DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Hardware
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Hardware Hardware reviews i preporuke

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 29. 02. 2008.   #111
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Koristim pretezno windows, trenutni sistem (Xp pro) na masini koja se ne gasi i koja ima sva moguca developerska okruzenja, virtuelne masine i sl, star je ~1.5 godine. Pre toga je taj komp sluzio mladjem bratu za igrice i surf, bez AV-a, nekih godinu dana. Masina je neki Intel na 3GHz i 1GB RAM. Dakle sistem star oko 2.5 godine, mucen nonstop, radi odlicno i dalje Stavio sam free AVG ...

Pored windowsa na drugim masinama imam razne linuxe, Solaris i OS/X.

Dakle, sta hocu da kazem, Windows sistem moze da radi besprekorno ako postupas sa njim na pravi nacin, vec su dati odredjeni saveti ... ali problem ovde je u tome da li se u stvari vise lozis na BMW, Mercedes ili Audi.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 02. 2008.   #112
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao DejanVesic Pogledajte poruku
Dragi Mišo, ako nisi Administrator na računaru, zli virusi ti ne mogu ništa Vrati se na tekst gore - ako si User ili Power User, nema instaliranja, podmetanja u IE, pisanja po registriju i sličnih zlonamernih peripetija.
Pa znadem da bi tako trebalo da bude breeeeee ... al ne znam sta da ti kazem stvarno .... to sto kazes je neka vera da sve to konacno radi onako kako MS kaze da treba da radi. E pa ko sad ima long term memory overflow ovde?

Slazes se da je Vista sa UAC-om, randomizacijom memorije i svim tim novim mehanizmima najbezbedniji windows, to zasigurno ... Samo ... cim instaliras Vistu prvo upozorenje koje dobijes je da nemas instaliran antivirusni software zar ne!?!?! Plus i sam MS je krenuo u antivirusni business (OneCare) ...

Sto to sve ako ti slobodno mozes da koristis windows bez antimalware-a? samo se proglasis obicnim korisnikom ili poazljivo gledas sta klikces ... Stvarno mislim da je to reci zestok spin zone ... Sa tvojim znanjem windowsa verujem da se ti konkretno neces zaraziti malware-om tako lako ... al jedna lasta ne cini prolece valjda ... isto tako ako uzmes pa lockujes uz pomoc privilegija korisnika na jedan folder gde sme samo da pise, to ne cini valjda windows bezbednim!?!? Ne znam sta da kazem na to ...

Da li je Mac trenutno bezbedan samo zato sto imaju 6% trzista ne znam i ne zanima me ... da li je savrsen ... pa mislim stvarno ...

Nijesam mislia na BITS mislia sam na ovo: http://www.schneier.com/blog/archive...nt_worm_1.html ... pazi to jos nije zazivelo a verovatno i nece ... worm is a feature? Ako je ovo MS-ova security strategija za buducnost onda moram da priznam da mi nije jasna!
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher
Misha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 02. 2008.   #113
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
cim instaliras Vistu prvo upozorenje koje dobijes je da nemas instaliran antivirusni software zar ne!?!?! Plus i sam MS je krenuo u antivirusni business (OneCare) ...
Jeste, Windows se prodaje i obicnim korisnicima koji ga ne poznaju tako dobro. Smatram da populacija DPT-a nisu obicni low-knowledge korisnici.

Citat:
Sto to sve ako ti slobodno mozes da koristis windows bez antimalware-a? samo se proglasis obicnim korisnikom ili poazljivo gledas sta klikces ... Stvarno mislim da je to reci zestok spin zone ... Sa tvojim znanjem windowsa verujem da se ti konkretno neces zaraziti malware-om tako lako ... al jedna lasta ne cini prolece valjda ... isto tako ako uzmes pa lockujes uz pomoc privilegija korisnika na jedan folder gde sme samo da pise, to ne cini valjda windows bezbednim!?!? Ne znam sta da kazem na to ...
Ko je pricao o tako drasticnim mjerama? Je'l veliko ogranicenje ako si Power User i instaliras tacno odredjene i provjerene aplikacije (poznatih proizvodjaca, legalnog porijekla i slicno) pod admin privilegijama?
Da li tebi treba AV da bi se rijesio nekog virusa? Kako bi se rijesio nekog 0day virusa? Cekao bi update a? Ok, vecina classic korisnika Windowsa bi tako uradila, slazem se.


