DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 01. 2007.   #81
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

- Ima multi-touch, a ne obichan touch-screen. To nema josh niko.
- To je najbolji iPod ikada.
- Ne morash da koristish iTMS. U iTunes mozhesh da stavish koje god hocesh filmove i muziku pa da ih prebacish na iPhone, niko te ne tera da ih kupish na iTMS.

- Shta dobijash? Pa ne znam dok ne vidim Full Review za nekih 6 meseci. Do tada, rekao bih da dobijash:
*telefon koji ima savrshen UI i input
*najbolji browsing,
*push e-mail za dzh,
*visual voice mail,
*najbolji ekran ikada,
*full iPod u jednom uredjaju,
*odlichnu integraciju sa web aplikacijama (za sada pokazano automatsko parsovanje rezultata iz google maps-a, ali bice toga josh dosta)
... ima toga josh, da ne duzhim...
bNasty je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 01. 2007.   #82
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao nixa
kazi to timu Apple advokata koji tako vole samo malu kopiju onoga sto je njihoov
Sta bi bilo novo, touchscreen? Ako se ne ponasa identicno kao na iPhone-u nece moci nista. I slicno za harddisk, i iTunes - jer ne moram koristiti iTunes.

@ivanhoe

Na iPhoneu nista nije revolucionarno, samo, izleda, jako dobro, mada ce tek u junu sve da se zna. Sem 8Gb nema nista sto drugi nemaju i bolje, ako cemo iskreno. Dobri mobilni imaju vec npr. browsere koji mogu zvakati obicne web stranice (naprimer Nokie), bolje kamere od iPhonea, i ono sto iPhone zasada nema, vise modela sa dizajnom primerenim razlicitim ukusima.

@bNasty

Citat:
*telefon koji ima savrshen UI i input
[hard irony]
Otkud ti da je savrsen? bas si siguran da je savrsen? zasto/ pa zato sto je Apple!
[/hard irony]

Citat:
*najbolji browsing,
otkud ti da je najbolji? (odgovor je gore). Da ce biti dobro, bice, nadam se, ali najbolje?

Citat:
*push e-mail za dzh,
Ja koristim webmail. Za vecinu to nije tako vazno.

[/quote]
*visual voice mail,
[/quote]

Pre no sto posaljem voicemail, treba i da se obrijem, zar ne? Dalje, nisam siguran hoce li to svuda da radi, ili samo sa Cingularom (koji ti u UK nemas, kao i ja ovde).

Citat:
*najbolji ekran ikada,
Daj da vidimo je li bas najbolji, jeste dobar, ali opet najbolji? Mozda ima i smartphonea sa boljim ekranom? (v. pod jedan)

Citat:
*full iPod u jednom uredjaju,
Da mogu da DRMuju kako zele? Dobro, za nekoga je to plus, za mene nije.

Citat:
*odlichnu integraciju sa web aplikacijama (za sada pokazano automatsko parsovanje rezultata iz google maps-a, ali bice toga josh dosta)
Kome to treba?

Ne smeta mi Apple. Njegove fanove ne mogu podneti. (razlog nije zato sto mrzim Apple, vec zato sto Apple ne moze biti dobar samo zato sto je Apple).

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 15. 01. 2007. u 18:52.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 01. 2007.   #83
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Koliko dugo si surfovao na Nokia telefonima?

Ja jesam kada sam morao, i mislim da to nije iskustvo koje bih cesto ponavljao. Iskustvo surfanja na telefonu treba da se promeni da bi bilo upotrebljivo, i izgleda da je Apple ponudio jedan nacin. Koliko ce stvarno biti upotrebljiv, videcemo. Oni koji su ga probali kazu da obecava.
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 01. 2007.   #84
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

mali ekran je problem, ali na svemu sto nema 1024x768 anyway.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 01. 2007.   #85
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Sem 8Gb nema nista sto drugi nemaju i bolje, ako cemo iskreno.
Ekran? Software? Memorija? Imam jedan od trenutnih top modela u Nokijinoj ponudi i jedino što ima bolje o iPhonea je kamera (3.2Mpx, Carl Zeiss optika). Mada, svi znamo da nije sve u Mpx. Ako je Apple radio na kvalitetu fotografija više nego na gruvanju Mpx može se lako pokazati da su iPhone fotke bolje. Za sada na papiru N73 vodi...

