DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Komunikacije
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Komunikacije VOIP (Voice Over IP), handheld, Instant Mesengers, protokoli, P2P...ICQ, Jabber, MSN, ...

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 07. 2008.   #51
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Nista onda, zivi u proslosti...sta da ti kazem. Tuzno je cuti da neko tako razmislja. jbg..
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #52
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

@stellanova, ocigledno sada mozes da se pravish pametan, s' obzirom da si otisao iz srbije... Dodji da zivish ovde pa se onda pravi pametan!!!
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" LiquidBrain za poruku:
Staro 25. 07. 2008.   #53
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Ono sto ti mislis da je istorija, ustvari jos uvek traje. To sto ti imas neku "optimisticnu" viziju je tvoj problem.

historia magistra vitae
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #54
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Inace, Krivicni zakon kaze (citat sa http://www.politika.co.yu/rubrike/Hr...kuje.lt.html):
Citat:
Prema članu 146. prisluškivanje je podvedeno pod „posebne dokazne radnje” i označeno je kao „tajni zvučni i optički nadzor osumnjičenog”. Naredbu o primeni ove mere može izdati isključivo istražni sudija, na pismeni i obrazloženi predlog javnog tužioca. U naredbi moraju da budu navedeni svi podaci o osobi i zbog čega se protiv nje primenjuju ove mere. Prisluškivanje i snimanje može da traje najduže tri meseca, a „zbog važnih razloga može da bude produženo za još tri meseca”.
snimanje elektronske komunikacije je de fakto forma prisluskivanje, zar ne? Samo sto tu nema govora o 3 meseca, nego se planira permanentno prikupljanje podataka..

Takodje, mada o tome jos zvanicno nije bilo reci, sushka se vec neko vreme da se priprema slican sistem i za permanentno pracenje i data mining poziva mobilne i fixne telefonije, sto verovatno necemo ni znati da je uvedeno..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #55
dkurel
Moderator
Qualified
 
Avatar dkurel
 
Datum učlanjenja: 03.07.2005
Poruke: 147
Hvala: 23
2 "Hvala" u 2 poruka
dkurel is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za dkurel
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
Nista onda, zivi u proslosti...sta da ti kazem. Tuzno je cuti da neko tako razmislja. jbg..
... i tuzno je znati da je bilo dovoljno da neko ode odavde i da se pokondiri brze bolje.

Lupetas kao maksim po diviziji. Ako je to sve tako divno i idilicno kako ti tvrdis - ja zaista ne vidim zasto ti je lokacija EU i zasto tvrdis u nekim drugim temama i postovima kako se za bilo sta u Srbiji ne vredi ni boriti nego treba bezati napolje.

Barem budi dosledan.
__________________
Train yourself to let go of everything you are afraid to loose.

BLOG? http://www.dejankurel.info/blog
dkurel je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #56
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

@dkurel

Citat:
Lupetas kao maksim po diviziji. Ako je to sve tako divno i idilicno kako ti tvrdis - ja zaista ne vidim zasto ti je lokacija EU i zasto tvrdis u nekim drugim temama i postovima kako se za bilo sta u Srbiji ne vredi ni boriti nego treba bezati napolje.
To sto pricas najvise govori o tebi...nemam nameru da odgovaram na izlive gluposti...


@LiquidBrain

Navikao sam na te prozivke, ali dobro. Ti sam dopustas da okolina utice na tebe. Jos samo fali da me neko nazove izdajnikom i super...

@cvele

Rekoh ti, to sto ti mislis da je ova odluka RRA losa samo govori o tome koliko ljudi u Srbiji zaista zele promene. Ljude je nemoguce promeniti tj. napraviti nove ali zakone i pravila jeste a ako nastavimo da se pravimo pametni i sve i malo dobro odmah proglasavamo za lose zbog prostosti samo ce zadrzati Srbiju u istoj...

I da sumiramo, tj. da kazem ono sto je moj zakljucak.

Ovo je cisto pravilnik koji TEHNICKI omogucava rad nadleznih organa i kao takav je vrlo pohvalan i inovativan na podruciju Srbije gde jos mali milion stvari stoji neregulisan. Kada sam se ukljucio u temu mislio sam da komentarisemo zakone i odluke a ne ljude koji treba da iste sprovode... Ali kao i u vecini rasprava u Srbiji sve za zavrsava guslanjem o proslosti i zlokovcima, podelama na izdajnike i patriote i slicno...
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #57
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Smile