Citat:
Da li je Mac trenutno bezbedan samo zato sto imaju 6% trzista ne znam i ne zanima me ...
Tako je najlakse
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" misk0 za poruku:
Staro 29. 02. 2008.   #114
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Pa znadem da bi tako trebalo da bude breeeeee ... al ne znam sta da ti kazem stvarno .... to sto kazes je neka vera da sve to konacno radi onako kako MS kaze da treba da radi. E pa ko sad ima long term memory overflow ovde?
Nije mi baš jasno šta hoćeš da kažeš gornjim.

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Slazes se da je Vista sa UAC-om, randomizacijom memorije i svim tim novim mehanizmima najbezbedniji windows, to zasigurno ... Samo ... cim instaliras Vistu prvo upozorenje koje dobijes je da nemas instaliran antivirusni software zar ne!?!?! Plus i sam MS je krenuo u antivirusni business (OneCare) ...
Ovde uopšte nije priča o Visti no o načinu korišćenja jednog operativnog sistema.

(1) Windows XP se po defaultu instalira tako da korisnik ima sve prava (Admin) - compatibility razlozi
(2) Kao takav, itekako mu treba antivirus
(3) Većina korisnika _ne zna_ šta je to admin a šta obični user

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Sto to sve ako ti slobodno mozes da koristis windows bez antimalware-a? samo se proglasis obicnim korisnikom ili poazljivo gledas sta klikces ...
Nema preterane potrebe za izvrtanjem reči - ako neko iskusniji podesi Windows manje iskusnom korisniku (kao ja mojoj majci i široj rodbini) taj korisnik niti mora da pazi gde klikće, niti mora da ima antivirus; nije loše, ali nije obavezno.

Citat:
Originalno napisao Misha
Da li je Mac trenutno bezbedan samo zato sto imaju 6% trzista ne znam i ne zanima me ... da li je savrsen ... pa mislim stvarno ...
Naravno da je to jedan od razloga; čim se poveća korisnička baza, povećaće se i broj pretnji.

Citat:
Originalno napisao Misha
http://www.schneier.com/blog/archive...nt_worm_1.html ... pazi to jos nije zazivelo a verovatno i nece ... worm is a feature? Ako je ovo MS-ova security strategija za buducnost onda moram da priznam da mi nije jasna!
To je sasvim ok (što ti nije jasna); prvo, niko ne kaže da će to postati feature, drugo, o tome brine ekipa ljudi koja je sigurno stručnija od tebe i mene.

Treće, ako si ti zadovoljan sa Mac-om, to je sasvim super; zašto se uopšte zanimaš za Windows tabor? Odnosno, šta je poenta? Da privučeš nekog Windows korisnika u Mac tabor? Da dokažeš kako smo svi hendikepirani koji koristimo Windows (pogledaj "Smrda" članak)?

Ja nemam problem ni sa Macom ni sa njegovim userima; vole ljudi, da li zato što je fensi ili što dobro radi, razlozi su nebitni.

Sa druge strane, meni je Windows udoban samo tako; gomila sofvera, gomila članaka na webu za sve moguće situacije i slučajeve, znam ga ispod haube, i vrlo se fino slažemo. Da li mi na laptopu piše Dell ili svetli jabuka - who cares?
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" DejanVesic za poruku:
Staro 29. 02. 2008.   #115
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
Smatram da populacija DPT-a nisu obicni low-knowledge korisnici.

... Je'l veliko ogranicenje ako si Power User i instaliras tacno odredjene i provjerene aplikacije (poznatih proizvodjaca, legalnog porijekla i slicno) pod admin privilegijama?

... Cekao bi update a? Ok, vecina classic korisnika Windowsa bi tako uradila, slazem se. ...

... Tako je najlakse ...
Da jeste ... Pa shvatam, ako si knoweledge user, manje su sanse da ces nesto navuci ... slazem se 100% Al otkud ti znas sta bi ja radio? mislim stvarno Ganjao bi ga u procesima, preko nepreglednih ravnica registrija sve do granica Mordora!

Posto volis da pogadjas sta bi ja radio ... Sta mislis ako bi me neko pitao da li bi pre radio sa djene djene programerom koji koristi Mac ili sa Dejanom koji koristi win sta bi ti ja rekao???? Ako das pogresan odgovor zakljucicu da si klasican korisnika windowsa pazi se

