DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 01. 2009.   #1
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default Novi regionalni news agregator

Od nedavno se pojavio novi regionalni news agregator Aktuelnosti.com, novi sajt iz produkcije WebGazda.com

Treba da se još doteraju par stvari ali bih hteo da čujem mišljenje članova DPT.

Hvala.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 01. 2009.   #2
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Jaoo ne još jedan mislim da ih ima jedno 50 na "regionalnom" nivou. Najlakše je "napraviti" ovakav sajt, postaviš bilo koji CMS i dodaš RSS fetch i to je to. Samo, čemu više ovakvi "sajtovi"?
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 01. 2009.   #3
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

no hard feelings, ali ovo izgleda kao poluproizvod koga je vreme pregazilo. odavno
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 01. 2009.   #4
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default

Definitivno ima potencijala.

Mana nema rss veliki minus.

Previse lici na naslove kao da je kloniran to mi se bas i nesvidja.
__________________
bre cbc fb
Baic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 01. 2009.   #5
Goran Cirkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Goran Cirkovic
 
Datum učlanjenja: 16.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Hvala: 0
6 "Hvala" u 5 poruka
Goran Cirkovic is on a distinguished road
Default

Ništa novo, a po tehnologiji i dizajnu je zaostao za već postojećim servisima... Treba nešto malo originalnije i korisnije.
Goran Cirkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 01. 2009.   #6
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Ucitavanje tudjih stranica kroz iframe, na stranu to sto se meni ne svidja, vec meni se cini da tu ima zescih povreda zakona, od neovlascenog koriscenja tudjih zigova (Zakon o zigovima), neovlasceno koriscenje tudjih skupova podaka (Zakon o autorskim i srodnim pravima) itd ...
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 01. 2009.   #7
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

@Markok, ne vidim kako se ovde krsi zakon o zigovima, osim toga, mozda imaju dozvolu od izvora da ih ukljucuju u sajt?

Da ne pominjem clan 48. Zakona o autorskim i srodnim pravima koji dozvoljava koriscenje delova tudjih dela uz obavezno naznacavanje odakle je preuzeto i ime autora (koriscenje citata).

Voleo bih da neko strucniji razjasni ima li tu povrede zakona ili ne.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 01. 2009.   #8
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Sumnjas u moju strucnost? I drugi su na njihovu nesrecu.

Ovo je samo moje misljenje i ne moze se smatrati kao pravni savet.

Za citiranje -
ne radi se tu o clanu 48 ZASP jer ne citiras jedan tekst, vec vrsis masovno citiranje pa se primenjuju clanovi ZASP 136 pa nadalje. Pisao sam o tom ne elitesecurity, mrzi me da ponavljam. AKO postoji saglasnost medija onda je OK.

Za iframe
clan 33 ZOZ - ...neovlašćeno koriste za obeležavanje iste ili slične robe, odnosno usluga, ako taj znak može da izazove zabunu u prometu.
Ja mislim da ne moze da se prikazuje tudji sajt u iframe jer u ovom slucaju moze da izazove zabunu kod posetica da se nalazi na sajtu izvora vesti.

I jos pride povreda autorskih prava u kolko oces clanova, ukratko:

Since iframe embeds a document into another document, it is comparable to copying as opposite to linking (in the strict sense of the word). Thus, you normally need a permission from the copyright holders of the "inline framed" document, and you should provide adequate authorship information if that document is not yours.

Poslednja izmena od Markok : 13. 01. 2009. u 17:44.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Markok za poruku:
Staro 13. 01. 2009.   #9
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

Postovanje,

ukoliko smatrate da se krsi bilo koji zakon Republike Srbije, molimo Vas da nam se obratite (detaljnije informacije: www.webgazda.com), nasi advokati Vam stoje u bilo kom trenutku na raspolaganju i odgovorice na sva Vasa pitanja, a ukoliko bude bilo potrebno, preduzece dalje mere uklonjenja, funkcija, servisa ili bilo kog drugog materiala koji smatrate da krsi zakon. Ako nemate cvrste dokaze da WebGazda doo krsi svojim ponasanjem ili svojim uslugama bilo koje zakone, molimo Vas da ne podstavljate javne optuzbe o kresenju bilo kojih zakona ili prava, u suprotnom bicemo prinudjeni da preduzmemo dalje pravne mere kako bi zastitili svoja prava i ugled.

Zahvaljujem se na razumevanju!

S postovanjem,
WebGazda doo

www.webgazda.com
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 01. 2009.   #10
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

zaista bez zelje da uvredim nekog [inace i Bizinger i Aleksa su mi prijatelji], mislim da bi danas svi zeleli da naprave neki svoj agregator vesti i imaju po 50k poseta kao naslovi.net i vesti.rs.
problem je u tome sto ne znam dokle ce google to da 'tolerise', jer gledano iz njihovog ugla, oni indexiraju milijarde istih vesti koje se umnozavaju na agregatorima u hiljade kopija.....
mislite li da im to ne predstavlja problem, kapaciteti njihovog indexa nisu beskonacni...
a na skoro svakih 15 dana uocim novi agregator u Srbiji... mislim da ih u ovom momentu ima vise od 10 samo u Srbiji.
pa vi sada vidite koliko kopiranja kopijine kopije imamo...
i dokle ce google izdrzati?

druga stvar koju uvidjam je da ljudi otvaraju agregatore sa filozofijom "stavicemo neku joomla rss agregator komponentu, ubacicemo 50 izvora, i imacemo desetine hiljade poseta dnevno".
na zalost, filozofija je pogresna, jer napraviti agregator nije bas tako jednostavan posao, a sa tim gotovim softverskim resenjima nece nista postici.
pricam iz iskustva, jer sam celu proteklu godinu posvetio radeci na vestima, od nule... 365 dana, svakog dana po nesto... i danas ima toliko toga da se uradi...
agregator zahteva dosta posvecenosti... a ljudi uglavnom misle da ce instalirati gotov softver i "to posle samo vozi".
ne... ovde treba bar jedan programer da se posveti samo tome.

da ne pricam sto vam je neophodno i dobro poznavanje SEO, kao i velika backlink+marketing struktura da bi sve to poletelo.
ukratko, vesti.rs ne bi poletele da nisu imale mycity koji im je dao backlinkove i marketing...

savet za ljude koji planiraju agrergator - nemojte ulaziti u ovo tek tako, jer su male sanse da ce vam to poleteti ako nemate snaznu zaledjinu i veliku posvecenost tom poslu.
dokaz - u Srbiji postoje vise od 10 agregatora... mozda cak i 15... a priznacete da ste culi za svega 2-3.... pa je pitanje prosto - zasto uopste niste ni culi za ostalih desetak...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Red hat Regionalni centar u Vrscu? LiquidBrain Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 1 27. 03. 2008. 16:47
MappedUp.com - News agregator jasmanac Linkovi 0 26. 08. 2006. 12:53


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:46.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.