DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 30. 12. 2011.   #1
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default Koliki je iznos paušalnog poreza za Internet marketing/web dizajn/programiranjem

Zanima me koja je prosecna visina pausalnog poreza za ljude koji se bave internet marketingom/web dizajnom/programiranjem. Ili u koju kategoriju su vas smestili i da li su povecavali porez zbog nekih nerazumenih ostalih faktora. Npr da povecaju porez 100% zbog dobrih uslova na trzistu i slicnoh gluposti.

Kod mene je - sifra 74402, 10 000 poreza, druga grupa za pausalno
oporezivanje (odnosno 50%).

Pitam jer nisam siguran koliko ce mi biti porez tokom 2012, a deluje mi kao da ce biti dosta veci nego 2011. svakako da mogu da pitam u poreskoj upravi, ali njih nista ne sprecava da iako mi kazu jedno sada, da posle u junu napisu nesto drugo. I da mozda cak ispadne da mi porez budu veci od prometa.

To retroaktivno placanje poreza je nesto sto mi se opste ne svidja u nasoj ekonomiji. Logicno je da mi prvo kazu koliko treba da placam pa tek onda da odlucim da li mi to odgovara. A ne da budem prinudjen da placam 6 meseci skoro random odabranog iznosa koj moze da varira uzmedju 10 000 i 70 000 dinara.

Ako odlucim da pauziram sa radom, a i dalje imam neke poslove koje sam odradio ranije (dakle pre pocetka pauze) a jos mi nisu isplaceni, da li onda imam pravo da to primimm na racun firme iako je pauzirana u to vreme. Konkretno se radi o adsense/affiliate cekovima za koje treba 2-3 meeca od dana izvrsene usluge da legnu na racun.

Poslednja izmena od buksula : 30. 12. 2011. u 12:22.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2011.   #2
ivanbj
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 15.01.2009
Poruke: 50
Hvala: 2
3 "Hvala" u 2 poruka
ivanbj is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Zanima me koja je prosecna visina pausalnog poreza za ljude koji se bave internet marketingom/web dizajnom/programiranjem. Ili u koju kategoriju su vas smestili i da li su povecavali porez zbog nekih nerazumenih ostalih faktora. Npr da povecaju porez 100% zbog dobrih uslova na trzistu i slicnoh gluposti.

Kod mene je - sifra 74402, 10 000 poreza, druga grupa za pausalno
oporezivanje (odnosno 50%).

Pitam jer nisam siguran koliko ce mi biti porez tokom 2012, a deluje mi kao da ce biti dosta veci nego 2011. svakako da mogu da pitam u poreskoj upravi, ali njih nista ne sprecava da iako mi kazu jedno sada, da posle u junu napisu nesto drugo. I da mozda cak ispadne da mi porez budu veci od prometa.

To retroaktivno placanje poreza je nesto sto mi se opste ne svidja u nasoj ekonomiji. Logicno je da mi prvo kazu koliko treba da placam pa tek onda da odlucim da li mi to odgovara. A ne da budem prinudjen da placam 6 meseci skoro random odabranog iznosa koj moze da varira uzmedju 10 000 i 70 000 dinara.

Ako odlucim da pauziram sa radom, a i dalje imam neke poslove koje sam odradio ranije (dakle pre pocetka pauze) a jos mi nisu isplaceni, da li onda imam pravo da to primimm na racun firme iako je pauzirana u to vreme. Konkretno se radi o adsense/affiliate cekovima za koje treba 2-3 meeca od dana izvrsene usluge da legnu na racun.
kapiram da poresku ne zanima kada si primio pare nego kada si fakturisao. neces moci da izdas fakturu za period u kome je firma u mirovanju.
kako ti je tacno reseno to sa adsense i affiliate i izdavanjem racuna?

nisam pausalac pa ne znam za prvi deo
ivanbj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2011.   #3
agvozden
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2006
Poruke: 129
Hvala: 25
15 "Hvala" u 14 poruka
agvozden is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za agvozden
Default

Prvo, naslovi se ne pišu početnim velikim slovom u svakoj reči.

Drugo, važi novi šifarnik delatnosti grupa 60, ja imam 60.02.

