DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 05. 2008.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Evrovizija 2008

haha Znam da ste pomislili: "O, neee, nece valjda o tome"

Hoću i neću... slušam i čitam ovih dana kako smo sjajni domaćini i kako je sve divno i kako turisti piške zejtin, mal-te-ne će da se presele da žive u Beogradu, a onda nabasam na ovakav post:

Citat:
The dark side of Belgrade
By Kelly Limonova
Posted May/24 2008 14:22 CET



The dark side of Belgrade.

Most people are writing about the birds and the bees on Eurovision - let me be the Grinch who will steal Belgrades thunder as the happy, friendly, peaceful, beautiful place on this earth.

First of all our friends from Polish and UK delegation got beaten up right next to the Eurocaffe (in Belgrade's city center) - which was supposed to be one of the high-security areas. Thank god the guys are alive and all limns attached but this is outrages.

Then I was yelled at many times things like " we don't want Your Europe here"." get lost Europeans" and things like that.

I think that the country who will take the responsibility of hosting Eurovision, should educate and control their people on certain things like it is the only chance for Serbia to prove to the world that it is normal, European country with right values. I dont know how many tourists are visiting Belgrade after the Milosevich times or war in Kosovo, but I doubt that too many. Well we - the tourists are here now, but as many people I have talked to - nobody will ever want to come here again - it is just not safe. Just walking in city center and hearing, seeing the young guys (who are probably the local football hooligans) makes You want to run and hide.

Come on - take this chance and prove that You are changed! Educate your people that it is extremely good chance for You to show Your good sides which nobody knows about.

If leaving the beautiful tourist attractions out - You can actually see how poorly people are living here. The city looks dirty and smells bad. There are a lot of people sleeping on the streets and my heart goes out for all the countless homeless dogs who come up to everyone hoping somebody would feed them and take them home..

So sum it all up - Eurovision is the best thing that has happened for this country in a very long time - so I understand why all bartenders and taxi drivers are charging double and triple sums of money - this will be the only chance for them in a very very long time ;(
Let it be their X-mas.
Ova sirotica je generalno rekla sve ono što znamo i mi sami, samo smo se nadali da niko od njih neće imati vremena da primeti baš sve.

Šta god mi mislili o Evroviziji, dobro reče ovaj devojčica, ovo je bila idealna šansa da bar malo ublažimo onaj imidž koji smo ostavljali godinama... na žalost, delegacije su dobijale batine !?!?!? Ko ih je tukao? Pa po onome što je rekla da su joj govorili - mi znamo ko ih je tukao... ali ona ne zna - za nju... "tukli su je srbi".

(Ovo sam ja obelezio vazne delove...)

Mislim... kad ćemo prestati da lažemo sebe?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 25. 05. 2008. u 13:11.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2008.   #2
twix
Web designer
Professional
 
Avatar twix
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: New York
Poruke: 358
Hvala: 52
724 "Hvala" u 64 poruka
twix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za twix
Default

Sve sto je njima strasno, nama je "normalno" tako da tu nece biti promene narednih 100 godina...takav je mentalitet.

Inace sto se tice pasa lutalica & beskucnika.... to postoji svuda.
Bitno je da nisu poceli da prave real hot dogs
twix je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2008.   #3
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Beskućnici da, ali psi lutalice ne.

Inače, dobar imidž ove zemlje definitivno nije na listi njenih prioriteta.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2008.   #4
Vladimir Rodic
Webeloper
Professional
 
Avatar Vladimir Rodic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 348
Hvala: 136
33 "Hvala" u 24 poruka
Vladimir Rodic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Rodic
Default

