DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 06. 2008.   #11
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Dinke, ne preteruj... zato ima touchscreen (valjda se tako zove) ... gde god ti prstom ono leti, djuska, igra... dobro, moraš uvek pri ruci da imaš neku tečnost za čišćenje prozora, ali može da posluži i onda za šoferšajbne iz kola...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #12
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Po meni, jedina prednost iPhone telefona je njegov pristup kreiranju interfejsa izmedju masine i korisnika. Tj, nema tastature vec je sve na ekranu koji je donekle revolucionaran jer omogucava multitouch (valjda se tako zove) fore ...

Sa ovim pristupom mnogi korisnici ce ustedeti puno vremena. Sve ostalo moze da se nadje i na drugim telefonima.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #13
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Kao business korisnik nikada ne bih menjao svoj HTC Tytn II za iPhone. Ovaj prvi je masina za iPhone po pitanju opcija.

Sa druge strane, kada bi mi trebala zabava onda bih uzeo iPod.

Jedino sto mi se dopada jeste to da postoje zaista gomila upotrebljivih widget-a za iPhone odnosno iPod.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" jasmanac za poruku:
Staro 10. 06. 2008.   #14
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

jasmanac: jos jedan zadovoljno korisnik Kaiser-a. PDA je izashao u oktobru prosle godine i radi sve to sto bi trebao raditi novi iPhone3G. Naravno i touch screen sa TouchFlo tehnologijom postoji +tastatura +WM platforma i ogroman broj aplikacija nezavisnih proizvodjaca + najpopularniji GPS softwari rade na WM... sta jos?
A da. moze slati i MMSe :PP
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #15
X3mE
Miloš Ranđelović
Certified
 
Avatar X3mE
 
Datum učlanjenja: 15.05.2008
Lokacija: Beograd/Niš
Poruke: 66
Hvala: 26
23 "Hvala" u 14 poruka
X3mE is on a distinguished road
Default

Ja sam oduvek bio veliki protivnik iPhone-a

A sad kad su isto sra*e prepakovali i guraju kao nov proizvod, samo imam još argumenata

Evo mog stava:

3G iPhone razočarao!

Znam da se neki Apple ljubitelji neće složiti sa mnom, ali tako jednostavno vidim stvari. Novi 3G iPhone, kao što je i najavljivano, predstavljen je sinoć na Apple Worldwide Developers Conference-u. Masa noviteta je najavljivana, nešto je i ispunjeno, ali glavni nedostaci su i dalje ostali tu.



Prvo, cene novog iPhone-a su 200$ za verziju od 8GB, odnosno 300$ za verziju od 16GB. Na prvi pogled daleko jeftiniji nego "stari" iPhone. Međutim, razmislite ponovo - AT&T (a verujem i ostali) će ga prodavati uz mesečnu pretplatu od čak 40$, plus 30$ za neograničenu upotrebu. Koliko je zaista jeftiniji - ostaje na vama da prosudite sami. iPhone će biti prodavan u 70 zemalja širom sveta, po istom principu kao i do sada - jedna država jedan operater, mada Apple još uvek nije stupio u pregovore sa većinom operatera. Srbija nije ni na "coming soon" spisku, kao i prošlog puta. Na kraju, za sve vas koji se nadate da će vam rođak iz Amerike doneti, jedno razočarenje - neće. Aktivacija se vrši odmah pri kupovini, tako će biti u svim zemljama gde će se prodavati, pa, sem ako ne ubedite rođaka da plaća postpaid ugovor, ništa od toga.

Dakle, da pređemo na novine. Novi 3G iPhone je nešto manjih dimenzija u odnosu na stari. Naravno, glavne novine su podrška za 3G mreže i GPS. Čudi činjenica da je 3G kamera izostavljena (na jednom forumu sam video predlog naziva - "GPS iPhone" ), no nema veze, bitno je da su 3G surf brzine tu. Apple tvrdi da je cena izrade samo 10$ skuplja. I ne čudi, uzevši u obzir da zadnja strana kućišta više nije od aluminijuma, već od plastike. Još jedno poboljšanje je i 2.0 verzija firmvera - novine su: poboljšana brzina, pretraga u kontaktima, podrška za Exchange server i Push mogućnosti, Parental Control, podrška za pregled PowerPoint prezentacija (editovanje dokumenata i dalje nije moguće), i još par sitnih ispravki. Prodavaće se u crnoj i beloj boji kućišta.

