DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 31. 03. 2011.   #11
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
A da probamo napraviti listu vrlo, vrlo agresivnih oglašivača?

npr.
biznis-akademija[tacka]com
fxlider[tacka]com
kupindo[tacka]com
limundo[tacka]com
vipmobile[tacka]rs

Ove sam danas kod sebe stavio u 'Competitive Ad Filter' pa ću da javim ima li kakve promene.
...jest da sam birao vrlo, vrlo akresivne oglašivače odokativnom metodom ali rekoh 'ajd da probam'
pa, zar ne bi trebalo da agresivni igraci placaju najvise po kliku, posto google uvek plasira oglase koji najbrze donose zaradu, sto znaci i najvecu zaradu ?

jedino ako cenis da su ti oglasi smorili i da niko ne klikce na njih - ali onda ih google sigurno ne bi ni plasirao, jer ne bi donosili najbrzu zaradu.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 31. 03. 2011. u 15:30.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2011.   #12
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

@Peca... pazi, skoro da nemam blage veze o čemu pričam. Nov sam u ovoj priči i malo stvari mi je poznato. Logika mi je bila da ako se ti oglašivači pojavljuju na svim sajtovima, onda su sigurno smorili kliktaroše. Ako tome dodamo da svi biduju 0.01 onda i nije bitno ko će ih zameniti. ... još jedan put napominjem, nemam dovoljno iskustva i pokušavam logikom i odokativnim pristupom da dođem do upotrebljivih informacija.

pecili je rekao: "Postoji par vrlo agresivnih oglasivaca koji rupama u bidovanju i keywodsu pustaju ne reklame" ... e sad, mene interesuje koje su to rupe u bidovanju i keywordsu.... moguće da ima neka caka kroz koju se provlači ova lista.


edit: evo interesntne informacije Microsoft sues Google Google has done much to advance its laudable mission to “organize the world’s information...

Poslednja izmena od vidak : 31. 03. 2011. u 15:59.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2011.   #13
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

google to malo cudno gleda, jer gleda globalnu statistiku za oglas i forsira one koji imaju najveci bid x CTR odnos. I onda cesto oni koji imaju veliki CTR dodju ispred onih koji imaju veliki bid, a problem nastaje sto je izgleda taj CTR globalni, a ne samo za tvoj sajt. I onda se reklame za beljenje zuba i mrsavljenje pojavljuju ispred reklama koje imaju veze sa temetikom sajta i koje bi verovatno na konkretno m sajtu dobile vise kikova. U tom slucaju se isplati napraviti te blackliste bezveznih oglasavaca koji nisko biduju, mada je to vrlo pipav posao, pogotovo na nasem trzistu gde si srecan ako uopste ima oglasa...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 01. 04. 2011.   #14
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Google je juče u test uveo "Google +1 sistem preporuka" koji će važiti i za Adwords tako da verovatno treba očekivati poboljšanje konteksta, kako u kvalitetu pretrage tako i u relevantnosti reklama.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2011.   #15
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
google to malo cudno gleda, jer gleda globalnu statistiku za oglas i forsira one koji imaju najveci bid x CTR odnos. I onda cesto oni koji imaju veliki CTR dodju ispred onih koji imaju veliki bid, a problem nastaje sto je izgleda taj CTR globalni, a ne samo za tvoj sajt. I onda se reklame za beljenje zuba i mrsavljenje pojavljuju ispred reklama koje imaju veze sa temetikom sajta i koje bi verovatno na konkretno m sajtu dobile vise kikova. U tom slucaju se isplati napraviti te blackliste bezveznih oglasavaca koji nisko biduju, mada je to vrlo pipav posao, pogotovo na nasem trzistu gde si srecan ako uopste ima oglasa...
Te blackliste i na stranom trzistu skoro uvek dovode do smanjenja zarade.

Tako da je bolje sa reklamama koje nisu bas relevantne. Tj da google sve lepo racuna - tj da ih je vise briga za to koliko se konvertuje advertiserima bilo bi drugacije. Doduse velikim advertiserima nije bitan ROI nego i branding 0 ali ima i srednjih pa mozda cak i malih koji ne mere ROI vec slepo placaju.

Poslednja izmena od buksula : 05. 05. 2011. u 14:13.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2011.   #16
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Te blackliste i na stranom trzistu skoro uvek dovode do smanjenja zarade.
ja sam još onomad zaboo kiselindo.com, krupindo.com i fxbilder.som i čini mi se da je povećanje oko 30%. Naravno, zarada se skromna, vreme analize je kratko da bih tvrdio da sam upravu ali ću ostati pri ovoj listi.

Inače, probao sam još neke sajtove da skinem ali mi je tada zarada naglo išla na dole.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2011.   #17
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Doduse ja sam zadji put testirao pre mozda godinu dana. Mozda se nesto malo promenilo - ali je malo verovatno osim za poneke sajtove .
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 05. 2011.   #18
pecili
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.07.2010
Poruke: 61
Hvala: 3
4 "Hvala" u 3 poruka
pecili is on a distinguished road
Default

41 klik 49 centi. Izgleda ce da padne ispod 00.1 cent

1,149 41 3.57% €0.43 €0.49
pecili je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 05. 2011.   #19
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

jel ti tako danima?

ja sam bas hteo da napisem da se stabilizovao vec mesec-dva na 0.04 eura.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 05. 2011.   #20
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

U slobodno vreme se "zezam" sa adsenseom,i necu otkriti toplu vodu, ako kazem da je na engleskom sajt mnogo profitabilniji, ali ovo je vec perverzija, nasao sam nisu , ima veze sa hotelima, cena klika mi je 1,23$ . Kada padne na 0.90$ prilicno sam razocaran .
I ono sto je bitno, sto ima veze sa recimo uopste optimizacijom, sto recimo treba da bude tema istrazivanja:
Otvorio sam prvo image hoster, pa u direktorijumu sam napravio blog, hoster mi je pravio dosta poseta, i blog je poceo posle toga da skace na google-u.
Drugi blog slicna nisa, nema hoster, google- 10-20 poseta, kada sam i tu ubacio image hoster, skocio mi je i tu google. Po ovome google gleda posetu, i ako imas iz drugih izvora dobru, onda i on krece da ti salje vise.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:40.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.