DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 12. 2009.   #51
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
Elem, iz podataka sa apr sajta se moze videti da firme koje su ulozile kapital, nisu uopste poznate niti postoje neki dodatni podaci o njima, javno dostupni i proverivi.
pa ne bih se bas slozio, neka od imena su vrlo poznata, ako se ne varam bar jedan od tih ljudi je iz Tradusa, a za njih 0.5M jura i nije preterano velika suma...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline  
Staro 04. 12. 2009.   #52
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Da ali nije Tradus kupio tj. ulozio kapital nego pojedinac

Mislim sve je to super ali ja bih iskreno voleo da vidim projekat i prodacun na osnovu koga su oni procenili da se ispalti dati 500 000e u Srbiji za website.

Btw sve ovo o cemu pricamo se desilo pre 5 meseci.
STELLANOVA je offline  
Staro 04. 12. 2009.   #53
Dejan Topalovic
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Wien, Austria
Poruke: 304
Hvala: 121
47 "Hvala" u 26 poruka
Dejan Topalovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dejan Topalovic
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
Bacene pare. Vreme ce pokazati ali 500 000e u vreme krize kada je kesh vredniji od zlata nije suma koja se ulaze u neprofitabilni (u tom trenutku) web sajt...
A ja bas citam neke clanke (na njemackom jeziku) u kojima se spominju preuzimanja firmi od strane vecih riba/igraca, jer se tim vecim firmama SAD isplati kupiti neku firmu po manjoj cijeni, nego kasnije kad prodje kriza i kad cijena te firme skoci...

Osim toga, poznata je i ona berzanska izjava:"Buy when there's a blood on the street". Znaci, kupujes akcije kad su maltene dotakle dno i OCEKUJES njihov RAST...

Po istom principu se odvijaju ulaganja i investicije u druge privredne objekte, u ovom slucaju u Limundo...

Citat:
Originalno napisao dacha
@Dejan Topalovic
Da li bi ti kupio temelj kuće za 500,000 sa idejom da će to biti lepa kuća jednog dana, ako isti takav možeš da napraviš za 100,000 i da za 500,000 završiš kuću? Nije meni neverovatno da neko uloži te pare u aukcijski sajt na našem tržištu, čak naprotiv mislim da je sada i vreme da se u tom delu zauzme vodeća pozicija, ali da plati toliko sajt koji je na nivou koji se može postići daleko manjim sredstvima, to niko neće da uradi.
Ako bih smatrao da je LOKACIJA kuce vrijedna i atraktivna, onda ne samo da bih kupio temelj kuce, nego i citavu kucu, pa ju onda i srusio, ako ne odgovara mojim zeljama i prohtjevima... Sta mislis sto su po Beogradu kupovana zemljista sa propalim fabrikama na njima? Zato sto su zemljista ATRAKTIVNA i VRIJEDNA. Investitor ce srusiti te oronule fabrike i na njihovom mjestu izgraditi stambene zgrade i poslovne prostore. Ne mora ih ni srusiti, nego eventualno renovirati, nadograditi i sl.

Zasto smatras da ulaganje u Limundo nije vrijedno tih novaca? Pa tih 500 000 EUR nije dano za gotov proizvod, nego za OCEKIVANJE dobiti, tako da se taj novac vjerovatno ulaze u daljnji razvoj Limunda. Vidis na slikama da imaju novije modele laptopova i monitora - sta mislis od kojih para su to kupili? Pa naravno od novopridoslog kapitala... A ti ulagaci kapitala OCEKUJU da ce Limundo nakon daljnjeg razvoja i ekspanzije donijeti ne 500 000 EUR nego barem 5 000 000 EUR u odredjenom periodu (npr. 36 mjeseci).

