DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 11. 2006.   #71
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Svako moze da pomogne barem u jednoj od ove cetiri stavke. Ako neko nece, treba da ga je sramota. Razumem da ovde ima nekoliko osoba koji izgleda imaju problem sa sujetom i sa onim sto ja radim. Ali daljte, smanjite sujetu, ovo nije komercijalni sajt, ovo je sajt u interesu drugih!
Ne mora covek da bude mnogo inteligentan da bi shvatio kome je ovo upuceno.

Dejane, kao prvo zamolio bih te da malo spustis loptu. Sajt humanost.org jeste plemenit, cela ideja je plemenita, ali svako ima pravo da ga podrzi ili ne podrzi, jednostavno to je sloboda necijeg izbora.

Dalje, ti si jedan od predstavnika medijske kuce b92. Molim te reci mi, kako to da je baner za humanost postavljen samo na tehnopolisu a ne na delu koji se bavi velikim bratom recimo? TV B92 na kraju svih svojih vesti pominju "sigurnu kucu" kao i brojeve telefona na koji korisnici Telenora mogu da posalju pomoc. Zasto TV B92 ni rec nije rekao o tvom projektu? Treba li i b92 da bude sramota zbog toga?
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 11. 2006.   #72
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

B92 i dalje podrzava projekat. Kad god i gde god ima slobodnih mesta moze da se stavi Humanost baner. Sad cu ponovo da stavim banere po sajtu. Letos je baner za Humanost bio mesec dana na prakticno najboljem mestu na sajtu, naslovna strana, ispod glavnih vesti, pozicija koja kosta 140 000 dinara. Sada je u fokusu Sigurna kuca jer je to B92 projekat ali ja to razumem ali i pored toga mogu i sada da stavim baner za Humanost gde hocu i gde ima mesta. Nisam hteo neko vreme da guram Humanost na mestima gde je baner Sigurne kuce kako bi i Sigurna kuca imala dobru promociju.

Sajt Velikog Brata nema veze sa B92.

Kontaktiracu ove nedelje i druge vece sajtove ako zele da daju podrsku projektu. Medjutim, moje misljenje je da onaj koji zeli da podrzi jedan ovakav projekat nema potrebe da ceka velike sajtove. Postoji 10-ak vecih sajtova u Srbiji a na hiljade i hiljade manjih. Kada bi mnogi od tih manjih sajtova napisao neki info o projektu u zbiru bi to bilo znacajno.

Meni podrska community-ja ne znaci zbog toga sto ce se info pojaviti na necijem blogu i sto cu time dobiti 40 klikova, nego zbog dobrog osecaja da znas da te ljudi podrzavaju. Bilo je i pre pokusaja za ovakav projekat pa nije uspeo, verovatno najvise zbog toga sto nije naisao na odgovarajuci odjek u javnosti i sto broj Internet korisnika nije bio dovoljan.

Planiram da krenem i sa offline promocijom.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 07. 11. 2006. u 01:29.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 11. 2006.   #73
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Ponekad mi se cini da su ovakvi projekti unapred osudjeni na propast.
Ajmo malo matematike, cifre koje se pominju u tim apelima za pomoc su reda nekoliko hiljada do nekoliko desetina cak i stotina hiljada eura.
Da li znas koliko je potrebno SMS poruka, uplata, ljudi, u zemlji koja jedva sastavlja kraj sa krajem, da bi se skupilo samo 1000 eura? Prst na celo.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 11. 2006.   #74
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain
ljudi, u zemlji koja jedva sastavlja kraj sa krajem,
Vecina tih ljudi ce pre dati 50din za kurir, skandal, i sl stivo nego za pomoc nekome.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 11. 2006.   #75
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Mislim da bi ljudi dali pare za neke realnije ciljeve (tipa: 20.000 dinara za slusni aparat ili 50.000 za hranu i obucu u domu, nego 300.000 eura za operaciju).
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 11. 2006.   #76
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

