DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 02. 2007.   #1
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default Sat koji je potresao Srbiju

Preuzeto sa http://blog.b92.net/node/4429

Malo (vise) zadire u politiku, pa kome je gadljivo, ne mora da cita

---
Pregovori u Beču. Kosovska delegacija objavila u 11:00 da „pristaje na 'suštinsku autonomiju'“ Kosova. Usledio je sat koji je potresao Srbiju.

11:01 Leon Kojen & Slobodan Samardžić mahnito posežu za mobilnima da jave gazdama. Onda istrčavaju pred novinare da obznane „svoj uspeh“.

11:03 Nebojša Krstić & Srđan Đurić sazivaju za 12:00 hitne konferencije za medije Borisa Tadića i Vojislava Koštunice.

11:05 Javljaju „Malom & Siromašnom“ da ima napraviti odmah specijalku u kojoj će mu gosti (kao i obično) biti The Glodurica & The NFPM „Analitičar“.

11:06 Mlađan Dinkić, kome je neki novinar iz Beča javio vest za 1.500€ (na ruke, bez PDV-a), nudi medijima izjavu da dogovor za koji se on „oduvek zalagao“ podrazumeva da on i niko drugi bude ministar finansija nove države.

11:06 Nebojša Čović zove Agima Çekua da mu ponudi koaliciju.

11:08 Andrija Mandić, koga su „novinari“ vojno-obaveštajnog Dana pronašli na buvljaku na Tuškom putu gde je kupovao rođendanski poklon supruzi zaključuje da sada ni crnogorski referendum nema ni formalno nikakav smisao i da će se Crna Gora priključiti „matici“ „čim Milo Đukanović bude osuđen, što je sada izvesnije nego ikad“.

11:09 „A je l' to sad znači da i mi možemo da tražimo autonomiju u Srbiji?“, pita Milorad Dodik savetnika za „pravni poredak“ Šumske.

11:09 Nebojša Čović moli Nexhata Dacija da zajedno nastupe na izborima.

11:11 Matija Bećković počinje da daje kratku izjavu Radiju Fokus.

11:12 Sanda Rašković Ivić poziva Andreju Mladenovića da pita šta se ustvari desilo. Čula je, kaže, da su u Beču bili nekakvi pregovori.

11:12 Dejan Mihajlov uspeva nekako da probudi Vojislava Koštunicu stavljajući mu pod nos kafu ko Šurdi što su stavljali u „Vrućem vetru“.

11:13 „Ko bre, *********** im materina? Šta? Ma mogu bre svi da mi popuše“, emituju elektronski mediji prvu reakciju Velimira Ilića na vest iz Beča.

11:14 Amfilohije (Radović) poziva vojnim specijalom patrijarha Pavla da mu izda smernice u vezi sa novonastalom situacijom. Patrijarh se ne javlja jer se popeo na merdevine da promeni osigurač koji je crko.

11:17 „Što me već budiš?“, odgovara Spavač Mihajlovu pogledavajući mrzovoljno (a kako bi inače) na stilizovane krstove koji predstavljaju kazaljke na specijalnom „budilniku“ bez zvona.

11:19 „Kur më shkon si zog n'hava”, vrti se na javnom partijskom servisu pesma Nexhmije Pagarushe.

11:19 Rade Bulatović zove Koštunicu zaštićenom linijom da obavesti da su već prerađeni i dostavljeni redakcijama Kurira, Presa i Nina materijali o Agimu Çekuu i Ramushu Haradinaju u kojima je objašnjeno da su se oni zapravo svo vreme borili za „našu stvar“, a da su nezasnovane tvrdnje o tome da su oni počinili nekakve zločine zapravo raširili Čedomir Jovanović i Vladimir Beba Popović. Spavač traži da mu ta informacija bude dostavljena napismeno jer je još bunovan.

11:22 Nebojša Čović nudi koaliciju Albinu Kurtiju.

11:24 Vojislav Koštunica uzima sa natkasne „Kalendar Srpske pravoslavne crkve za prostu 2007.“ da vidi je li možda danas „crveno slovo“ pa da u skladu sa tim već rano popodne napravi dnevni raspored.

11:25 Boris Tadić bira odelo i kravatu. „Možda bi bilo zgodno da obučem smoking i stavim leptir mašnu“, pita telefonom Srđana Šapera.

