DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Obaveštenja, predlozi i pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Obaveštenja, predlozi i pitanja Sve što može biti važno u vezi foruma

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 09. 2007.   #21
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
Problem je po mom misljenju preveliki ego... a profesionalci umeju bas takav da imaju

Mozda ipak malo ostrije moderisanje resi to...


istovremeno totalno nisi u pravu i totalno si u pravu.

elem, ego i sujeta na ovom forumu NIKAD nisu bili problem. Bila je tona tema gde su clanovi iznosili svoje projekte, ili cak ideje za projekte - od kojih su neki postigli prilican uspeh na kraju, i pogodi: tu osim konstruktivne kritike nije bilo nikakvog hejta, vec maksimalna podrska.
jedino je moglo da se dogodi da diskusija skrene u blagi offtopic, kad se zakacimo koja je tehnologija bolja za implementaciju. (old vs new school) ali takve diskusije su u neku ruku zdrave za community.

Procitajte malo teme od pre godinu dana i starije, videcete ogromu razliku nivou i nacinu komunikacije.

dee je apsolutno u pravu. Samo ostro, svaki komentar koji ne doprinosi konstruktivno diskusiji obrisati u startu. Ja sam svestan da su par mojih komentara zreli za brisanje po tom kriterijumu, ali jednostavno u nekim situacijama nisam mogao da se suzdrzim, zao mi je, ali nisam navikao na takve stvari ovde, reagovao sam instinktivno.
Ali tu bi onda trebali da dodju modovi i admini i da sve takve komentare izbrisu, a temu zakljucaju po potrebi.

Takodje se slazem sa Bizingerom u inicijativi da evangelizam ostavimo za nase blogove.
Pozdrav.
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #22
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Dajte ljudi, pogledajte malo koje se teme otvaraju u poslednjih 6 meseci. Startup ovaj, startup onaj, udruženje ovo, udruženje ono, skup ovaj, skup onaj. Pa jel to developerski forum? Kad hoću da vidim reklame, ja upalim TV, ovde ne dolazim zbog toga.

Ja potpuno razumem da su neki od nas prodavci (softvera, pameti, magle, bilo čega), ali ono što treba da shvate da mi ovde nismo njihova ciljna publika i da ne treba nama da uvaljuju svoje enciklopedije(TM).

A moje pitanje u PHP forumu stoji otvoreno i nijedan odgovor nisam dobio ni ovde ni na ES. Eto to je srpski veb komjuniti.

A što se oštrije moderacije tiče, nemam ništa protiv, neka se brišu poruke, ali za svako brisanje treba da postoji opravdan razlog. A nečija povređena sujeta nije nikakav razlog.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #23
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Nema mnogo korsiti od jake moderacije, strogih pravila ili kakvih drugih mera ako su ljudi hejterski raspolozeni. Razumem kada je napadnut neko ko cini stvari koje stete bransi ili kada pametuje a nema znanje kao potporu, ali za sve ostalo, treba pustiti ljude da rade.

Ako imam primedbu na to sto neko radi ja gledam da mu to kazem kulturno (a cak i kad si pritiv necega, to mozes da izrazis kulturno, bez omalovazavanja ili nekih tezih reci) ili uopste ne kazem ako sumnjam da moze pogresno da protumaci.

NA forumima sam inace primetio jos jednu pojavu: zauzimanje strane. Ako se neko sa nekim zakaci na nekoj temi, to po pravilu stvara netrpeljivost koaj se prenosii na sve durge teme u kojoj ucestvuju iste te osobe. Ljudi ne umeju da razgranice da ako se sa nekim neslazu po nekom pitanju, to ne znaci da moraju da se ne slazu po svakom pitanju. Kao krem na tortu dolazi podrska prijatelja zavadjenih strana pa se stvaraju suprotstavljeni blokovi koji netrpeljivost sire jos brze i jace.

Sve se svodi na to da treba pustiti svakoga da radi sto je naumio osim ako nepravi stetu drugome, a pogotovo celoj bransi. Ako radi dobro, dobro ce mu biti, ako radi lose, lose ce i da prodje. Ako nekome necete ili ne mozete da pomognete, ne odmazite mu.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #24
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Haha, pukla tikva! (ko razume shvatiće )

Off Topic: Jebote koliko referata u jednoj temi!


