DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 08. 2008.   #1
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Default Studenti i radno iskustvo

Btw, uslov "1,2,3 radnog iskustva" kod mene ne postoji. Ali cudenja tipa "ne mogu da nadjem posao, imam 27 god, tek sam zavrso/la (bez diskrimacije) odakle mi radno iskustvo???!!!!!".
To vise stvarno " ne pije vodu"!
Vidim da je Infostud pokrenuo akciju za volontiranje koju podrzavam. Takav pristup nekog mladog coveka (kad vam kaze starac Foca od stotinu ljeta) kod normalnog poslodavca retko ostane bez ikakve naknade. Iako ona sama nije cilj, nuzno ce pomoci svima nama da, na kraju, pocnu da nam se javljaju kandidati sa iskustvom za posao na koji se prijavljuju. Kompetentni kandidati. Sistem spojenih sudova ili sve je sa svacim povezano

Poslednja izmena od Milija Veljovic : 03. 08. 2008. u 12:29.
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 08. 2008.   #2
Milan S. aka Morlak
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 06.12.2006
Poruke: 45
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
Milan S. aka Morlak is on a distinguished road
Default

Pa koga briga za nekoga ko ima 27 a nije radio nista za vreme studiranja.

Ali, putevi nisu isti, niti generacije generalno.
Milan S. aka Morlak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 08. 2008.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Koliko se ja sećam, osim ako ne doktoriraš, fakultet bi trebao da završiš do 22-23. najkasnije. Ako pored studiranja nisi ništa radio da se izdržavaš, onda je završavanje fakulteta u 27. godini veliki minus, zar ne?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 08. 2008.   #4
Milan S. aka Morlak
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 06.12.2006
Poruke: 45
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
Milan S. aka Morlak is on a distinguished road
Default

Ne veliki nego ogroman. Inace citava ta prica sa fakultetima i obrazovnim metodama kod nas previse traljavo ide. (Nekima je to bilo poznato i ranije: http://www.sidis.net/BorisBiblio.htm , http://www.sidis.net/index.html)

Ne znam na koga mislis bluesman, ja svoj jesam zavrsio sa 22. Diplomirao sam prvog meseca u 23oj, jer je profesor bio u Kini mesec dana.

Evo i njegovog sajta:http://www.pusara.com/

Poslednja izmena od Milan S. aka Morlak : 03. 08. 2008. u 18:31.
Milan S. aka Morlak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 08. 2008.   #5
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Talking

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Koliko se ja sećam, osim ako ne doktoriraš, fakultet bi trebao da završiš do 22-23. najkasnije. Ako pored studiranja nisi ništa radio da se izdržavaš, onda je završavanje fakulteta u 27. godini veliki minus, zar ne?
Ili "doktoriras" medicinu, veterinu, stomatologiju, pa sve da si Mrkonjic ne mozes pre roka (toliko). Ali oni su posebna prica. Kao i reforma obrazovanja.
A lupio sam 27 godina, nema opravdanja da nemas neko iskustvo ni sa 22, 23 godine. Jos ako na vreme shvatis da nije neka konkurencija, stvarno nema nekog smislenog izgovora opsteg tipa. Malo nas, tj. "krupno je sito". Kad god mi se desi da (na trenutak sada samo) ipak, zazalim sto sam se rodio ovde, samo se setim Kineza Kod njih ce jedino visoki partijski(drzavni) funkcioneri moci da prisustvuju na dva dogadjaja na Olimpijadi . I to mozda.
Sto bi rekao M Vidojkovic:" Svakog jutra kad se probudim, dok se umivam kazem sebi - Ivica Dachic, Ministar Policije, Ivica Dachic, Ministar Policije!!! - i vec ti je bolje", Sve je moguce ( metaforicki naravno, nemam takve ambicije )
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 08. 2008.   #6
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

hm fizicki je nemoguce zavrsiti sa 22 osim ako nisi rodjen posle septembra

90% ljudi koji zavrsi fakultet sa 23 godine nemaju iskustvo, i za to imaju opravdanje zvano skolski sistem.

ne zalim sto sam se rodio u ovoj drzavi, zalim sto nisam mogao malo vise da izlazim iz iste, ali o tom potom...
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 08. 2008.   #7
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Moje iskustvo sa studentima govori da od njih 100, 50 ne zna šta će sa sobom i svojim životom (pa ne rade ništa sem studiranja), sledećih 30 koristi studiranje kao izgovor da ne radi, a od preostalih 20 možda ipak nešto bude, eventualno. Od tih poslednjih 20 - 3-4 sasvim normalno razmišlja o svom životu i radu.

Na žalost, ali to je otprilike to.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 08. 2008.   #8
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Talking

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Moje iskustvo sa studentima govori da od njih 100, 50 ne zna šta će sa sobom i svojim životom (pa ne rade ništa sem studiranja), sledećih 30 koristi studiranje kao izgovor da ne radi, a od preostalih 20 možda ipak nešto bude, eventualno. Od tih poslednjih 20 - 3-4 sasvim normalno razmišlja o svom životu i radu.

Na žalost, ali to je otprilike to.
Na zalost. Jadan nam je CBR ( Click Brain Rate).
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 08. 2008.   #9
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Nego, kakvo ljudi očekuju iskostvo sa 22? 25? Radno?

Highly overrated. To iskustvo mu više dođe u fazonu - poznajem neke oblasti jer sam sa njom imao kontakt kroz rad i interesovanje. Sa 25 osoba ima neki prost minimum iskustva i još uvek uči 99% vremena. Može da jo "ide", da joj se neke stvari čine "logičnim" i "očekivanim", ali to je ponajmanje bazirano na iskustvu, a ponajviše na inteligenciji (kao meri koliko uspešno rešavaš probleme sa kojima se ranije nisi sretao) i informisanosti.

Pravo iskustvo i zrelost dolaze tek kasnije, kada imaš 10 godina u bilo kojoj oblasti za pasom.

PS: Ovo je priča za keativne i biznis orijentisane poslove. Ne treba ti puno da naučiš da budeš prodavac u trafici, ali dobar inženjer, marketing stručnjak, PR ekspert, HR guru ili šta već - za to treba opasna kilometraža.

PPS: To ne znači da sa 25 nemaš pojma. Taj period treba iskoristit jer je to najbolje vreme da eksperimentišeš i praviš gluposti. Tako se gradi iskustvo koje kasnije mnogo vredi.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 06. 08. 2008. u 10:00.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Ilija Studen za poruku:
Staro 06. 08. 2008.   #10
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Default

Mislim da oni koji traze iskustvo ne insistiraju na "esenciji" iskustva. Niti to iskustvo mora da bude prednost za poslodavca. Ono sto se trazi je stav. A o njemu se sudi, ne na osnovu lepih i zanimljivih prica, vec po onome sta je uradio, koliko puta je pokusao, gde je bio sve u poslednjih 5 godina, osim sto je lepo sve naucio i polozio ispite? Skola je samo jedan od puteva u zivotu.
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
[REŠENO] QA: Potrebni Web testeri [studenti, određeno na 2 meseca] DejanVesic Poslovne ponude i zapošljavanje 0 15. 10. 2010. 23:44
Konkurs za radno mesto PHP Developer Biser Holding Poslovne ponude i zapošljavanje 1 25. 03. 2008. 22:32
Radno vrijeme: dokle više? mungos Opušteno 27 14. 12. 2006. 10:13
E-Store Scripts - Vase iskustvo? Zero-Cool PHP 10 12. 04. 2006. 18:22
Kako startovati start-up: debelo US dot-com iskustvo mungos e-Business 5 30. 06. 2005. 19:05


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:37.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.