Za paušalno oporezivanje podnosiš zahtev nakon otvaranja radnje. Da li će ti odobriti zavisi od mnogo faktora, a neki variraju od opštine do opštine.

Uglavnom, dosta toga nećeš znati unapred...
__________________
moj blog | moj veb sajt | moj gradic | moj region
agvozden je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" agvozden za poruku:
Staro 30. 12. 2011.   #4
centaur
Ivan Pavković
Qualified
 
Avatar centaur
 
Datum učlanjenja: 15.01.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 144
Hvala: 42
16 "Hvala" u 16 poruka
centaur is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao agvozden Pogledajte poruku
Za paušalno oporezivanje podnosiš zahtev nakon otvaranja radnje. Da li će ti odobriti zavisi od mnogo faktora, a neki variraju od opštine do opštine
Ne plasi ljude bez razloga.
Mozda je u teoriji tako, ali prakticno se to odobrava s'pola snage.
centaur je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2011.   #5
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanbj Pogledajte poruku
kapiram da poresku ne zanima kada si primio pare nego kada si fakturisao. neces moci da izdas fakturu za period u kome je firma u mirovanju.
Ali ja sam radio i zaradio novac pre nego sto sam se prebacio u stanje mirovanja. samo sto mi ne isplacuju odmah nego nakon 2-3 meseca.


Citat:
Originalno napisao ivanbj Pogledajte poruku
kako ti je tacno reseno to sa adsense i affiliate i izdavanjem racuna?
Fakture se normalno izdaju, samo naravno nemam mogucnosti da posaljem google-u samu fakturu nego su tu za gogle ako nekada svrati . Tako svi rade koliko mi je poznato.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2011.   #6
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Delatnost 6201 (racunarsko programiranje), Novi Beograd, ukupni iznos poreza je oko 15000. To ukljucuje i davanja za socijalno, penziono i zdravstveno.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" cvele za poruku:
Staro 30. 12. 2011.   #7
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao agvozden Pogledajte poruku
Prvo, naslovi se ne pišu početnim velikim slovom u svakoj reči.
Ti izgleda ne radis previse internet marketinga Naslovi se obavezno pisu ovako.

Citat:
Originalno napisao agvozden Pogledajte poruku
Drugo, važi novi šifarnik delatnosti grupa 60, ja imam 60.02.
I koliko onda placas poreza ako si pausalac?

Hvala nasao sam. Ja sam 73.11 sto mi izgleda skoro odgovarajuce sa obzirom da je adsense reklama. Medjutim izgleda da bi moje sifre trebalo da budu i 62.01 i 63.12
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2011.   #8
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Ti izgleda ne radis previse internet marketinga Naslovi se obavezno pisu ovako.
A zasto?
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2011.   #9
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
Delatnost 6201 (racunarsko programiranje), Novi Beograd, ukupni iznos poreza je oko 15000. To ukljucuje i davanja za socijalno, penziono i zdravstveno.
Zasto vecina ljudi sa ovog foruma odabira oblast 62 .Da li tebi npr uglavnom placaju za programiranje izradu websajtova i software, Ili zaradjujes od npr adsensea i affiliate programa kao npr clickbank.

Cini mi se da jedino ja i Peca imamo sifre 73.11 tj usluge reklamnih agencija. A ne verujem da samo nas dvojica koristimo adsense.

da li je mozda manji porez za 62 nego za 73?

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
A zasto?
Ovde navika
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2011.   #10
acca
profesionalac
Qualified
 
Avatar acca
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Poruke: 146
Hvala: 55
202 "Hvala" u 26 poruka
acca is on a distinguished roadacca is on a distinguished roadacca is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
Delatnost 6201 (racunarsko programiranje), Novi Beograd, ukupni iznos poreza je oko 15000. To ukljucuje i davanja za socijalno, penziono i zdravstveno.
Potpuno isto je i u Jagodini.

Btw, pridružujem se kritikama za velika slova. Da je forum na engleskom, ne bih ni gledao o čemu se radi već bih po naslovu pretpostavio da je neki spam, i preskočio temu. (smajli je čisto da ga isprobam )
__________________
Neparno 10
acca je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:20.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.