DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 03. 2009.   #11
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Ajde da vidimo za sada ne vidim razlog ( nema content-a ) da bi koristio vas sajt.

Videcemo za par meseci ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2009.   #12
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Citat:
Originalno napisao Tomin Pogledajte poruku

3. Code je unikatan (nije template stp se kupuje na kilo, CMS Joomla i sl.)
Sto ostvalja mnogo vise prostora za unapredjenje servisa u svakom segmentu.

7. Siguran sistem trgovine
O tome ce se tek cuti, koliko vec sledece nedelje.
Stavku pod 3 mogu da potvrdim

A sto se tice stavke pod brojem 7 moracete na tome josh puno puno puno i opet punoooo da poradite...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 03. 2009.   #13
Tomin
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Tomin
 
Datum učlanjenja: 09.07.2007
Poruke: 19
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
Tomin is on a distinguished road
Smile

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Stavku pod 3 mogu da potvrdim

A sto se tice stavke pod brojem 7 moracete na tome josh puno puno puno i opet punoooo da poradite...
To je bila jedna od najtezih stvari koju smo morali da resimo kad smo pocinjali.
Sigurnost!
...i za kupce i za prodavce.

Uglavnom je kupac taj koji je na meti prevare, i cini mi se da je resenjem koje imamo on za nijansu i zasticeniji, ali generalno obe grupe su 99.99% sigurne.

Imamo resenje, u toku su zavrse stvari oko toga.
Resenje ce biti dobro, i svakako prihvatljivo za uslove koji vladaju u Srbiji, ali pre svega dobro resenje.
Cucete uskoro, kazem, vec sledece nedelje.
........................................
EDIT:
Ok, sad vidim da mozda pricamo o sigurnosti samog sajta.
Jasno, tu nema dileme, tu ce se raditi kontinualno na poboljsanju.
Hvala za skrenutu paznju.
__________________
Aukcijski portal ProdajLako.com

Poslednja izmena od Tomin : 06. 03. 2009. u 00:58. Razlog: nisam ukapirao dobro....
Tomin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 03. 2009.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Sve više mi se čini kao da čitam leaflet koji mi je neko ubacio u poštansko sanduče
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Staro 06. 03. 2009.   #15
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

^ pa to, ali ajde da je dosao na neki drugi forum
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 03. 2009.   #16
pkrstic
profesionalac
Qualified
 
Avatar pkrstic
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 109
Hvala: 21
11 "Hvala" u 11 poruka
pkrstic is on a distinguished road
Default

Mnogo samopohvala a nista konktretno u tvom predstavljanju... ali ono sto vidim na prvoj strani u vrhu, gde bi trebalo da se vidi roba koja se prodaju, je gomila nekih kategorija, a roba je na dnu... zar mislite da ce neko prvo da kopa po sajtu da bi nesto kupio, barem da ste stavili 50 gluposti za dolar i prodavali ih za 50 dinara
Ono sto mi je upalo u oci je auto za 996k... licno me interesuje kako treba da izgleda sigurna transakcija za tako velik iznos, u srbiji
pkrstic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 03. 2009.   #17
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Tomin Pogledajte poruku
Ako pricamo o razlikama, onda ce se neizbezno steci utisak da pljujem po kolegama iz pomenute firme. Momcima svaka cast.

Ajde da pricamo o prednostima koje ProdajLako.com pruza nezavisno od drugih.

1. Dizajn sajta
Prijatan, savremen i ako se provodi vise vremena na njemu - ne bole oci.
ovo je ipak tvoje misljenje, meni... konfuzan

Citat:
Originalno napisao Tomin Pogledajte poruku
3. Code je unikatan (nije template stp se kupuje na kilo, CMS Joomla i sl.)
Sto ostvalja mnogo vise prostora za unapredjenje servisa u svakom segmentu.
ovo bi trebalo da bude normalno... ne prednost
btw. tr td tr tr td td td tr, ako hoces da se hvalis na ovom polju makar je moglo bez toga...

Citat:
Originalno napisao Tomin Pogledajte poruku
7. Siguran sistem trgovine
O tome ce se tek cuti, koliko vec sledece nedelje.
uh, ko da smo u pecini sa svih strana odjekuje xss

Citat:
Originalno napisao Tomin Pogledajte poruku
9. Korisnike ne maltretiramo reklamama
Ovo je politika nase firme - korisnik na prvom mestu!
kad kazes reklama ne mislis na svoj post? ili na facebook privatne poruke?
ja se osecam maltretirano

Citat:
10. Poslovna filozofija
Napredna, savremena i okrenuta korisniku.
ovo ti je neko rekao il to opet sebe hvalis u trenutku kada jos gotovo da nisi poceo da primenjujes tu filozofiju?

Poslednja izmena od cvele : 06. 03. 2009. u 08:02.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" cvele za poruku:
Staro 06. 03. 2009.   #18
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Meni na prvi pogled deluje ok.

Prvo pitanje (retoričko) je da li imaju mnogo para da to promovišu, jer po meni je to kritican faktor uspeha koji ce privući i kupce i prodavce, a ne unikatan kod ili lepa kontrolna tabla.

Drugo pitanje je, čak i ako bi konkretan sajt bio savršen, da li je u srbiji uopšte moguce napraviti uspesan sajt ovog tipa. Tu pre svega mislim na procesiranje kreditnih kartica i novčane transakcije. SMS je mislim previse skup za ovakav tip prodaje.

