DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 02. 2010.   #21
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Potpisujem @djoca stav!
Uz to, mislim da je kvalitetan sadrzaj bitniji od samog dizajna...diversifikacija - ok, jer za takve tipove sajtova nemoguce je uze odrediti ciljanu publiku, sto je neko gore video kao problem.
Ali ono sto mene sve vise odbija od nekad favorizovanog sajta, luconose, mesije...kako god, je tretiranje posetioca ili publike. Nekad je "info" bio sirok i otvoren...danas je uzak i usmeren.
Ja se unapred izvinjavam sto je moj koment mozda off topic, jer sam fokusiran na uredjivacku politiku, a ona odredjuje sadrzaj...ali prosto ne mogu da odolim da to ne izrazim.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2010.   #22
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
...diversifikacija - ok, jer za takve tipove sajtova nemoguce je uze odrediti ciljanu publiku, sto je neko gore video kao problem.
Ova teza ti moze biti etalon za cistu 100% netacnu pretpostavku u biznisu. Ako ne znas ko ti je ciljana populacija na sajtu, onda ta populacija i nije u celini tvoja. Malo je ljudima nejasno gde nastaje problem sa monetizacijom sajtova kao sto su FB ili Twitter. Pa upravo u ovome! Zato u Srbiji jos uvek imaju prodju Alexa i slicna cudesa.

Naravno, B92.net ili Blic ili Press Online nisu FB ili Twitter. Za njih je jedini model razvoja opisan u naslovu jedne fine knjige - Beyond the Core: Expand Your Market Without Abandoning Your Roots. Ovo bi kod medija moglo da bude i "Expand Your Reach/Influence Without Abandoning Your Roots".

Poverenje i status u "core customer base" je preduslov za dalji razvoj i ekspanziju medija. Huffington, sa svojom liberalnim politickim pogledima, jeste uticao da se mladi u SAD uzmu aktivno ucesce na poslednjim predsednickim izborima. Sublimirajuca poruka je ipak bila nejasna - glasajte za nekog po licnom izboru na Democratic Primary. Sa druge strane, RealClearPolitics, kao konzervativno online "glasilo", je bio mnogo precizniji. Upravo ovaj sajt i njegovo urednistvo je dalo veci legitimitet kampanji i sansama Obame pre stranackih izbora u Ajovi, kroz prva istrazivanja javnog mnenja, kojima veruju i levi i desni u SAD. Toliko o apsolutnim brojevima i svecanim vecerama sa cicom iz Huffingtona.
__________________
dooConsult

Poslednja izmena od oksite : 19. 02. 2010. u 18:34.
oksite je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" oksite za poruku:
Staro 19. 02. 2010.   #23
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

^ Pa ja ne znam kako bi se za ovaj tip medijskog i pre svega informativnog sajta koji zeli da zakaci sve pojave, segmente, pore, pojave, bla, bla...mogla uze odrediti ciljana publika.
Samim sadrzajem oni vrlo jasno pokazuju sta i koga ciljaju - SVE!
Ne znam koliko je primer iz americke izborne kampanje prikladan ovoj temi, ali sam siguran da su i nasi mediji odlicni strelci kad je u pitanju ciljanje publike po politickom opredeljenju. Ali mislim da to ovde nije tema.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2010.   #24
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

oni su svesni da su brend, i da ce svaka ozbiljnija oglasivacka kampanja ici obavezno i na njihov sajt.
imajuci to na umu - zato su i pokrenuli sekciju poput Automobilizma - jasno je zasto... pogledajte sekciju i videcete dobro unovcen oglasni prostor.

ne verujem da neko drugi - da je na njihovom mestu - ne bi uradio slicnu ekspanziju
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 19. 02. 2010. u 19:41.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2010.   #25
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Uostalom to smeta nama, koji "radimo" nesto na webu
ostalih 200`000 njihovih posetilaca (dnevno), ne primecuje to, bar ne tako
nego kazu, super, ima i putovanja, automobilizam, ljubav i sex

a vesti i sport........... na pretek
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2010.   #26
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@oksite: Slazem se sa Damirovom prethodnom porukom. Stavr sa Arrianom je sto je ona od njenog sajta napravila brend uzela silne investicija sa ogromnom valuacijom i mnogi znaju za taj sajt i smatraju ga najuticajnijim iako ne mora da znaci.

@Peca: Opet se slazem i ponovo je stvar sa brendom. Bilo sta da se stavi od nove sekcije, naci ce se oglasivaci koji ce doci samo zato sto je u pitanju poznati brend. Sa takvim istim kvalitetom sadrzaja i istim brojem poseta vecina ostalih bi mogli samo da se slikaju ili da se zadovolje mnogo manjim prihodom od oglasavanja.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2010.   #27
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

da vidimo sta kaze trends:
http://trends.google.com/websites?q=...ate=all&sort=0

mozda neko moze da doda jos neki sajt, nisam bas upucen sta se cita, onako masovno.
pogledajte inace za godinu 2008. Blic je negde dole na dnu.

ja licno pogledam jednom u 3-4 dana naslovnu b92, i to mi je dovoljno.

user interface - pa nema mu spasa, jedino da padne taj totalni redizajn i reorganizacija.
recimo, pronaci vest od pre 2 dana zahteva neke opasne skilove, ili je totalno nemoguce pronaci bez da cimas google. izem ti sajt.

Ali navika, od toga verovatno i zive.
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 02. 2010.   #28
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao kodi Pogledajte poruku
mozda neko moze da doda jos neki sajt, nisam bas upucen sta se cita, onako masovno. pogledajte inace za godinu 2008. Blic je negde dole na dnu.
To sa Blicem je do promene domena, nije Blic bio na dnu već Blic.rs, a Blic.co.yu je bio primarni domen tad. Jeste Blic doživeo bum, ali ne ovoliki kao što izgleda ako se gleda blic.rs u 2008 na Google Trends.

Mada sad Google Trends preusmerava blic.co.yu na blic.rs pa se i ne može videti trend za blic.co.yu domen nekada, ali na Alexi se lepo vidi taj prelaz kad se setuje Max period posmatranja. http://www.alexa.com/siteinfo/blic.co.yu+blic.rs

Poslednja izmena od mileusna : 19. 02. 2010. u 23:06.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ponovo radi bioskop bluesman Obaveštenja, predlozi i pitanja 6 24. 03. 2010. 09:46
SEO tržište u Srbiji, Ponovo? Dragan Varagić Marketing i SEO 42 30. 12. 2009. 23:21
Ponovo Radi Bioskop dinke Obaveštenja, predlozi i pitanja 65 04. 02. 2007. 07:41


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:20.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.