DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 30. 01. 2011.   #21
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

da li se on samo hvalio ili je to negde i zavedeno kao trosak, pa je platio manje poreza?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 01. 2011.   #22
ivanbj
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 15.01.2009
Poruke: 50
Hvala: 2
3 "Hvala" u 2 poruka
ivanbj is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
da li se on samo hvalio ili je to negde i zavedeno kao trosak, pa je platio manje poreza?
Samo je na rečima na TVu ostalo.
ivanbj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 01. 2011.   #23
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao metaphysic Pogledajte poruku
Najžešće je što je logik, izabran kao najjeftiniji
S obzirom na to da se radi o nabavkama male vrednosti, ne moraš da organizuješ tender, već je dovoljno da imaš tri ponude. Mislim da čak ne mora ni javni poziv već samo pozoveš tri (random) firme i zatražiš ponudu. Npr. dogovoriš se sa onim koga si unapred izabrao da ti nađe još dve ponude, naravno sa višom cenom, i forma je zadovoljena.

Paradoksalno, iako zvuči da je ovo plodno tle za korupciju (a jeste), ova okolnost se može iskoristiti da se dođe do kvalitetnije robe/usluge, jer često bude ponuda koje su dobre samo na papiru, a onda u praksi bude skuplja dara nego mera. YMMV, što kažu. I još kažu, ne ubija oružje, nego onaj koji ga drži.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 01. 2011.   #24
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Maa da. Ja sam malo lupio, i na trenutak pomislio da je logik "stvarno" bio najjeftiniji. Normalno da jeste najjeftiniji, ako je bila procedura, u koju sumnjamo da jeste.

Ako neko hoće, evo i ja se nudim, da ministarstvima ovakve stranice
(kao što je trenutno očistimo Srbiju) uradimo, za 250 evr
100 (stotinu) puta jeftinije.

(zauzvrat, kroz viral, ispašće da ćemo biti gosti na drugom dnevniku)
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 01. 2011.   #25
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Ok, da je cifra preterana mozda i jeste, ali nije mi jasno zasto ovde ljudi koji se bave IT-jem su u fazonu da treba da rade za male pare?

Umesto da budete srecni sto se tave cifre pojavljuju u medijima, jer samim tim i vi na osnovu tih referenci mozete da zaradite vise, vi kukate jer vam je ta cifra mnogo...

Sto se mene tice, sto vise takvih projekata (citaj skupljih od 20K), to svima bolje, jer cemo i sami moci da naplacujemo onoliko koliko nas rad i zaista vredi, a ne neku bedu, jer svi kojima pravimo sajtove su u fazonu da je nama potrebno da kliknemo par puta i eto sajt...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" LiquidBrain za poruku:
Staro 30. 01. 2011.   #26
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Niko ne spori da izrada nekog sajta vrijedi 2.5K, 25K ili 250K.

Povod za reakciju 25K za onakav "sajt", ali ajde da vidimo i kako ce izgledati finalna verzija, posto ono sto se vidi je obican splash page.

To je povod, a uzrok je potpuno nepovjerenje ljudi u bilo sta sto ova drzava radi. Taj sajt, ako je smuljan i neko uzeo lovu, to je kap u moru i otkrivena je samo zato sto svako moze da vidi sajt. Mnostvo takvih slucajeva se desava svakodnevno i nikad necemo znati za njih, osim sto osjecamo da nam je sve gore svima. Vidjelo se na temi o MTID da ljudi, cak i kada je u pitanju volonterski rad (na takvoj zelji i energiji Torbici, Branku, Istoku i ostalim svaka cast), imaju nepovjerenje da je sve cisto, a kamoli kada pricamo o 25K EUR.

Nismo mi nista losiji od drugih, ali nam je sistem u potpunom kvaru i jedino sto nas moze spasiti je reset i reinstall. A on se nece desiti sve dok ima dovoljno ljudi koji smatraju da nije lose sto se ovakve stvari desavaju, jer i mi mozemo nesto ućariti.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje zira za poruku:
Staro 30. 01. 2011.   #27
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

@LiquidBrain
Ne verujem da neko može da naplati izradu sajta 20‚000.00 evra
ako je za to realna tržišna vrednost 200 evra, (ili 2000 na primer)

osim ako nije naručilac subjekt koji ima ogroman budžet, koji uzgred nije zaradio, nego samo raspolaže njime,

već znam šta će mi reći, bilo ko (ko želi prezentaciju) ako mu kažem,
pa vidiš kolike su cene 20K, 25K....

Poslednja izmena od metaphysic : 30. 01. 2011. u 14:08.
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 01. 2011.   #28
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Metphysic, trzisnu vrednost odredjuju upravo oni koji ubijaju cenu rada time sto svoje usluge naplacuju mnogo nize od realnog.

Steta koje ovakvo pisanje po forumima napravi struci je mnogo veca od cifre koju je Logik (ili bilo ko drugi) naplatio.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje McKracken za poruku:
Staro 30. 01. 2011.   #29
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Meni je veće pitanje čemu taj sajt uopšte? Čak i da po funkcionalnosti opravda svaki cent od tih 25.000 EUR čime taj sajt opravdava svoju investiciju danas u Srbiji kad postoje mnoge preče stvari?! Taj sajt će posećivati 10 ljudi dnevno u vr' glave...

P.S. Evo i teksta iz novina od pre neki dan kako "funkcionišu" javne nabavke.

Citat:
BEOGRAD - Godišnje se za javne nabavke u Srbiji potroši četiri milijarde, a izgubi zbog raznih zloupotreba jedna milijarda evra. Svaka peta javna nabavka je pod sumnjom da je sprovedena nezakonito. Revizorska institucija je za razliku od zemalja EU kod nas još na početku, tako da efikasne kontrole o trošenju novca poreskih obveznika - još nema.
...
Izvor

Poslednja izmena od mileusna : 30. 01. 2011. u 14:22.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 01. 2011.   #30
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Ok, da je cifra preterana mozda i jeste, ali nije mi jasno zasto ovde ljudi koji se bave IT-jem su u fazonu da treba da rade za male pare?

Umesto da budete srecni sto se tave cifre pojavljuju u medijima, jer samim tim i vi na osnovu tih referenci mozete da zaradite vise, vi kukate jer vam je ta cifra mnogo...

Sto se mene tice, sto vise takvih projekata (citaj skupljih od 20K), to svima bolje, jer cemo i sami moci da naplacujemo onoliko koliko nas rad i zaista vredi, a ne neku bedu, jer svi kojima pravimo sajtove su u fazonu da je nama potrebno da kliknemo par puta i eto sajt...
Meni je problem sto je ovaj sajt finansiran od nasih para...pa ne mozes se poreza nadavati koliko ove lopuze mogu pokrasti. That's point!
Neka uzme svako ovolike pare nekoj normalnoj firmi, privatniku...aman bre!
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje 3banchi za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:12.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.