DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Sva početnička pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Sva početnička pitanja Sva početnička pitanja bi trebala da se postavljaju u ovom forumu, a ako se pretvori u kvalitetnu diskusiju interesantnu svima - prebacićemo je u odgovarajući forum. Molimo "znalce" da ne omalovažavaju početnike, ako žele da pomognu svi ćemo biti zahvalni, ako ne žele, neka preskoče ovaj forum.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 29. 02. 2008.   #1
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default chmod 777, 755 etc.. | izmena dozvola direktorijuma

Dali bi neko mogao da mi objasni kako da namestim/promenim izmenu dozvola direktorijuma za pisanje-brisanje (chmod 777, 755 etc..) na lokalnom apache serveru.

Probao sam da se konektujem na lokalni server sa cuteftp-om ali bez uspesno, pa sam onda napravio i pokretao php fajl sa chmod funkcijom i 'ciljao' na zeljeni direktorijum, ali ponovo bez uspeha. Zadnje sto sam probao bilo je da iz dreamweavera promenim dozvolu na folderima kao i da direktno iz osobina foldera (win interfejs) promenim read-only alitribut, ali ni to nije rodilo plodom.

Dali neko moze da mi pomogne ili kako da se konektujem sa cuteftp programom na localhost (znam kako da na online serveru iz programa menjam dozvole) ili da na neki drugi nacin promenim dozvole direktorijuma?
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 02. 2008.   #2
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

ako ti je lokalni OS windows, on nema pojma sta je to 777 i 755 i ne bi trebao da imas te probleme.
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 02. 2008.   #3
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ako je linux, otvori ili file manager na toj masini pa tamo menjaj dozvole, ili konzolu pa kucaj chmod 777 ime_fajla...

da bi mogao da se zakacis na ftp moras da imas instaliran neki ftp server, i onda da ga pokrenes sa /etc/init.d/ime_ftp_servera start (obicno je ovo /etc/init.d/vsftpd).. na windowsu je slicno, instaliras ftp server pa ga pokrenes preko services
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 02. 2008.   #4
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

ovo bi moglo u Pocetnicka....
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 02. 2008.   #5
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

e pre svega hvala na asp odgovorima

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
ovo bi moglo u Pocetnicka....
^ cenis

---

ukratko da objasnim: budzim forum za overheat-tuning.com treba mi neko forumsko resenje koje nije pretrpano 'glupostima' tj. nepotrebnim stvarima, vec nesto developerskog karaktera sa osnovom podlozno menjanju/dopisivanju koda, izmeni etc... i izabrao sam vanillu za implementaciju sa sajtom.

medjutim ne mogu ni da instaliram forum (smesno zvuci ali je istinito, pogotovo kada se uzme u obrzir da sam do sada odkucao kilo r koda modula za ot ), dobijam gresku tipa: We came across some problems while checking your permissions... Vanilla needs to have read permission enabled on the extensions folder!

Citat:
Originalno napisao kodi Pogledajte poruku
ako ti je lokalni OS windows, on nema pojma sta je to 777 i 755 i ne bi trebao da imas te probleme.
stvarno ne znam sta da ti kazem, OS je Win XP. sta mislite, sta buni vanillu?
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 02. 2008.   #6
Comanche
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 03.02.2008
Poruke: 11
Hvala: 4
1 "Hvala" u 1 poruci
Comanche is on a distinguished road
Default

Da ne "guras" slucajno IIS?
Comanche je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2008.   #7
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

jok -
Citat:
Originalno napisao flash_back Pogledajte poruku
Dali bi neko mogao da mi objasni kako da namestim/promenim izmenu dozvola direktorijuma za pisanje-brisanje (chmod 777, 755 etc..) na lokalnom apache serveru.
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2008.   #8
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

ne bi hteo da se sada exponiram etc.. ali novi o-t sajtic ce stvarno biti pun novih - revulucionarnih resenja koja jedan portal moze da ponudi svojim korisnicima..

i nemogu i dalje da verujem da sam se zaglavio i to sa instalacijom jednog foruma

---
edit: 22:00h
---

zamolio bih vas jos jednom ako mozete da mi pomognete oko ovog problema. vec sam 'izgubio' dva dana, guglao sam juce ceo dan pre postavljanja teme, ali bez uspeha.. sto pre instaliram forum pre cu da skontam na koj nacin radi vanilla, onda trebam da ispovezujem tabele, napisem module etc.. da sajt sa vanilla forumom bude jedna celina a ne dve app!

Poslednja izmena od flash_back : 01. 03. 2008. u 21:59.
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 03. 2008.   #9
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

I dalje ne mogu da shvatim sta to zeza vanillu, bitno je da ste prebacili temu u pocetnicka pitanja a to sto niko 'nema leka' za problem je druga prica

najzad sam uspeo da 'resim' problem. samo sam izmenio instalacioni fajl installer.php (kako se toga nisam ranije setio ), izbacio sam delove funkcije koji obavljaju proces provere read-write dozvola nad direktorijumima.
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 03. 2008.   #10
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

Citat:
Originalno napisao flash_back Pogledajte poruku
I dalje ne mogu da shvatim sta to zeza vanillu, bitno je da ste prebacili temu u pocetnicka pitanja a to sto niko 'nema leka' za problem je druga prica

evo ga, jos jedan...

kako da ti pomognemo u vezi necega sto ni u ludilu ne bi trebalo da pravi probleme?

jel si se setio da probas na drugoj masini?
jel si se setio da okacis na neki nebitan server u neki tajni dir i tamo isprobas dal sve radi?
jel si nam uopste dao tacan error koji vanila vraca?


umesto toga dosao si ovde da kukas kako niko nece da ti pomogne, bravo
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Spisak direktorijuma bane06 Marketing i SEO 13 27. 05. 2009. 16:02
Zipovanje direktorijuma, za bekapovanje? dootzky PHP 18 14. 02. 2009. 21:43
Rekurzivno listanje direktorijuma preko ftp cvele PHP 5 22. 02. 2008. 16:18
Malo izmena bluesman Obaveštenja, predlozi i pitanja 41 26. 01. 2006. 12:56
Liste free include web direktorijuma cvele Marketing i SEO 0 01. 07. 2005. 22:26


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:21.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.