DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 30. 07. 2012.   #1
bane06
Branimir Ivanov
Qualified
 
Avatar bane06
 
Datum učlanjenja: 19.09.2007
Lokacija: Sofija, Bulgaria
Poruke: 143
Hvala: 62
24 "Hvala" u 19 poruka
bane06 is on a distinguished road
Default Avio karte aff programi

Preporucite neki dobar affiliate program za prodaju avio karata
Ima li neko iskustva?
bane06 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 07. 2012.   #2
srdjevic
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Chicago IL, USA
Poruke: 209
Hvala: 12
12 "Hvala" u 11 poruka
srdjevic is on a distinguished road
Exclamation

Ja kad sam onomad trazio, nasao sam ih par na CommisionJunction-u, ili sam se povezivao direktno sa sajtovima (imaju linkove u futerima).

S obzirom da sam povezivao sajt sa manjim obrtom, uspeo sam da se povezem sa Kayak-om (slab return), Vayama i CheapoAir, ali sigurno ih ima jos dobrih. Velike ribe, tipa Expedia i tome slicni nisu uopste bili zainteresovani (mali smo mi za njih)... Sad, ako imas neki veci sajt, mozda i uspes da izbunaris nesto. CommisionJunction je nudio neke od njih, ali dosta njih jednostavno te ne prihvate ako vide da si mali; tamo mozes da imas neku prodju, ali ako vide da par meseci nisi doneo nista specijalno, ima da te iskljuce k'o 2+2.
Kad te ugase, reci ce ti da ides preko tih manjih pool-ova koji ukljucuju gomilu malih sajtova. Onda ti ti posrednici uzmu deo kolaca, ali bar imas vezu sa velikim sistemima (koji nece da rade sa nama malima).

Mada, nije mi se svideo nesto koncept... Recimo, Vayama je nudila $10 valjda po karti, ali kad odes da trazis preko aff linka, daje $10 vecu cenu nego sto bi dao da odes direktno.

Srecno!
__________________
ActiveCampaign - Email marketing made simple.
srdjevic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" srdjevic za poruku:
Staro 01. 08. 2012.   #3
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Ja radim (razvoj) za jednog veceg evropskog agregatora letova, ne znam detalje oko affilate programa ali znam da imamo tako nesto. Ako mi napisete detalje sta vas tacno zanima mogu se raspitati.
__________________
@Twitter
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" misk0 za poruku:
Staro 01. 08. 2012.   #4
bane06
Branimir Ivanov
Qualified
 
Avatar bane06
 
Datum učlanjenja: 19.09.2007
Lokacija: Sofija, Bulgaria
Poruke: 143
Hvala: 62
24 "Hvala" u 19 poruka
bane06 is on a distinguished road
Default

Mene interesuje konkretno neka domaca turisticka agencija koja prodaje avio karte i nudi affiliate program.. Prelistao sam na google-u top pozicije i organic search-a i paid search-a ali nisam nasao ..
bane06 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 08. 2012.   #5
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Domace tur. agencije kojih ima oko 1000-1300 (stalno se broj menja, sada je sezona pa ih ima sigurno vise) uglavnom preprodaju avionske karte.

Rezervaciju karata vrse tako sto pozovu aerodrom, nekog iz zvanicnih kanala ili pak preko sajtova (kao sto je www.booking.com za hotele, za avionske karte mislim da je www.amadeus.net). Dakle na zahtev ili kako oni kazu na upit.

Mozda postoji neka agencija ili cak i ne mora da bude tur. agencija, vec kao neka firma da tako kazem, koja se u skorije vreme pocela baviti bas prodajom (ovo sto tebi treba - ako sam te dobro razumeo uopste) pa prakticno ti mozes da preprodajes preko njih, ali nisam cuo.

