DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 11. 2011.   #1
f14Tr0n
NosceTeIpsum
Qualified
 
Avatar f14Tr0n
 
Datum učlanjenja: 13.06.2006
Poruke: 153
Hvala: 123
43 "Hvala" u 26 poruka
f14Tr0n is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za f14Tr0n Pošaljite poruku preko MSN za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Yahoo za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Skype™ za f14Tr0n
Angry Kako najjeftinije poslati robu u inostranstvo?

Recimo da imam neki proizvod koga zelim da distribuiram world wide a sediste firme u kojoj pravim taj proizvod mi je ovde u Srbiji. Imam recimo sajt preko koga ljudi sirom sveta narucuju taj proizvod i ja bi nakon uplate trebao da ga posaljem na odredjenu adresu u inostranstvo (Evropa, USA, Australija, Azija)...

Posto nam je opste poznato da je slanje i u BiH poprilicno papreno skupo, koje su alternativne metode slanja tog proizvoda van nasih granica? (moze kao fizicko ili kao pravno lice)

Ili je ipak pametnije otvoriti predstavnistvo neke firme u USA ili u Kini i tamo proizvoditi taj isti proizvod i odande ga slati sirom sveta?

Jako je glupo da neki proizvod kosta recimo 10-20$ a da putni troskovi za isti kostaju visestruko skuplje kada se salje iz nase zemlje...

Da li neko ima iskustva sa ovim i ako moze da ga podeli ili eventualno da neki predlog?

Hvala unapred
f14Tr0n je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 11. 2011.   #2
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

mislim da ti se to apsolutno ne isplati da to radis odavde, procedure za izvoz su nepotrebno komplikovane, pogotovo ako radis prodaju na malo... ako nisi, procitaj 4 Hours Work Week Tim Ferrissa i vidi model koji on predlaze: postoje kompanije koje nude uslugu skladistenja i shippinga i proizvodjac moze direktno njima da salje robu, tako da uopste ne ulazi u Srbiju..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 22. 11. 2011.   #3
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Navodno bi veoma skoro trebala da krene usluga "post export" kojom bi za izvoz robe u vrednosti do 1000EUR bio potreban samo jedan papir koji moze da se dobije preko neta.
Ne znam vise trenutno ali samo MOZDA bude nesto i od toga
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" conica za poruku:
Staro 22. 11. 2011.   #4
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Preseli se u Hong Kong
__________________
Github // LinkedIn // PHP // ZCE // Stackoverflow PHP // Site5 Web Hosting
webarto je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" webarto za poruku:
Staro 22. 11. 2011.   #5
f14Tr0n
NosceTeIpsum
Qualified
 
Avatar f14Tr0n
 
Datum učlanjenja: 13.06.2006
Poruke: 153
Hvala: 123
43 "Hvala" u 26 poruka
f14Tr0n is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za f14Tr0n Pošaljite poruku preko MSN za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Yahoo za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Skype™ za f14Tr0n
Default

Mislim da mi Kina ne bi bila problem da resim sve to, medjutim nacuo sam da su i oni skupi za slanje u USA (moracu tacno da potvrdim tu informaciju, jer nisam 100% siguran u to). Jako je velika glupost sto i ako imas dobar proizvod koga bi stranci kupovali (na malo), jednostavno ne mozes da poslujes odavde jer bi cena slanja tog proizvoda bila skuplja od samog proizvoda :-(
f14Tr0n je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 11. 2011.   #6
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Sa Kinezima je jako nesigurno, jedan drugar je pokusavao neke plasticne stvari da organizuje da mu tamo rade (tipa 5K-10K primeraka serije) i na kraju je odustao i sad radi sa nekim likovima iz Novog Pazara... U Kini je ogromna ponuda proizvodjaca, ali je bas zato jako tesko naci nekog ko ce ti uraditi posao kvalitetno, a i kvalitet cesto varira od isporuke do isporuke, plus stalno pokusavaju da te prevare na sitno ili te jednostavno ispale i ne posalju nista... drugaciji je mentalitet potpuno...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 22. 11. 2011.   #7
chux
profesionalac
Qualified
 
Avatar chux
 
Datum učlanjenja: 07.04.2006
Lokacija: Subotica
Poruke: 172
Hvala: 31
13 "Hvala" u 9 poruka
chux is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za chux
Default

Da, provereno radi Post Export, jedino vidi da li ti cene odgovaraju, imaš i EMS pošiljke...

