DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 20. 08. 2010.   #171
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

jel vruce.com stvarno tako dobar domen?

Sam domen zvuci jako kul na prvi pogled, ali to nije bitna kljucna rec, da se koristi za SEM. Znaci ostaje da se pravi neki originalni servis/brand oko toga, a koji god brand razvijali na njemu morali bi to iz pocetka da radite, a sa istom kolicinom posla i para mogli bi da ga razvijete i sa nekim drugim domenom, zar ne?

Po meni je to dobar potez jedino za malo jachu marketinsku ekipu koja ima veze sa velikim firmama, da probaju da im ga uvaljaju za neku buducu promociju nekog jakog brenda, ono Coca cola leto i slicno...

a za nas male pacice, IMHO tu nema 'leba
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 08. 2010.   #172
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Imam par ideja oko domena pa videcemo sta ce se desiti.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 08. 2010.   #173
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@Goran: Slazem se. Vec dugo planiram da ih stavim, ali nikako da nadjem vremena, mozda zato sto sam imao neke domene tamo na parkingu ali bez nekog efekta pa mi se cini da cu vise potrositi svog vremena nego efekte od parkinga.

Imam utisak da ce pre ili kasnije neki od tih domena naci svoju namenu, da li za moje potrebe ili tudje, nije toliko ni bitno.

@ivanhoe: Slazem, bitan je koncept nekog servisa. Nekad isto i samo ime pomaze ali ime bez sadrzaja/servisa je isto sto i ideja bez primene.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 08. 2010.   #174
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Ako je jedan tako dobar domen kao vruce.com otisao za 18 evra, koliko onda vrede svi ovi RS ili "lokalni" COM domeni sami po sebi (nista?)
Zakon trzista. Ponude i traznje.

Moje misljenje: Bivsi vlasnik vruce.com ce se zestoko kajati (znam nekolicinu ljudi u inostranstvu sa ovakvim iskustvom) sto je OVAKAV domen "poklonio" za 18 evrica.

Odlican domen - JAk POTENCIJAL !!!

Nego, kao sto neko rece - kriza !
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com
stecko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 08. 2010.   #175
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@stecko: ja o biznisu sa domenima nemam pojma, pa se rukovodim cisto nekim zdravim razumom. Ajd mi pojasnim molim te sta znaci jak potencijal. Za sta? Da se proda dalje nekom, ili da se nesto konkretno od toga napravi?

@jasmanac: Da ne ispadnem ja neka ptica rugalica, samo razmisljam na glas. A tebi sa domenom zelim puno srece, vredi probati u svakom slucaju!
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 20. 08. 2010. u 23:14.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 08. 2010.   #176
Aleksandar Mitić
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2007
Poruke: 47
Hvala: 2
10 "Hvala" u 4 poruka
Aleksandar Mitić is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Aleksandar Mitić
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
@stecko: ja o biznisu sa domenima nemam pojma, pa se rukovodim cisto nekim zdravim razumom. Ajd mi pojasnim molim te sta znaci jak potencijal.
Ni ja nešto nisam oduševljen, lako se pamti i lepo zvuči ali mi deluje previše uopšteno da bi se brendirao...

Možda grešim ali šta "vruce"? Vruće vesti? Vruće ribe?

Domen je generalno ok ali dok se ne razvije i ne donese neku konkretnu kintu, deluje kao jedna veoma špekulativna investicija, možda ga kupi neka jača kompanija, možda ode negde dalje za 30e-50e na sledećoj aukciji, a možda ga i trenutni vlasnik razvije u posećen sajt... A možda ne bude i ništa od toga... U tom slučaju pukneš 2000 dinara i to je to...

Ni ja nisam profesionalni "domejner" ali imam par desetina prodaja iza sebe u zadnjih godinu dana (neke slabije cifre, neke i malo jače, kako za koga), doduše ne na domaćem tržištu (koje izbegavam baš zbog ovakvih špekulacija i nesigurnosti) ali eto to je moje mišljenje... Srećno...
Aleksandar Mitić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 08. 2010.   #177
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa u tome i jeste čar domena, što može da bude vruće bilo šta

Sećam se domena soaps.com koji je bio kupljen za prodaju sapuna i gluposti, a onda su neki ljudi kupili i napravili na istom domenu sajt o sapunicama (tv serijama), i zaradili velike pare. E sad, ti možeš da pitaš "soaps what?", ali nije u tome problem ... to je kao da pitaš "šta karike"? Prodaju lance ili auto delove ili cirkuski sajt?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 08. 2010.   #178
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

soaps je super kljucna rec za sapunice, vruce je presirok pojam, sam po sebi ne znaci mnogo... pogledajte sta ima na hot.com, sto isto deluje kao fenomenalan domen...

