DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > IT događaji
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

IT događaji Najava IT događaja, mreža Internet zajednice u pripremi događaja, kako organizovati IT događaj?

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 11. 2009.   #21
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default Komentar za Eniacovog bloga

"Jebiga Eniac, da je bilo koj komercijalni projekat u prici, verovatno ne bih bio ziriju. Shvatio sam to kao cast i trudio se da subjektivno ocenim vrednost prema nekim opstim kriterijumima. Prvi webfest sam zapamtio prema nagradama gde je publika realnije ocenila a gde je ziri failovao. Ovaj put sam mogao da uticem i iskoristio sam priliku i mislim da sam dobro ocenio. Mislim da su nekim slucajevima bile zaista male razlike. Jos da dodam da sem u par kategorija, imao sam problema da dodelim treci a negde i drugi glas sto svako moze da vidi pregledom prijavljanih projekata. Mislim da mnooogo projekta nije bilo prijavljeno.

Formular.rs je projekat grupe ljudi i svi oni pojedinacno imaju daleko vise prava na tu nagradu od mene... i zasluzili su je. A nagradu cemo da iskoristimo u opstem interesu da ispinujemo mini kampanju za prihvatanje predloga www.srp.gov.rs da bi nam se uprostio zivot.

I suma sumarum kad pogledate po 3 najbolja sajta u kategorije, mislim da cete se sloziti da od prijavljenih u 95% nije bilo boljih.

ps. medju nama, nisam verovao da ce formular.rs dobiti ikakvu nagradu, prosto nije fensi projekat."
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #22
zeljkoa
novi član
 
Datum učlanjenja: 27.11.2009
Poruke: 2
Hvala: 0
6 "Hvala" u 2 poruka
zeljkoa is on a distinguished road
Cool Moram da se uključim

Kao neko ko je "pobedio" u glasanju publike ( www.bginfo.rs u kategoriji eUprava ) moram da se oglasim:

1. Uopšte nisam ni pomišljao da prijavim bginfo u kategoriju eUprava jer tamo verovatno i ne pripada. Međutima, kada sam shvatio da preko polovine prijavljenih sajtova u kategoriji pripada privatnim sajtovima i da ima i sajtova članova žirija, rekao sam sebi - pa što sam ja budala - prijaviću sajt bar da napravim sebi reklamu.

2. Za glasanje publike mnogi kažu da je bilo namešteno ili nepošteno. Iskreno, nism ni morao da bilo šta lažiram jer je za pobedu bilo potrebno toliko malo glasova da me je sramota i da kažem o kojoj se cifri radi. Prosto sam organizovao članove foruma na PC Berzi ( čiji sam inače suvlasnik ) i čas posla smo izgurali bginfo na prvo mesto.

3. Da sam hteo, mogao sam u svakoj od kategorija da izguram na prvo mesto po jedan svoj sajt.

4. Znači, problem nije u lažnom glasanju već u neglasanju i očajnoj ( komplikovanoj ) proceduri za glasanje. Web Fest 2009 se reklamira kao najveći festival u jugoistočnoj evropi. Za pobedu u nekoj kategoriji, po mom mišljenju, treba bar 50.000 glasova ( čak i Grand sakupi više ), a ovde se radi o tako malim i smešnim ciframa da je to strašno.

5. Organizacija je zaista imala mnogo propusta. Ne mogu sada da navodim sve, za to treba zaista vremena.

6. Neki od članova žirija masovno pljuju po web festu na twiter-u i da ne pričam gde sve ne. To jednom ozbiljnom festivalu ne sme da se dogodi.

7. Na ceremoniji dodele nagrada Alimpić reče da je očekivao da nagradu pokupi beograd.rs a ne tamo neki bginfo.rs koji čak i nije iz Beograda. Jadničak nije ni znao da beograd.rs nije ni bio prijavljen na web fest - zaboravili ljudi iz gradske uprave da ga prijave. Tuuuužžžnoooo.

8. Ceremoniji dodele nagrada nisam prisustvovao iz svih prethodno navedenih razloga. Nagradu je umesto mene pokupio kolega koji je pobedio u drugoj kategoriji.

9. Dodeljivanje nagrada članovima žirija neću komentarisati. formular.rs je zaista dobar sajt i svakako kompletniji od bginfo.rs, mada ni on ne spada baš 100% pod eUpravu. Jednostavno, kategorije su nesrećno napravljene.

Šta da Vam kažem na kraju? Trebala mi je reklama za bginfo.rs i dobio sam je.
To je nov projekat, sajt još uvek nije ni blizu završetka, nema ni mnogo aktuelnog sadržaja, ali garantujem da će u narednim mesecima postati jedan od najboljih, a možda i najbolji sajt o Beogradu. U ostalom, www.pcberza.rs je dovoljna referenca i dobar dokaz da nismo šalabajzeri.

Ako sam previše udavio, izvinjavam se.