Koliko je zaista poboljšan? Po mom mišljenju, jako malo. Svi nedostaci su i dalje tu. Kamera od 2 Mpx koja ne podržava snimanje videa, Bluetooth koji se i dalje može koristiti samo sa Apple headsetom (čak i ne podržava A2DP), i dalje nema Copy/Paste-a, i dalje nema multitaskinga, i dalje ne podržava MMS, i dalje ne podržava delivery report, i tako dalje. Sumnjam da će Apple ove nedostatke ikad ispraviti.

Dakle, ne sumnjam da će u zemljama u kojima će se prodavati 3G iPhone biti hit. Apple je zadao sebi cilj da proda ukupno 10 miliona iPhone-ova do kraja godine. S obzirom da je "stari" iPhone prodat u oko 6 miliona primeraka do sada, to znači da očekuju da 3G iPhone bude prodat u 4 miliona primeraka za ovih par meseci. Međutim, da li se isplati kupiti ga? Ili, da li se isplati menjati stari iPhone za novi? Još imajući u vidu da pretplata mora da se plaća? Ostavljam odluku na vama.

Izvor: Mobilize.rs
__________________
Nisam zgodan, al' sam zato nezgodan.
X3mE je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje X3mE za poruku:
Staro 10. 06. 2008.   #16
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao X3mE Pogledajte poruku
Na kraju, za sve vas koji se nadate da će vam rođak iz Amerike doneti, jedno razočarenje - neće. Aktivacija se vrši odmah pri kupovini, tako će biti u svim zemljama gde će se prodavati, pa, sem ako ne ubedite rođaka da plaća postpaid ugovor, ništa od toga.
Ajde da se slоžim sa svim ostalim, ali mislim za ovo... Koja je to zaštita u IT i mobilnoj industriji potrajala duže od par meseci?

Što se iPhona tiče, ljudi su napravili dobar posao, upakovali solidan telefon u lepo dizajnirano kućište, nalepili Apple logo i prodaju ga ko ludog. Gledajući slike zaista izgleda super. Ja i nisam neki advanced korisnik mobilnog telefona pošto ne razgovaram puno, čini mi se da od talk funkcije češće koristim GMail i Opera browser, tako da je moguće da bi iPhone sa svojim velikim ekranom i zadovoljio moje potrebe. Ne znam kako bih se sa mojim ćevap prstima snašao na touch-screen ekranu.

Elem, sve to bi mogla da uradi i neka Nokija ili HTC pa se opet vraćamo na sam dizajn proizvoda i hype oko istog. Ulogu naravno igra i operater i cena prenosa podataka, a u Srbiji se za sada ni jedan operater nije proslavio svojom ponudom.

Takođe, ukoliko ste software developer i gledate ka rastućem tržištu mobilnih aplikacija, ne vredi puno gunđati već se povinovati masama i razvijati aplikacije za one uređaje koje ljudi najviše koriste. Samim tim, biće vam neophodan i jedan iPhone, kao što Ilija već planira da pazari.

U svakom slučaju, godinama unazad kupujem telefone kod ovlašćenih distributera, bez dekodiranja i sl. gluposti, tako da ću i o iPhonu razmišljati kada ga zvanično ponudi neki domaći operater.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #17
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Zanimljivo je da na jednom developerskom forumu 99% ljudi na ovakav uređaj gleda kao na telefon! Dajte ljudi, pustite malo mašti na volju. Imate:

1. Unix sa dobrim razvojnim alatima
2. Distribucioni kanal gde se firma kalibra Apple brine o naplati i prenosu sadržaja kroz isti
3. Ogorman, touch ekran
4. Potrebnu konektivnost i džidže bidže kao što je žiroskop i GPS
5. Coolness efekat koji neće jenjavati još bar godinu dve. Plus Apple za koji slobodno možete biti sigurni da će ulagati u to da iPhone bude cool što duže je to moguće
6. Prihvatljivu cenu

I vi u tome samo vidite još jedan jebeni telefon koji poredite sa nekim tamo HTC-om ili Nokijom? Ti isti telefoni sa kojima poredite ovaj uređaj neće u skorije vreme biti nešto što većina "decision makera starih između 25 i 40 godina sa primanjima većim od $100K godišnje" uvek nosi sa sobom.