Sto te ne ubije ojaca te. Za nas su takve stvari dobar dan i cine nas jacim. Ja trenutno zavrsavam studije napolju i ima jaaaaaaako puno ljudi iz celog sveta. Koliko nas je "nas Balkan" pripremio na sve nedace u zivotu vidim tek kad se uporedim sa ostalim mladima iz "normalnog" dela sveta. Naravno da nisam srecan sto se to desava, ali dok sam napolju i vidim koliko sam zreliji za neke stvari, narocito krizne i stresne situacije jer sam ih imao mnogo vise u zivotu od ostalih, budem srecan sto sam upravo iz Srbije a ne iz neke Svedske na primer. Da me ne razume neko pogresno i meni je zao zbog teksta, a prvenstveno zbog nas kao takvih i osudjujem one koji su uticali u losem imidzu nase zemlje.
__________________
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
Vladimir Rodic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2008.   #5
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Ako izuzmemo priču o "pravim vrednostima", za šta nam nije potrebna blogerka da nam napomene - dovoljno je videti rezultate izbora, mogao bi da idem crvenu stavku po stavku i da svaku od njih pronalazim primer u "pravoj evropi".

Na svakoj od malih pumpi u Italiji majstor je hteo da mi "pomogne", a na jednom mestu je bio toliko agilan da mi je za 10 sekundi pregledao, konstatovao kvar, izvadio i odneo akumulator (??!!!) da bi ga na kraju psujući vratio, jer nisam pristao da zamenim akumulator kod njega na pumpi.

Nisam u životu video/osetio prljaviji i smrdljiviji grad od Venecije, kad se izadje iz kruga 100m od trga Svetog Marka. Ako mi treba romantika, radije idem u bilo koje nemačko ili austrijsko selo sa reklame za Milku.

A tamo, u Lienzu, apsolutno predivnom malom gradiću južne Austrije okruženom neverovatnom planinskom idilom i letnjim jutarnjim suncem koje kupa zracima cvećem okićene terase, pijem prvu kafu u maloj centralnoj ulici... i odjednom se zaleću dva pijana momka i razvaljuju stolove i počinju da se biju sa osobom X koja se tu zatekla i počela da se buni zbog huliganstva.

U Salzburgu, takodje savršenstvo... Kad bih bio žensko, izabrao bih da se porodim u javnom WC-u u Salzburgu. Ali uveče u gradu, tuča ispred kluba. Ne sumnjam da bih u oba slučaja prošao loše da sam rekao "A" i uključio se u bilo kakvu raspravu, a kamoli recimo bio gay i otvoreno se vaćario. Vozeći se sa NS tablama kroz Salzburg, na svakom drugom semaforu bivam pozdravljen sa 3 prsta ili 1 prstom (zavisi da li su naši ili njihovi)

Što se tiče UK, eto juče im je poginuo (izboden) glumac dečko iz Harry Pottera, posle gužve koja je izbila u pubu. Razlog: debelo pijani već oko 20h. Mi smo imali low profile šetajući se po malo šarenijim delovima Londona, u centru urlanje, povraćanje i bacanja flaša ispred noćnih klubova. Isto važi i za bilo koje drugo mesto koji posećuju Englezi.

U Kanu smo videli beskućnike preko puta filmske palate u Dior butiku kako spavaju.

U Madjarskoj me je taxi vozio rutu-obilazak Budimpešte umesto najkraćim putem. Svima su poznata upozorenja o njihovoj tzv. "turističkoj policiji" (prevarantima).

Da ne spominjemo Ameriku koja je san svakog turiste, ako ne zalaziš u delove koji nisu za gledanje.

Itd. Verujem da su Skandinavci navikli na druge standarde, ali sve što nije Island i sl. jednako ume da smrdi kao i beogradski asfalt i ono na njemu. Da se ja pitam, za početak očistio bih smeće, WC-e, sredio fasade, finansirao malo rasvetu po gradu i ukinuo TV prenose skupštine.

Iako je tačno da treba sve te stvari da ispravimo, komentar za mladu Estonku posle svega bi bio pre tipa "Stanislave preterano se..š"
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
10 članova zahvaljuje srdjan za poruku:
Staro 25. 05. 2008.   #6
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Pa... stranci vide to što vidimo i mi, svakako. Preseravanja na RTS-u tu ne pomažu, njihova svrha i nije da strancima promene sliku, već ljudima iz unutrašnjosti Srbije. Dižu moral valjda, šta li.
Bio sam ovih dana u Beogradu i jedino što je nedopustivo, što je moglo da se izbegne čini mi se da je smrad koji izbija iz svakog WC-a. I naravno, da delegacija dobije batine u centru grada... pa majku mu, ovih dana nije bilo policajca u Boru, svi su bili u Beogradu i u civilkama lunjali po istom (valjda sa zadatkom da sprečavaju takve stvari).
Mada... smrad i batine... malo li je?
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2008.   #7
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Realno, nakon svih onih dogadjaja oko Kosova (miting, razbijanje izloga, premlacivanje novinara itd.) cudio sam se kako to da niko od stranaca nije pretucen samo zato sto ne govori srpski jezik. Mada ... ja iskreno nisam ni video mnogo stranaca kako slobodno setaju Beogradom, bice da su ljudi isli na "safe bet", ono ... hotel, tour bus, arena.

