DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 01. 2010.   #1
Ivalex
profesionalac
Qualified
 
Avatar Ivalex
 
Datum učlanjenja: 01.11.2008
Lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 124
Hvala: 47
9 "Hvala" u 7 poruka
Ivalex is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivalex
Default Pitanje u vezi Affiliate marketinga.

Jel ima nekoga ovde ko se bavi Affiliate marketingom?
(Trziste USA i Englesko govorno podrucje)

I da li je nekome do vas to full-tajm posao.


Razmisljam da krenem ovim da se bavim long-term part-tajm za sada, pa me interesuje da li je neko do vas pokusavao i kakva su iskustva.
Ivalex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 01. 2010.   #2
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Sumnjam da ima neko ko se iskljucivo bavi ovim...ja sad imam nesto na sitno AV programa na par sajtova. Ako mislis sa affiliate linkovima, pre par godine sam sa ortakom sa zapada krenuo ozbiljnije sa jednim kladionicarskim portalom ali to nije zazivelo kako smo planirali.
Osnovno je da imas "uzasno" posecen sajt, a tu je problem optimizacije ako imas siroku ponudu. Ako mislis nesto uzu ponudu, opet se mora odraditi profi SEO za kljucne reci i sve zavisi od konkurencije.
Uglavnom bez puno para i vremena i dobre ekipe tesko je uspeti.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 01. 2010.   #3
Srpski-vo
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 20.01.2008
Poruke: 12
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Srpski-vo is on a distinguished road
Default

Ima. Nas dvojica smo pokrenuli www.freebetting.net pre 7-8 godina, prve tri radili part-time, da bi 2005 osnovali firmu, presli na full time, zaposlili jos par ljudi i ziveli iskljucivo od affiliate marketinga. Tako je i danas. Naravno u betting industriji ili jos bolje reci gambling, su najveci procenti koje mozes dobiti kao affiliate i krecu se i do 40%.
Pored toga pokusavali smo i neku pricu sa procentom do prodaje na primer dresova, ali to nije dalo nikakve rezltate pre svega zbog malih procenata.

Moje iskustvo je da od affiliate programa moze da se zivi, mada je potrebno puno truda i strpljenja, ali je naravno vazna i oblast kojom se bavis.
Srpski-vo je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 01. 2010.   #4
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Svaka cast momci...ipak SEO i godine rada daju rezultate...za "betting" ste na 4. mestu na Google.rs, a na globalu 34.
I to samo za "betting", No 1 keyword za ovakve portale...30.300.000 rezultata!!!
Jos jednom kapa dole!

Ako nije tajna, koliko poseta % dolazi referal, a koliko kw search?
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!

Poslednja izmena od 3banchi : 06. 01. 2010. u 01:00.
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 01. 2010.   #5
Srpski-vo
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 20.01.2008
Poruke: 12
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Srpski-vo is on a distinguished road
Default

Analytics kaze

40,85% direct traffic
40,84% search engines
17,87% referring sites

Sto se tice googla tica, nama je najvaznija poseta iz UK, pa se trudimo da na google.co.uk budemo dobri, ali nikako za "betting" gde je konkurencija ogromna.

Recimo da se borba vodi oko "betting tips", "betting picks", "soccer betting"....
Srpski-vo je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 01. 2010.   #6
Ivalex
profesionalac
Qualified
 
Avatar Ivalex
 
Datum učlanjenja: 01.11.2008
Lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 124
Hvala: 47
9 "Hvala" u 7 poruka
Ivalex is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivalex
Default

Hvala puno.

U medjuvremenu sam nasao jos jednog momka odavde koji se ozbiljno bavi poker affiliateom.

Sve u svemu ja planiram da krenem sa , dating-realtionship & "sex", za muski deo pupulacije.

Ono sto sam primetio, da su trenutno najjace nishe:
Sex & Dating
Weight loss & health
Bussines & Internet marketing
Gaming & Gambling-betting.
Ivalex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 01. 2010.   #7
dragansta
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 07.08.2009
Poruke: 30
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
dragansta is on a distinguished road
Default Travel Affiliate

Imam sajt o turizmu Srbije (moj prvi sajt) na srpskom i engleskom. Da li postoji neki affiliate program koji bih mogao da iskoristim i ima li na travel sajtovima neka zarada od AdSense i banera?
dragansta je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 01. 2010.   #8
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Probaj, pa ćeš znati.
Travel je dobra oblast, ako imaš posetu naravno. Ako nemaš, onda ništa.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 01. 2010.   #9
dragansta
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 07.08.2009
Poruke: 30
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
dragansta is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Markok Pogledajte poruku
Probaj, pa ćeš znati.
Travel je dobra oblast, ako imaš posetu naravno. Ako nemaš, onda ništa.
Koliko sam ja shvatio, pod dobrom posetom se obicno podrazumeva bar 100.000 jedinstvenih poseta mesecno. S obzirom da je ovo turisticki sajt (o Srbiji, a bice uskoro i neke drazve bivse Jugoslavije), ne mogu sigurno ocekivati toliku cifru (za sada je 10 puta manja, sajt radi 9 meseci). Koliki je broj poseta potreban za jedan ovako specijalizovan sajt da bi se smatrao uspesnim i da bi poceo da zaradjuje nesto?
dragansta je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 01. 2010.   #10
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Posećen sajt je relativan pojam,
nekom je dobra posećenost 100 000 dnevno nekom 300 dnevno,
zavisi od ambicija i posvećenog vremena.

Mislim da putvanja.info, domaći turistički sajt ima i preko 20.000 poseta dnevno u sezoni, tako da - moguće je. Možda neko bolje zna.

Postavi adsense oglase pa ćeš odmah znati gde si, da ne nagađamo ovako. Ostavi link do sajta, ako nije tajna.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
pitanje u vezi marketinga bocko Marketing i SEO 14 11. 04. 2010. 11:32
Pitanje u vezi poreza za građane zoki e-Business 40 05. 03. 2010. 18:48
adsense pitanje u vezi naloga apex Marketing i SEO 7 21. 10. 2007. 00:16
Pitanje u vezi apache log-a twix Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 5 10. 09. 2007. 03:47
Pitanje u vezi ASP.NET celawi Programiranje 2 11. 10. 2006. 20:48


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:53.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.