DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 08. 2007.   #21
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default

Otkud znate da nisu glasali, npr. "hocete li vikendicu ili hummer-a"? Bas ste neki... i pustite ljude neka se vozaju.
__________________
[size=1]Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain
BrainDamage je offline  
Staro 21. 08. 2007.   #22
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Divljina

Marketinski je potez do jaja, jer je fora sa Hamerom da ne ostaje neprimijecen. Ma sta mislili o njemu, upada u oci.

Citat:
Miloje:
Zna li neko nesto o niima, odakle im lova i tako to
Kakav im je bio Start Up?
U suštini sve se svodi na evropske VC fondove, koji se iz moje laičke perspektive bitno razlikuju od američkih. Srbija kaska jedno 5-10 godina za družinom iz ex-Istočnog bloka koja je poslednja u paketu ušla u EU. Dok smo mi ovdje međusobno ratovali, njih je zapadni kapital digo na noge. Isti taj hi-tech VC kapital uskoro stiže i u Srbiju, više detalja imaju Dragan Varagić i Gorana Tomanović.

Elem, koja je fora sa tim rumunskim, mađarskim, poljskim i slovačkim "dot-comovima"? Evropski VC fondovi koji ulažu minimum 3 miliona evra do par desetina miliona evra. Prolaznost je, kako sam u prolazu na minut čuo u panel diskusiji VC-ova na konferenciji u Zagrebu, 1 na prema 300 projekata.

Fora je što vam uzmu minimum 90% vlasništva, pa sad računajte ako je i zaposlena raja dobila nešto malo vlasništva i tipa kompanija je imala samo dva osnivača, osnivačima pojedinačno ostane procenat vlasništva za max prste jedne ruke. To je opet ona američka žvaka koja se potura u Evropi da je bolje imati jedan posto General Motorsa, nego 100% prčvare sa bloka...

Uglavnom, osnivači faktički imaju tih par procenata i rade u vlastitoj kompaniji za (start-up) platu. E sad da zaposlite 50 ljudi, uzmete fancy office i IT opremu u centru neke istočnoevropske metropole, opet ne možete tako lako skršiti milion evra za godinu dana. I da otvorite predstavništvo recimo litvanske VC dot-com fime u Srbiji i platite lokalnoj agenciji da vas ispromoviše na lokalnoj sceni kao next-big-thing i pošaljete vaše šalabajzere da pričaju o inovativnoj hiljaditoj lokalnoj kopiji u nizu Overture/AdSense programa, opet ne možete skršiti milion

Onda se nemilice krši i na ovakve kulj stvari

Jablan spominje vikendicu, ja bih od tolikih VC miliona napravio čitavu poslovnu zgradu...

Poslednja izmena od mungos : 21. 08. 2007. u 17:49.
mungos je offline  
Staro 21. 08. 2007.   #23
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nisu mogli da naprave bolji izbor od hummera. On ovde (a i svuda u svetu) strasno upada u oci jer je potpuno razlicit od svega ostalog, pretpostavljam da je i brendiran pa je to jedan jako pametan potez.

A radnik koji misli da je hummer 'seljana' (sta god to znacilo) moze slobodno da ga preskoci, odnosno prepusti nekom drugom da vozi. Da li se nekome svidja ili ne - to je individualno pitanje, ali cisto sumnjam da bi ga neko odbio.

Eto, ja mislim da je raditi web development na mac-u cista 'seljana' (ako sam dobro razumeo znacenje te reci), ali onima koji tako rade treba da puca stikla za to sta ja mislim.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 21. 08. 2007.   #24
srdjevic
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Chicago IL, USA
Poruke: 209
Hvala: 12
12 "Hvala" u 11 poruka
srdjevic is on a distinguished road
Default

Opinion is like an asshole, everybody has one. :-)
( E bas volim ovu izreku, svugde ima prodju.... :-D )

Da se razumemo, ovo je povodom vikendica/hummer/ferarri/spaceshuttle....

U svakom slucaju, kao sto neko rece, Hummer je Hummer, i tu nema price. Upadljiv je, zene ga vole, itd itd itd... ;-)
To sto se nasi tripuju da je to mafijaski auto, to je posebna prica, u netacnost necu ni da ulazim. Mogao bih jedino povuci paralelu sa gangsterima (citaj reperima) za ove prostore, ali to je tamo nebitno....

