DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 02. 2007.   #1
adelante
član
Certified
 
Avatar adelante
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Poruke: 67
Hvala: 15
0 "Hvala" u 0 poruka
adelante is on a distinguished road
Cool Počeo je sa radom sajt PovediMe.com

Sajt PovediMe.com je zamišljen kao servis gde će se pretstavljati ugostiteljski i turistički objekti i dešavanja vezana za iste.
Takođe postoji mogućnost pretrage objekata po raznim kriterijumima, kao i ostavljanje komentara, preporuka i ocenjivanje. Sajt nudi i mogućnost postavljanja oglasa vezanih za tematiku sajta.

Sajt www.povedime.com nudi i lociranje objekata preko google mape tj servisa wikimapia mada je to još u početnoj fazi razvoja.

Tehnike izrade sajta PHP/MySql, js, Ajax

Sajt je trenutno u beta fazi razvoja pa su mogući određeni problemi u radu i svakako će biti unapređivan i ubuduće.

Ako neko želi da testira unos novog objekta može se registrovati kao vlasnik lokala, pa uneti objekat, samo neka mi posle javi da izbrišem to ako se radi o izmišnjenom objektu
To zato jer me interesuje ponašanje pri uploadu slika, jer je primenjen sličan metod kao na gmailu, s'tim da umesto imena slike prikazuje se umanjena sličica.

Link do sajta www.PovediMe.com

Pozdrav, i očekujem komentare.
__________________
Online prodavnica rukotvorina
adelante je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 02. 2007.   #2
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 08.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

vizuelno jako lose
izgleda ko da je iz 2000. godine.

najgori je logo, a posle njega ovaj desni sidebar.

a srednji deo sa gomilom sadrzaja, koji je bas nepregledan.. (ovo borderi me posebno iritiraju)
pogledaj naprimer ovde
http://news.bbc.co.uk/
kako se resava tipografija kad imas mnogo sadrzaja.

Znaci ja bih ovde:
-Modernizovao dizajn
-Promenio kolor shemu (uopste mi se nesvidja ova plavo -narandzasta kombinacija, posebno ne za sajt ovakve namene)
-Sredio tipografiju
-Promenio logo
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 02. 2007.   #3
adelante
član
Certified
 
Avatar adelante
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Poruke: 67
Hvala: 15
0 "Hvala" u 0 poruka
adelante is on a distinguished road
Default

Za dizajn znam to i mene muči, kolor šema? Ipak stvar ličnog ukusa, videću šta kažu drugi. Tipografija? Prva strana jeste malo pretrpana, a za razliku od nje druge deluju previše prazno. Logo. Stvar koja se najviše menjala tu i na kraju je ispala takva kakva je.
__________________
Online prodavnica rukotvorina
adelante je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 02. 2007.   #4
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 08.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

pa i nije bas najsrecnije "ispala"

najgore sto mozes da uradis je da slegnes ramenima, i kazes "pa ok nije lose ni ovako"

Mozda to i jeste stvar licnog ukusa, ali recimo ja da sam trazio neke informacije, i da sam naleteo na ovaj sajt (sa google-a recimo). Zatvorio bih ga instant, mislio bih da je ovo neki zastareli i napusteni sajt iz 2000.

Bez uvrede, ali tako izgleda.
A to je steta, jer kapiram da je mnogo energije ulozeno u izradu, steta da se to sve pokvari losom prezentacijom.
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 02. 2007.   #5
adelante
član
Certified
 
Avatar adelante
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Poruke: 67
Hvala: 15
0 "Hvala" u 0 poruka
adelante is on a distinguished road
Default

Citat:
A to je steta, jer kapiram da je mnogo energije ulozeno u izradu, steta da se to sve pokvari losom prezentacijom.
Pa dobro sad, nije to kraj sajt i treba da se menja (nabolje) u svakom slučaju. U principu rad na finalnom izgledu sajta je malo zbrzan zbog nekih drugih obaveza. Ali eto potrudiću se da što pre ispravim te propuste.
__________________
Online prodavnica rukotvorina
adelante je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 02. 2007.   #6
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Sretan vam pocetak

Evo jedne primjedbe: na sajtu postoji jako malo sadrzaja, a oni koji postoje su preuzeti (nadam se legalno) sa jednog drugog domaceg sajta. Mislim da korisnicima morate ponuditi nesto svojstveno, nije dovoljno prekopirati sadrzaj sa drugog sajta.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 02. 2007.   #7
adelante
član
Certified
 