Pozdrav,
Željko Arnautović
www.bginfo.rs - www.pcberza.rs - www.nsinfo.rs - www.kginfo.rs - www.nisinfo.rs
zeljkoa je offline   Odgovorite uz citat
5 članova zahvaljuje zeljkoa za poruku:
Staro 27. 11. 2009.   #23
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

hmm, ne mogu da verujem da ste uspeli medjusobno da se posvadjate na ovoj temi... Zaista nemam reci


Citat:
Originalno napisao zeljkoa Pogledajte poruku
Šta da Vam kažem na kraju? Trebala mi je reklama za bginfo.rs i dobio sam je.
Covek iskren, sta reci .
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #24
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Ja ne mogu da verujem da ljudi misle da sam ja „lobirao” da moj blog pobedi, mislim jeste vi bre normalni ljudi?

Politika WebFesta je da žiri ne sme da glasa za projekat sa kojim je povezan. Koliko to ima smisla, ne znam (ok, nema mnogo, ali nije to poenta)… Ali zar ne mislite da — da sam bio iz fazona da nameštam i lobiram — da bih to radio za Plakatt.com?

Internet. Serious business.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #25
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Ono što je bilo pozitivno je da je trcanje.rs dobilo nagradu iako je mlad projekat i bilo je u jakoj konkurenciji.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" nixa za poruku:
Staro 27. 11. 2009.   #26
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

A sto su meni pobrisani postovi?
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #27
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

^ obrisan je tvoj i torbicin post, tj ceka dalju moderaciju stavio sam na moderaciju. Posto nemam prava da menjam tvoj post, sklonio sam ga. Ne mozes da nazivas ljude odredjenim atributima, pogotovo one koje ne poznajes jer tek tada nemas prava za to.

Not under my watch.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #28
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

^ Kada su mene ljudi vredjali na ovom istom forumu, to je tada bilo ok, a branio sam se doslovno na 5-6 strana, bez ikakve zamerke na tudje komentare, bez obzira da li su "uvredljivi" ili ne. Mislim, brisete postove gde nazovem seljakom i dziberom onog ko je ujedno i clan zirija i pobednik, ima li ko da je rock'n'roll lik medju vama moderatorima. Ne ljutim se, ali moram da primetim matricu da na mnogim forumima i blogovima postoji zesce nepravedna moderacija. Ali, ja nisam moderator, nema frke, samo konstatujem. Ne znam da li uopste i da onda sugerisem da se brise Babicev remark re normalnosti onih koji su pomislili da je zeleo da namesti izbor kao clan?

Anyway, ako si clan zirija, onda ne mozes biti biran. Ako mislis da je biti izabran od higher cause, onda se zahvalis organizatorima i ne budes clan zirija. Ovako je smesno, da ne moze biti smesnije. I zalosno je. I, da, glupavo je. I dziberski je. Da, sve je to...
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #29
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Babić Pogledajte poruku
Ja ne mogu da verujem da ljudi misle da sam ja „lobirao” da moj blog pobedi, mislim jeste vi bre normalni ljudi?

Politika WebFesta je da žiri ne sme da glasa za projekat sa kojim je povezan. Koliko to ima smisla, ne znam (ok, nema mnogo, ali nije to poenta)… Ali zar ne mislite da — da sam bio iz fazona da nameštam i lobiram — da bih to radio za Plakatt.com?

Internet. Serious business.
Ja sam gledao max da se ogradim od toga da ti ili torbica budete krivci u celoj prici ali to naprosto tako izgleda ljudima koji te ne znaju. Izvini ako izgleda drugacije
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #30
zeljkoa
novi član
 
Datum učlanjenja: 27.11.2009
Poruke: 2
Hvala: 0
6 "Hvala" u 2 poruka
zeljkoa is on a distinguished road
Default

Shvatate li Vi da je najveća krivica na organizatorima a ne na članovima žirija.
Ja sam stekao utisak da su članovi žirija birani u hodu, za vreme samog festivala pa me tako ne bi ni čudila situacija da je neko prijavio svoj sajt pre nego što je saznao da će biti u žiriju.

Mene su napadali zato što sam "navodno" prijavio sajt u pogrešnu kategoriju, pa se još i usudio da pobedim. Pa, ... recite mi ... zar organizatori nisu trebali da "prečešljaju" prijave i da eliminišu sve nepravilno prijavljene sajtove i duplikate?

Organizacija je bila katastrofalno loša, a kada je organizacija takva, ni od žirija se ne može očekivati da bude puno bolji.

Pozdrav,
Željko Arnautović
www.bginfo.rs - www.pcberza.rs - www.nsinfo.rs - www.kginfo.rs - www.nisinfo.rs
zeljkoa je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" zeljkoa za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Web Fest MMX - pitanja za zajednicu irecevic IT događaji 10 15. 12. 2009. 16:59
bizBuzz 2009: Niš 28 - 30. oktobar 2009 Aleksandar.Ilic IT događaji 86 05. 11. 2009. 15:37
E-trgovina 2009 - Palić 22.-24.04.2009.g. Dragan Varagić IT događaji 34 02. 05. 2009. 21:06
Ko priznaje ... :) (sajt fest-a) Mr.Paja Opušteno 3 25. 02. 2006. 11:14


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:01.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.