U svakom slucaju, kako mnogi rekose, preterano je dobra fora, ako se ima i za to. Ne vidim sta tu jos ima da se prica. Vozio sam se u Hummeru, i ne bih ni minut razmisljao da mi ga neko ponudi.....
srdjevic je offline  
Staro 21. 08. 2007.   #25
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao srdjevic Pogledajte poruku
U svakom slucaju, kao sto neko rece, Hummer je Hummer, i tu nema price. Upadljiv je, zene ga vole, itd itd itd... ;-)
Svejedno im je da li ih privodis u Hummer ili u vikendicu
Miloje Sekulic je offline  
Staro 21. 08. 2007.   #26
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

ali mislim da hammer ima mnogo bolji racio privodjenja

osvrnite se i na starosnu strukturu Internet kompanija. Dosta je mladih u njima i po tome je mozda Hammer i bolje resenje, vikendica je vise nekako za starije ljude pobornike sporijeg zivota, spavanja i rostilja. Nije ni to lose ponekad ali za vecinu e-ljudi to je smor, dok ti lezis drugi treniraju, potrebna su ti brza i kvalitetna resenja, potrebno je da upadas u oci - zbog toga je Hammer najbolji izbor.
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline  
Staro 21. 08. 2007.   #27
MarkoBG
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 21.08.2007
Poruke: 11
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
MarkoBG is on a distinguished road
Angry

@jablan: Ti si brate stvarno lik. Pratim ovaj forum vec mesecima i gde god se iole spomene rec "mafija" ili nesto sto sluti na to (sta god to bilo - npr. onaj poster Kuma) ti isterujes neke svoje komplekse.

Kao to su seljaci, kupili hamer (jel znas mozda cenu?), glume neke mafijase koji su takodje seljaci...

Ja nemam nista ni protiv tebe ni protiv nazovi "mafijasa" ali brate ne moras uvek da se istripujes kao "ja sam mamin sin, lepo sam vaspitan i zavrsio sam fakultet. Zivim i zaradjujem posteno a tamo neki ulicni beogradski Korleone je obican mentol koji nosi uvucenu trenerku u farmerke i osisan je do glave".

Veruj mi da i ribe i "obicni smrtnici" mnogo vise respektuju te "mangupe" koji se bore za goli zivot i uzivaju u njemu nego nekoga ko ceo dan sedi za kompjuterom, bulji kroz naocare i glumi postenog momka koji sve sto zaradi potrosi za nov hardver.
MarkoBG je offline  
Staro 21. 08. 2007.   #28
caiser
Miljan Karadzic
Certified
 
Avatar caiser
 
Datum učlanjenja: 06.01.2007
Lokacija: Frankfurt
Poruke: 76
Hvala: 9
3 "Hvala" u 3 poruka
caiser is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za caiser Pošaljite poruku preko MSN za caiser
Default

@jablan
Uuuu, sta ti je rekao!!
caiser je offline  
Staro 21. 08. 2007.   #29
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Originalno napisao MarkoBG Pogledajte poruku
Pratim ovaj forum vec mesecima
Mora da si sociolog ili psihijatar amater.
Inače bi ti prvi post bio u nekoj drugoj temi.
__________________
RainDog
borstale je offline  
Staro 21. 08. 2007.   #30
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Eniac Pogledajte poruku
ali mislim da hammer ima mnogo bolji racio privodjenja
H ima vise kvadrata od prosecne vikendice. Size does matter.
__________________
dooConsult
oksite je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koja znanja treba Internet marketing expert? MarioFr Marketing i SEO 69 11. 10. 2012. 14:14
Google pozicioniranje, zasto kasni? marijano Marketing i SEO 22 12. 11. 2008. 01:17
zasto ne treba izgubiti opkladu Miloje Sekulic Opušteno 3 17. 08. 2007. 17:28
Zasto mi se poruka brise? NYCWalker Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 02. 01. 2007. 18:16
google - kako zasto ??? ivanhoe Marketing i SEO 0 23. 12. 2005. 04:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:49.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.