DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 02. 2009.   #1
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default Da li ste nekada koristili rentacoder kao poslodavac?

Ima li neko iskustva sa sajtovima tipa elance i rentacoder kao poslodavac?

Predložio sam tamo ovaj projekat pa sam dobio ponude između 100 i 700 dolara (uglavnom iz Indije), i nemam pojma koju (i da li) da prihvatim.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com

Poslednja izmena od istok : 13. 02. 2009. u 13:53.
istok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2009.   #2
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Ponude iz Indije uglavnom mozes da zaboravis u startu je niko nikada i ne procita sta treba da se uradi a daju ponudu. Da to proveris stavi u zahtev: "Ako ste sve procitali napisite wanga u vasoj ponudi" pa ces se iznenaditi



Taj posao koji zelis da uradis, radi jedan covek za nekih sat vremena (jer je toliko trivijalno). Inace 2co i nije neko resenje jer je sada preskup a ima i drugih opcija koje nisu komplikovane.

Poslednja izmena od McKracken : 13. 02. 2009. u 14:42.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" McKracken za poruku:
Staro 13. 02. 2009.   #3
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao istok Pogledajte poruku
pa sam dobio ponude između 100 i 700 dolara (uglavnom iz Indije), i nemam pojma koju (i da li) da prihvatim.
Bilo koju koja nije iz Indije

Ja bih isao obrnuto - pogledao bih codere koji imaju 5+ projekata sa integracijom 2co-a i ocenjeni su sa 10, i kontaktirao bi ih da biduju moj projekat za 2co integraciju. Sigurno ces dobiti 10-20% vecu cenu, ali x3 manju glavobolju. Project specs je totalno nebitan, ionako ga niko nece procitati pre nego dobije downpayment.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2009.   #4
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Ja sam radio kao poslodavac i od 6 projekata, dva su zavrsena neuspesno (programer odustao) a sa 4 sam zadovoljan kako su uradili.

Kod odlucivanja, ovako je isao proces:

- skorasnja negativna iskustva -> FAIL
- Indija/Pakistan/Banglades/Vietnam -> FAIL
- nepismenos -> FAIL
- copy/paste ponuda -> FAIL
- cena neodgovarajuca -> FAIL
- ocene 10 za slicne projekte nedavno -> OK

Odgovarajuca cena = " pazi kad ne mogu da verujem da ce neko ovo da uradi za te pare ".

Ni ponuda od 100, a ni ona od 700 ne garantuje ti da ce biti uradjeno kako treba, pa ako ti nije bitno vreme izrade, onda bolje da gledas nizu cenu.

Ako ti je bitno vreme/kvalitet, a novac manje... bolje da nadjes nekog lokalnog programera s kojim ces moci lakse da se dogovoris o svim detaljima.

Moja dobra iskustva su jedan Turcin i 3 x Rusija, koji su pritom bili medju jeftinijim ponudama.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2009.   #5
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Ni ponuda od 100, a ni ona od 700 ne garantuje ti da ce biti uradjeno kako treba, pa ako ti nije bitno vreme izrade, onda bolje da gledas nizu cenu.

Ako ti je bitno vreme/kvalitet, a novac manje... bolje da nadjes nekog lokalnog programera s kojim ces moci lakse da se dogovoris o svim detaljima.
Tacno tako!

Imao par pokusaja poslovanja.. pogotovo sa Indijcima i freelance i kompanijama i ide vrlo tesko - generalno kod rad na projektima sa indijcima koji programiraju je problem sto ti njemu ne mozes da objasnis da nije bitno sto on zna da programira vec da to treba
a) da radi
b) da radi kako ti zahtijevas...

Ja sam najvise uspio da radim sa ljudima iz okruzenja.
Rentacoder preporucujem jedino ako se trazi niska cijena i ako ce se postprodukcija raditi .. odvojeno..
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bokacbl za poruku:
Staro 13. 02. 2009.   #6
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Hvala svima na odgovorima!

McKracken, šta je bolje od 2Checkouta i zašto misliš da je skup? Već smo potpisali ugovor sa njima...
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 02. 2009.   #7
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Sa skoro 400 projekata na Elance-u, i oko 1500 van Elance-a za ljude koji su trazili cenu za projekte ciji opis lici na opis prosecnog Elance projekta, mislim da mogu da ti ukazem na gresku sto nisi stavio link do live verzije onoga sto je vec uradjeno. Mnogim koderima je vrlo jednostavno da zakljuce da li mogu svoja vec testirana resenja sa drugih projekata da primene na tvoj projekat, arhitekturu podataka i workflow u celini. Nekada je bilo i po 100 ponuda po projektu, danas poslodavci donose odluku i posle 5-6 ponuda, mnogi od Elance-a zive i ne zele da se zalecu u nepoznato, kada mogu da dobiju negativan feedback za neuradjen posao.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 02. 2009.   #8
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

ja sam pre 6 meseci krenuo da radim sa nekim indusima na elance... skupo placam gresku... a jos uvek nisu zavrsili, rekli su dve nedelje

svaka skola se placa.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 02. 2009.   #9
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao [nq] Pogledajte poruku
ja sam pre 6 meseci krenuo da radim sa nekim indusima na elance... skupo placam gresku... a jos uvek nisu zavrsili, rekli su dve nedelje
Ova rečenica se toliko puta ponavlja da je prosto čudno kako uopšte bilo ko pristaje i dalje da radi sa indusima, da li je moguće da je mala cena jedini faktor. Ja sam par puta "spasavao" takve projekte, to je bila takva katastrofa da je rađeno sve ponovo.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 02. 2009.   #10
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

rekao bih da se tu ne radi o Indusima generalno, nego o Indusima koju su bidovali smesno malu sumu, i koji biduju za sve redom, pa sta uspeju da odrade, odrade...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hitno potrebna pomoc - RentACoder i placanje poreza JustBest e-Business 29 01. 11. 2010. 06:44
Nekada su bili asovi a sada ih vise nema Miloje Sekulic Opušteno 8 02. 04. 2010. 18:54
YUI CSS - jeste li koristili? ivanhoe (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 5 28. 01. 2007. 04:18


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:01.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.