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
Sve to stoji ali vecina ovde diskutuje pod pretpostavkom da ce se zakon krsiti. To je apsurdno i jako me rastuzuje da vidim da ljudi razmisljaju u tom pravcu...
Ovde je vecina naucila da je dovoljno da budes pesimista i najcesce si u pravu.Stvar je u tome sto se zakoni ne primenjuju a ako se neki striktno primenjuje obicno je nelogican (prepoznaju se i po tome sto u tom slucaju nema kompromisa,neko ima stetu ali takav je zakon??!!!).
Za drustvo je neophodno poverenje ali je i jasno zasto ga medju onima koji imaju bolje pamcenje od lika iz filma Memento,ima vrlo malo.Mi smo ionako zajednica ljudi koji zive jedni s drugima(nismo drustvo) i uglavnom protiv drugih.Imali smo razloga da budemo paranoicni a ni drzava nas nije stedela da nas nahrani raznim paranojama,xyz fobijama(doduse plitkim, ali uz stalno ponavljanje na "urodjenim" kanalima, poput rts, vrlo efektnim)
Nase je da se bunimo kad god je neko ugrozen.Nije vazno ni ako pogresimo. Koju stetu su stvorili oni koji su se bunili a koju drzave?
Nisam za anarhiju ili nered,bas suprotno.Ali ne dozvoljavam da mi razni mracnjaci pod plastom "tako se to radi u svetu" poturaju kukavicja jaja!!!Ma ajde, molim te!Svakodnevno nam sole pamet razni prefarbani likovi, o evropskim vrednostima(sto li samo evropskim??!) pricaju razni partijski klonovi i samo nanose stetu i zbunjuju ljude.Najbolji reality show koji sam ja ovde gledao, kad uklonis par umetnickih preterivanja, je Mile protiv tranzicije!
Sto ne znaci da necemo jednog dana biti normalna, uredjena zemlja. I tada ce biti podvala, samo bice i vise onih koji su wide eyes open@@ @@
Nadam se
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #58
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Sve to stoji ali vecina ovde diskutuje pod pretpostavkom da ce se zakon krsiti. To je apsurdno i jako me rastuzuje da vidim da ljudi razmisljaju u tom pravcu...
zivimo u zemlji gde se prisluskuju cak i razgovori izmedju advokata i njihovih klijenata (vidi ovde)

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Nista onda, zivi u proslosti...sta da ti kazem. Tuzno je cuti da neko tako razmislja. jbg..
od ove proslost-buducnost floskule dobijam ospice (iako nije bilo namenjeno meni). ne bih da pominjem druge fizioloske reakcije

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Ali kao i u vecini rasprava u Srbiji sve za zavrsava guslanjem o proslosti i zlokovcima, podelama na izdajnike i patriote i slicno...
iskreno vise mi smeta guslanje eu/usa o svetloj buducnosti, dok ljudi trunu po gvantanamu bez podizanja optuznice. kakvo je sadasnje stanje, kroz neko vreme ce biti dovoljno samo upreti prstom i eto teroriste, islamskog fundamentaliste, srbina odgovornog za genocid... sta god da ti padne na pamet. za sad koliko - toliko postoji neki pravni postupak, al s' obzirom na pravac u kom je krenulo ne mislim da je buducnost tako sjajna. pitanje je dana kada ce sve to da se okrene protiv obicnih gradjana
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #59
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

@xippi & Milija Veljovic

Koja je alternativa? Mislim lepo je pljuvati, pricati da ne valja, razapinjati ljude na kolac i slicno ali to i dalje ne daje neku alternativu...
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #60
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Ok, sad stvarno moram da te pitam: DA LI SI TI NORMALAN?

Citat:
Ovo je cisto pravilnik koji TEHNICKI omogucava rad nadleznih organa i kao takav je vrlo pohvalan i inovativan na podruciju Srbije gde jos mali milion stvari stoji neregulisan. Kada sam se ukljucio u temu mislio sam da komentarisemo zakone i odluke a ne ljude koji treba da iste sprovode... Ali kao i u vecini rasprava u Srbiji sve za zavrsava guslanjem o proslosti i zlokovcima, podelama na izdajnike i patriote i slicno...
Brate mili o cemu ti pricas ?!

Osnova svega je, ako neko hoce da me prisluskuje MORA da ima dozvolu suda za to, NALOG.

Kojoj firmi u inostranstvu ce pasti napamet da svoju kompletnu bazu klijenata, sa kontaktima, istorijom kupovina... kompletnim profilom da nekome...

Ako je BIA ekvivalent CIA, onda se seti afere Airbus vs CIA + Boing.

Nemoze niko bez razloga da odluci da preusmerava moje mailove u svoj "akvizicaoni" centar, a ovaj pravilnik to omogucava. Nije bitno da li ce da se desi, vec moze da se desi ako nekome dune.

Nije potrebno nabrajati primere mogucnosti krsenja privatnosti, zato sto i maloumna osoba moze da smisli dovoljno da napise 3 x rat i mir.

Sta je sledece ? da nam svakome dodele po pratilju koja ce da ide iza nas i da belezi koliko cm3 smo ispisali zadnji put ?
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Upotreba Interneta u Srbiji... glaspodrinja.com Opušteno 4 03. 08. 2009. 20:42


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:12.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.