Avatar adelante
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Poruke: 67
Hvala: 15
0 "Hvala" u 0 poruka
adelante is on a distinguished road
Default

Da ali korisnici su ti koji unose nove objekte, ja mogu da unosim najave nekih dogadjaja. Sem deset objekata koje sam uneo cisto da se ima uvid u ono cemu je sajt namenjen. Nastojim na tome da se da stupim u kontakt sa vlasnicima tih objekata radi dogovora oko dalje saradnje. Objekti koji su preuzeti sa drugih sajteva imaju jasno naznaceno odakle su preuzeti. I nalazice se tu dok se ne popuni malo baza drugim objektima a nakon toga ako vlasnici istih ne zele da ostanu tu, ti bojekti ce biti uklonjeni.
__________________
Online prodavnica rukotvorina
adelante je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 02. 2007.   #8
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

1) 2007god. tabele ?? mora da je neka greska..

2) Logo - totalna katastrofa, bolje je da ste samo napisali u Trebuchetu "povedi me" nego ovo.

3) Boje - totalno promašena kombinacija. Ne daje zelju da ostanes na sajtu duze od 3sec.

4) Trud - jako pozitivno, sto rece kodi, vidi se da se radilo (na zalost pomalo neorganizovano)

5) RSS - dopada mi se vizija da korisniku ponudite mogucnost pracenja novih stvari preko njega

6) Organizacija sadrzaja mi izgleda jaaako lose. Ocigledno je slagan bez puno razmisljanja koja pozicija sta i koliko nosi

7) Desni sidebar - zbog cega javascript u njemu ?? Ne vidim ni jedan razlog za njeno postojanje. Ni funkcionalan, a pogotovo ne estetski...

To su samo neke stvari na prvu.. Sve u svemu jaaako lose i zastarelo, od A do Z. Ne vidim nikakvu zelju da provedem vreme na njemu "kopajuci" informacije o uslugama ugostiteljstva, a pogotovo ne turizma. Zadrzao bi samo ideju i poceo sve od pocetka.

P.S
Nadam se da kritiku ne prihvatas licno, zelja mi nije bila da budem grub. Samo sam ti izneo svoje misljenje koje je bolje da dobijes na ovom forumu nego na "terenu" od korisnika Pozdrav i courage za dalje
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 02. 2007.   #9
adelante
član
Certified
 
Avatar adelante
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Poruke: 67
Hvala: 15
0 "Hvala" u 0 poruka
adelante is on a distinguished road
Default

Ma nije problem za kritiku, valjda je zato i postavljen sajt da se čuje mišljenje drugih. A mišljenje drugih nije samo "pozitivno mišljenje".

Trenutno je vraćeno na prethodnu verziju dok se ne sredi malo bolje.
__________________
Online prodavnica rukotvorina
adelante je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2007.   #10
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Ok, prva lopta:

Što se ideje tiče, dopada mi se i mislim da ima mesta i potrebe za takvim sajtom. Jedino što bi se ja fokusirao ili na objekte ili na događaje, ne bih mešao. Ili bih barem događaje stavio u drugi plan.

Dizajn: jako loše. Ne bih ti baš rekao da zadržiš ideju i kreneš sve ostalo ispočetka, ali dizajn bi svakako trebalo da poveriš nekom drugom, ako je ikako moguće. Naravno, backend (ako je aplikacija kulturno napisana) može da ostane isti. Štaviše, čini mi se da imaš prilično dobre usability ideje koje bi trebalo da zadržiš, samo HTML/CSS izvedba treba da se odradi drugačije.

BTW, "Etno objekti"?! Napiši lepo kafane, to je brend kojim se ponosimo.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
.rs sajt sa PR 10 Markok Linkovi 41 02. 01. 2012. 19:06
Pogodak.rs prestaje sa radom?! presretach Istine i zablude 9 01. 09. 2010. 01:05
Prodajlako.com počeo sa radom srlexic e-Business 46 23. 03. 2009. 16:48
Sajt Ministarstva Informatike IMA SAJT! Pedja e-Business 33 28. 08. 2007. 12:37
Opera cudan bag -> quirksmode sajt prebacuje strict mode sajt u quirks u drugom tabu bojan_bozovic (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 0 12. 02. 2006. 13:42


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:00.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.