Dalje:

1. Ovaj Symbian (jeli izašlo nešto posle generacije koju su strpali u N73 ili je i dalje najnoviji?) je inferioran u odnosu na ono što je prikazano kad iPhonea. Jednosavno se ne mogu porediti...
2. Multitouch je još uvek SF za mobilne uređaje. Prvi put sam video demonstraciju tog sistema na TED 2006 prezentaciji kao odličnu tehnologiju koja može unaprediti korisnički interface znatno. Sada je u dostupna iPhoneu i vidi se da je prilično zrela. Videćemo kako će se pokazati u praksi kada telefon izađe...
3. N73 može da ide do max 2GB memorije. U tim situacijama se telefon uspori do neupotrebljivosti tako da su mi savetovali da ne stavljam više od 512MB karticu. Toliko o Symbianu...
4. Slušanje muzike na ovoj Nokiji je daleko iza osećaja koji pruža iPod (videćemo za iPhone, ali verujem da su samo išli dalje). Kapacitet, organizacija, laka navigacija, popeglan software, kvalitet zvuka - sve je na strani iPoda.
5. 2.5" vs 3.5" ekran s tim da je Appleov znatno kvalitetniji. Takođe neuporedivo...

Mislim, da ne nabrajam. Stvarno ne vidim nikakve argumente u Bojanovim porukama. Čak me toliko nabacavanje neosnovanih izjava toliko nervira da ispadoh najveći fanboy na ovoj temi. Molim te Bojane, tri put razmisli pre nego što bubneš još neku izjavu tipa da ne može da se koristi dodatna baterija, da moraš da šalješ Apple opremu u USA na servis ili da iPhone nema ništa što konkurencija već ne pruža.

To da iPhone nije revolucionaran baš i ne stoji. Postojali su HDD playeri i pre pojave iPoda (sećam se jednog plavog Creative modela, zaboravih ime) pa to i dalje ne menja činjenicu da je iPod revolucionaran proizvod koji je kompletno izmenio tržište.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 15. 01. 2007. u 19:04.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 01. 2007.   #86
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

Citat:
[UI] Otkud ti da je savrsen? bas si siguran da je savrsen? zasto/ pa zato sto je Apple!
Savrshen, u odnosu na ono shto danas vidjam na telefonima.

Citat:
[browsing]otkud ti da je najbolji? (odgovor je gore). Da ce biti dobro, bice, nadam se, ali najbolje?
Opet, u odnosu na ono shto imash danas, daleko je najbolji. Pogledaj ponovo Keynote, videcesh kako Safari na njemu dobro izgleda i radi.

Citat:
[push-mail]Ja koristim webmail. Za vecinu to nije tako vazno.
Jednom kada probash push-email nema povratka. Zashto je Blackberry toliko popularan danas?

Citat:
Daj da vidimo je li bas najbolji, jeste dobar, ali opet najbolji? Mozda ima i smartphonea sa boljim ekranom? (v. pod jedan)
Sa 160ppi? Koji?

Citat:
Da mogu da DRMuju kako zele? Dobro, za nekoga je to plus, za mene nije.
To je iTMS sindrom. Niko me ne tera da koristim DRM, mogu da aploadujem koji god mp3.

Citat:
[integracija]Kome to treba?
Funny... na forumu na kom se raspravlja o web tehnologijama, common API-ima i nachinima da se upotrebi informacija koja se vec nalazi na webu na koristan nachin, ti me pitash kome treba integracija google maps-a (adrese, telefoni, web adrese svega i svachega u svetu) u telefon.... heh...


