DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 20. 02. 2006.   #21
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Da bi se tema vratila na pravi kurs mogao bih izneti par komentara o dizajnu Vaše lokacije.

Prvo, gde pobeže sadržaj headera?!. Vidim zelenu površinu, da li tu treba da ide neka ilustracija koja mi se ne učitava? (To sam prvo pomislio, inače pretpostavljam da ste hteli da ostane prazno.)
Home page je OK. Meni je OK, jednostavno, dopadljivo.
Logo mi je kriminalan. Bleda kopija modernih webdva logoa sa wet floor efektom koji nije najsrećnije rešenje za ovu primenu. Može nekada i bez toga majku mu... Na kraju sam logo mi ništa ne govori o vama, jeste vi papirnica?

Box sa kontakt informacijama; sviđa mi se što stoji tu, ali mi se ne sviđa kako je rešen (tj. kako nije rešen). Slova prevelika, otišlo je u drugu krajnost da je nečitko koliko je veliko.

Skori radovi; Da li se kaže "skori"? Kod nas je "skoriji" pa pitam... ne sviđaju mi se oblici teasera, običan kvadreat ili pravougaonik bi ovde išao savršeno, nema potrebe za eksperimantisanjem.

desna kolona je "slobodna", a uboxali ste glavni sadržaj i ne deluje mi lepo. OK da bude neki intro uboxan, ali zašto sav sadržaj glavne kolone?

Footer ne diše, dajte malo margine.

Generalno... moram pitati Mike Rundlea šta misli o ovome.
Šalim se, slažem se da je on veoma inspirativan i inovativan dizajner, ali ovo mi previše liči na njega i signal vs. noise/37signals dizajn uopšte, tako da bih u "šminkanju" ovog sajta savetovao udaljavanje od ovako eksplicitne sličnosti sa gorepomenutim.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #22
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pošto je ovo postavljeno na review, slobodan sam da dodam svoj kratki review.

Ukratko: sajt je prilično ružan i usability dosta slab za nekoga ko živi od toga. Nemam šta više da detaljišem, nisam našao ni jednu stvar koja mi se svidela. Najveća zamerka je što na portfolio nemate čak ni linkove do sajtova koje ste radili, ne znam šta očekujete da neko uradi copy-paste da bi video neki sajt.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #23
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Sto se linka tice mozda jeste star 5 godina, ali idi onda na google pa kucaj marketing mix i na svakom linku ces naci isto jer je to tacno, da se marketing mix sastoji iz 4 dela. sto se tice teorija sa 5 ili 7 delova koji postoje oni nisu opste prihvaceni i ako ih ti prihvatas onda se ne mozes meriti ni sa jednom organizacijom kao sto ti to radis.
4P ili marketing mix je davno postao de-facto standard u kreiranju marketing plana. Product, price, place, promotion. I to upravo ovim redosledom. Ne bez razloga.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 20. 02. 2006. u 19:39.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #24
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
squall:
Ovo što si naveo da nema sličnosti izmedju moje firme i folksvagena a pogotovo rols rojsa tu si pogotovo u zabludi jer je moj posao recimo po samoj strategiji dosta sličniji rols rojsu nego folksvagenu.
No comment.

Citat:
Da upravo taj isti telekom ima komercijaliste koji prašinaju po firmama(zovi pa se raspitaj znam to 100%), ali nije komercijala samo prašinanje.
Pošto si ti pročitao lektiru (Kotler & Co.), a ja eto nisam školovan, možeš ukratko da objasniš šta je to po tebi komercijala ili akviziterstvo i kako to izgleda u srpskoj praksi?