Zamislite ljude koji će kupiti ovaj telefon i zamislite šta kroz isti možete da im pružite i uzmete njihov novac. Tu ja vidim potencijal ovog uređaja, a ne nekom tamo featureu za koji ekspert za mobilne telefone iz magazina X misli da je osnovan i da svaki uređaj to mora da ima ili će propasti na tržištu (MMS i 3G kameara na primer). Iskreno, pun mi q eksperata za mobilne telefone i recenzenata igrica i filmova...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #18
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao X3mE Pogledajte poruku
Na kraju, za sve vas koji se nadate da će vam rođak iz Amerike doneti, jedno razočarenje - neće. Aktivacija se vrši odmah pri kupovini, tako će biti u svim zemljama gde će se prodavati, pa, sem ako ne ubedite rođaka da plaća postpaid ugovor, ništa od toga.
...ovo nije tacno. Ja nisam aktivirao u prvih nekoliko dana jer sam se razmisljao sta snjim, hack ili at&t. Na kraju sam isao putem at&t da bih mogao da ga vratim ako mi iz nekog razloga fon nije odgovarao, sto sam na kraju i uradio.
__________________
38one // del.icio.us // A Proud Member // Logology // DNA // LogoLounge // aFolio
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #19
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

Htc Ftw!
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #20
X3mE
Miloš Ranđelović
Certified
 
Avatar X3mE
 
Datum učlanjenja: 15.05.2008
Lokacija: Beograd/Niš
Poruke: 66
Hvala: 26
23 "Hvala" u 14 poruka
X3mE is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Denis_Radenkovic Pogledajte poruku
...ovo nije tacno. Ja nisam aktivirao u prvih nekoliko dana jer sam se razmisljao sta snjim, hack ili at&t. Na kraju sam isao putem at&t da bih mogao da ga vratim ako mi iz nekog razloga fon nije odgovarao, sto sam na kraju i uradio.
To je važilo za stari, novi ne daju u ruke dok ne staviš potpis. Tako sam barem pročitao, lično se nisam uverio u to, i ne mogu, jer još nije počela prodaja.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
1. Unix sa dobrim razvojnim alatima
2. Distribucioni kanal gde se firma kalibra Apple brine o naplati i prenosu sadržaja kroz isti
3. Ogorman, touch ekran
4. Potrebnu konektivnost i džidže bidže kao što je žiroskop i GPS
5. Coolness efekat koji neće jenjavati još bar godinu dve. Plus Apple za koji slobodno možete biti sigurni da će ulagati u to da iPhone bude cool što duže je to moguće
6. Prihvatljivu cenu
1, 3 i 4 ima i masa drugih telefona (dobro, izuzev multi touch screena, ali ja bi ga se pre odreko zarad hardverske tastature, but that's just me). Ovo pod 6 je diskutabilno . Cena samog uređaja jeste prihvatljiva, ali ako stvarno ne bude mogao da se preuzme pre aktivacije - to pada u vodu. Priznajem mu 2 i 5. Sve u svemu, slažem se da ima svoje kupce i svoje fanove koji mogu preko mnogih stvari da pređu, meni kao tech freaku i developeru ne pada na pamet da se zadovoljim onim što nudi i oprostim Appleu za sve nedostatke.
__________________
Nisam zgodan, al' sam zato nezgodan.

Poslednja izmena od X3mE : 10. 06. 2008. u 15:45.
X3mE je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Flash za iPhone nixa Flash 9 04. 11. 2009. 11:43
iPhone i ZYB nixa Opušteno 3 19. 08. 2008. 17:32
iPhone peticija kron Opušteno 24 24. 07. 2008. 16:01
iphone bla cvele Opušteno 12 28. 11. 2007. 09:11


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:15.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.