DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 08. 2010.   #61
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Evo:
Citat:
The 2006 United States midterm elections were held on Tuesday, November 7, 2006.

All United States House of Representatives seats and one third of the United States Senate seats were contested in this election, as well as 36 state governorships, many state legislatures, four territorial legislatures and many state and local races.

The election resulted in a sweeping victory for the Democratic Party which captured the House of Representatives, the Senate, and a majority of governorships and state legislatures from the Republican Party.
Eto koliko je dobra tvoja teorija o glupim Amerima na osnovu izbora. Upravo si pokazo obrnuto: da imaju te 2 ciste u glavi, pa da 2 godine kasnije POTPUNO promene sliku u parlamentu.

Jeste, glupaci, kako ne

I ne trebaju im diplome za to, kako vidish.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #62
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Degojs ajde oladi malo, tvoja priča stvarno nema veze sa životom. Bar ne sa životom ovde u Srbiji. Lako je mudrovati kad si uljuljan negde drugde.

Citat:
onaj sto studira 10, a mama i tata ga izdrzavaju jos 10 godina posle
A to je valjda zato što smo svi dokoni i lenji, i ta priča, a imamo sve uslove a u nama je problem? Ne zato što su domaći fakulteti ne-edukativne profitabilne ustanove (firme?), nakon kojih posla nema, a kada ima onda za platu od 20k dinara, što u IT outsource-ujemo toj istoj USA za sitne pare odnosno mali deo krajnjeg profita, zato što se ljudi veštački skidaju sa biroa raznoraznim "prvim šansama", što je svako ko je mogao otpalio preko, što je takva zabava ovde svaki dan zadnjih 20 godina? A da, problem je u nama. How yes no

Alo bre ovde je SREĆAN onaj ko uopšte završi faks za tih 10 godina, i ko ima mamu i tatu da ga izdržavaju. Ništa bez mame i tate. A gde ti ono beše živiš i radiš? Jel ladno tamo? Al' standard.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Gargoyle za poruku:
Staro 08. 08. 2010.   #63
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
@3banchi:
Ma da, trebali su da salju cvece i cokolade, da vode na turisticko razgledanje Evrope, sveta. Jeste kako da ne.
Mrzi me da tupimo vise Ali ajd
No comment! Ne znam o tebi nista niti me bas mnogo zanima...ali bih rekao da si ti rat, video samo na TV-u i u igricama inace ne bi tako gledao na bilo koji rat na ovoj planeti. Ne znam koliko dugo zivis over sea ali da ti se primio pelcer tamosnjih medijskih magnata i spinera...to bih rekao potpuno.

Inace, kada sam pokrenuo ovu temu mislio sam da razmenimo misljenja o sve vecoj ugrozenosti sloboda svakojake vrste bas na mestima gde se to i ne ocekuje (tzv slobodni svet), a posebno medijske slobode i posebno Interneta, od kojega mnogi sa ovoga foruma i zive. Odnekuda su se tu uplele sirove i navijacke strasti bas kao iz filmu "Tri karte za Holivud" i mislim da je to totalni offtopic.
Zato ja odoh u logout, bar dok se prica ne vrati sustini.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #64
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Gargoyle
A da, problem je u nama. How yes no
Pa u kome je? Jesu i za to (stanje u drzavi) oni krivi (Ameri)?

O jbte, je l ima nesto za sta nije kriv neko drugi?

P.S.
Nisam ja to za dugo studiranje napisao da bi rekao da su ljudi glupi ili slicno, vec jednostavno da Oksite kazem da bi mozda i kod njih bilo vise diplomaca da je takvo stanje i studiranje toliko traje, itd. Ne ulazim kako i zasto je tako kod nas (jasno je zasto), ali pazi, kad imas mogucnost da se zaposlis i imas dobar posao (sto kod nas nemas, ne sporim ja to uopste), verovatno kod nas ne bi studiralo pola ljudi, ma i vise, pogotovo ne tako dugo. Zasto bi?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 08. 08. 2010. u 23:03.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #65
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
@oksite: ako kazes da je 95% ljudi glupo, onda to jeste generalizacija, jer si primenio tu ocenu na mnogo ljudi.
Sad bi SixSigma konsultant u meni trebao da kupi kartu za Kanadu, dodje do tvoje kuce, uhvati te za kosu i lupa ti glavu u zid i ponavlja "95% nije varijacija od 100%" sve dok ti celo ne pocne da krvari

Sad ozbiljno, ne pricaj gluposti, nemam pojma sta te uhvatilo, bas mi se dopadaju tvoji stavovi i interesovanja na mnogim temema, ali ovde stvarno gresis.