Citat:
Uzmite MOLIM VAS neku knjigu o "Lateralnom" marketingu pisci recimo "Jay Conrad Levinson" ili "Philip Kotler" . To su osnove modernog marketinga.
Mislim, šta si htio da kažeš ovim pozivanjem na podrazumijevane udžbenike i osnovne marketinške teorije ekonomskog i srodnih fakulteta? Nažalost, šteta je što ni sam nisi svatio suštinu pročitanog što dovoljno ilustruju tvoje izjave. Razbacivanje imenima gurua nije nikakva mudrost, upotpuni niz -- Porter, Drucker, Bennis, Peters
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #25
oliver78
profesionalac
Professional
 
Avatar oliver78
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Glogonj, Pančevo
Poruke: 250
Hvala: 2
2 "Hvala" u 2 poruka
oliver78 is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver78
Default

Off Topic: Jel ovaj niz konvergira ili divergira. Ne razumem se u menadzment.
__________________
http://oliver.glogonj.net
oliver78 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #26
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao squall
Prva stranica je uradjena po mom ukusu i ja smatram da ona ima sve informacije koje treba imati. Ostale stranice su uradjene na brzinu (čitaj bilo je samo copy paste sa srkaćene ponude).
Predložio bih da ako neko ima neki konkretan predlog ili ideju za rješenje nekog dijela (kao što su mi već napomenuli za smanjenje fonta, potamnjenje navigacije) neka se javi sa tim, valjda zbog toga ovi forumi postoje a ne da mi kaže kako nevalja nešto očigledno (to znam i sam) ili da mi to kaže neko ko nezna napraviti validan xhtml i css.
hm...kako ovo da se shvati??

Evo da ponovim...KONCEPCIJA VASE PREZENTACIJE JE LOSA (izvinjavam se na dranju, to je za one koji post nisu procitali). Konkretno...napravite prezentaciju iz pocetka. To je ogledalo onoga sto vi jeste i onoga kako i sta radite...zar zaista to treba napominjati??!! Pa i najveci duduk kome prezentujete i prodajete svoje usluge ce u jednom momentu reci: "dobro daj da vidim sta i kako radite". Zar zaista zelis da dodju na sajt koji su dvojica na brzaka sklepali??. Ako ta pocetna strana kao sto velis ima sve informacije koje su potrebne...skini onda ostale strane..daj do znanja da je to skracena verzija. Ocisti od ovog pokusaja dizajna, daj prezentaciji malo ozbiljniji ton i voila.

Citat:
Originalno napisao mungos
Razbacivanje imenima gurua nije nikakva mudrost, upotpuni niz -- Porter, Drucker, Bennis, Peters
...You Can't Teach a Kid to Ride a Bike at a Seminar
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #27
squall
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.12.2005
Poruke: 20
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
squall is on a distinguished road
Default

E da ja završim sa ovim. Kada sam postao stranicu na komentarisanje nisam odmah najavio da nije završena, što sam ispravio odmah u sljedećem postu.

I šta sam od komentara dobio. Jedino napočetki neko reče da font treba smanjiti i da je navigacija presvijetla i to je to. Ostali su samo napadali.
Ja iskreno da kazem o vašem znanju vidim po broju konstruktivnih komentara koje ste dali.
Jedino je neko pitao, za font vezano, da li pravim site za penzionere(što je tačno).
Ovamo neko spominje da je koncept pogrešan nemajući pojma za koga uopšte radim. Logično pitanje bi bilo(kad sam ja već bio toliko idiotičan da to ne mapišem) ko ti je ciljna grupa, zašto baš te informacije, zašto ne ove ...

Sve u svemu se osjeća utisak previše izgubljenih partija u klikerima i povelik uticaj roše na mozak.
Eto, a komšiju mungosa pozivam da izadjemo na kafu i porazgovaramo o marketingu, možda oboica promjenimo mišljenje.
__________________
3 Steps ICT
squall je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #28
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

