DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 30. 03. 2007.   #21
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Zadiremo u offtopic, ali je stvar vrlo jednostavna - većina stanovnika želi izolovanu Srbiju.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2007.   #22
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Znaci preostaje jedino provereno resenje - blokada auto puta

Citat:
Originalno napisao jablan
Zadiremo u offtopic, ali je stvar vrlo jednostavna - većina stanovnika želi izolovanu Srbiju.
Ne budi takav... Vecina stanovnika se buni, ali dogod ovde ne postoji snaga javnog mnenja kao u Americi ili EU, potezi kao ovaj prolaze po principu "pas laje, vetar nosi". Mnogo krupnije stvari od ove su legle na rudu, nazalost... Jbg, mozda sam ja samo pesimista, ne znam... Mislim, sta uraditi? Pisati peticiju? Podici website www.lopovi-hohstapleri.com? Gostovati na TV? Zaliti se... kome? Pa B92 kao uticajan medij je ovo objavio, i sta? Nista...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 30. 03. 2007. u 18:01.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2007.   #23
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Hteo sam da kažem da rešavanje pojedinačnih problema nigde ne vodi - to je kao da krpiš truo brod - zatvoriš jednu rupu, voda probije dve nove. Ovakvi problemi se rešavaju sistemski - izgradnjom pouzdanih i efikasnih institucija. Jedan, najlogičniji put je usvajanje evropskih zakona i modela, a za to je potrebna volja koju ni politička elita(TM) ni biračko telo ne pokazuju. I političari i narod ovde preferiraju "srpski Second Life" - život među mitovima, ognjištima, epskim pesmama i svetskim zaverama. Stvarnošću nema ko da se bavi.

Poslednja izmena od jablan : 30. 03. 2007. u 18:30.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2007.   #24
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Jeste jablane, ali mi ne možemo da kažemo "daj novi brod", nema drugog, moramo da krpimo, a kada krpiš uvek moraš da krpiš rupu po rupu koliko god ona mala bila.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2007.   #25
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Ma to je vrzino kolo.
Hoces da menjas sistem, a da bi to uspeo moras da "ovladas" sistemom.
Kada vladas sistemom uopste ne zelis da se on menja.
Bah
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2007.   #26
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Ma ne trazimo mi da menjamo sistem ljudi. Mi trazimo samo da zivimo koliko toliko normalno. Pa ta jebena knjiga, koju narucis od kinte koju si mukotrpnim radom zaradio, te ucini pomalo ponosnim jer si se barem na trenutak priblizio svetu. Pa ako nam ne daju da citamo knjige sta onda ****ing da radimo?

Posle piraterija cveta. Pa naravno da cveta!
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 03. 2007.   #27
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Gledah vesti b92 veceras, ni reci o tome. A Restak je direktor sajta b92. Mlate o ugrozenim pravima zena, dece, kucnih ljubimaca, pingvina na juznom polu ... ali da se posvete slucaju o kome pise direktor njihovog sajta na svom blogu ... Boze Sacuvaj.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" dinke za poruku:
Staro 30. 03. 2007.   #28
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

^ Daje ti on da citas knjige, nije to Kina ili Severna Koreja sa otvorenom cenzurom.

Ali... a) plati carinu na knjigu, b) plati dostavu na adresu

Za prvu stvar su krivi oni koji su preko kataloga tipa neckerman uvozili stvari u paketima do 100 EUR kako ne bi placali carinu (zloupotreba poverenja koje ti je drzava dala da doneses neke poklone).

Za drugu stvar su krivi opet mi jer je verovatno Amazonu dokurcilo da im se traze da posalju ponovo (i ja sam to radio jednom jer mi je nas "obican" postar ostavljao DVD-ove ispod otiraca!!), a verovatno i troskovi frauda i problema naplate zbog cega zaboga opet se zalimo, npr. za PayPal.

Znaci, za sve sto nam se desava, pa i ovo, krivi smo mi sami 99%, onaj 1% su kosmicke sile, CIA i ostalo u tragovima...
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2007.   #29
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan
Znaci, za sve sto nam se desava, pa i ovo, krivi smo mi sami 99%, onaj 1% su kosmicke sile, CIA i ostalo u tragovima...
Sto se tice carine i spedicije, za to je kriv iskljucivo haos u sistemu, gde je nemoguce saznati:
1) Da li knjige uopste podlezu carinjenju (posto su po ranijim odredbama knjige, sportska oprema, decija oprema i jos neke stvari bile izuzete)
2) Od kad je kod uvoza neophodna spedicija za fizicka lica, to nikad ranije nije postojalo.

E sad ako odes i pitas za strucno misljenje 3 coveka iz sluzbi koje se time bave dobices 3 razlicita tumacenja istog zakona. Za to definitivno nismo krivi "mi" nego drzava i zakonodavac..

i ne samo to, nego kad pokusavas da vodis firmu, pa treba da saznas kako i sta da uradis, ista prica, ovaj misli da treba ovo, onaj misli ono, u sustini je sve potpuno proizvoljno i svodi se na neciju dobru ili losu volju.. a drzava pri tome pokusava da te odere na svakom koraku ako je ikako moguce... u americi ti IRS lepo posalje sve potrebne formulare za tvoju firmu i detaljno uputstvo sa kojim svaki debil moze da uradi sve sto treba.. e onda oni imaju puno pravo da nekog hapse ako ne plati porez, jer je taj prevarant.. ovde kod nas ti je bar pola poreskih prekrsaja posledica neznjanja kako vlasnika firmi tako i knjigovodja...

tako da je jedino za sta smo "mi" krivi sto trpimo los sistem i losu vlast i ne preduzimamo nista konkretno da to promenimo (za to stvarno priznajem, kriv sam).
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2007.   #30
trollhorn
dragomir@radioactivesound
Na probnom radu
 
Avatar trollhorn
 
Datum učlanjenja: 26.03.2007
Lokacija: subotica
Poruke: 26
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
trollhorn is on a distinguished road
Default

Ivanhoe, potpuno se slazem s tvojim misljenjem. Mi smo ti koji najvise ispastaju zbog loseg sistema a oni koji ga vode digli noge na sto i boli ih!!!
Umesto da ucine barem sitnicu dve kako bismo "mislili" da rade nesto...
Sve u svemu, tema Vam je ok ali veoma sirokog domena... Reci cu samo jednu stvar a to je da, koliko god bili optimisti, ne pise nam se dobro jos skoro ali nema veze, navilki smo...zar ne???
trollhorn je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koja banka za preduzetnika? mLAN e-Business 68 02. 02. 2011. 13:22
koja je ova aplikacija (dnevnik.hr video player) Nemanja Avramović Sva početnička pitanja 1 10. 04. 2008. 03:19
Baza drzava i gradova kodi SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 6 11. 10. 2007. 22:16
Funkcija koja pretvara Š u S ? Peca PHP 2 12. 10. 2006. 15:33


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:14.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.