Ne bih da ovo zvuci kao omalovazavanje bilo koga, ali vecina tih agencija nije cula za vise od papira, lenjira i olovke. Neki koji su "napredniji" bilo koji URL otvaraju tako sto otvore google, pa u search unesu adresu koja im treba.
Ok, ima i normalnih korisnika interneta i racunara koji znaju da ih koriste, ali affiliate program u njihovom biznisu mislim da jos ne vide (posto mnoge stvari koje dolaze pre toga ne vide) - barem ja sam imao takvo iskustvo.

Jedino da pokusas sa najvecim nasim agencijama (neke od istih imas u levom sidebaru na http://www.yuta.rs/sr/travel/agencije_tipovi.asp), tur-operaterima, pa da ih kontaktiras i na taj nacin kazes sta ti treba i opises da si zainteresovan da od njih nesto "kupis". Ako se postavis da ti njima nudis, verovatno da si odmah u pat poziciji pa moras da se vadis, jer su ti sanse da te sto pre "otkace" u tom trenutku 95%.

Cisto jedan savet. Zovi telefonom ili odi licno, budi uporan, na mail mnogo tesko odgovaraju (oni koji ga koriste ili citaju), nekada trebas da zoves 100x da bi dosao do nekog ko ce da ti da povratnu informaciju.
__________________
Twitter

Poslednja izmena od _korso_ : 01. 08. 2012. u 11:54.
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" _korso_ za poruku:
Staro 01. 08. 2012.   #6
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Znam da je pre Intertravel (intertravel.rs i gdestinacija.com) imao affiliate program, pretpostavljam da imaju i dalje. Kontaktiraj njih a pretpostavljam da ce i Mileusna moci da ti da neki info za to.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dejan Bizinger za poruku:
Staro 01. 08. 2012.   #7
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao _korso_ Pogledajte poruku
Rezervaciju karata vrse tako sto pozovu aerodrom, nekog iz zvanicnih kanala ili pak preko sajtova (kao sto je www.booking.com za hotele, za avionske karte mislim da je www.amadeus.net). Dakle na zahtev ili kako oni kazu na upit.
Grešiš po mnogo stvari, ne ide to tako kao što ti misliš, ali ne bih sad da širim priču šta i kako funkcioniše. Zavisi naravno i o kojim agencijama pričamo...

@bane06 @bizinger
Jeste, Gdestinacija je krenula sa nekim affiliatom pre nekoliko godina, ali s obzirom da se koristila 3rd pary booking mašina, teško je to bilo sve ispratiti i realizovati dovoljno efikasno, tako da su partneri bili samo par jačih sajtova.

Sada na adresi http://gdestinacija.com/aviokarte/ postoji nova booking mašina koju smo sami napravili i samim tim nam pruža veću fleksibilnost pa i mogućnost da realizujemo affilate programe o čemu se razmišlja. Tehnički deo nije problem, to se da napraviti, ali ima stvari u poslovnom delu koje treba koncipirati.

Tako da neka obećanja ne mogu da dam, ali ako imaš više informacija o svom sajtu i pitanja, pošalji mi Private Message pa da bar budeš u toku.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mileusna za poruku:
Staro 01. 08. 2012.   #8
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Grešiš po mnogo stvari, ne ide to tako kao što ti misliš, ali ne bih sad da širim priču šta i kako funkcioniše. Zavisi naravno i o kojim agencijama pričamo...
Mozda gresim ukoliko ne pricamo o istim stvarima. Pricam o "malim" turistickim agencija iz svog primera i iskustva. Sustina je da neke agencije koje na svom izlogu imaju reklamu "Prodaja avionskih karata", imaju svoje nacine za rezervaciju avionskih karata za korisnike usluga agencija. Cak mozes da kupis kartu za avion kao sto kupujes kartu za Lastu (plasticno uporedjivanje). Neke nacine sam pobrojao u gornjem postu.

Imao sam 2-3 licna iskustva i u CG (znaci nije samo Srbija) gde sam slusao i gledao kako se bukira avionska karta od strane hotela koji tu uslugu nudi svojim gostima. Ali da ne ide u detalje.

