DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 01. 2009.   #91
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

ako ciljas na adrese koje se generisu na osnovu pretrage... pa nisam siguran koliko je to van pravila.
da je to bilo van pravila - izbacili bi me do sada.
ne mogu da osporim da se u jednom momentu zbog moje nepaznje nisu generisale stranice koje nisu 100% relevantne... ali sam to pre par meseci "ubio", sa 404 not found... i google je vecinu toga izbacio iz indexa... a i tada je 95% toga bilo potpuno relevantno.

oko toga se dizala prasina... pa da ne bi bio trn u oku drugima - ugasio sam potpuno te pretrage... pa smo eto sada svi ravnopravni...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 18. 01. 2009. u 05:20.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2009.   #92
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Citat:
ako ciljas na adrese koje se generisu na osnovu pretrage... pa nisam siguran koliko je to van pravila.
Jedino na tu temu što spominju je:

Citat:
Use robots.txt to prevent crawling of search results pages or other auto-generated pages that don't add much value for users coming from search engines.
Na http://www.google.com/support/webmas...n&answer=35769

Ali ja ne verujem da za to banuju niti obaraju rank. Čak naprotiv daju mu veoma veliku vrednost.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2009.   #93
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

ciljam na kompletnu SEO agresivnost... i necu vise da pricam o tome jer cu time mozda optuziti nekoga za nesto, a to jednostavno ne zelim!
a ja i nisam rekoa da neko radi nesto vam pravila rekao sam samo da su neke stvari na ivici onog sto ce pretrazivac da trpi
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2009.   #94
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

ko sto rekoh, povukao sam te generisane pretrage, nemam vise linkove ka njima [onaj Top50-search je jedino sto je ostalo, a to nije kaznjivo ni izbliza]
ne zato sto krsim pravila, vec zato sto sam skapirao mnogo bolji nacin da se uradi SEO i to potpuno po google pravilima [cak oni tako savetuju]...
nadam se sada jos boljim rezultatima.

btw, videh da hrvatski imenjak Naslova - www.naslov.hr - koristi isto generisane adrese koje bacaju na search.
http://www.google.com/search?hl=sr&q...trazi+horoskop
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 18. 01. 2009. u 16:10.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2009.   #95
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

ko prezivi pricace
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2009.   #96
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

svi cute sta se ovde desilo?
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 01. 2009.   #97
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Sve je kazano. Nema sta da se doda.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 01. 2009.   #98
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Evo uhvatio sam malo vremena da pregledam detaljnije sajt...

ukratko... moracete dosta da poradite na idejama, dizajnu, i user-expriencu...

agregator je jos uvek buggy, pa cesto ulecu html 'karakteri' poput &quot, &scaron, itd.

sa SEO-om ste dosta u zaostatku, i tu mislim najvise na html formatiranje... neke stvari su u osnovi pogresno postavljenje sto se tice html sementike.
btw, title se u kodu ponavlja previse puta... cak i u <a href> tagu imate title atribut... a tolika kolicina ponavljanja moze da izgleda spammy google bot-u.

zatim, videh da medju izvore imate i blogove, i to personalne.
ide RTS, B92, i tek od jednom Eniac
razdvojite to...

ono sto je najveca zamerka je sto udarne vesti na samom indexu nemaju puno veze sa glavnim vestima dana.
dakle, posetilac dodje na vas sajt da procita vesti dana, a vi mu servirate na prvoj strani neke leve vesti... i covek pomisli da se nista ne desava u zemlji, i tako mozda propusti neku za njega vrlo bitnu vest... pa na kraju bude vise stete nego koristi.

