DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 06. 2009.   #71
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

@Miloje Sekulic
PR fazoni, pokusavas da me prevedes zednog preko vode. Bolje se potrudi

Rekao si da misljenje Dare Bubamare ima vecu tezinu od misljenja struke.
Ja sam ti odgovorio da nije tako zbog procesa kupovine domena koji je razlicit u odnosu na proces kupovine deterzenta. Ti sam u prethodnom postu kazes da odlucujes (presudno utices) koje ces domene klijentu registrovati.

Zato je kampanja losa, ne zato sto se meni ne dopada (a ne dopada mi se), vec sa stanovista cilja koji si takodje linkovao.

Poslednja izmena od Markok : 06. 06. 2009. u 01:22.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2009.   #72
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja mislim da je blogowski za sve kriv i predlažem da za kaznu registruje jedan .rs za primer ostalima.

Ja ne znam Miloje, zašto se ti stalno "braniš" i imaš potrebu da objašnjavaš ko su ti potencijalni kupci, da li si radio ovu kampanju - shvatili smo da nisi. Niko tebe ne napada, samo komentarišemo kampanju i ono što ti misliš o njoj, kao što ti komentarišeš ono što drugi misle, nema nikakvih napada i odbrana.

Sve što ja hoću da kažem, a vidim da gospoda pominju kako su imala još radikalnija rešenja pa su izabrali "najmanje radikalno" (OMFG, pa ako ne zadovoljava ni jedno rešenje - menjaš agenciju, je l' tako Miloje? ), da kampanja mora da pređe bar najniži prag dobrog ukusa i primerenog obraćanja ciljnoj grupi. Pa nije ovo kampanja za pivo, pa da pičiš u udarnim terminima "zezamo krizu" kampanju. Pivu to priliči, i oni su mogli da idu na "redovan sex" i to bi bilo i simpatično, ali nacionalnoj agenciji to ne priliči.

Kažu dalje gospoda kako smo daleko iza Mađarske, Hrvatske i Slovenije po srazmeri broja domena u odnosu na populaciju? Pa ko je za to kriv? Mi što registrujemo .rs domene iako su svi parametri "protiv" i nazivaju nas "ludo hrabrim" kada pokušamo da napravimo nešto na .rs domenu? Ili je kriv onaj ko je definisao politiku registracije domena, odredio cene i uradio tako malo do sada, da se sada hvata za "sex" slamčicu? Jer ova kampanja to i jeste: očajnički pokušaji bezidejnog tima.

Citat:
8. Trend registracije .rs domena je takav da bi sledećih par godina ostali na začelju Evropskih registara i bilo je potrebno uraditi i reviziju cena i marketing kampanju. Prodaja .co.rs i ostalih jeftinijih .rs domena jasno nam govori da problem nije u ceni, nego u shvatanju registranata šta je .rs, čemu služe Internet prezentacije itd...
Ma nije moguće? Znači bezobrazni i glupi registratni ne shvataju šta znači internet prezentacija i čemu služi pa su odlučili da im objasne da je to za redovan sex? I ne postoji ničija druga krivica nego ovih bezobraznih što vise po facebooku (pri tom ne razumeju ni čemu služi web sajt), ne znaju šta je .rs, i ne žele da registruju jedan mali .rs po jako pristupačnoj ceni?

I tako je mrmot zavio čokoladu...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2009.   #73
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

hvataju se za taj co.rs kako ga niko ne kupuje iako je jeftin, pa nad tim grade teoriju da nije problem u ceni.
jebes ga... mozda treba da im nacrtamo neke stvari....

co.rs se ne kupuje jer i jedan .com kosta manje.
jel moram da nabrajam zasto je second-level-domain bolji od third-level-domaina?
i zasto kada kupis co.rs moras kupiti i .rs ?

