DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 12. 2009.   #31
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Ja ni sam ne znam da li cu je primiti, vrlo verovatno necu. Mene vise muci pitanje oko vakcinacije mog sina.

Alternativa onih koji nece da se vakcinisu je - nadaju se da se nece zaraziti a i ako se zaraze, da ce odlezati virus lakse ili teze, steci imunitet na isti i nastaviti dalje. To iz razloga sto je poznato da je 90% onih koji su ga dobili imali blage simptome, ili barem ne teze od sezonskog gripa.

Kada neko vec dobije svinjski grip onda mu vec nece dati vakcinu jer nece imati efekta, jer za stvaranje imuniteta od iste je potrebno oko 3 nedelje, a kod dece mladje od 9 godine, pre svega kod beba, cesto se to produzava na period od 6 nedelja, jer posle 3 nedelja od prve vakcine prime drugu vakcinu i nakon toga jos treba 3 nedelja da se stvori imunitet.

Inace, najteze stvari u zivotu su kada moras da biras manje zlo.

Citat:
Originalno napisao jasmanac Pogledajte poruku
Po meni je kljucno pitanje da li postoji alternativa?

OK svako moze da odluci da ne primi vakcinu i to je licna odluka, to stoji. Ali da li imas alternativu toj svojoj odluci? Desice se, da neko nije hteo da primi vakcinu i zarazi se virusom i koja mu je alternativa? Opet ce na kraju morati da primi vakcinu u koju god zdravstvenu ustanovu da ode na lecenje.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2009.   #32
filtod
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.07.2007
Poruke: 22
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
filtod is on a distinguished road
Default

Preventivno nema alternative.

Ostaje mogućnost da se u slučaju infekcije odmah primeni terapija antivirusnim lekovima. Ali svi lekovi imaju neželjene efekte, pa tako i antivirotici.



Citat:
Originalno napisao jasmanac Pogledajte poruku
Po meni je kljucno pitanje da li postoji alternativa?
Među lekarima godinama postoji neslaganje u pristupu preventivi kroz vakcinaciju. U našim medijima su se prethodnih godina čuli glasovi lekara koju važe za autoritete, koji su bili protiv bilo kakve vakcinacije dece. U USA postoje jake struje u različitim strukovnim udruženjima koje se protive ovakvom načinu preventive.
Ali vaš lekar zna najviše o vama ili vašem detetu. Da li postoji hronično oboljenje, kakvog je tipa oboljenje, da li postoji preosetljivost na neke lekove ili neka druga alergijska reakcija...



Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Lekari, svi od reda, govore pacijentima da ne treba da se vakcinisu a pogotovo ne malu decu. Tako su rekli nama, tako su rekli i osobama koje poznajemo ili ih poznaju nasi prijatelji. Da ne bune zabune - to nije slucaj samo u Srbiji, vec je provereno i u Nemackoj. To opet ne znaci da su oni apsolutno u pravu.

FDA na glavi ima katastrofu iz sedamdesetih godina 20 veka. Vakcina protiv H1N1 napravljena je vrlo brzo, bez provere i to najviše kao politička odluka.
Epidemija je pogrešno prepoznata kao i pandemija iz 1918 i u paničnom strahu je napravljena velika greška.

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Treba, takodje, uzeti u obzir da nisu sve vakcine iste. Pa tako npr. vakcina koja se daje u USA ne sadrzi boostere i skvalen jer FDA nije odobrila upotrebu skvalena u vakcinama. Postavlja se pitanje zasto, ako je sve to apsolutno sigurno.

Moja deca ne spadaju u rizičnu grupu, nemaju hronične bolesti, hvala Bogu, i smatram da nema potrebe za vakcinacijom. Ali nije mi bilo svejedno kad je pre neki dan moj sin imao 39 sa 2. Ok, temperatura je pala posle prve doze antipiretika i ako se radilo o novom gripu, prošao je blago.

Ali kod dece sa hroničnom opstrukcijom bolest može da se razvije sa komplikacijama i težim oblikom zapaljenja pluća i to sam imao prilkike da vidim u svom okruženju.
__________________
Filip Todorović
filtod je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2009.   #33
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Velika je oprecnost u stavovima, problem je kada medicinski delatnici nemaju isti stva, kako onda nama gradjanima da bude lako da donesemo odluku.
Ja sam letos otišao u NS kod oftalmologa dr.Džinića na Telepu jer je imao najveću reklamu u "Telefonoteci". Trebale su mi neke kapi za crvenilo očiju. On je malo gledao, pitao šta radim čime se bavim (poznata fora saobraćajne policije) i onda me stavio na neke testove i ladno dao dijagnozu GLAUCOMA, i čak predložio neke preventivne operacije na mrežnjači.