Pazi, ne mogu ja da tvrdim da je iPhone pobednik u nekoj imaginarnoj trci pre nego je i pochela. Ali, znajuci Apple i bazirajuci se na konkretne fakte koje su prezentovani na sajmu (recimo rezolucija ekrana i sl.) iPhone izgleda kao mnogo bolja ponuda od bilo koje Nokie na trzhishtu.
bNasty je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 01. 2007.   #87
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

@ivan

1. A to prikazano kod iPhonea si video? I nije dumbed-down verzija OSX?
2. Da li je multitouch dobra stvar vreme ce pokazati. Ja ne mogu reci da je SF, ali ti mozes.
3. Ali ima i drugih mobilnih, zar ne?

5. Opet, uporedjujes sa Nokiama. Uporedi sa Sharpom Zaurus npr. da li je bolji?

Citat:
Pazi, ne mogu ja da tvrdim da je iPhone pobednik u nekoj imaginarnoj trci pre nego je i pochela. Ali, znajuci Apple i bazirajuci se na konkretne fakte koje su prezentovani na sajmu (recimo rezolucija ekrana i sl.) iPhone izgleda kao mnogo bolja ponuda od bilo koje Nokie na trzhishtu.
Onda ga kupi. Ali ne mozes ni reci da je nesto "najbolje" ako si to samo gledao na YouTube. Poz.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 15. 01. 2007. u 19:22.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 01. 2007.   #88
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Da se ukljucim, ja bih jedino zamerio na prostoru koji ne moze da se prosiruje i na bateriji, koja kada se isprazni mora se poslati u servis.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #89
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

http://blog.treonauts.com/2007/01/palm_treo_680_v.html

I svako neka donese zakljucke. Apple jeste fantastican, ali 8Gb i Google Maps vec imamo na mobilnom.

EDIT: iPhone ima mnogo bolju kameru i laksi je. Opet treo je $400+$150 za 8Gb a iPhone (8Gb) $600 + dranje od operatera dve godine.

Evo recimo motorole Q, 4Gb (miniSD) 115 grama, 1.3 megapiksela.
http://direct.motorola.com/ENS/q-spe...roductid=30419

Konkurencija nije ni izbliza onoliko iza koliko zeloti prikazuju.
Dalje, i Win Mobile i PalmOS imaju prednost sto postoji SDK. Apple nece dozvoliti tek tako 3rd party aplikacije (a mnogi korisnici ovakvih stvari interoperabilnost sa office i outlookom zahtevaju). Svaka cast Appleu - konkurencija se zaostrava.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 18. 01. 2007. u 07:49.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2007.   #90
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

A za ekran, da ne ispadne da FUDujem, ne prave ga vise, oko $700 je, 4 inca, 640x480.
http://h18000.www1.hp.com/products/q.../11982_na.HTML

Citat:
Powered by Microsoft® Windows Mobile™ 2003 Second Edition software for Pocket PC (Premium Edition) Calendar, Contacts, Tasks, Voice Recorder, Notes, Pocket Word (with Spellchecker), Pocket Excel, Pocket Internet Explorer, Windows Media Player 9 (MP3, audio and video streaming), Calculator, Solitaire, Jawbreaker, Inbox (with Spell Checker for email), File Explorer, Pictures, Terminal Services Client, VPN Client, Infrared Beaming, Clock, Align Screen, Memory, Volume control, ClearType Tuner (except for Asian languages)
Premium edition win mobile. Dobro, radilo se o pravom PDA, ali su specifikacije boli glava, ukjucujuci i to da je izradjen od magnezijuma. Ne bi to moglo da se olaksa jeftinom plastikom i ubaci GSM+3G?

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 18. 01. 2007. u 08:30.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Haragei.com je live nixa Web site, dizajn i multimedia 19 10. 02. 2009. 16:47
RTS live - sramota! pitchweis Opušteno 14 11. 03. 2008. 02:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 05:54.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.