DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 10. 2006.   #51
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Znaci moralo je da počne sa gossip da bi privukli žene da se aktivno uključe ?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #52
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Idu mi na živce ovi tzv. "razgovori o muško-ženskim odnosima"... Uspješno sam izbjegavao ovaj thread danima, ali avaj... To je kao neka latinoamerička serija ili npr. film sa Čak Norisom -ako se uključiš, gotov si... Uvjek to bude prepuno generalizacija i predubjeđenja, svako drži svoju busiju pameti & predrasuda, pa ko koga...

Npr. ja sam, po nekim tradicionalnim balkanskim kriterijumima, de facto papučar... Ipak, iz iskustva znam da bih, nakon što se uključim u bilo kakvu raspravu ove vrste, bio optužen da sam pun predrasuda prema ženama jer em sam muškarac em sam crnogorac, "a poznato je kakvi su stavovi takvih"...

Sad, naravno da neću izdržati da se ne uključim : vidim da se u većini postova na ovoj temi pominje 'izdržavanje nekoga od nekoga'... To ne valja ništa, ej! Ni kao hipotetička opcija... Pogledajte Maslovljevu hijerarhiju potreba, ono što se dobija "izdržavanjem" je tek na drugom-trećem nivou...
http://en.wikipedia.org/wiki/Maslow#...of_Human_Needs

I još jedna stvar: Očekujem da se Isidora Bjelica učlani na forum i uključi u raspravu...
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #53
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Off Topic: Ne znam kakvo je njegovo seksualno opredeljenje, ali ja mislim da sex treba staviti definitivno u fizioloshke potrebe

PS. Nisam psiholog, ali znam shta meni treba
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #54
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Što se žena u startupima tiče najveći problem je što imamo... malo startupa. Čak i oni koji postoje su više neke micro priče nego stvari o kojima čitamo po kojekakvim blogovima koji pokrivaju startupe. Prvo da stvari malo krenu iz mrtve tačke, a posle toga će ići lako jer će se ukazati potreba za ljudima da pokriju biz deo.

Off Topic: Kažu da ukoliko želite da osigurate da se donose što bolje odluke treba da osigurate različitost unutar ekipe koja donosi odluke: pol, starosne grupe, etnička pripadnost, stručni profili itd. Zato svakom timu treba ženski pogled na stvari, svakoj grupi programera neko ko je osetljiv po pitanju izgleda finalnog proizvoda, grupi idealističnih klinaca koji non-stop jure za novim alatima neki old-school stručnjak itd.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #55
Gorana Tomanović
Petit cervelle
 
Avatar Gorana Tomanović
 
Datum učlanjenja: 23.10.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Gorana Tomanović is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Gorana Tomanović
Default Dobro jutro!

Mislim da se ova tema mnogo otegla i otišla u nekom drugom pravcu, daleko od žene i strtupa!

Ravnopravnost polova!
Svi imaju pravo da budu dobri u nečemu, pa i da postanu lideri, domaćica, tzv.papučari (nepravedan naziv), "žene barbike" i sl.

Žene iz mog okruženja uopšte nemaju neku potrebu da budu bolje od muškaraca već da zadovolje svoju potrebu za napretkom kao i muškarci!

Žene kao i muškarci mogu podjednako dobro da vode strtup i da ga pokrenu!

Ja ne posmatram posao i život kao bespoštesnu borbu polova i smatram da svi zajedno treba da radimo i na razvoju starupa, a ne da filozofiramo i ništa ne radimo!

I još jedno obavestenje za neobaveštene:
Žene vole da vladaju iz senke pa stoga uopšte nije teško imati i drugi username!
Gorana Tomanović je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #56
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao LiquidBrain
Ne znam kakvo je njegovo seksualno opredeljenje, ali ja mislim da sex treba staviti definitivno u fizioloshke potrebe
Pa tu je:

__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #57
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Gorana Tomanović
Mislim da se ova tema mnogo otegla i otišla u nekom drugom pravcu, daleko od žene i strtupa!
Interesantno koliko se brzo razvila dikusija koja u nazivu ima rec zene.
Verovatno je ovo znacajan podatak za osobe koje se bave SEO i drugim nacinima promocije online

Miloje

P.S. kako ide onaj vic o tri studenta i diskusiji o virtuelnom seksu kad student elektrotehnike na kraju kaze "Virtuelni - sta?"
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #58
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Cyber šta ?
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #59
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

.. ko te ne zna skupo bi te platio

elem
ako je nek dobar u ovom poslu nema potrebe da nosi pantalone

tolicno
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 11. 2006.   #60
Jagoda
novi član
 
Avatar Jagoda
 
Datum učlanjenja: 08.11.2006
Lokacija: USA, Arizona
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Jagoda is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko AIM za Jagoda
Default

Cao svima :-)
Mislim da je sve receno ovde vec, samo sam htela da dodam nesto :-)

Ovde kod mene[USA], guranje zena u IT je veoma izrazeno, skoro i preterano.
Nakon guranja na skolovanje, dolazi profiling za radna mesta, zene i manjine.
A ako si zena i manjina, sva vrata su manje/vise otvorena, sto pretpostavljam stvara problem kasnije jer kolege smatraju da ste samo tim putem dosli do posla.
Sto i dalje povlaci drugi problem, trenutno je najteze naci posao belim muskarcima, jer se oni nalaze poslednji na lestvici, naravno sa istim kvalifikacijama ostalih. Odnosno, verujem da nece uzeti devojku iz Bangladesa sa prosekom 2.4 a odbiti decka sa 3.8 :-) odoh ja polako u OT
Da zavrsim, mozda bi vasi fakulteti trebali da urade nesto po tom pitanju. Prezentacije po srednjim skolama, pokazati zenskom delu populacije da te skole nisu 'no no'.

Josh nesto, sad sam se setila. Kada sam radila u skoli kao lab asistent hemije/fizike, fakultet je imao program da dovodi decu iz petog i iz osmog razreda na jedan dan. Za taj dan bi obisli laboratorije hemije, fizike, biologije, inzinjeringa, el, gde smo im pokazivali razne 'flashy' experimente.A nakon toga, dobili bi sladoled napravljen tecnim azotom
Cemu sve to..? Peti razred da se zainteresuju bar malo za te smerove.
Osmi razred da isplaniraju raspored za srednju skolu vishe usmeren prema matematici, zbog kasnijeg upisivanja na fakultete drugacijih od sociologije, jezika, itd. Decu iz srednje dovode jako malo. Reci jednog profesora "Za njih je kasno, ako se vec nisu opredelili".I sve ovo opet je jace usmereno prema zenskom deluznaci.. start early :-)

Poslednja izmena od Jagoda : 10. 11. 2006. u 07:36.
Jagoda je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zene, kola i laptop Ekvador Opušteno 25 25. 08. 2010. 17:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:36.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.