Ljudi, ovde vidim toliko uvredjivih stavova prema nekome ko ceni Mac da stvarno nije fer! Naravno da postoji brdo njih koji Apple kupuju ko sto se kupuju cipele a o cipelama znaju vise ... al ako sam ja kupio MacOS zato sto je sertifikovani Unix, zato sto se divim Apple-ovom smislu za user interface i zato sto prosto hocu i to cudo da probam, onda je to cisti pokusaj vredjanja ako me neko ubedjuje da se bavim fenserajem! Necu da se igram vise!!! ende
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher
Misha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 02. 2008.   #116
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Ljudi, ovde vidim toliko uvredjivih stavova prema nekome ko ceni Mac da stvarno nije fer! Naravno da postoji brdo njih koji Apple kupuju ko sto se kupuju cipele a o cipelama znaju vise ... al ako sam ja kupio MacOS zato sto je sertifikovani Unix, zato sto se divim Apple-ovom smislu za user interface i zato sto prosto hocu i to cudo da probam, onda je to cisti pokusaj vredjanja ako me neko ubedjuje da se bavim fenserajem! Necu da se igram vise!!! ende

Šta, pokušaj zamene teza? Lepo, lepo, no nije "svi me zovu fenserica jer imam Mac" no "pljujem Windows korisnike jer imam Mac"

Ali ako nećeš da se igraš, ok
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 02. 2008.   #117
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao DejanVesic Pogledajte poruku
Šta, pokušaj zamene teza? Lepo, lepo, no nije "svi me zovu fenserica jer imam Mac" no "pljujem Windows korisnike jer imam Mac"

Ali ako nećeš da se igraš, ok
Ma nije zaista! Ako si steko takav utisak onda se nismo lepo dogovorili koji protokol da koristimo za komunikaciju Nego aj lepo da seckamo sta ce misko da kaze sta ja mislim na ono pitanje pa ako da tacan odgovor onda ce ti biti jasnije sta ja tu vise cenim od operativnog sistema
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher
Misha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 02. 2008.   #118
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao DejanVesic Pogledajte poruku
To je sasvim ok (što ti nije jasna); prvo, niko ne kaže da će to postati feature, drugo, o tome brine ekipa ljudi koja je sigurno stručnija od tebe i mene.
Da al mene interesuje konkretno tvoje misljenje koliko je to dobar put? Pazi, bas zato sto si iskusni windowsovac a ne sbog ne znam ti ja kog razloga ...
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher
Misha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 02. 2008.   #119
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Sve dok ne vidim implementaciju, nemam pojma.

No ako bi zamenio reči "worm like" sa "torrent like" (gde bi kolali potpisani fajlovi, za koje možeš da primeniš verifikaciju da su baš od MS-a), što da ne?

Ako bi za kraće vreme zakrpe bile isporučene većem broju ljudi (uz Šnajderovu opasku da ipak on mene pita šta ću da instaliram a šta ne, kao što to radi današnji Automatic Update), što da ne?
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 02. 2008.   #120
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Da jeste ... Pa shvatam, ako si knoweledge user, manje su sanse da ces nesto navuci ... slazem se 100% Al otkud ti znas sta bi ja radio? mislim stvarno Ganjao bi ga u procesima, preko nepreglednih ravnica registrija sve do granica Mordora!
Da, takvo misljenje imaju i mnogi drugi korisnici kad ima spomenes registry .. 'reg-sta??'... to vishe govori o tebi nego o Windowsu..

Citat:
Posto volis da pogadjas sta bi ja radio ... Sta mislis ako bi me neko pitao da li bi pre radio sa djene djene programerom koji koristi Mac ili sa Dejanom koji koristi win sta bi ti ja rekao???? Ako das pogresan odgovor zakljucicu da si klasican korisnika windowsa pazi se
Ja sam postavljao pitanja, dao sam samo jednu pretpostavku na osnovu tvojih prethodnih postova gdje tvrdis da je AV zastita ko kondom - skoro 100%na. Ne gledam u kuglu, grah i vrucu supu, tako da ti ne mogu odgovoriti na zalost, probaj kod Vidovitog Milana ili slicnih agencija
A i za te zakljucke me ... khm, khm Ne znam kako me samo zovu ovi sto mi placaju 'znanje i iskustvo', ali ja sam zadovoljan time koliko me placaju

Ja Mac nisam koristio, jednom bih htio da ga imam da vidim, cisto iz znatizelje i radoznalosti. Bice, kad pokupujem sve ostale stvari koje mi trebaju. Ja pricam o Windowsu.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Apple hate srdjan Komunikacije 19 12. 09. 2010. 17:28
iPAD - PAD za Apple ili ne? STELLANOVA Hardware 167 31. 07. 2010. 12:04
MS vs Google vs Apple Eniac Linkovi 0 31. 03. 2007. 20:36
Naivno pitanje, al' me živo interesuje :) Dragan Babić Opušteno 3 06. 12. 2005. 13:50


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:18.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.