kako bilo, za 18evra se sigurno nije zajebao sto ga je kupio, sve i da nista ne uradi, to je jedan rucak.. a ionako je covek na dijeti :P
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 21. 08. 2010.   #179
Aleksandar Mitić
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2007
Poruke: 47
Hvala: 2
10 "Hvala" u 4 poruka
Aleksandar Mitić is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Aleksandar Mitić
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Pa u tome i jeste čar domena, što može da bude vruće bilo šta

Sećam se domena soaps.com koji je bio kupljen za prodaju sapuna i gluposti, a onda su neki ljudi kupili i napravili na istom domenu sajt o sapunicama (tv serijama), i zaradili velike pare. E sad, ti možeš da pitaš "soaps what?", ali nije u tome problem ... to je kao da pitaš "šta karike"? Prodaju lance ili auto delove ili cirkuski sajt?
Pa baš zato "ne valja"...

Kad si mi već dao primer, "soaps what?". "soaps" sapunice (tv) pa onda imaš posetioce koji traže informacije o serijama ili "soaps" u drugom smislu za ove što se interesuju za higijenu...

Ne znam šta bi još drugo moglo da bude, mada obzirom da redirektuje na drugi brend (sheknows.com) izgleda da je više onih koji traže informacije o serijama. Ja ne vidim vruce.com da redirektuje negde, ne zato što nema "type in" posetioce već zato što je "Vruce" preširok pojam da bi se dobro razvilo, svaka glupost može da bude "vruća" kad je ugreješ...

Imaš ti milion opcija za razvoj, al budi faca pa ubodi pravu i iskoristi full potencijal...

I onda kao što je neko rekao, možda je bolje investirati u novi brend u zavisnosti šta isplaniraš, možda čak i smisliš nešto logičnije, "brendabilnije"...

Ali daleko od toga da "vruce.com" ne valja, dobar je, samo je isto toliko "zajeban" za rad...

A ovo za soaps.com, to je klasika, jake kompanije imaju u vlasništvu relevantne "top keyword" domene koji donosi novu klijentelu samo na bazi "type in" posetilaca... Ne moraš čak ni da ga nađeš u pretraživaču, mogu da se kladim da mnogi "top" domeni nisu ni u top50 za ključnu reč koju sadrže. Ali zato imaju nešto što je veoma bitno, "relevant type in traffic" i donose dobre pare sami po sebi inače ne bi vredeli po par miliona dolara (kucaj "kevin ham" u pretraživaču)...

Sad je trenutno aktuelna priča oko "sex.com", ima ga i na SEDO u "top domains" sekciji, i koliko sam ja upućen (možda i grešim jer sam pre par meseci čitao o tome) trenutni vlasnik je puko ko zvečka baš zbog toga što je previše opširan i jednostavno treba da budeš genije da smisliš kako ćeš da ga razviješ u punom potencijalu... A sad baš da pogađamo šta se ljudima mota po glavi kada kucaju "sex.com" u browser, nemam pojma...

Zarađuje on i parkiran, ali zato bih ja otišao verovatno u penziju dok bih povratio investiciju, tako da to odpada pa imam neki osećaj da će još neko vreme da stoji "for sale"...

"vruce" je slična priča samo na mnogo manjoj skali, u pitanju su 2000 dinara i možda još toliko da ga obnovi na godinu dana ako odluči da razvije. Bruka, ne znam ni koliko mi lokalni cctld košta na godinu dana...

Poslednja izmena od Aleksandar Mitić : 21. 08. 2010. u 02:17.
Aleksandar Mitić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 08. 2010.   #180
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ma da, svi pričamo kako ne valja ništa, a onda se šokiramo kada neko napravi nešto sa nečim bzze pa se onda pitamo kako je to moguće kada se ne uklapa u šablon
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
prodaja .RS domena? dootzky Opušteno 14 31. 01. 2011. 23:48
Prodaja domena? Davor Vlajkovic Opušteno 24 22. 10. 2008. 02:44
Prodaja domena.... artur_dent Opušteno 27 10. 10. 2007. 10:31
Prodaja domena squallp Poslovne ponude i zapošljavanje 19 03. 06. 2007. 23:08
Prodaja domena ?? blogowski e-Business 8 24. 10. 2005. 10:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:20.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.