DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 03. 2006.   #1
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default Koliko forumi mogu da stete?

Evo jednog pitanja, koliko forumi mogu i da stete ljudima nase profesije??

Evo sta se meni desilo nedavno, naime postovao sam jedan site koji sam radio na jedan dizajnerski forum, dizajn se nekima svideo, nekima ne(uglavnom ne) i naravno tu je bilo dosta pljuvacine o tom sajtu(sto se i dalo ocekivati jer su tamo svi profesionalni dizajneri)... Ono sto je najvaznije, a to je klijent-njemu se svideo i taj dizajn je prosao!

Posle nekoliko dana(10-ak), klijent je video te postove i naravno besan(uz mnogo vredjanja i pretnje) trazio da mu se pare vrate. E sada, pare sam vratio iz cistog razloga sto je klijent prijatelj jednog mog jako dobrog prijatelja i nisam hteo njemu da pravim neku frku!

Kako biste se vi ponasali u mom slucaju, i da li se nekome slicno desilo?

POzdrav!

Poslednja izmena od Blood : 05. 03. 2006. u 13:39.
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2006.   #2
Bojan Zivanovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Bojan Zivanovic
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Pančevo - Pariz
Poruke: 287
Hvala: 6
8 "Hvala" u 8 poruka
Bojan Zivanovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Bojan Zivanovic
Default

Ne bi nikako vratio pare.
Ti pre pocetka posla sklapas dogovor o tome koliko ce da te plate i sta ces da uradis, ako ti posle celog posla moras da vratis pare, ispade da si radio za dzabe.
U toj fazi pre pocetka posla (ili u tvom slucaju posle zavrsetka) klijent ima mogucnost da utice na tok posla, i da kaze da li mu se svidja... Ako posle svega toga on krene da se premislja, ko mu je kriv..
Ja nisam imao tih problema, posto uglavnom radim samo sa strancima, a kod njih nema te ciganije
__________________
The knack of flying is learning how to throw yourself at the ground and miss.
Bojan Zivanovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2006.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kaži mi, šta je on naveo kao razlog, zašto da mu vratiš pare?

Zato što su neki rekli da im se ne sviđa ili zato što si ti bez pitanja postavio to na neki forum?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2006.   #4
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

^ Pretpostavljam zato što su ljudi "popljuvali" dizajn. Ali to nikako nije razlog da on traži pare nazad, izigrao te je.
Mislim fora je totalno trula, a ti si zbog nekih drugih stvari (drugarov drug) poklekao i na kraju si ti izvukao deblji kraj.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2006.   #5
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Ispao si budala, covece. Prakticno si uradio sajt za dzabe. Pazi, tvoj klijent je imao ohoho vremena u fazi izrade sajta da sugerira izgled koji on preferira, mozda ste se i pogodili za redizajn ako njemu sajt ne bude odgovarao, a sta si uradio?
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2006.   #6
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Naveo je mnogo razloga, uglavnom je bio neprijatan. Sajt sam radio ispod cene, da ucinim prijatelju(jer mi je prijatelj jako jako dobar), na tom forumu je neko prokomentarisao "ako si uzeo dosta para, cuti i uzivaj" gde sam ja rekao da sam uradio za jako malo para, sto je klijent shvatio kao uvredu. Isto tako je rekao da su mu njegovi prijatelji rekli da je sajt ocajan i da mu je stari mnogo bolji, tako da je i to jedan od razloga, a glavni razlog je zato sto je site ispljuvan na tom forumu! Ja nisam hteo da ulazim u detalje u raspravi sa njim, jer ja do danas nisam uopste razgovarao o sajtu sa njim vec sa mojim prijateljem-sve je islo preko njega...

evo cele price:
mene zove prijatelj i kaze da njegovom prijatelju treba site da se uradi i da zeli da mu ja to radim ali da nema mnogo para! ja reko nema veze ucinicu mu ispod cene! i tu se to zavrsilo. Posle nekoliko dana, opet me zove prijatelj i da mi adresu njegovog sadasnjeg sajta i kaze da odatle izvucem informacije i materijal i da napravim nesto. Ja to uradim, izvucem informacije za naslovnu stranu nacrtam u PS-u dizajn i posaljem na uvid! Prijatelj mi forwarduje mail od klijenta gde on kaze kako mu se svidja i da idemo sa tim dizajnom! posle 7-8 dana dobijem polovican materijal i od toga napravim site i postujem na forum i ujedno posaljem link klijentu, tj prijatelju, dobijem deo para i zatrazim ostatak materijala, da bi danas dobio ovak odgovor!

Sta se desilo-desilo se, to mi je nauk za ubuduce! Od sada ugovor, pa neka se klijent predomislja koliko god hoce!

Poslednja izmena od Blood : 05. 03. 2006. u 14:30.
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2006.   #7
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Bas steta sto si se nasao u tako nezgodnoj situaciji, ali iskustvo je najbolji ucitelj - naucio si dovoljno iz ovoga. Ne znam ima li bilo ko potrebe da te naziva budalom zbog toga sto si reagovao kako si reagovao...
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2006.   #8
Bojan Zivanovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Bojan Zivanovic
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Pančevo - Pariz
Poruke: 287
Hvala: 6
8 "Hvala" u 8 poruka
Bojan Zivanovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Bojan Zivanovic
Default

Naucio si ono sto smo i mi ostali davno ukapirali, a to je da se ne isplati raditi sa prijateljima/porodicom/rodjacima itd. Osim sto ces jako malo (ili nista) zaraditi, nerviraces se, svadjati... Nema leba od toga..
__________________
The knack of flying is learning how to throw yourself at the ground and miss.
Bojan Zivanovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2006.   #9
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Nisam video sajt, ali predpostavljam da je to bilo na forumu gde si pitao da se tema izbrise. Ponasanje ovog klijenta je KRANJE neprijatno. Ako je sajt bio online i klijent ga koristio, pretpostavljam u poslovne svrhe, novac se ne vraca ni u kom slucaju. Ti naplacujes svoj rad, znanje, vreme, iskustvo itd. Time sto si vratio novac si potvrdio njegov stav da tvoj rad i ulozeno vreme nicemu nije vredelo. U krajnjem slucaju, on bi mogao da ode kod nekog drugog da trazi redizajn, ili tebi da trazi naknadne promene pod uslovom da i one budu placene.

Kako god, ovo se nikako ne tice prijateljstva. S'obzirom da niko na forumu nije upucen u citav tok izrade sajta i ne poznaje detaljne zahteve klijenta, komentari mogu biti uvazeni do odredjene granice i nebi trebalo preterano da uticu na tvoje ili odluke klijenta, posebno ako je citav posao vec bio zavrsen ili pri kraju.

Novac se ne vraca ni u slucaju da se klijentu ne svidi krajnji rezultat, ili pak pocetna faza. Ulozen rad i vreme moraju da budu placeni.
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2006.   #10
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Bojan Zivanovic
Naucio si ono sto smo i mi ostali davno ukapirali, a to je da se ne isplati raditi sa prijateljima/porodicom/rodjacima itd.
Evo ovde jednog interesantnog teksta na tu temu

How to Charge Family and Friends for Work
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Forumi i mailing liste nn.nn Opušteno 0 17. 01. 2009. 16:13
(Smarty) Problem - kategorije, forumi Kenny PHP 3 16. 01. 2007. 20:13
Forumi na MySQL websajtu Dejan Topalovic SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 32 12. 01. 2007. 06:31


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:55.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.