Ako smatras da se taj uspjeh i pozicija Limunda na trzistu moze postici manjim zalaganjem i manjim finansijskim sredstvima - sta te sprecava da napravis nesto takvo i postanes konkurencija, pa onda i ti dobijes 500 000 EUR?
__________________
Blog: Baze podataka
------------------------
Oracle OCP DBA
Oracle OCE SQL Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
Dejan Topalovic je offline  
Staro 04. 12. 2009.   #54
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Topalovic Pogledajte poruku
A ja bas citam neke clanke (na njemackom jeziku) u kojima se spominju preuzimanja firmi od strane vecih riba/igraca, jer se tim vecim firmama SAD isplati kupiti neku firmu po manjoj cijeni, nego kasnije kad prodje kriza i kad cijena te firme skoci...

Osim toga, poznata je i ona berzanska izjava:"Buy when there's a blood on the street". Znaci, kupujes akcije kad su maltene dotakle dno i OCEKUJES njihov RAST...

Po istom principu se odvijaju ulaganja i investicije u druge privredne objekte, u ovom slucaju u Limundo...

Da ali Limundo nikada nije generisao profit. Znaci nema nijednog pokazatelja koji kaze da sajt takvog tipa u Srbiji moze da generise profit. Na osnovu ceka mozes da ocekujes da ce limundo isplatiti 500 000e u razumnom vremenu?

Poslednja izmena od STELLANOVA : 04. 12. 2009. u 14:21.
STELLANOVA je offline  
Staro 04. 12. 2009.   #55
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao dacha Pogledajte poruku
ali da plati toliko sajt koji je na nivou koji se može postići daleko manjim sredstvima, to niko neće da uradi.
^
Pa valjda se nešto desilo izmedju File>New pre par godina, do trenutne situacije... :S

Ja sam prošle zime rešio da kupim detektor za dim jer mi je puštao dimnjak na zgradi i otišao sam prvo tamo, pronašao šta mi treba i kupio za 500 din (usput čak i radi).

Sposobnost da se obavi taj mentalno-informatičko-finansijski proces nekome očigledno vredi 500.000, niko ne kupuje par hiljada linija PHP koda koje može da iskuca svaki pošten Bangladešanin.
srdjan je offline  
Staro 04. 12. 2009.   #56
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Spomenuli smo Tradus, eto recimo oni imaju komplet kod koji radi u dosta zemalja u okruzenju sasvim lepo. Mogli su da daju 10 000e za lokalizaciju i 400 000e za reklamu i presisaju Limundo samo tako. Za ostatak mogu da naprave koktel zurku za sve moguce novinare i blogere u Srbiji sa macama u donjem rublju koje dele free drink and food i svima lepo


aukro je njihov brend
STELLANOVA je offline  
Staro 04. 12. 2009.   #57
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Kako god bilo, Vladimir nema vremena da svrati na DPT.
A ne bih ni ja imao da sam na njegovom mestu.
__________________
RainDog
borstale je offline  
Staro 04. 12. 2009.   #58
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao AG.RS Pogledajte poruku
Ja ne živim od interneta, već sam običan korisnik. Meni je ovo ili dezinformacija ili ono što sam ranije već rekao.
Vidi se.
Nije prob da ubuduce izbrojis do 10 i razmislis pre nego sto padnes u keyboardtrans ?
cvele je offline  
Staro 04. 12. 2009.   #59
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ja se ne razumem bas u ove racunovdstvene podatke i terrmine, ali ako na APR pise:
Citat:
Уплаћени капитал
Новчани: 435.700,00 EUR на дан 25.08.2009
zasto mi onda ovde mudrujemo jel jeste ili nije? To valjda znaci da su te pare prenete na racun firme, ne?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline  
Staro 04. 12. 2009.   #60
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

da, pare su na racunu firme . Samo sto je to nekima jos uvek cudno...
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Domen poker.org prodat za milion $ AG.RS Domain Name Service (DNS) 4 05. 03. 2010. 03:56
Web Designer za ceo Limundo svet Vladimir Nikolic Poslovne ponude i zapošljavanje 6 07. 08. 2009. 21:52
Prodat pogodak? Gruja e-Business 1 13. 06. 2007. 19:43
Limundo.com >> ocena Vladimir Nikolic Web site, dizajn i multimedia 34 03. 03. 2007. 01:14


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:09.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.