11:28 „A je l' sada da Albance više ne zovemo Šiptari, ili ne?“ molećivo „Mali & Siromašni“ traži pred početak specijalke odgovor od gostiju? Prekida ga špica emisije. Orkestar Vojske Srbije svira:“Rreth flamurit te perbashkuar, Me nje deshire dhe nje qellim…”

11:30 Vladeta Janković daje uživo izjavu CNN-u da informacija iz Beča još nije potvrđena, ali da je nedvosmisleno da je Srbija demokratska država...

11:31 Boris Tadić u šminkernici.

11:32 Nin objavljuje na internet stranici tekst BIA-e sa potpisom Nikole Vrzića da je ovo dokaz da je „treći metak“ postojao, ali da je zapravo bio namenjen Ademu Demaqiju što nije smelo da bude objavljeno ranije jer se čekao pristanak Kosovara čemu se Demaqi protivio.

11:32 “Koštunica ima najveći koalicioni potencijal, Koštunica ima najveći koalicioni potencijal, najveći koalicioni potencijal, koalicioni potencijal, koalicioni potencijal, potencijal, potencijal…”, ponavlja mantru kao u transu NFPM „Analitičar“ na mudro pitanje “novinarke” javnog partijskog servisa: „Kako komentarišete vest iz Beča?“

11:35 Boris Tadić zove Vojislava Koštunicu da dogovore kako da podele „uspeh“. Dobija odgovor da ne treba žuriti nego da prvo treba nekoliko dana podrobno analizirati vest iz Beča, i da smatra da bi najbolje bilo obratiti se javnosti negde na dan Prepodobne mučenice Evkodije, ali obzirom da je tada post, onda da je najbolje sačekati do iza Uskrsa.

11:36 „Je l' zulufe bolje do pola uva ili kraće? Da malo više podrežem? Mislim da bi to odgovaralo glasačima umerenog krila DSS-a? Mada se plašim da ne bude to velika i nagla promena?“, obasipa Tadić na speakerphone pitanjima Šapera dok sedi na frizerskoj stolici. Šaper odgovara da ne može tako važnu odluku da donese na osnovu tako malo informacija, i da je najbolje da ih povežu video linkom pa da u realnom vremenu daje instrukcije frizeru.

11:38 Matija Bećković završava davanje kratke izjave Radiju Fokus.

11:40 Tanjug emituje izjavu Dragana Jočića: „Očekujem sada brzu normalizaciju odnosa. Razlike moraju biti prevladane. Ja sam za to najbolji primer jer nikada nisam pravio razliku između Srbije i Kosova. Jednom sam na ekskurziji u sedmom razredu obio u Prizrenu kutiju uličnog čistača cipela“.

11:42 Goran Svilanović daje izjavu Glasu javnosti: „Ovo je jedan sasvim očekivani dogovor za nas koji smo dobro obavešteni, ustvari najbolje obavešteni. Jer ovo je bilo tako delikatno da je malo ko bio upućen u to. Da dodam samo da je najvažnije ipak što su radikali i socijalisti postali sistemske stranke. Bilo je signala i ranije da će predstavnici Kosova... Mala digresija: socijalisti i radikali su mudrom politikom Vojislava Koštunice i Borisa Tadića postali sistemske stranke. A, rekao sam, je l'? Pa dobro, to je važno i ponoviti. Isto takvom politikom je sada postignut sporazum koji sam ja očekivao.“

11:44 Predrag Bubalo se dere na Dragana Jerinića, direktora Carine: „Ne zanima me kako ćeš to da provučeš kroz papire! Nema nikakvih nameta na Rilindju, Botu e sot, Kohu ditore! Jasno?“.

11:46 Radoš Ljušić diktira u sekretarici oglas: „Zavod za udžbenike i nastavna sredstva traži hitno 30 prevodilaca za albanski jezik. Plata odlična.“ Prekida ga poziv Borisa Tadića. „Ne, predsedniče, nije to Skenderbeg. On je, jasno je da znate to, živeo u XV veku. Ovo je drugi heroj Adem Jashari. Naravno da je on i naš heroj sada. Da, da predsedniče, naravno da ste se zbunili, slična su imena...“

11:46 Svilanović zove novinara Glasa javnosti: „Samo da preciziram da to što su socijalisti i radikali postali sistemske stranke - to je pozitivno. Pa da, jasno je iz konteksta, ali ja mislim da to treba posebno naglasiti mislim tu reč. Može, može, da, možda je najbolje to u naslov, slažem se. Inače, znate, ja sam dobro obavešten, jako dobro.“