Vece uoci finala setao sam sa ortakom najuzim centrom (Terazije, Knez...), od malobrojnih ljudi koje sam sreo, bar 30% njih bila je murija

Inace, mislim da je post haterski, centar Beograda je lepo sredjen, ne smrdi i nema lutalica. Mozda je ona ipak malo setala po periferiji, splavovima i sl. pa joj se nije svidelo
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2008.   #8
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Ne znam bre Dinke... ja sam u Beogradu bio u četvrtak i petak i sve vreme se muvao po centru. Žutih i crvenih (sad zvučim kao Marija Šerifović), koliko hoćeš. U životu mi se toliko ljudi nije obratilo na engleskom u Beogradu.
Preko puta Francuskog kulturnog centra u "Proleću", prsla cev u WC-u, kaže konobarica da već dva dana niko ne dolazi da popravi. U kafiću preko puta njega da umreš od smrada u WC-u, gore nego na borskoj železničkoj stanici.
U petak oko podne, gomila klinaca se dernja ispred Doma sindikata i onda kreću prema Terazijama pevajući "narodne junačke" ("Ubi, zakolji...") praćena od strane tri pandura i jedne marice na bezbednom odstojanju...
Moglo je to bolje, `beš ga...
__________________
RainDog

Poslednja izmena od borstale : 25. 05. 2008. u 11:32.
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2008.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

a mozda je problem sto njeni nisu pobedili

Salim se, naravno, deo price stoji, narocito ovo oko sigurnosti, medjutim neke druge stvari su potpuno nerealne, ima u Evropi i mnogo prljavijih i smrdljivijih i opasnijih gradova, Atina je (bar kad sam zadnji put bio) bila prepuna pasa lutalica, po svim vecim evropskim gradovima ima brdo beskucnika na svakom koraku, mojoj poznanici su u Amsterdamu stavili noz pod grlo i uzeli sve pare 3 sata nakon sto je doputovala, u Engleskoj gde god zadjes u malo siromasnije krajeve samo molis boga da te niko ne primeti dok prolazis, u centru Nottinghama oko 6pm u autobusu sede 2 lika mortus pijana, vriste, deru se, jedan u ruci vrti boxer , a ostali putnici gledaju u pod i pokusavaju da izgledaju nezainteresovano..

tako da nije to bas sve kao sto je ona napisala, nisam nikad bio u Estoniji pa ne mogu da tvrdim, mozda je tamo sve sterilno i sigurno, nema beskucnika, a svi psi zive srecne zivote pune ljubavi, ali bih rekao da je gdj-ca bila ipak iznervirana i nepotrebno negativna...uostalom pazite njen official eurosong blog, s'obzirom na attitude i izbor reci, steta sto joj se nije dopalo ovde, mogla je odlicno da se uklopi u nasu politicku scenu

A da ovde mnogo toga ne valja, ne valja, pre svega u glavama ljudi, ali to je vec druga prica...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 25. 05. 2008. u 11:44.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2008.   #10
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

brate..gde god da odes, taksisti te oderu ako provale da ne znas grad i cene taksija. Kod nas su barem sredili ove sa aerodroma..
__________________
Ako već nisi Anđeo, bar budi čovek...
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT Dan 2008 vuknikolic IT događaji 6 08. 10. 2008. 15:43
E-trgovina 2008 - Palić 16-18.04.2008. Dragan Varagić IT događaji 70 19. 05. 2008. 14:57


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:48.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.