ja sam bas na tom sortiranju najvaznijih vesti puno radio... i jako sam zadovoljan sadasnjim algoritmom, nekoliko noci sam samo tome posvetio, i nisam pustao sajt u javnost dok to nije radilo kako treba... sada je sve na auto-pilotu, bas se retko desava da u prvih 7 vesti udje nesto sto nije bitno.
i Naslovima fali malo doradjivanja tog algoritma, puno puta sam uporedjivao njihov algoritam i ne mali broj puta na Naslovima nije bilo neke vesti koja je tog dana bila u prvih tri najbitnijih, odnosno morala se naci na indexu.
zato sam se, izmedju ostalog, i odlucio da napravim novi agregator, jer je bilo dosta stvari koje nije imao ni jedan drugi agregator, pa je imalo sta da se ponudi a da bude novo.

tu je i najveca trenutna slabost Aktuelnosti... jer ne vidim sta nudite [ili sta cete nuditi] a da to vec nema konkurencija.
chika Naslovi imaju kursnu listu, sjajnu biznis rubriku [sa svim onim vrednostima deonica, cene nafte, bakra...], imaju vremensku prognozu, imaju TV program.
Vesti.rs imaju bolji algoritam sortiranja najbitnijih vesti [i u kategorijama], imaju bolji algoritam za spajanje slicnih vesti [uporedjivao sam broj spojenih vesti, Milose nista lose ne mislim ], imaju servis za slanje vesti na email u zeljeno vreme, imaju voting sistem [interesantno je videti kako odredjen broj ljudi jednu istu vest vidi kao pozitivnu a drugi kao negativnu], imaju agregator najuticajnijih blogova, imaju automatsko povezivanje sa slicnim dogadjajima iz proslosti [ili pak sa desavanjima vezanim za odredjenu licnost... mislim na box Slicne vesti i Slicne teme].

gledao sam dakle da napravim nesto sto drugi nemaju, po cemu ce se vesti.rs izdvajati, a ne da uzmem i da kopiram kursnu listu, prognozu, itd... [mada cu i to morati pre ili kasnije da napravim, jer ljudi jednostavno traze].
ali u samom startu sam pucao na nesto sto drugi nemaju.

gledao sam sada Aktuelnosti, i nisam prinetio nista inventivno, nista svojstveno.
na tome morate najvise poraditi, napravite nesto sto drugi nemaju, ili bar ponudite bolju uslugu nego drugi.

ovo bi bio prijateljski savet... sa zeljom da ukazem na mane kako bi mogli da napravite bolji servis
sve najbolje u daljem radu... ne sumnjam u Nicicev potencijal
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 24. 01. 2009. u 02:14.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Peca za poruku:
Staro 24. 01. 2009.   #99
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

^ za postovanje
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #100
mnicic
Drug clan ;)
Certified
 
Avatar mnicic
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Kragujevac (i Vrnjacka Banja)
Poruke: 55
Hvala: 14
3 "Hvala" u 3 poruka
mnicic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za mnicic Pošaljite poruku preko Skype™ za mnicic
Default

Guzva pa nisam stigao ranije da odgovorim na post...

Hvala Peco za ovaj review i savete. Ti imas duze iskustvo sa agregatorom, pa nam je i bitan tvoj komenar.

Mi smo malo drugacije odradili za razliku od Vesti - pustili smo sajt zvanicno pa cemo naknadno raditi na novim servisima.

Neprekidno se radi na usavrsavanju algoritma za spajanje vesti i za izdvajanje najbitnijih vesti. Tako da ce sigurno biti sve bolji i bolji - ne moze se to od jednom desiti, znas i sam da je to proces experimentisanja

Sajt je u Beta fazi, tako da ima nekih decijih bolesti. Ali resava se sve to...

Hvala jos jednom Pozz!
__________________
Ugodno surfovanje,
Pravac.com - Knjige- Vremenska prognoza - Oglasi - Ćirilica u latinicu
mnicic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Red hat Regionalni centar u Vrscu? LiquidBrain Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 1 27. 03. 2008. 16:47
MappedUp.com - News agregator jasmanac Linkovi 0 26. 08. 2006. 12:53


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:54.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.