DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > IT događaji
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

IT događaji Najava IT događaja, mreža Internet zajednice u pripremi događaja, kako organizovati IT događaj?

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 11. 2009.   #31
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

@oksite :

Ako se ti lično našao prozvanim i uvredjenim nekim komentarom, i poslao si to nekom od moderatora i niko nije reagovao onda postoji problem.

Mi ne možemo da imamo 100% reviziju svakog posta u svakoj diskusiji. Jedan od članova se našao uvredjen i zbog toga je reagovano.

Pokušavamo da imamo liberalne diskusije što je više moguće.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #32
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Sto ne napises onda ko se to uvredio, da ga razuverim da nije bilo nikakve zle namere ili licnog napada, vec iznosenja stava koji ima veze samo sa mnom, sa mojim odnosom prema poslu, ljudima, normama u drustvu, itd. Da li nekog znam ili ne znam, to stvarno u ovom slucaju nema nikakve veze.

Sta mislim, ja i napisem.

EDIT: Hehe, nije me mrzelo, samo jos ovo da dodam pa na trening - http://www.devprotalk.com/showthread...5305#post45305.
__________________
dooConsult

Poslednja izmena od oksite : 27. 11. 2009. u 11:24.
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #33
agvozden
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2006
Poruke: 129
Hvala: 25
15 "Hvala" u 14 poruka
agvozden is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za agvozden
Default

kategorizacija je kriminalna, nema nikakvog filtera.

Meni nije jasno sta je to "poslovni sajt"??
Sada sam zbunjen da je infostud u istoj kategoriji kao i blic i b92...
e-uprava je vrh!
__________________
moj blog | moj veb sajt | moj gradic | moj region
agvozden je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #34
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Čemu tolika frka, pa ništa se nije promenilo od prošlog web festa, uključujući i to da su sajtovi sponzora i članova žirija u konkurenciji, da kategorizacija sajtova nema veze s mozgom i sl. Pogledajte malo blog postove nakon prošlog WebFesta pa ćete videti da su komentari gotovo identični. Evo mog posta od pre dve godine, na dnu imate i linkove ka još nekim postovima koji su tada pisali o Web festu, pa čitajte.

Ovo mi liči na estradu gde svi znaju i kukaju kako su festivali i Beovizja namešteni, pa ih opet đavo tera da se iznova prijave pa kad ih ponovo nasankaju na stare fore onda opet kuku lele.

Što se mene tiče, iako su Naslovi na prošlom Web Festu izgubili u finalu od B92 po oceni žirija i osvojili nagradu publike (bez bota), posle svega mi je ipak ostao neki gorak ukus u ustima, tako da ove godine nakon malo dvoumljenja ipak nisam ni prijavio sajt.

Off Topic: Ok, sajt je mogao da prijavi bilo ko a ne samo autor sajta. Ali, prilikom prijave sajta postoji polje screenshot koje je mandatory sa tačno zadatim dimenzijama slike. Koliko prosečnih web surfera ume da napravi screenshot sajta koji prijavljuje sa naznačenim dimenzijama? Koliko njih stvarno ima želju da se sa tim cima? Svodi se na to da su ipak autori morali da prijave svoje sajtove #usability #fail Zar nisu mogli to automatski da povežu sa nekim od servisa koji izrađuje sajt screenshots?

Poslednja izmena od mileusna : 27. 11. 2009. u 11:53.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #35
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Pa eto vam ideja za servis, za organizaciju glasanja:

1. domen tipa mojglas.rs
2. SMS sa niskom cenom (ili nekoliko ponudjenih cena-keyworda)
3. frontend/backend za administraciju projekta (ponudjene opcije, trajanje glasanja)
4. jednostavna podešavanja: max glasova sa istog broja (dnevno ili ukupno)
5. slanje statistike na email ili real time (API)
6. kreiranje projekta je besplatno
7. podela prihoda X:Y% sa organizatorima

Kad pogledam koliko se SMS-ova pošalje "u prazno" da bi bilo vidjeno 10 sekundi skrola na "Farmi", verovatno bi bilo SMS glasova i za ovakav jedan dogadjaj.

Ako su sajtovi dovoljno dobri, onda će ih inspirisati da potroše 10 dinara. Ako ne, onda i nisu neki sajtovi... ili glasači nisu stvarni "fanovi" sajta, što sve povećava objektivnost.

Možda za WebFest ne bi bilo toliko glasova, ali može i za Miss Interneta Srbije ili "koji infrastrukturni problem na Voždovcu naša stranka treba da reši". Daću 10 dinara, samo nemoj više da mi dolaziš na vrata (poludeću od ove opozicije)

Poslednja izmena od srdjan : 27. 11. 2009. u 12:06. Razlog: uvodna tuga, ništa određeno, tuga kao takva
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #36
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Moram da se pridružim dinketu, ni ja nisam ni čuo za web fest do ove godine. To je naravno moj problem, bio sam fokusiran striktno ka inostranstvu, ali to ne menja stvari oko organizacije. Mislim da je takva stvar potrebna, ali posle svega što sam video siguran sam da ovo nije dobar način. Mogao bih da pomislim da se nisu snašli, ali ako je tačno da isti problemi postoje godinama, onda to znači da najblaže rečeno nisu ni sigurni šta rade.