al ne... to njima nece doci do mozga... tj. nikad nece priznati da im doslo do mozga.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 06. 06. 2009. u 01:46.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2009.   #74
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Markok Pogledajte poruku
@Miloje Sekulic
...Ja sam ti odgovorio da nije tako zbog procesa kupovine domena koji je razlicit u odnosu na proces kupovine deterzenta.
Ala ste zakomplikovali, svaka cast. Ja ne znam koliko je specifican i sta znaci proces kupovine domena ili proces kupovine deterdzenta. Ne znam ni sta znaci kampanja usmerena na siroku populaciju koje se ne obraca struci i direktnim kupcima. S druge strane, znam sta znaci user experience. Ne buyer experience, vec user experience. I tako se kampanje u svetu prave, da intrigiraju i monetizuju na sto boljem rezultatu parametra user experience. I tu, rekao bih, je i osnovni problem sa ovom kampanjom ali i nacinom razmisljanja nekih kriticara. Prodaja domena JESTE vrlo slicna prodaji deterdzenta. Kao sto smo u mojoj porodici svi korisnici deterdzenta, na ciji izbor jedini uticaj ima moja supruga, zato sto nas druge u porodici to bas ne zanima mnogo da li cemo verovati ljubicastom ili nekom drugom, tako su i brojni korisnici jednog domena, iako je samo jedna ili tek nekoliko osoba bila neposredno ukljucena u izbor i krajnju kupovinu domena. Zbog ovoga je kampanja promasena. Ona je morala biti suptilno formulisana da se obrati ljudima iz struke i "nadleznima" u firmama i porodicama, i da pritom ne dovede do "alijenizacije" krajnjih korisnika, koji u celom procesu ostvaruju izuzetan user experience, svi sticu svest da ce imati koristi i da su rizici od problema svedeni na minimum. Zbog toga je tragikomicnost i glupost kampanje grandiozna, sto se ogleda u cinjenici da se na strani saveti nijedno ne pominje mogucnost obracanju nekom savetodavnom telu ili esnafskoj organizaciji Internet profesionalaca. Kamapanja je glupa, da ne moze biti gluplja.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" oksite za poruku:
Staro 06. 06. 2009.   #75
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
Samsung je vrlo profitabilna organizacija kao i tehnomarket I da, Samsung kao firma centrala nista ne reklamira nego to rade distributeri za njih na trzistima gde deluju. Tako da je logicno u ovoj prici da ovlasceni registri reklamiraju .rs domen a ne RNIDS.
icann = centrala samsunga
rnids = generalni uvuznik
tehnomarket = registar
cvele je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" cvele za poruku:
Staro 06. 06. 2009.   #76
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic Pogledajte poruku
Nisam radio ovu kampanju. Ne branim je. Nemam pojma kakvi će biti njeni efekti jer nisam učestvovao u njenom kreiranju i nisam čovek koji daje ocene po "javlja mi se" metodi ali ponavljam da su oni jedino merilo njenog uspeha.
Od pocetka mi je bilo jako jasno da ti nisi radio tu kampanju, isto tako shvatio tvoje stavove koje si rekao na twitteru i koje postujem koliko god se ne slagali u njima. Samo ne znam sto toliko pokusavas, kao sto je neko vec rekao, da branis ne branjivo. Ova kampanja izgleda ima mnogo vise od samog "redovan sex" i ako nemas nikakve veze sa njima sto se ne sklonis sa strane. Kampanje je izgleda toliko dirty da te ljudi napadaju i za stvari sa kojima se mozda slazes

Mozda se ovde frka i ne bi digla da je ekipa iz RNIDS rekla, jeste, napravili smo sranje, ajde promenucemo taj prostakluk, ma uraditi bilo sta pozitivno slusajuci svoje korisnike. Ali ne, oni non stop pokusavaju da se brane - i (opet) kao sto neko rece gore, samo se njima to dopada. Pa i da usvojis onu "cilj opravdava sredstvo" koje nikada ne prihvatam, gde su ovde rezultati?


Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic Pogledajte poruku
Ukoliko Blogowski ne isposluje njenu zabranu kod međunarodnih institucija.
Nisam ja Bush ili Obama da mogu da isplosujem da se RNIDS-u oduzme licenca, ali mogu da proturim sigurno na "dobre" mailove u ICANN prevod i objasnjenje sta RNIDS radi sa ovom kampanjom. I to cu uraditi sigurno sledece nedelje ukoliko se sajt Zelim.rs ne ugasi ili uklone one prostacke fore koje vredjaju mnoge. U ostalom, ako je sve regularno, moj mail je ku*** i voilŕ. Ali ova kampanja me vredja, a njih zabole, pa idem onda da kukam i cinkarim ko pickica kod velikog tate

