DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 10. 2010.   #1
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default Privatni penzioni fond... koji odabrati?

Dal neko od vas uplacuje i kod koga i koji su uslovi i sve ostalo sto je vezano za ovo... i dal penzioni fond ili zivotno osiguranje ili kako se vec zovo ta cuda
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #2
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

I mene isto zanima. I da li neki od stranih fondova garantuju isplatu i u slucaju da nam se ponove devedesete (ili da nastavim da primam penziju ako se preselim u drugu zemlju)?
__________________
/me sluša Ten Years After - Spider In My Web
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #3
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Ja uplacujem kod delta generali-ja, 50e mesecno, samo ne uplacujem penzioni fond vec zivotno osiguranje.

Uslovi su sledeci. Prve tri godine ne mogu da povucem svoj novac, posle 3 godine, mogu u bilo kom trenutku da povucem sav svoj novac, ali onda ne mogu da nastavim gde sam stao, vec ako bih se odlucio ponovo da krenem, morao bih ispocetka. Ja sam odredio da treba 20 godina da placam, posle 20 godina, dobijam sav svoj novac + kamatu (u zavisnosti koliko godina ulazete, kamate variraju - za mene je zagarantovana kamata 70%, a moze da bude i vise). U slucaju da mi se desi neka teska povreda, ili da se tesko razbolim, delta generali mi odma isplacuje 14k evra za lecenje (ne bitno koliko dugo uplacujem - mislim da je uslov da bude bar vise od tri godine, nisam siguran), ista stvar se desava ukoliko bude (ne daj boze) smrtan slucaj.

Ako nekoga interesuje vise, mogu da dam broj mog prijatelja koji radi u delti, pa da vam on objasni sve u detalje.


Pozdrav,
Boban.
__________________
Ako već nisi Anđeo, bar budi čovek...
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #4
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Moze neki link sta ti konkretno uplacujes jer garantovana kamata i jos tolika je sumnjiva...
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #5
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Ovo je link cini mi se.

http://www.deltagenerali.rs/active/s...njezivota.html
__________________
Ako već nisi Anđeo, bar budi čovek...
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #6
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

I ja se odlucujem na ovaj korak ali nikako da nadjem vremena da pogledam sta sve ima u ponudi. Tako da svaki savet/hint je dobrodosao.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #7
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Ja koliko sam shvatio nema nikakve garancije o zaradi, samo "ocekivana dobit", koja zavisi od toga kako oni rade.
Mada i 70% na 20 godina i nije neka dobit...

Citat:
Originalno napisao Blood Pogledajte poruku
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #8
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Ima tu jedna finesica, nije to zagarantovana kamata već je zagarantovan procenat od dobiti koju ostvari osiguravajuća kuća. U dokumentaciji koju imaš se verovatno koristi termin očekivana dobit. Ono što je zagarantovano jeste osigurana suma koja se isplaćuje u slučaju nesreće ili na kraju perioda ali ona ne uključuje dobit već se dobit sa njom sabira.

Što se drugih pitanja tiče, penzioni fond nije isto što i životno osiguranje, kod životnog osiguranja postoji komponenta osiguranja - suma novca koja se isplaćuje porodici u slučaju smrti ili teže bolesti bez obzira na to koliko je uplaćeno, dok kod penzionog fonda toga nema.

Naravno kao rezultat, penzioni fond daje veći prinos, ali životno osiguranje daje komponentu osiguranja finansija porodice za zlu ne trebalo slučaj. Uglavnom sve osiguravjuće kuće imaju i rentne programe što je u suštini isto što i penzioni samo se drugačije zove.

Poslednja izmena od Markok : 08. 10. 2010. u 13:37.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

moj vam je savet da bezite od zivotnog osiguranja, sem u varijanti kad stvarno zelite da osigurate svoje telo/zivot. To nije penziono osiguranje, i na kraju uglavnom dobijas manje para nego da si pare orocavao u banci ili ulozio u neki fond ili penzijsko osiguranje. Oni ti garantuju da ce ti dati nazad samo one pare koje si ti uplatio i mali deo dobiti, ako je bude. A dobit je uglavnom ostvarena isto kao kod fondova (tj. sa istim rizicima), samo dobijes znatno manji procenat dobiti nego da si odmah ulozio pare u neki konzervativni porfolio preko fonda ili direktno na berzi. Takodje ne padajte na price agenata kako je "taj i taj slomio nogu na skijanju pa dobio brdo para", to su meni izmedju ostalog prodali, ali se posle ispostavilo da se naknada isplacuje samo za invaliditet ili smrt. Ako si samo slomio ruku ili nogu ili bio u bolnici krace od valjda 15-tak dana, ne dobijes ni dinara . Osnovna polisa kod vecina drustava pokriva samo stvarno teske povrede sa trajnim posledicama. Pise to sve u polisi, naravno, ali agenti ti ispricaju romantizovanu verziju, a posto je bila prijateljica u pitanju nisam se udubljivao u detalje, i sad sam zaglavljen sa placanjem polise na 20 godina. A jedini nacin da stvarno profitiram od polise je da umrem, sto bas i nije neki deal :P

EDIT: Btw, uredno sam pre par meseci dobio postom obavestenje da im je veoma drago da mogu da me obaveste da sam nakon 2 godine (i 1400 uplacenih jura) ostvario pravo na dobit koja za proslu godinu iznosi 0.87 eura... stampanje i slanje tog pisma je kostalo verovatno duplo toliko...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 08. 10. 2010. u 16:48.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2010.   #10
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Ti bre kao da si rodjen juce pa nisi gledao kad je agent osiguranja prodao Lale Gatoru polisu koja vazi samo van zooloskog vrta

Nego posto je tema penzioni fondovi...
otprilike kod nas (a mislim da i u civilizovanom svetu, znaci bar smo tu sa njima ) je zakonski zabranjeno da vam iko kaze koliko "moze"/"hoce"/"biti ce" dobit penzionog fonda! Jedino sto mozete da vidite je dosadasnji uspeh i to mora da bude javno.
Ako se ne varam, RF je imao oko 8% a Delta oko 7%. Iskreno po meni su OBE cifre male za penziono - one i ne pokriju inflaciju. A na taj period, sa mesecnim ulaganjem mislim da moze i kod nasih banaka da se dobije kamata tog nivoa kao zagarantovana. (mislim.. ako banka bude postojala i pozitivno poslovala i tada ).
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Privatni tehnološki park srdjan e-Business 77 11. 05. 2011. 22:20
Privatni torrent tracker Jonssquire Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 4 30. 08. 2010. 15:53
service koji otkriva koji je font koriscen u nekom logo-u robi-bobi Linkovi 3 09. 09. 2009. 14:47
Etika...po ko zna koji put boccio Opušteno 23 10. 02. 2009. 02:20
Najviše šansi za privatni biznis u elektronskom poslovanju Dragan Varagić e-Business 0 13. 08. 2008. 07:06


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:55.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.