I odakle ti da su izbori 2006. reper, pa da li ti znas da u onom 9/11 fali 01, ne 05, to je bilo 2001. Bus je dobio re-izbor 2004. A prava slika moje teze su izbori 2002.

http://en.wikipedia.org/wiki/United_...lections,_2002
Citat:
The Democrats had originally hoped to do well, since the economy just came out of a recession and unemployment kept rising, and the incumbent party historically loses seats in midterm elections, particularly when economic news is bad....

Even worse for the Democrats, the elections were held just a little under fourteen months after the September 11, 2001 attacks.
http://en.wikipedia.org/wiki/United_...lections,_2002

Citat:
Although it was a midterm election, redistricting and the War on Terror allowed the Republicans to gain a net eight seats, solidifying their majority. Together with gains made in the Senate, it was one of the few mid-term elections that the party in control of the White House gained congressional seats (the other such mid-term elections were in 1902, 1934 and 1998).
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #66
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Ne znam o tebi nista niti me bas mnogo zanima...ali bih rekao da si ti rat, video samo na TV-u i u igricama inace ne bi tako gledao na bilo koji rat na ovoj planeti.
E pa gresis i to mnogo.. Jos samo da znas koliko.

Vidi, rasprava krece na licno prozivanje i propitivanje, nema smisla dalje ako nastavis tako ;-)
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 08. 08. 2010. u 22:53.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #67
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku

U SAD u ovom trenutku samo 2% svrsenih studenata su gradjani SAD, 98% su studenti na razmeni i studenti koji su dosli zbog obrazovanja. Ja ovde ne bih nista vise dodao.
Ne verujem u ove podatke.
Neki link koji pokazuje ukupan broj studenata na koledžima i univerzitetima bi dobrodošao.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #68
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

@oksite:

O ljudi moji... sto bi gledao 2002? Pa naravno da je posle 9/11 izbore dobijala partija koja je imala tvrdji stav po tim pitanjima. Sta je tu dokaz gluposti? Jesi ti pri sebi?

Ali vec 2006. su u POTPUNOSTI promenili sliku na izborima. I demokrate osvojile SVE.

Ne ide ti teorija o glupacima, jednostavno.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #69
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

i u svakoj godini ima 50 000 H1B viza a koliko J1 ( studentske ? ) ?
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #70
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao oksite
Sad bi SixSigma konsultant u meni trebao da kupi kartu za Kanadu, dodje do tvoje kuce, uhvati te za kosu i lupa ti glavu u zid i ponavlja "95% nije varijacija od 100%" sve dok ti celo ne pocne da krvari

Generalizacija podrazumeva da se neki koncept primeni na nesto manje specificno. Ti si koncept da je neko (1 covek) glup, primenio na *sve* ljude unutar te grupe 95% stanovnika.

Dakle, rekao si 100% ljudi unutar ove grupe (a to sto je to 95% od nekog drugog skupa je manje bitno) je glupo. Generalizacija.

Gde je problem?
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google pozicioniranje, zasto kasni? marijano Marketing i SEO 22 12. 11. 2008. 02:17
Ima li neko ideju zasto se ovo desilo? Peca Marketing i SEO 3 07. 09. 2007. 17:41
Zasto mi se poruka brise? NYCWalker Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 02. 01. 2007. 19:16
Da li ovo moze?!? a i ako moze kako?!? LiquidBrain PHP 16 22. 09. 2006. 15:55
google - kako zasto ??? ivanhoe Marketing i SEO 0 23. 12. 2005. 05:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:00.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.