Vece agencije tipa Kontiki, Argus, BigBlue... ne znam kako rade, pa sam zato i napisao da covek moze da pozove i da se raspita. Takodje mozda postoji jos neka firma ili sta vec koja nudi prodaju avionskih karata na drugi nacin (mozda bas ti o tom nacinu pricas, pa se zato nismo razumeli), ali opet se ponavljam nisam cuo i ogradio sam se od toga.

Ono sto me interesuje jeste da ako/kada mozes napises svoje iskustvo (ovde ili PM kao sto kazes da ne sirimo temu ako nema smisla), posto bih voleo da cujem i drugu stranu price oko ove problematike.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 08. 2012.   #9
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao _korso_ Pogledajte poruku
Ono sto me interesuje jeste da ako/kada mozes napises svoje iskustvo (ovde ili PM kao sto kazes da ne sirimo temu ako nema smisla), posto bih voleo da cujem i drugu stranu price oko ove problematike.
Uz ogradu da sam i ja u avio kartama tek godinu dana i to kao "tehničko lice" pre svega, evo ovako:

Većina agencija koje ozbiljno rade prodaju avionskih karata ulazi u poslovni odnos sa nekim od sistema za rezervaciju i prodaju avio karata (Amadeus, Gallileo...) preko kojih pretražuju i rezervišu avio karte. Pravi prodavac karte je na kraju avio kompanija preko koje letiš, dok je Amadeus posrednik koji traži najbolje cene preko više avio kompanija i olakšava proces rezervacije.

U pravu si da je većina avio karata u Srbiji izdata preko Amadeusa, ali nije razlog tome da oni "odu na sajt Amadeus.net i kupe kartu pa ti prodaju" već su u poslovnom odnosu sa Amadeusom preko koga rade. Na samom Amadeusu ti i ne možeš da kupiš kartu. Amadeus.net je više neki demo koji koliko vidim trenutno koristi Kayak koji te preusmerava na druge sajtove da kupiš kartu. Verovatno imaju neki dil sa Kayakom. Ponuda Amadeus rešenja je na adresi amadeus.com

Dakle Amadeus, "your technology partner" kako mu sam slogan glasi, se bavi B2B biznisom kao solution provider sa kojim agencije posluju, plaćaju licencu, softver i druge prateće troškove. Ako te zanima i web prodaja, tu su opet dodatne licence za API servise, gotova rešenja itd. itd.

Treća ruka su agencije o kojima ti pričaš, npr. agencije iz unutrašnjosti koje ne prodaju puno karata i sl. One verovatno kupuju karte preko agencija koje to rade na višem nivou ili možda zovu direktno avio kompanije tipa JAT i sl.

Poslednja izmena od mileusna : 01. 08. 2012. u 18:21.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 08. 2012.   #10
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

@mileusna
Hvala na odgovoru. Takve informacije sam i ja imao, tako da se tu slazem sa tobom, jedino sto za amadeus nisam bio dovoljno precizan...

Adresu amadeusa sam pogresio u prethodnom postu. Pocetkom godine sam gledao sam amadeus sajt, pa mi je sada bilo cudno da su redizajnirali sajt. Ali stavio sam .net umesto .com.

Takodje, citao sam da amedeus radi na nacin koji si upisao, ali kada sam trazio (gore sam vec pomenuo) bilo mi je cudno da ne mogu da bas preko amadeus.com izvrsim bukiranje, pa sam mislio da jednostavno nisam nasao kod njih na sajtu opciju (mada vrlo kratko sam trazio). Uglavnom lose sam pretpostavio da se i preko njih "licno" moze bookirati avionski let, ali ima drugih sajtova koji nude bas te usluge kao sto je i gdestinacija.com/aviokarte.

Jos jednom, hvala na informaciji i detaljnom odgovoru.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:18.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.