BTW ja mislim da je sve ovo nužno zlo i posledica rasta zajednice. Radikalne promene su potrebne i to je evidentno jer da se ne lažemo - ovo sada prerasta u ekvivalent dizajn zoni, samo ne sa poludizajnerima već sa nerdovima. (Da se razumemo - sve nas podrazumevam pod nerdove, ono kao, ironija i te fore...)

Još jednom je dokazano da je nemoguće voditi normalne diskusije na interwebu jer to kad tad pukne (u ovom slučaju malo kasnije nego inače, dobro smo se držali) i da se ne može bez troll kapica i ostalih "tehnika" za davanje do znanja nekome da je smarač. Mislim kako ti da nekome objasniš da je spammer ili da nije u pravu koji dođe ovde da se svađa i da tupi jedno te isto i da ne sluša nikog osim sebe samog? Kako to da uradiš kada on nema jedan pošten jedan-na-jedan razgovor u pravom lajfu za nedelju dana - isključujući roditelje, osim da ga poniziš na neki način, uvrediš ga da bi otišao? I onda se samo gutaju govna dok ne presedne. Ne mogu i nema razloga da se konstantno suzdržavaju ljudi koji umeju da vode civilne diskusije (jer oni su kao "iskusni") zarad flejma nekog ko ovde bukvalno dođe da se prepire.

Ukinite "Opušteno" - imaćemo manje postova, ali ćemo barem znati da ono što je postovano zaista vredi pročitati jer ovo je travestija.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #25
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

EDit:

mozda je dragan u pravu, mozda smo zaista dostigli neku prelomnu tacku.

Mozda bi umesto ove diskusije trebalo da povedemo diskusiju "Kako unaprediti DPT".
Mozda se na kraju ispostavi da je to resenje ovog problema?



Off Topic:
Citat:
Originalno napisao Dragan Babić Pogledajte poruku
Haha, pukla tikva! (ko razume shvatiće )
vec ga vidim kako slavi, ono na kolenima ko djokovic kad dobije mech
__________________

Poslednja izmena od kodi : 06. 09. 2007. u 10:55.
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #26
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Moze da pomogne recimo da titule sto nam svima pisu ispod imena ne zavise samo od broja napisanih poruka
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #27
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Kad je DPT jos bio u osnivanju secam se da je gazda (Blues) rekao da nece biti titula jer nema potrebe za tim, iz tog razloga su izbaceni i clanski brojevi al izgleda da su titule ostale
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #28
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Cool a od kuma...

Ja cu da iskuliram odusevljenje "bitnim dogadjajima" za srpski internet i da smanjim dozu optimizma u postovima.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #29
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

^ i neće biti titula , ovde smatram da imamo dovoljno intelekta da prevaziđemo sve komunikacijske probleme, pre svega ono što je potrebno da poštujemo jedni druge.

Conica je lepo rekla , sujeta je faktor koji može da se ukloni time što znamo šta radi svako od nas, jer budimo realni u ovom tržištu i u svetskom tržištu mi nismo jedno drugom konkurencija, već možemo samo da budemo jedno drugom partneri.

Neću da zaboravim nikad prošlu e-trgovinu gde sam par dana pre nje dobio ponudu za jedan lokalni projekat, i saznao da je jedan od članova ove iste zajednice već uradio nešto slično ...

Socialno koumunikacijske sposobnosti naših članova su drugačije nego recimo kod foruma nutricionista, ali sa druge strane imamo sposobnost ( bar se ja nadam ) da razmisljamo i vidimo širu sliku.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2007.   #30
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
Kad je DPT jos bio u osnivanju secam se da je gazda (Blues) rekao da nece biti titula jer nema potrebe za tim, iz tog razloga su izbaceni i clanski brojevi al izgleda da su titule ostale
Vidi ga ovaj, leba ti? Koje titule? O cemu pricas? Bar ovde se niko nije ponasao u fazonu "ja sam glavni baja, bice kako ja kazem".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zašto? Zato! bluesman Opušteno 3 25. 01. 2006. 18:10
Zašto Smarty? Ilija Studen PHP 47 24. 12. 2005. 17:11


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:27.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.