http://www.postexpress.rs/usluge/ems.asp


Citat:
Kreće usluga Post export
14. novembar 2011. godine
Direktor Uprave carina Republike Srbije Predrag Petronijević i v. d. generalnog direktora Pošte Srbije Goran Ćirić, svečano su potpisali Memorandum o razumevanju i unapređenju poslovne saradnje, čime je ispunjen i poslednji preduslov za realizaciju nove izvozne usluge Post export. Usluga je pre svega namenjena malim i srednjim preduzećima, kojima je omogućeno da posredstvom poštanske infrastrukture izvezu svoj proizvod kao paketsku pošiljku težine do 30 kilograma i u vrednosti do 1.000 evra, po makismalno pojednostavljenoj proceduri. Umesto dosadašnjih sedam, korisnici Post export usluge će popunjavati samo jedan elektronski dokument u bilo kojoj pošti u Srbiji, ili, ukoliko im to više odgovara, preko Interneta. Tehnološki sistem za podršku obezbeđuje bezbednu komunikaciju i digitalni potpis u skladu sa Zakonom o elektronskom dokumentu. Pojednostavljena procedura rezultat je još efikasnije saradnje između Pošte Srbije, Uprave carina, Agencije za privredne registre i Poreske uprave. Tim povodom, direktor Uprave carina Predrag Petronijević je naglasio da uvođenjem pojednostavljenih postupaka ova državna institucija želi da doprinese razvoju naše privrede i da prilagodi svoj rad potrebama poslovne zajednice. „Postupak izvoza poštanskih pošiljaka vrednosti do 1.000 evra trebalo bi da predstavlja značajan stimulans za mala i srednja preduzeća koja bi zahvaljujući ovim novinama trebalo višestruko da uvećaju izvoz, uštede vreme, smanje troškove poslovanja i time postanu konkurentija na tržištu”, ocenio je Petronijević. Prema rečima v. d. generalnog direktora Pošte Srbije Gorana Ćirića, za novu uslugu se već interesuje veliki broj preduzeća iz cele zemlje, što je potvrda da će ona značajno doprineti decentralizaciji i podizanju administrativnih kapaciteta na celokupnoj teritoriji Srbije. „Ovo je usluga kojoj smo težili kada smo organizaciono i tehnološki modernizovali i integrisali ceo poštanski sistem, jer naš glavni cilj je da razvijemo kapacitete koji neće biti potrebni samo za ovaj trenutak, već da budemo efikasan i pouzdan logistički most za našu privredu i građane prema regionalnom i globalnom tržištu”, naglasio je Ćirić. Procedura podrazumeva da nakon popunjavanja elektronskog obrasca, Pošta preuzima paket i dostavlja ga do pošti carinjenja koje postoje u Beogradu, Novom Sadu i Nišu, a ukoliko bude bilo potrebe, u dogovoru sa Upravom carina, njihov broj može i da se poveća. Po završetku carinske procedure, paket se transportuje do primaoca i to po veoma pristupačnim cenama, koje se određuju zavisno od težine paketa i zone u kojoj se nalazi krajnja destinacija.
__________________
A gde ima? | Mustra bečka
chux je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje chux za poruku:
Staro 23. 11. 2011.   #8
f14Tr0n
NosceTeIpsum
Qualified
 
Avatar f14Tr0n
 
Datum učlanjenja: 13.06.2006
Poruke: 153
Hvala: 123
43 "Hvala" u 26 poruka
f14Tr0n is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za f14Tr0n Pošaljite poruku preko MSN za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Yahoo za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Skype™ za f14Tr0n
Cool

Citat:
Originalno napisao chux Pogledajte poruku
Da, provereno radi Post Export, jedino vidi da li ti cene odgovaraju, imaš i EMS pošiljke...

http://www.postexpress.rs/usluge/ems.asp
Puno hvala na ovim informacijama, znaci mi i to...

Medjutim, bas sam sada pogledao cene, tipa za paket do 0,5kg (gde recimo spada majica) za zonu 2 (shto je manje vise Evropa), cena je 2400 dinara, dok je za zonu 3 (gde spada USA) cena 2600 dinara :-( Ako majicu prodam npr za 15-20$ , besmisleno je davati 200% od neto cene samo za shipping ... Ovo je po meni super stvar kada je nesto hitno nekome da se posalje pojedinacno, ali za poslovanje, ipak mislim da nije najbolje resenje...

E sada, mozda postoji neka mogucnost potpisivanja ugovora o poslovno-tehnickoj saradnji sa post expressom gde se na kolicinu i ucestalost slanja dobija odredjeni popust, ali ne verujem da idu previse ispod te cene...
f14Tr0n je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2011.   #9
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

Sada sam pogledao na ThinkGeek.com koliko košta shipping majice od 20$ iz USA za Hrvatsku. Ponuđene opcije: DHL 48$, UPS 63$. Na brzaka sam pogledao i uslove međunarodne dostave na Amazonu i deluje mi da je shipping odeće za Evropu oko 36$ (jedan paket sa jednim artiklom). Dakle, ta ponuda Pošte mi ne deluje tako loše... ili sam nešto propustio?

Pozdrav,
Sloba
__________________
http://twitter.com/smarkovic
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2011.   #10
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Ja placam 20 funti UK > CZ postarinu (UPS) sa drugog sajta 10 funti (DHL) ali posto nema ogranicenja u tezini ja se napravim tosa pa porucim sa ekipom 10+ kg robe i jos podelimo postarinu.

Pravi uvek kombo pakete tipa 1 majica $20 a 3kom $50 i onda em ce da kupe 3 em im je postarina po komadu jeftinija.

Jesi li pokusao da posaljes jednu u koverti vecoj? Mozda je tako jeftinije.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dzordz za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:46.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.