaradis! Nije svako za privatan biznis!
A kako da zna pre nego sto proba? Ja tvrdom da je bas svako za privatan biznis - samo treba par godina dok se uhoda. naravno vecina njih odabere da crnci po stranim firmama (kod nas) za male pare - i to bas zbog verovanja: Nije svako za privatan biznis!. Dakle SVAKO je za privatan biznis mora se ponoviti vise puta.


Citat:
Originalno napisao webgazda Pogledajte poruku
I ne kontam tvoje razmisljanje, da li si svestan da mozda ovaj forum i ovu temu cita neko iz policije ili poreske uprave i moze da ti se pojavi sutra kuci!?? Videli smo jos takvih slucaja, pre samo nekoliko meseci ako se secate...
Hvala na brizi. Koji primer ako nije problem?
Ja tu zaista ne vidim kako ja krsim zakon zato sto iznosim svoja razmisljanja zasnovana na cinjenicama [da ponovim da ja nisam taj koji podstice sivu ekonomiju - to je neko drugi].

Naravno sa druge strane ok je ako cita neko iz poreske uprave - bio sam u gotovo svim poreskim upravama i to veoma cesto tako da oni vise brinu da li ce ja da se opet pojavim kod njih. Naravno njihov licni zakljucak po ovom pitanju je najvecim procentom identican ko moj. Tesko da ce nekom da padne na pamet da dolazi kod mene [iz poreske ili policije] i da mi kaze da uredno placam porez i da imam pravo na slobodu govora i na slobodu razmisljanja nesto ne verujem.

Ali naravno ako neko iz nadlezne poreske ovo cita - neka mi slobodno posalje pm dacu mu sve kontakt informacije. I besplatni primerak halo oglasa pa da pocne da se bavi svojim poslom.

Poslednja izmena od buksula : 20. 07. 2010. u 05:59.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 07. 2010.   #36
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Dakle, resenje je da placash porez drugoj drzavi. Zasto? Samo zbog inata! Lepo otvorish neku ofshore firmu, i radish. Ako nista drugo, bar cesh moci da koristish PayPal.
Verovatno ima vise razloga od samo inata.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 07. 2010.   #37
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Verovatno ima vise razloga od samo inata.
Ima, a to su, uredjen bankovni sistem, zakoni koji ti omogucavaju normano poslovanje, pod normalnim uslovima, manja korupcija...

Naravno, porez od dividendi si duzan da placash ovde, ali to je druga prica, jer to nema veze sa samim poslovanjem.
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 07. 2010.   #38
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Naravno, porez od dividendi si duzan da placash ovde, ali to je druga prica, jer to nema veze sa samim poslovanjem.
Porez na dividende od Kipra NE TREBA da placas ovde. To vazi po ugovoru o izbegavanju dvostrukog oporezivanja. Trebalo je ranije dok nije postojao porez na dividende na Kipru.
Za Sejsele i slicno je druga prica jer nemamo ugovore.
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 07. 2010.   #39
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

A na koju foru treba da placas nesto - kada si pravno lice koje veze nema sa srbijom?
Ne mislim konkretno na kipar nego na offshore u generalnom slucaju.

Ako je zbog toga sto je to "prihod fizickog lica" - zasto moras da dizes iz banke kao dividendu - zar ne moze da se dize kao npr troskovi pravnog lica.

Ili sa karticom na ime firme sve da se placa?
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 07. 2010.   #40
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
+


Ja mogu da ti preporucim 2-3 stvari

1) Da ponudis pravljenje besplatnog sajta (sam smisli gde ces to da ponudis) pod uslovom da placaju hosting kod tebe svakog meseca ne znam po 10$ npr (worldwide).

2) Da signup-ujes pomocu cj.com za hostgator affiliate program i da takodje ponudis pravljenje sajtova dzaba. Oni placaju 100$ za svakog referala koji ostane duze od 2 meseca kod njih. [ovo nisam testirao jos]. Treba da im posaljes mail (hostgator affliate manageru) i objasnis kako radis i kako to njima pomaze da bi te primili u njihov affiliate program.

3) Bilo sta sto bi ih navelo da hostuju kod tebe ... ali pravljenje i design site-a je sigurno najbolja metoda.

Joj Buksula, ako te poslusa, najebace...
Jesi li ti to iz licnog primera tako dobar biznis plan napravio?

Prvo hosting je teska robija 24/7/365.
- zahtevni a neobrazovani klijenti
- problemi sa hardwerom
- problemi sa pracenjem resursa
- security

za koje pare? Ja moj hosting i ne oglasavam, samo kada mora ga prodajem.

A ti deckonja ako imas imalo smisla za webizajn, lagano u ulicu, od lokala do lokala, ponudi izradu websajtova i to ne BESPLATNO!

Pa kad napravis websajt, ponudis i registraciju domena i hosting.

Ljudima resis problem a ti zaradis svugde pomalo.
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Omiljene Internet kompanije Dejan Bizinger Opušteno 12 06. 07. 2010. 10:54
Osnivanje Offshore firme teknoledge e-Business 38 01. 03. 2010. 18:18
Placanje na ziro racun kompanije u inostranstvu? Protos Sva početnička pitanja 3 12. 07. 2009. 12:08
Legalno poslovanje Internet kompanije u Srbiji bluesman e-Business 12 18. 09. 2005. 22:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:31.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.