Nakon toga sam sam išao na drugo mišljenje i treće mišljenje u "Sveti Vid" u BG, na CT i gomilu drugih pregleda... što me je sve koštalo brdo para i gomilu živaca i raširenih zenica... bluesmanu od stresa zuji u ušima, a meni od tada kao da je neko pojačao "brightness" u glavi (za cyberhondre ključna reč "sensitivity to light"). Citat: "kolegina dijagnoza je kompletna budalaština i vid vam je savršen". Nije mi jasno šta se dešava sa onima koji nemaju para da proveravaju dijagnoze dr.Mengelea iz Vršačke koji namerno ili slučajno testira pogrešno: vidno polje na pogrešan način, bez radjenja pahimetrije i sl.

Poenta ove pričice: nemojte po defaultu 100% verovati lekarima, kako ovima koji vam kažu da je dobro vakcinisati se, ali i ovima koji kažu da nije dobro. Radi prema osećaju i neće te boleti glava.

Ako kažu A) niko nije umro od posledica vakcine, B) bolje da ne dobiješ grip nego da dobiješ... onda moja logika kaže vakcina nije loša.

Ako gledaš od čega sve možeš da umreš, onda prodjite kroz albume sa Facebooka i sva ta letovanja i sunčanja. Veće su ti šanse da dobiješ melanom nego da ti se imuni sistem pod uticajem vakcine prebaci u "self-destruct mode"
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2009.   #34
filtod
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.07.2007
Poruke: 22
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
filtod is on a distinguished road
Default

Da, zaboravio sam da stavim link na ovaj članak. Toliko lekova ima neželjene efekte, a neki od njih se upotrebljavaju potpuno nekritički.
__________________
Filip Todorović
filtod je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2009.   #35
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

Evo moj slučaj. U 22. iznenada odbijem astmu. Nisam alergičan ni na šta, trčim, igram fudbal, sve savršeno. A onda u snu oko 1h posle ponoći počinje pakao. Gušenje, bukvalno umiranje. Pumpice nisu pomagale. Ništa apsolutno. 3 godine me lečio profesor Nestorović sa Belmedika. U početku je bilo rezultata a posle strašno pogoršanje. Profesor je nastavio da mi pojačava terapiju, da u zimu 2006/07 nisam više mogao na nogama da stojim.Jedva sam se kretao po kući, a napolju da ne govorim. Gušenja su bila toliko teška, da sam bio spreman da presudim sebi, samo da u stanu držim pištolj. To je muka nedostojna čoveka. Izadjem na ulicu, jedva se vratim. Par puta sam morao napustiti sastanke i predavanja da ljudi ne vide kako se mučim. Nekih pola godine sam se vukao kao mrtvac.

Onda sam krenuo na svoju ruku sa prirodnim lekovima. Nađem čoveka u planini kod Kraljeva da mi pravi med i lekove, počnem da pešačim do 10 km dnevno, prečešljam od jutra do uveče Beograd uzduž i popreko, trčanje. Duša da iskoči, srušim se, ustanem i opet trči. Duša mi željna vazduha. Pluća puna, a gladan. Uzmem aminofilin da otvorim disanje. I opet u šetnju i trčanje, pa fudbal..Smanjujem postepeno aminofilin..Dve godine tako..Hvala Bogu posle 5 godina teških noći gušenja i muke sada opet živim kao čovek, spavam, i uživam u životu.

I kako ja da verujem doktorima? I nisam lud da primim vakcinu da opet nešto poremetim?
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2009.   #36
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Poenta ove pričice: nemojte po defaultu 100% verovati lekarima,
Ovo sam i ja hteo da napišem. Naš čovek ima običaj da idealizuje lekare (a bogami i još poneke profesije). Oni su ljudi od krvi i mesa, vrlo često prošli fakultet na bubanje i bez udubljivanja u materiju. Ja lično sve što mi govore lekari uzimam sa dobrom dozom skepse, a ponekad se i otvoreno konfrontiram, posebno ako vidim da im moja pitanja vređaju sujetu i ako krenu sa pričom "ma šta ti znaš". Hoću da kažem da ne treba slepo slušati savet lekara, osim ako zaista nemate puno poverenje u njega.