Pored toga ovde ocigledno ima i osnove za i jednu tuzbicu zbog krivicnog dela. Za to nemam vremena da se zajebavam, ali izgleda ima ljudi koje to zanima..
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2009.   #77
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic Pogledajte poruku

@Lalalend
Pretpostavljam da niko ko je na ovom forumu nije potencijalni kupac mojih usluga. Ovde sam jer cenim mnoge ljude koji su tu. Neke nisam imao priliku da sretnem a voleo bi. Nikome ne govorim da li je nešto zaslužio ili nije.

bez zelje da dalje razbuktavam stvari, samo da razjasnim moju prethodnu opasku u vezi tebe i branse u kojoj radis. Kao prvo, jasno mi je da nisi radio na kampanji ali me je zacudio tvoj stav - bas zato sto si PR strucnjak - da kritike nisu na mestu jer nismo ciljna grupa, da su samo vazni rezultati, itd. Dakle branis kampanju na jedan indirektan nacin iako je vise nego ocigledno da cim ovoliko ljudi reaguje, maltene jednoglasno i vrlo argumentovano, da nesto tu nije u redu.

PR je jedna vrsta advokature i svakom PR strucnjaku je zadatak, kao uostalom i svakom drugom advokatu, da na najbolji moguci nacin brani interese svog klijenta kad se ovaj nadje u nevolji. Medjutim, ako je taj klijent zatecen kako placka banku, postoji snimak, 70 ljudi je potvrdilo i zapisalo registraciju kola, na kraju je uhvacen sa vrecom punom oznacenih novcanica, advokatu ne preostaje nista drugo nego da mu kaze da prizna i da nadje nacina da ovaj prodje sa sto manjom kaznom. Ako klijentu i dalje savetuje da nista ne priznaje i da je napad najbolja odbrana, on time samo pogorsava stvari. Bez obzira sto ovi iz registra nisu tvoji klijenti i sto nisi na forumu da bi navatavao poslove, mislim da je pitanje da li bi ti svojim klijentima savetovao da se tako ponasaju sasvim na mestu. Bar ja tako mislim.

btw, volela bih da ovo shvatis kao jednu diskusiju (malo uzburkaniju, doduse) o ulozi PR-a uopste a ne kao neki licni napad. Za tako nesto bi ipak trebali da se licno i poznajemo, zar ne?
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2009.   #78
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Da, deterdzent nije dobar kontraprimer.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2009.   #79
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Najbolje za popularizaciju domena je da postoji nekoliko veoma uspešnih
sajtova registrovanih pod njim.

U Srbiji, konkretno, vidim da postoji trend sa .info domenima, a to je
počelo sa putovanja.info i par sličnih sajtova koji su potom uspeli.

Pre toga ne verujem da je iko u Srbiji pomišljao da kupi .info domen a sad se uzima u razmatranje kao i .com

U nekoj drugoj zemlji, verovatno, i dalje ljudi ne pomišljaju ni u ludilu da lansiraju nešto na .info domenu - jer tamo niko još nije napravio nešto veliko sa .info sajtom.

Što se .rs domena tiče, postoje blic.rs , vesti.rs i još nekoliko uspešnih sajtova koji popularišu domen - ljudi ih svakog dana otkucavaju i tako se emocionalno vezuju za .rs. To je najbolji način za promociju .rs domena, i ne može da se poredi sa bilo kakvom kampanjom.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline   Odgovorite uz citat
5 članova zahvaljuje istok za poruku:
Staro 06. 06. 2009.   #80
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Smile

Citat:
Originalno napisao istok Pogledajte poruku
Što se .rs domena tiče, postoje blic.rs , vesti.rs i još nekoliko uspešnih sajtova koji popularišu domen - ljudi ih svakog dana otkucavaju i tako se emocionalno vezuju za .rs. To je najbolji način za promociju .rs domena, i ne može da se poredi sa bilo kakvom kampanjom.

apsolutno se slazem....
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
.RS - Redovan sex se nastavlja, ovaj put sa developerske strane zira Web aplikacije, web servisi i software 35 13. 06. 2009. 00:23


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:18.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.