11:47 Vojislav Koštunica izlazi iz kupatila istuširan i sportski odeven. „Stići ćemo u Belanovicu do pola dva, a?“ pita zbunjenog Mihajlova. „Dogovorio prskanje šljiva. Najbolje je to sada krajem februara....“

11:47 Srđan Đurić odlaže mobilni i obraća se novinarima: „Da, rekli smo da je konferencija za štampu u 12:00, ali niko nije rekao danas u dvanaest... Valjda je jasno da Premijer i Predsednik treba prvo da narednih dana zatraže mudri savet od Njegove Svetosti...“

11:50 Martti Ahtisaari u Beču izlazi pred novinare: „There was some confusion over here. There was translator's mistake: Kosovo delegation haven't said that their goal is 'substantial autonomy' as Serbian side proposed, but that only they want is 'substantial antinomy' to Serbian proposal.“

11:51 Leon Kojen & Slobodan Samardžić mahnito posežu za mobilnima. Samardžić psuje. Uzela mu žena službeni mobilni kaže treba nekoga da zove u Brazil, a njemu ostavila privatni prepayed sa sada već praznim računom. Zvao mnogo, mislio da je na državni račun. Moli Kojena da kaže Tadiću da posle javi Koštunici.

11:54 Nebojša Čović objašnjava na conference callu četvorici novinara da njegovi politički protivnici lansiraju u poslednjih sat vremena patke da je on razgovarao sa kosovskim političarima.

11:55 Matija Bećković pojašnjava Radiju Fokus da mogu da emituju njegovu izjavu jer su njegove izjave za svako vreme pa i ova odgovara i novim okolnostima.

11:55 Nin dodaje na kraju članka na internet stranici rečenicu da su glupost iz Beča lansirali Čedomir Jovanović i Vladimir Beba Popović, i da su im u svemu pomagale Sonja Biserko, Nataša Kandić i Biljana Kovačević Vučo.

11:56 „Izvinite zbog prekida programa“, vuče se kajron preko Bastiljinog ekrana. „Mali & Siromašni“ objašnjava prisutnima novu situaciju.

11:57 „Te nove okolnosti pokazuju koliko je dramatična situacija, ali pre svega da Vojislav Koštunica ima najveći koalicioni potencijal, najveći koalicioni potencijal, koalicioni, koalicioni potencijal, potencijal, ...cijal, ..ijal“, tresući se pada opet u trans NFPM „Analitičar“ pošto su ga ponovo uključili.

11:57 „*********** im lepa materina svima! *****i jedni! Majke im ga nabijem lažljive“, emituju elektronski mediji reakciju Velimira Ilića na novu vest iz Beča.

11:58 Rade Bulatović šalje kurire u Kurir i Pres. Sa zadovoljstvom prima informaciju da je Nin već prilagodio internet stranicu novoj informaciji. „Treba unaprediti onog Reljića. Već dugo je samo kapetan“, mrmlja.

11:58 „Da Vaša Svetosti, tim Šiptarima nikada nije za verovati, vidite kako su odmah promenili stav“, govori Koštunica iz automobila klečeći na zadnjem sedištu.

11:59 „Naravno da se moja izjava odnosila na ovu informaciju da je ona glupost iz Beča bila greška. Pa ne mislite da bi tako dobro informisan čovek kao što sam ja poverovao u takvu budalaštinu?“, odgovara Svilanović novinaru Glasa javnosti. Dodaje: „Ipak, najvažnije je da su socijalisti i radikali sada sistemske stranke i da Vojislav Koštunica i Boris Tadić nisu napravili nikakve političke greške nego vode jako mudru politiku.“

11:59 „Sada sam na Banovom brdu. Misliš da stižem u Belanovicu do pola dva, a?“ pita Koštunica telefonom Mihajlova.

12:00 „Rekao sam da informacija nije potvrđena, ali nedvosmisleno je da je Srbija demokratska država...“, daje Vladeta Janković novu izjavu CNN-u.

12:00 „Znači, kao da se ništa nije desilo. Dobro. Crvenu kravatu? OK, dogovoreno“, odgovara Boris Tadić Srđanu Šaperu.
---
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
service koji otkriva koji je font koriscen u nekom logo-u robi-bobi Linkovi 3 09. 09. 2009. 14:47
Opseg IP adresa za Srbiju LiquidBrain Web aplikacije, web servisi i software 14 17. 08. 2007. 15:50


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:41.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.