Što se tiče vakcinacije, ni ja nisam načisto. Ja se verovatno neću vakcinisati, kao što se ne vakcinišem ni protiv sezonskog gripa. Za dete ćemo već videti.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2009.   #37
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Da li mozemo svi da se slozimo...vidim da smo svi prilicno upoznati sa novim virusom, sto je normalno kod ovakve medijske eksploatacije.
Dakle da li mozemo da se slozimo na osnovu onoga sto je objavljeno sirom sveta
-da je smrtnost od ovog novog virusa manja od sezonskog,
-da su simptomi odnosno klinicka slika neuporedivo slabiji i podnosljiviji u odnosu na sezonski grip,
-da je virus nekoliko puta zarazniji od obicnog.

Ako se mozemo sloziti sa ovim, nalazim da za prosecno zdrave ljude i decu nema problema sa novim virusom.
Dakle nema potrebe za vakcinacijom.
Takodje, za hronicne bolesnike i za ugrozene grupe ovaj virus je opasan isto kao i obicni, s tim sto zbog svoje pandemijske zaraznosti mozemo ocekivati da ce vise takvih bolesnika biti zarazeno i imati komplikacije.
Dakle za njih vazi...obavezno se vakcinisati kao sto se uostalom vakcinisu i protiv obicnog sezonskog gripa.
Zakljucak - ponasajte se kao i svake jeseni pred sezonu obicnog gripa u zavisnosti jeste li ugrozena grupa ili ste prosecno zdrava osoba. Isto je i sa decom.
Ali, koliko ja mogu da zakljucim - zasto se ovaj virus toliko eksploatise sirom sveta? Mislim, samo zato sto ima pandemijski potencijal koji se javlja nekih 3-4 puta u sto godina. I tu je problem, ali ne kod obicnih ljudi nego kod kapitala...pandemija jako puno kosta svako drustvo - bolovanja, izgubljene zarade na nivou kompanija, drzava i sl.
Cela ova buka je samo oko novca koje su neki (drzave, kompanije) ukalkulisali da ce zaraditi, ali avaj, pandemija bi im mogla pomutiti racune.
Zato narode ajd na vakcinu da mi se dzep previse ne istanji zbog vaseg izlezavanja na bolovanju.
Boli njih patka za nas i nasu decu...njih lova muci.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" 3banchi za poruku:
Staro 07. 12. 2009.   #38
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Ono sto malo vredja zdravu pamet je sledece - kada neko ko je vec hronicni bolesnik dobije svinjski grip i umre od komplikacija izazvanih svinjskim gripom, cesto se stidljivo napise (ako se uopste napise) da je pacijent vec bio hronicni bolesnik i od cega je bolovao vec se fokusira da je "umro od svinjskog gripa" i brojac zrtava se poveca za 1. Medjutim, kada neko umre neposredno posle vakcinacije, ili dozivi velike reakcije onda obicno kazu kako to nije od vakcine vec zbog toga sto je osoba hronicni bolesnik. To malo deluje kao dvostruki arsini.
da. to su stvari koje zaista vredjaju zdravu pamet. isti slucaj je i sa sidom. hiv pozitivna osoba koja dobije upalu pluca je umrla od side, dok je u suprotnom uzrok smrti pneumonia. valjda je bitno da brojke budu sto vece, kako bi funding bio sto veci... ipak je ogroman biznis iza cele price