^ to je malo okrutno .... ali realno, mora da generalno postoji viši cilj kao recimo
http://www.makepovertyhistory.org nadješ prvo sponzore za ove fore pa onda sve to propratiš medijski kako treba ( inače je pravi hit medju mladim ljudima da im neko donese ovu ili neku drugu narukvicu ) i imaš zaokruženu priču ....
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 11. 2006.   #77
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Slazem se da je bolje imati ciljane akcije nego ovako. Na primer, kupiti nekom detetu slusni aparat ako sto Morene rece ili nesto slicno tome. Ovako je akcija bez ikakvog cilja. Ipak se drugacije pristupa kada vidis neki konkretan profil sa slikom i konkretnom ponudom. Ovako nema tu tezinu koju bi trebalo imati.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 11. 2006.   #78
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Slazem se sto kazete za ciljane akcije, upravo sam na to i hteo da se fokusiram u narednom periodu. Sto se tice apela za pomoc gde treba nekoliko desetina i stotina hiljada evra znam da SMS nece puno u tome pomoci. Ali pomoci ce ako je sajt posecen, neke firme vide te apele pa odluce da pomognu. Ako sajt nije posecen, manje ce ljudi i da vidi te apele.

Makepowerty je dobar projekat. To sa narukvicama, majicama je dobra stvar i voleo bih da to uskoro ukljucim u projekat.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 11. 2006.   #79
oliver78
profesionalac
Professional
 
Avatar oliver78
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Glogonj, Pančevo
Poruke: 250
Hvala: 2
2 "Hvala" u 2 poruka
oliver78 is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver78
Default

Mozda ne bi bilo lose da se fokusira na nekoliko akcija.

Kada se one zavrse, onda sledece, pa sledeca...

Ovako se nezna kome je hitniha pomoc.
__________________
http://oliver.glogonj.net
oliver78 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 11. 2006.   #80
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Iskreno da vam kažem ja se nikada nisam osećao prijatno da tako doniram novac "bilo kome", tj. nekoj "organizaciji" - iako sam to radio u prošlosti, ali uvek imam osećaj kao da me je neko zajebao. :|

Iz tih razloga najradije po ulici delim stvari (klopa, šta god) likovima koji bleje i homlesi su (cigančići i ostali što nemaju gajbe), ali nikad keš - jer znam da će da ih potroši na nekoliko loših načina:
- mali cigančić će kupiti kanticu lepka da pirka jedan dan (plafon) ili
- matori cigus će mu ih oteti
- matori će da ga potroši na bocu najjeftinijeg alkohola koja će mu potrajati max jedan dan, ili na pljuge i slično.

Stoga se bolje osećam kada mu kupim ili dam sok, sendvič, bilo šta, nego da im dam pare koje će da spucaju na neka sranja. Ovako bar znam da je pojeo/popio nešto sveže.

Nemojte shvatiti ovu poruku u smislu da ja sada kao imam neke frke i da kontam da Dejan klepa reps od donacija, verujem da to 100% nije slučaj, nego sam samo hteo da ilustrujem kako sam nesiguran da dam pare i da nikada ne saznam šta se sa njima dogodilo. Da li se tim parama platila neka večera "organizatorima" ili su stvarno otišle na nešto potrebno ljudima kojima su namenjene.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
.rs sajt sa PR 10 Markok Linkovi 41 02. 01. 2012. 19:06
Problem sa utf-8 encodingom na humanost.org Peca Web aplikacije, web servisi i software 14 17. 02. 2010. 17:10
Sajt Ministarstva Informatike IMA SAJT! Pedja e-Business 33 28. 08. 2007. 12:37
Lansiran Tehnopolis na B92.net! Dejan Bizinger Web site, dizajn i multimedia 90 19. 02. 2007. 17:52
Opera cudan bag -> quirksmode sajt prebacuje strict mode sajt u quirks u drugom tabu bojan_bozovic (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 0 12. 02. 2006. 13:42


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:32.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.