DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 06. 2011.   #11
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
^ ma daj?

standardno se sajt prodaje za izmedju 1-2X godisnja zarade koju ti trenutno imas od njega, ispod toga nikako nemoj da ides, a preko toga ces tesko dobiti...
Vidi samo da se napravi ovakav sajt ne verujem da je manje od 1000 evra. Ono postoje sajtovi besplatni za upoznavanje kao besplatni ali ima ogranicenja, te mogu samo 3 slike po registrovanom, te ne mogu da razmenjuju poruke korisnici, te nema ovo te nema ono i onda ide prica ako hoces nesto plus onda moras ovoliko platiti pa ako hoces ovo ovoliko itd. U free varijanti je mizerija i glupost.

Sve u svemu samo softver ne bih dao ispod 1000 evra.

Po meni ipak mislim da ne bi trebalo da se gleda koliko sajt zaradjuje vec koliko ima dnevnih unikatnih poseta puta dva. Znaci ako ima 4000 unikatnih dnevnih poseta X 2 to je negde oko 8000 evra plus 1000 evra hardver, znaci ne bih ga dao ispod 9000 evra. Sta vi mislite o tome?

Sa druge strane ja zaradjujem 100 evra mesecno od tog sajta a toliko je otprilike stanarina za stan kad se izdaje u Nisu. U nisu dvosoban stan da se kupi kosta oko 40 000 evra. Dakle ovako za 9000 do 10 000 evra ako kupis sajt imas mecesnu zaradu 100 evra kao kad bi kupio stan od 40 000 evra pa ga izdajes. Sa druge strane ovakav sajt samo moze da se razvija u buducnosti a kad se kupi stan to ti je to nema tu sta da se razvija vec samo troskovi jer se zidovi habaju, instalacija vodovodna, struja, itd znaci trazi odrzavanje, ovo ne, samo desetak evra za produzenje hostinga i domena godisnje.
__________________
Igrice

Poslednja izmena od trazimcuruzabrak : 16. 06. 2011. u 20:58.
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2011.   #12
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Kupcu nije bitno koliko si ti potrosio, vec koliko on moze da zaradi i opravda investiciju.

Racunica ti je nerealna.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2011.   #13
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

problem je što nekretnine teško propadnu,
a sajtovi ukoliko se ne održavaju a budu izloženi konkurenciji, odoše

stanove ne treba održavati da bi donosili prihod dug dug niz godina

ako za sajt trebaš mesečno platiti 100 evra da ga neko ažurira a on toliko zarađuje, nema računice da se investira

Poslednja izmena od Markok : 16. 06. 2011. u 21:22.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2011.   #14
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

mislim da nema teorije ni 3000 da dobijes, ali to je samo moje misljenje, mozda gresim...

EDIT: pricam na osnovu mog iskustva sa getbrushes.com, koji su mi ranije cesto nudili da kupe (uglavnom ameri, vlasnici konkurentskih sajtova), ali nikad niko nije pominjao broj posetilaca, a najbolja ponuda ikada je bila 2.5 X godisnja zarada od prosle godine (sad iz ove perspektive zeznuo sam se sto je nisam prihvatio)
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 16. 06. 2011. u 21:37.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2011.   #15
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao trazimcuruzabrak Pogledajte poruku
Po meni ipak mislim da ne bi trebalo da se gleda koliko sajt zaradjuje vec koliko ima dnevnih unikatnih poseta puta dva. Znaci ako ima 4000 unikatnih dnevnih poseta X 2 to je negde oko 8000 evra plus 1000 evra hardver, znaci ne bih ga dao ispod 9000 evra. Sta vi mislite o tome?
Ja mislim da si ti u pravu...prodaj ga po toj ceni i javi kad prodas.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2011.   #16
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Ja mislim da si ti u pravu...prodaj ga po toj ceni i javi kad prodas.
Dobro to jesi u pravu, danas je tesko bilo sta prodati ali onda necu ni rpodati. Jer ne verujem da ce neko dati auto koji kosta 10000 evra realno za recimo 500 evra samo zato sto je Srbija bankrotirala i Srbi nemaju para. Da ga dam za 500 evra ne pada mi na pamet.

Neznam dal neko od vas ima sajt ali ko ima zna koliko je tesko u Srbiji napraviti sajt koji ima 4000 unikatnu posetu dnevno?

Ajde ovako, sta bi recimo neki prodavac dao da mu svakog dana u radnju udje 4000 coveka? Znaci potencijal je veliki sa toliko ljudi koji vidi nesto sto ti mozes da osmislis. Ja recimo nisam mozda vest da iskoristim taj potencijal posete ali neko ko je vest, nesto napravi ili prodaje moze dobro da zaradi.
__________________
Igrice

Poslednja izmena od trazimcuruzabrak : 16. 06. 2011. u 21:51.
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2011.   #17
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Nema to veze sa kupovnom moci, vec koliko realno vredi tvoj sajt.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2011.   #18
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain Pogledajte poruku
Nema to veze sa kupovnom moci, vec koliko realno vredi tvoj sajt.
Pa ja to hocu i da vidim, zato sam i postavio ovu temu.

Ali voleo bih realne ocene vase. na primer voleo bih da mi kaze neko ponudu ali da se bavi sajtovima pa zna otprilike koja je to kolicina posete, ili neko ko ima neku firmu pa zna da proceni potencijal tolike poseta.
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2011.   #19
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Siguran sam da se na ovom sajtu raspravljalo o ovome, možda u temi o prodaji Limunda za $500,000 ili nekoj sličnoj, potraži... U svakom slučaju, ne možeš porediti biznis sa nekretninama (rizici su drastično različiti), ali ni mnoge druge vrste biznisa sa sajtom (iz istog razloga). Za 5 godina stan će i dalje biti stan, ljudi će i dalje živeti u istim tim stanovima, njegova funkcija biće identična kao i danas; za 5 godina ko zna kakavi će biti dejting servisi na web-u (pa i sam web), šta će se novo pojaviti, da li će uopšte više postojati takva vrsta servisa i u tom obliku... Jednostavno, praksa je pokazala da je sve preko dve godine preveliki rizik.
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2011.   #20
squirll
Wait, What?
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2010
Poruke: 148
Hvala: 8
188 "Hvala" u 14 poruka
squirll is on a distinguished roadsquirll is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao AdriaMart Pogledajte poruku
Otprilike broj registrovanih ali aktivnih korisnika x 1e pa izracunaj
cek cek ja imam jedno 15-20k registrovanih i aktivnih iz sfrj ... znaci dodje mi 15k evra sajt? pa ja dam i za 10k odma ako neko ponudi... mislim da to nije bas tacno ...
ja znam pricu za prodaju da mesecna zarada *12(meseci) i da tu sumu placaju ..
znaci ako zaradis mesecno 100$ * 12 = ~12000$
__________________
Svakog dana uvlacim linije pa misle da se drogiram.
squirll je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:35.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.