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Problem sa vakcinama i lekovima uopste je sto nikad ne znate da li ce nesto sto se kaze da je OK danas vaziti da je isto OK sa medicinskog stanovista za 10, 20, 50 godina. Imamo najsveziji primer kada je SZO vise ne preporucuje do sada najvise preporucivani lek za obolele od side Stavudin jer moze izazvati velike posledice zbog toksicnosti, a par miliona ljudi koristi dati lek.
surova istina. poznato je da najveci broj obolelih od side umire usled otkazivanja jetre koje je prozukovano antihiv terapijom. trenutni pokusaj lecenja side je kao pokusaj da se omanjom nuklearkom ubije bubasvaba, sa virusom strada gomila potpuno zdravih celija i to po random principu. trenutni lekovi se razlikuju samo po tome koji ubija manje.... i to samo dok ne ispliva neki dugorocni side-effect uhvatio sam se side jer mislim da je to najocigledniji primer koliko stvari generalno ne funkcionisu. mi u stvari uopste nismo sigurni da virus hiva izaziva stanje koje nazivamo sida, tj toliko raspadnut imuni sistem koji vise nije u stanju da se odbrani od bilo cega (sida nije bolest, sida je stanje organizma). nase celokupno istrazivanje se bazira na i dalje nedokazanoj pretpostavci koju je 82ge izneo robert gallo, a to je da je neki tamo virus koji je on vec godinama unazad bezuspesno proucavao u sasvim drugom kontenstu odgovoran za novoprimecenu pojavu da neke rizicne grupe (dugogodisnji, najcesce intravenozni narkomani, osobe promiskuitetnog ponasanja koje su za zivota vise puta bivale izlozene razlicitim polno prenosivim bolestima i od istih bile lecene enormnim kolicinama antibiotika...) u jednom trenutku pocinju da pate od izrazite imuno deficijencije. mi od tada u stvari bezuspesno pokusavamo da nadjemo mehanizam po kome hiv izaziva to stanje, sve u zelji da nadjemo vakcinu protiv te opake "bolesti", a pritom tretiramo ljude kao zamorcice i kljukamo ih lekovima koji su sami po sebi imunosupresivni i izazivaju velika, nepovratna ostecenja. zdrava osoba koja je izlozena ovakvoj terapiji ce razviti sidu, a ne osoba ciji je imuni sistem vec kompromitovan. mislim da cinjenica da se tri decenije kasnije nismo pomerili sa pocetne tacke govori da bi odgovor mozda mogli da potrazimo negde drugde. nedugo nakon gallove objave se pojavila velika grupa naucnika predvodjena dr. peter duesberg-om (potraziti na netu), koja tvdi da je hiv+aids prica obican bull**** i da to stanje nastaje upravo kao posledica rizicnog ponasanja i dugotrajne intoksifikikacije kojecime (heroin, kokain, poppers - alkalni nitrat, inhalant, snazan imunosupresant, popularan u gej zajednici jer kao nuspojavu izaziva opustanje sfinktera pa je analni seks prijatniji; barbiturati...). oni tvde da je hiv samo jedan od od virusa koji u toku zivota prodje kroz ljudski organizam i da je kada na njega razvijemo antitela potpuno bezopasan kao i svi ostali koje vec imamo u sebi. trenutni test na hiv predstavlja upravo test na postojanje antitela koje je nas organizam stvorio. na zalost ovi ljudi retko, do nikada ne dospevaju u mainstream medije, ne dobijaju priliku za akademsku raspravu, a bilo koja prica o ovoj temi se pretvara u napad na njihovu licnost bez diskusije o cinjenicama

zar je toliko tesko prihvatiti da je odgovor na aids zdrav zivot ? nije, ali bi tim cinom gomila ljudi ostala bez posla. takodje obolelima trenutno objasnjenje sluzi kao uteha, jer je za svoje stanje recimo mnogo lakse okriviti jedan rizican odnos sa muskom prostitutkom nego priznati sebi dugogodisnje, sistematicno unistavanje organizma

back to topic

nas imuni sistem je fantastican. bela krvna zrnca su u stanju je da decode-uju bilo koji virus koji dospe u nas organizam, dok bakterije i gljivice jednostavno prozdiru. telo, ako je ispravno je u stanju da se odbrani od bilo cega. deca imaju posebno jak imunitet i sa lakocom preleze bolesti koje kod starijih mogu izazvati komplikacije sa smrtnim ishodom. jednostavno je potrebno obezbediti telu sve sto mu treba za rast i razvoj, a ono je u stanju da se izbori sa vecinom spoljnih faktora. mi smo po svom hemijskom sastavu najvecim delom voda (po rodjenju oko 80%, nivo opada tokom zivota). po svojoj ph vrednosti prirodno stanje nam je neutralno-blago bazno. vecini stranih tela koje dospeju u nas organizam za rast i razvoj pogoduje kisela sredina, dok u baznoj ili umiru ili sporije dele tako da nas imuni sistem ima vremena da odreaguje. na kiselost organizma najvise uticu toksini koje unesemo u sebe putem vode, hrane i vazduha i uglavnom je na nama izbor da li cemo vodu u sebi cuvati cistom ili cemo je pretvoriti u barustinu koja je leglo mikroorganizama