Kada sam prvi put video ko je u žiriju prvo što sam pomislio "fala Bogu da su okupili ljude koji bar znaju šta rade". Ima nekih ljudi za koje mislim da im nije tamo mesto, ali Bože moj - to je stvar ukusa i ne možeš pomiriti sve ukuse.

Poslao sam Draganu Babiću poruku (Torbici sam to već objasnio) gde pokušavam da mu objasnim da to nije ništa lično protiv njega, već protiv takve organizacije. Niko normalan nije pomislio da će njih dvojica da lobiraju za sebe, ja samo kažem da je dodeljivanje nagrade članovima žirija nedopustivo.

Bez obzira da li je web fest ili dodela oskara - to se jednostavno ne radi tako - to je nedopušteno po bilo kojim standardima. Znači moja zamerka je bila na organizaciju a ne na članove žirija (ako to nekome još uvek nije jasno).
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #37
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Upravo se vratih iz civilke, pa da se oglasim.

Prosto ne mogu da verujem da nekom uopšte pada na pamet da namešta nešto na festivalu ovakvog karaktera. Ali zaista mi nije jasno zašto bi to neko radio.

Član žirija sam isključivo na poziv Vladimira iz Agene, gde mi je ove godine bukvalno dan pred glasanje stiglo obaveštenje da sam i ove godine u žiriju, i rekao sam što da ne, zaista mi nije teško da pogledam nekoliko sajtova i doprinesem nešto festivalu. Dakle ne osećam se uzvišenim, ili mislim da sam ja sad tu neki ***** jer sam u žiriju. Sada znam da ne treba da se mešam u te stvari i da se jedan iskreno dobronamerni gest nikako ne može shvatiti tako, već se odmah kuju teorije zavera i šta ti ja znam.

Evo mojih glasova dole na screenshotu, Petar nije uopšte glasao. Na dodeli nagrada nismo bili zbog posla, ličnih razloga i civilne vojske (obojica smo u civilnoj i nekako uspevamo da vodimo firmu i na žalost iscimamo se da uradimo nešto dobro za zajednicu).

Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Dragan Babić za poruku:
Staro 27. 11. 2009.   #38
Vukašin
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 13.03.2008
Poruke: 50
Hvala: 6
7 "Hvala" u 4 poruka
Vukašin is on a distinguished road
Default

Kao sto rekoh kod Eniaca na blogu mislim da je wfest super stvar, ali da ima dosta prostora za unapredjivanje i da se to treba iskomunicirati organizatorima. Ima decijih bolesti ali here's hoping da ce ih se prelezati do sledece godine.
__________________
http://twitter.com/vukasin
Vukašin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #39
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Babić Pogledajte poruku
Prosto ne mogu da verujem da nekom uopšte pada na pamet da namešta nešto na festivalu ovakvog karaktera. Ali zaista mi nije jasno zašto bi to neko radio.
Ili si se pokidao od umora u civilnoj , ili si mnogo naivan. Jos jednom, nemam nista protiv ljudi pojedinacno, ovo je moj generalni stav o ovakvim negativnim pojavama. Za razliku od bluesman-a, meni nije kriv organizator, pojedinac je odgovoran za svoje postupke. Pa samo pogledajte obrazlozenja zasto Henry nije prisao sudiji i rekao mu da je igrao rukom - najcesce objasnjenje je da bi se zamerio naciji i timu. A, na kraju, svi cemo pamtiti samo jednog coveka kao bilmeza i nepromisljenu budalu od fudbalera (sve ga vidim i dalje u reklamama za zilete), necemo pamtiti ceo francuski narod po tom dogadjaju.

Umesto da svi nesto umanjuju svoju ulogu kao clanova zirija, zasto niste pristali da umanjite ulogu svog rada, pa da zahtevate povlacenje svojih sajtova, ako vec misilite da je "drustveno-koristan rad" i "zajednica" od veceg znacaja za vas?


Plus: http://pedja.supurovic.net/web-fest-...1#comment-3139. Znaci, ipak mosha.
__________________
dooConsult

Poslednja izmena od oksite : 27. 11. 2009. u 13:32.
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #40
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Off Topic: @oksite niko ti ne brani da kažeš šta misliš ali probaj malo da biraš reči. Jedini razlog zašto ti sinoć nisam obrisao onu poruku je to što sam krenuo da radim nešto drugo pa sam posle zaboravio.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Web Fest MMX - pitanja za zajednicu irecevic IT događaji 10 15. 12. 2009. 16:59
bizBuzz 2009: Niš 28 - 30. oktobar 2009 Aleksandar.Ilic IT događaji 86 05. 11. 2009. 15:37
E-trgovina 2009 - Palić 22.-24.04.2009.g. Dragan Varagić IT događaji 34 02. 05. 2009. 21:06
Ko priznaje ... :) (sajt fest-a) Mr.Paja Opušteno 3 25. 02. 2006. 11:14


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:06.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.