Videćemo šta će biti, želim puno sreće.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 03. 2009.   #19
Tomin
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Tomin
 
Datum učlanjenja: 09.07.2007
Poruke: 19
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
Tomin is on a distinguished road
Smile

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
^ pa to, ali ajde da je dosao na neki drugi forum
Da nemam visoko misljenje o ovom forumu, ne bih ni pisao na njemu.
Iako dosta postova ima negativan ton, na to gledam drugacije - sve sto napisete je putokaz za nas kako bismo napravili nesto bolje, i na kraju krajeva uvideli svoje eventualne propuste.
Ko radi, taj i gresi....secate se toga?

Ne znam zasto se dovodi u pitanje ovaj topic kao takav na forumu...
...ako pogledate kategoriju u kojoj je napisan (e-business) i ako procitate Srdjanov post koji je najnormalnija informacija, onda ne vidim svrhu ovakvih komentara.
__________________
Aukcijski portal ProdajLako.com
Tomin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 03. 2009.   #20
Tomin
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Tomin
 
Datum učlanjenja: 09.07.2007
Poruke: 19
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
Tomin is on a distinguished road
Smile

Citat:
Originalno napisao Markok Pogledajte poruku
Meni na prvi pogled deluje ok.

Prvo pitanje (retoričko) je da li imaju mnogo para da to promovišu, jer po meni je to kritican faktor uspeha koji ce privući i kupce i prodavce, a ne unikatan kod ili lepa kontrolna tabla.
Svakako da je kontinualan marketing kljuc uspeha, na tome radimo dok citate ovaj post.

Citat:
Originalno napisao Markok Pogledajte poruku
Drugo pitanje je, čak i ako bi konkretan sajt bio savršen, da li je u srbiji uopšte moguce napraviti uspesan sajt ovog tipa. Tu pre svega mislim na procesiranje kreditnih kartica i novčane transakcije. SMS je mislim previse skup za ovakav tip prodaje.

Videćemo šta će biti, želim puno sreće.
Ja sam ubedjen da je moguce, ALI prilagodjeno nasim uslovima.
Nemoguce je jos sanjati o C2C transakcijama sa ovakvim bankarskim sistemom.
Cinjenica je da interesovanje u Srbiji postoji za aukcijsku prodaju i kupovinu.
Mozemo da biramo, da li da pokusamo ili da cekamo da nam se nesto desi.

Ceka cela Srbija vec dugo dugo da se nesto desi to svi znamo, ali dok sami nesto ne uradimo povodom toga na ovaj ili onaj nacin, kako znamo i umemo...
Zahvlajujem se na konstruktivnom postu.

Citat:
Originalno napisao pkrstic Pogledajte poruku
Mnogo samopohvala a nista konktretno u tvom predstavljanju... ali ono sto vidim na prvoj strani u vrhu, gde bi trebalo da se vidi roba koja se prodaju, je gomila nekih kategorija, a roba je na dnu... zar mislite da ce neko prvo da kopa po sajtu da bi nesto kupio, barem da ste stavili 50 gluposti za dolar i prodavali ih za 50 dinara
Ono sto mi je upalo u oci je auto za 996k... licno me interesuje kako treba da izgleda sigurna transakcija za tako velik iznos, u srbiji
U pravu ste, sad sam se setio da svaki put kad odem u prodavnicu, prodavacica pred mene iznese ceo asortiman da ne bih morao sam da trazim po radnji sta meni treba.

50 gluposti za dolar po 50 dinara...?
Da li mislite da ce "50 gluposti" oduseviti ljude koji posete sajt?
Da li mislite da ce filatelija i numizmatika zadrzati kupca sa prosecnim potrebama?

Nemojte zaboraviti da je sajt pusten u rad 02.02.2009. godine. (pre cetiri dana). Ne treba ocekivati previse, moramo biti realni.

Sto se kola tice...
Taj deo je zamisljen tako da se izvrsi naknada za listing na sajtu, izlazne neknade nema, a svako ko kupuje kola, nece ih kupiti "sa slike".

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
ovo je ipak tvoje misljenje, meni... konfuzan
Ne mozemo napraviti savrsen sajt za sve. Iskreno mi je zao sto Vam je sajt konfuzan.

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
ovo bi trebalo da bude normalno... ne prednost
btw. tr td tr tr td td td tr, ako hoces da se hvalis na ovom polju makar je moglo bez toga...
Dobro ste rekli:"bi trebalo..." za razliku od slicnih sajtova na ovu tematiku, mi smo napravili nesto svoje, makar to bilo i sa tr td...

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
kad kazes reklama ne mislis na svoj post? ili na facebook privatne poruke?
ja se osecam maltretirano
Na ovo sam vec odgovorio na pocetku.
__________________
Aukcijski portal ProdajLako.com
Tomin je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pogodak.rs prestaje sa radom?! presretach Istine i zablude 9 01. 09. 2010. 00:05
ProdajLako.com implementirao QVoucher sistem naplate srlexic e-Business 14 11. 12. 2009. 23:31
Počeo je sa radom sajt PovediMe.com adelante Web site, dizajn i multimedia 30 09. 03. 2007. 10:21


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:35.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.