dakle resenje je vise nego jednostavno. zdrav zivot... redvno konzumiranje zivotnih namirnica organskog porekla kako bi se zadovoljile sve nutritivne potrebe, dosta sunca, dobra higijena i aktivan psiho-fizicki zivot. jaka psiha je osnova svega, dok je fizicka aktivnost potrebna kako bi krv prenela u svaki deo tela ono sto mu sleduje. sunce je jako bitan faktor jer nasa koza proizvodi veliku kolicinu vitamina koji se koriste u imuno procesima. izbegavanje toksina se podrazumeva, pogotovu vestackih sa kojima nase telo jednostavno ne ume da se izbori: vestacki seceri, razni emulgatori i pojacivaci ukusa, genetski modifikovana hrana, razne droge/farmaprodukti... pri svemu ovome ne treba ignorisati medicinu jer je evidentno da daje rezultate, ali treba biti jako jako obazriv jer i najobicniji antibiotik moze da napravi pometnju u oganizmu (ovo posebno dobro znaju zene jer pap test ume da poludi od antibiotika). mi zivimo u simbiozi sa gomilom dobrih bakterija koje nam pomazu u fizioloskim procesima i zaista treba da postoji jako dobar razlog da bi ih sve djuture poubijali. problem sa farmamedicinom je zato sto uglavnom suzbija posledice, bez zadiranja u srz problema. jako cesto alternativna medicina (cajevi i trave, homeopatija, akupunktura itd.) daju daleko bolje rezultate bas zato sto su okreniti ka tome kako pomoci telu da se izbori samo. dobar deo alternative ima jako dobru naucnu podlogu, samo im eto marketing nije jaca strana

sto se ovog svnjskog virusa konkretno tice procedura je ista kao i kod sezonskog, dosta tecnosti i vitamina c i d (d se inace pravi u kozi tako da dosta sunca smanjuje rizik od pojave gripa ) temperaturu do 38.5 u principu ne treba spustati jer je to neka optimalna radna temperatura za ove procese. pozeljno je izbegavati paracetamol i slicne derivate, recimo glupi fervex koji em nema dejstvo em sadrzi aspartam

ovo sve pricam sa aspekta zravog razuma, bez ulaska u teorije zavere i da li iza svega stoji organizovana grupa kriminalaca koja zeli da nas pobije i na tome profitira da imam decu ne bi ih vakcinisao nego bih obratio paznju kakvu vodu piju, sta jedu i kako zive
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2009.   #39
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Prije neki dan pročitah zanimljivu misao koja mnogo toga objašnjava: Mnogo više ljudi živi od bolesti nego što ih umire od bolesti.

Jedna od onih 'things that make you go hmmm'...
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Milos Vukotic za poruku:
Staro 08. 12. 2009.   #40
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Ja lično neću da primim vakcinu i (do skora) gledao sam da ubedim svakog kog poznajem da to ne čini. Sada to više ne radim već pustam ljude da sami donesu odluku i koliko vidim, uglavnom odustaju od vakcine.

Da imam dete 100% ga ne bih vakcinisao. Zašto unositi "đubre" putem vakcine u zdrav organizam? Naši stari (babe,dede) nisu vakcinisane ni od čega pa eto ljudi doživeše 80-90 godina ne videvši doktora.

U nekim zemljama daju vakcine protiv zauški dok je kod nas to po fazonu "aj' da idemo kod jednog tvog drugara, ima zauške. igrajte se tamo dok se ne zaraziš". I, šta nam fali?

Najveći problem sa vakcinom k'o što rekoste su konzervansi koji mogu da izazovu pojavu autoimunih bolesti (astma, šećerna bolest, rak) [ovde se ogradjujem jer sam tek od skoro upoznat sa pojmom autoimunih bolesti pa da ne ispadne da previse lupam]. Takođe živa je štetna za mlad organizam i za mentalni razvoj deteta.

Onaj ko spomenu austrijsku novinarku na hrvatskoj televiziji, evo linka: http://ow.ly/IEdd (goran anicic personalmag / blog) ili smešniji pristup celom problemu:

__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:17.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.