........................
može
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #29
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Ostali su samo napadali.
Ja iskreno da kazem o vašem znanju vidim po broju konstruktivnih komentara koje ste dali.
E pa squall, mozda smo dali komentare kakve smo dali zato sto znamo kako izgleda dobar portfolio sajt. Ne govorim ovde o 2advanced sajtu koji nije ista liga sa tobom, vec recimo http://www.dojodesign.ro sajt (hint: samo jedna osoba stoji iza sajta) sasvim lep i dobar portfolio sajt. Ti ga uporedi sa svojim.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #30
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

dooh...hoces konkretno, evo ga:
1. struktura stranice: header je prevelik - na 800x600 rezoluciji za koju je radjen sajt vidi se samo header koji sadrzi navigaciju i kontakt informacije, sto dalje povlaci za sobom sledece: posetilac dodje na sajt vidi samo to...ne vidi informaciju ko ste i cime se bavite...nista ga ne tera da skroluje dole i eventualno procita sta radite, nista ne nagovestava da mozda u donjem delu stranice postoji jos neka informacija. Ta greska takodje ima podrsku i u trenutnom dizajnu strane ili ti... dizajn header-a je zatvoren. Ako je ciljna grupa, kako si naveo "penzioneri" - ajde da budemo blazi i da to budu osobe koje nisu upoznate sa webom - ta greska logicno ima mnogo vece implikacije nego obicno. Logo: pozicija logoa. Web je zesce kreativan, ali i mac sa dve ostrice i postoje pravila kojih se treba pridrzavati. Zasto? Zato sto su posetioci sajtova stekli u svom visegodisnjem iskustvu krstarenja Internetom neke navike. Te navike treba iskoristiti a ne nipodastavati i izmisljati toplu vodu. Sve ima svoj razlog..konkretno..posetioci su navikli da identitet vlasnika traze u gornjem levom uglu. Mnogi sajtovi se ne pridrzavaju tog pravila ali zato veoma uspesno pribegavaju drugim "trikovima" ili ti..ako logo nije na mestu gde ga posetilac ocekuje, potrebno ga je pravilno istaci dobro odmerenim dizajnerskim resenjem, a ne stopiti izmedju dve potpuno razlicite sadrzajne celine.
2. Sadrzajne celine i dizajn informacija: navigacija - navigacija je jedna od najvaznijih elemenata na sajtu. Pozicija bi mogla da prodje UKOLIKO se pravilno istakne u odnosu na susedne elemente. Ovde je postavljena kao prosto navodjenje ili lista u okviru teksta, bojom koja je slabija u odnosu na bukvalno sve ostale elemente sajta. Iskreno, nju sam poslednju i primetila a to ne sme da se desi ukoliko (povezujem sa headereom) ne vidim informacije koje su mi potrebne na prvi pogled. Sta najvise upada u oci? kontakt informacije. One su postavljene na nacin da predstavljaju najvazniju informaciju na sajtu. Pitanje...zasto bi vas neko kontaktirao bez prethodnih informacija koje se tu ne vide? Kontakt informacije se logicno postavljaju na mesto i nacin da posetilac logicno dodje do njih TEK kada ga zainteresujete da vas kontaktira. Ovako je to jednostavno jedna vizitka namenjena posetiocima koji namenski dolaze na sajt da vide upravo vas broj telefona jer su negde zagubili papiric sa tom informacijom, sto dalje (povezujem sa koncepcijom sajta) znaci da su sve ostale informacije na sajtu apsolutno nepotrebne, posto je odmah nasao informaciju zbog koje je sajt i posetio.
3. Text: opet posmatrano sa aspekta NAVEDENE ciljne grupe koja nije upoznata sa webom, sam tekst je potrebno prilagoditi njihovom znanju. Ima previse kontradikcija. Zasto se prosipati izrazima kao sto je (samo primer) web develeopment. Potrebno je jasno i konkretno navesti sta radite ( i da..niste jedini )

...i to je samo prva strana - nacrtana...da ne spominem da se odlaskom na bilo koju drugu stranu opet vide samo kontakt podaci....

iskreno zaista me cudi sto si trazio takve odgovore i argumentovacu i zasto: vi se bavite web razvojem..sve ovo bi ste odavno trebali da znate. Navodno niste pocetnici (protiv kojih nemam apsolutno nista kao i svi ostali na forumu), ali su i odgovori primereni onome ko topic pokrece i ko trazi kritiku. Da je sajt postavio neko kome su ovo rani radovi, dobio bi i nacrtane odgovore...ovako...ocekujem od jedne web developerske firme da zna sta se podrazumeva pod koncepcijom sajta....
conica je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:40.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.