DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 29. 10. 2010.   #1
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default Strucnost nasih hosting servisa

Imao sam sajt kod verat net-a jedno 2 godine. Manje vise sve je bilo ok. Ove godine jula ja produzim opet i hosting i domen a oni me odma posle toga bace na hostingu negde tako da su mi se stranice otvarale malte ne 10 minuta u vecernjim casovima. Zvao sam ih nekoliko puta da rese problem, naravno oni su obecavali ali situacija je bila sve gora i gora. Tako ja pre oko mesec dana definitivno resim da promenim hosting.

Prebacim hosting kod beotel net-a i pocinje moja golgota. Promenim znaci ta DNS podesavanja (nerazumem se previse u serveske stvari) za beotel net kod verat net-a posto mi je kod verat net-a i dalje ostala registracija domena. Medjutim tada malo mi se sajt otvarao sa verat net hostinga, malo sa beotel net hostinga. Ja pitam oba i oni kao treba da prodje nekoliko dana da se to stabilizuje. Ok ajde ja resih da se strpim. Medjutim prodje nedelja, dve a ono isto, malo sa jednog hostinga a malo sa drugog se otvara. Naravno to je neprihvatljivo obzirom da imam registraciju na sajtu. Pitam ja Beotel net zasto to ne poprave a oni kazu da je problem kod verat neta jer kao nisu nesto lepo podesili. Pozovem ja Verat net i zamolim ih da podese kako treba a oni kazu da sto je do njih sve su lepo podesili. Pukne mi film i ja resim da izvrsim celokupni transfer domena od Verat net-a na Beotel net. I to uradim.

Uplatim ja opet registraciju domena ali sad kod Beotel net-a, prebacim taj neki kljuc i oni mi kazu da treba da prodju nekih 7 dana da se sve stabilizuje. Ok cekam ja 7 dana a za to vreme mi se sajt uopste ne vidi, kao da ne postoji. Prodju i 15 dana a ono isto. Pozovem ja njih da vidim sta je problem obzirom da sad samo beotel net vev organizuje. Medjutim kad ono beotel net mi kaze da opet nesto zeza verat net. Meni to malo nelogicno posto smo sve prebacili od verat net-a kod njih. Ok, okrenem ja verat net a oni ljudi kazu da vise nemaju nista sa mojim sajtom i da sad sve sta treba da jedino beotel net je odgovoran. U tom trenutku ja kliknem moj sajt kad ono radi (doduse sa milion gresaka obzirom da beotel net je zablokirao mnoge php funkcije i to one od php4 pa navise)

Ok resim ja da se smirim posto eto naprasno sajt je konacno vidljim. medjutim ne lezi vraze. Sajt mi je radio jedno 4 sata i sad odjednom opet nije vidljiv. Naravno petak je vece a gospoda radi do 16h petkom a subotom i nedeljom tehnicka podrska uopste ne radi sve do ponedeljzk u 9.

Ljudi daj pmagajte , sta da radim jer evo vise od mesec dana mi je sajt totalno u rasulu i google je poceo da mi izbacuje stranice iz indeksa?

Naravno definitivno sam resio da promenim i ovaj hosting servis ali nisam pametan kod koga da idem. Da li ako nabasam na profesionalce sajt ce mi proraditi normalno bar za 15 dana? sta m,i vi preporucujete, pomagajte?
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 10. 2010.   #2
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

ako nemaš visa karticu t.j. ne možeš da platiš strani server otvoriću ti na mom VPS-u nalog dok se ne snađeš i zakupiš hosting. Pusti mi email na PP pa ću ti objasniti šta treba da uradiš da to proradi. Inače... skoro sam za jednog drugara radio preusmeravanje DNS zapisa sa beotelnet-a i to je prošlo u roku od 2 dana kako treba.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2010.   #3
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Ipak mi je svega dosta. Resio sam da promenim i domen i da izvrsim 301 redirekciju. Medjutim jel zna neko gde mogu da nadjem dobar tutorijal za 301 redirekciju? Inace pravicu 1:1 redirekciju i drzacu jedno 3 meseca tako da google sve prebaci

Razmisljam da uzmem hosting kod orion telekoma, da li neko ima iskustva kod njih? Nekako mi deluju ozbiljno
__________________
Igrice

Poslednja izmena od trazimcuruzabrak : 30. 10. 2010. u 01:41.
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2010.   #4
Dusan Filiferovic
profesionalac
Qualified
 
Avatar Dusan Filiferovic
 
Datum učlanjenja: 01.08.2009
Lokacija: Bor
Poruke: 126
Hvala: 4
177 "Hvala" u 9 poruka
Dusan Filiferovic is on a distinguished roadDusan Filiferovic is on a distinguished road
Default

Napisao sam ti za orion na ES i napisacu i ovde, ako su zadrzali kvalitet koji je nekad imao sezam hosting onda su bolji od verata
__________________
www.contrateam.com > Shared i Reseller Hosting, Audio Streaming, Domeni, Counter-Strike Serveri...
Dusan Filiferovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2010.   #5
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Eunet se dosta ozbiljno bavi lokalnim hostingom.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2010.   #6
aleksej
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 14.07.2010
Poruke: 46
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
aleksej is on a distinguished road
Default

Hostgator mi završava super posao za par sajtova koji imaju do 10k posete dnevno.
aleksej je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2010.   #7
Filip
član
Certified
 
Avatar Filip
 
Datum učlanjenja: 10.06.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Hvala: 40
16 "Hvala" u 13 poruka
Filip is on a distinguished road
Default

Baci pogled, pisalo se: http://www.devprotalk.com/t6076-koji...ru269ili-.html

__________________
Filip Andrejević | Svet gitara
Filip je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2010.   #8
Dzonny
član
Certified
 
Avatar Dzonny
 
Datum učlanjenja: 02.01.2010
Poruke: 67
Hvala: 2
4 "Hvala" u 4 poruka
Dzonny is on a distinguished road
Default

Moja preporuka - prodhosting.net
Dzonny je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2010.   #9
chandler
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Poruke: 77
Hvala: 15
16 "Hvala" u 11 poruka
chandler is on a distinguished road
Default

Evo da ti ja kazem za sezam, tj. orion. Nemam lose za njih, sve uvek radi, dobri su, al su i skuplji u odnosu na druge nase hostove. Support jedino sto se ceka bar 10min na telefonu, bar je tako bilo.
chandler je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2010.   #10
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

@chandler, drugi su imali losa iskustva:
http://www.adriatalk.com/orion-telekom-hosting/
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Embed sa video servisa Marko Medojevic Code snippets 0 03. 04. 2010. 23:17
par pitanja oko Amazon S3 servisa ivanhoe Web aplikacije, web servisi i software 0 12. 05. 2008. 19:06
Akvizicija Blog.hr servisa Goran Aničić e-Business 1 30. 05. 2007. 16:34
QA .Net 1.1 web servisa raindog Programiranje 0 11. 05. 2007. 15:01
Prekid SMS servisa i objašnjenje bluesman Komunikacije 36 15. 12. 2006. 13:19


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:51.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.