DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 05. 2012.   #21
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Pored potrebnog znanja iz oblasti, potrebna je i, kako Set Godin kaže Otaka. Strast prema nečemu.
Set navodi osnivača http://www.starbucks.com/ -a, koji se obožavalac ispijanja kafica,
i kako je mesecima sedeo u kafićima u Italiji, istraživao itd.


Mnogi ljudi imaju, ili steknu ta saznanja bez knjiga, ali svakako treba pročitati bar npr. Plavu Kravu od pomenutog autora,
ne vezano da li se radi o poslu od kuće ili u firmi, stvaranju proizvoda ili usluge, promovisanju političke stranke ili vere, ili samo tražite posao,
zapažanja u knjizi će svakom pomoći da bude zapažen u svojoj namero, obzirom da je gospodin,
jedan od najvećih stručnjaka za marketing danas.
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 05. 2012.   #22
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Ae ispočetka

Kažeš da možeš 3 godine da ulažeš 500 EUR mesečno, a ukupno u taj biznis uložiš 18.000 EUR.

Ako kažeš da misliš da imaš soft skills i više te zanima project management i neka non-tech (sales?) priča, zašto ne bi sa nekim studentom-partnerom radio na softverskoj ideji koja bi ti posle 3 godine donela taj relativno mali iznos.

To ti je opcija koja ima malo rizika, a jedino je moguća finansijski jer ima šanse da ga zaposli neka velika firma, mada takvi ti i nisu korisni partneri. Nekog junior programera sa kapacitetom bi mogao svojim koučingom mogao oblikovati.

Što se tiče ideje, pretpostavka je da u naredne 3 godine bilo šta u mobile svetu ne može da mnogo promaši.

/* uvek možeš i da digneš cash kredit pa da vraćaš 500 EUR mesečno, ali za to bi trebao da već imaš neki plan */
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" srdjan za poruku:
Staro 17. 05. 2012.   #23
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@Srdjan
Dobra ideja, hvala. Radije bih da mi neki iskusni radi pola radnog vremena provereno i da "agile" izbacujemo brzo neke stvarcice nego da se student uci i uradi stvar diskutabilno. U svakom slucaju dobrano cu da razmislim o ovome mislim da si rekao pravu stvar.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 05. 2012.   #24
desireco
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Cikago
Poruke: 70
Hvala: 60
184 "Hvala" u 8 poruka
desireco is on a distinguished roaddesireco is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za desireco Pošaljite poruku preko MSN za desireco
Default

Ovo je sjajna tema i nesto sto veliki broj ljudi smislja i premislja. Posto si dobio vec dosta dobrih sugestija, evo sta ja mogu da dodam.

Prvo, probaj vise stvari, nesto ce da upali i bices pametniji posle toga. Drugo, vidi sta te interesuje i organizuj to u categorije, tako da mozes da planiras sa veceg nivoa apstrakcije.
Trece, sve se menja, tako da za godinu dana ce biti nesto drugo aktuelno nego sto je sada, neko je rekao da gotovo sve mobilno ce biti aktuelno i to je istina, sto ne znaci da moze da ti propadne ideja.

Ima dosta dobrih knjiga na temu, vrlo je lako izgubiti se citajuci ih. Ja trenutno citam $100 Startup, sa konkretnim primerima life-style business-a, sto je otprilike ono sto ti hoces. "4 hour work-week" je biblija, a takodje dobra knjiga je "Start Small, Stay Small".
desireco je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 05. 2012.   #25
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao desireco Pogledajte poruku
..

Ima dosta dobrih knjiga na temu, vrlo je lako izgubiti se citajuci ih. Ja trenutno citam $100 Startup, sa konkretnim primerima life-style business-a, sto je otprilike ono sto ti hoces. "4 hour work-week" je biblija, a takodje dobra knjiga je "Start Small, Stay Small".
Off Topic:
Postoje li izdanja na srpskom?. Neki link
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 05. 2012.   #26
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Citat:
Tim Ferriss je sjajan lik i "4 hour body" je super ima dosta nekih videa na YT.
Mislim da sam se nacitao knjiga, sad preostaje da se sedi i radi. Sledecih par dana cu da sednem i izvucem 2-3 nise koje mislim da mogu da radim sa odusevljenjem i da o njima pricam konstantno.

Recimo da zelim da radim aplikaciju nije bitno da li je iphone/web/desktop sta mislite kakve su mogucnosti da se nekim od programera udje u deal gde bi plata bila nesto para i nesto procenta (mesecni budzet vec znate).
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 05. 2012.   #27
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Recimo da zelim da radim aplikaciju nije bitno da li je iphone/web/desktop sta mislite kakve su mogucnosti da se nekim od programera udje u deal gde bi plata bila nesto para i nesto procenta (mesecni budzet vec znate).
Financije nikad nisu problem. Problem je 'napipati' dobru stvar.
Znam da to zvuci kao floskula, ali ako se vec bavimo teorijama posla onda je jedna stvar vrlo jednostavna: profit donosi stvar koja ima vrijednost. Kome donosi profit? Svima. Tko je zainteresiran za nju? Svi.

Govorim to iz razloga sto sam primjetio opcenito da postoji neka svijest o tome da 'meni kao nekom tko nesto razvija netko (investitor) daje novac'. Nista on meni ne daje. On investira u svoj profit.
Stoga, iako se ovo cini kao nevazna stvar i puko teoretiziranje, poanta radi koje to govorim jest: nije stvar naci nekog tko ce biti voljan 'raditi za malo para' (jer to povlaci neke zakljucke i o kvalieti, itd...) vec nekog dovoljno pronicljivog tko ce shvatiti mogucnosti (pod preduvjetom da imas dobar projekt, jasno). Ovo ti vec samo po sebi govori gdje trebas ici s dobrim projektom, a to je tamo gdje je lova, a ne gdje je know-how nesto isprogramirati. Jedini tko je u cijelom lancu nezamjenjiv si ti (ako imas dobru ideju), sve ostalo su alati ostvarenja, a njih je koliko i ljudi koji se tim poslom bave (financiranjem i programiranjem, u ovom slucaju).

sorry na malom teoretskom kutku, na pauzi sam od programiranja
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 05. 2012.   #28
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

kad ste vec presli na teoriju, danas procitah ovo, cini mi se kao jako dobra i jednostavna podela prioriteta http://tomasztunguz.com/2012/05/17/y...-3-priorities/ (ima samo jedan pasus texta, nije uobicajena startup smaracina)
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 05. 2012.   #29
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

ne mora se raditi za malo para. zavisi je kako gledas na stvari

ako se odlucujes na aplikacuju bolje je da steknes par meseci pare dok ne ispitas trziste i konkurenciju, napises funkcionalnu specifikaciju aplikacije za koju si se odlucio i nadjes deva/tim koji ce da ti to napravi za 3-4-5k sto je sasvim pristojna suma... btw te pare dajes iz rata

posle se il ganjas sa investitorima, il sam ulazes, il nesto vec. mozda da taj startni proizvod napravis konacan (kao knjiga) cisto da vidis kako stoje stvari, ako fejlujes zasto fejlujes... itd. sad si investitor, sad si sa druge strane
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 05. 2012.   #30
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao metaphysic Pogledajte poruku
Off Topic:
Postoje li izdanja na srpskom?. Neki link
sedi jedan

salu na stranu 99.9% it/biz literature je na eng

Poslednja izmena od xippi : 18. 05. 2012. u 03:22.
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:55.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.