DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 06. 2011.   #11
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

50 kontakata i 70 slika... Vjerujem da to radi na nekom klasteru sa load balance-ingom...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2011.   #12
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Citat:
Originalno napisao metaphysic Pogledajte poruku
Državi ? ili..
Generalno.. :| (nisam jos imao prilike da radim sa drzavom, ali kapiram da bi cena bila bar x3)
__________________
Ako već nisi Anđeo, bar budi čovek...
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2011.   #13
ivanmc2
novi član
 
Datum učlanjenja: 13.06.2011
Poruke: 1
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
ivanmc2 is on a distinguished road
Default ja sam vlasnik MC2 koji je oklevetan u tekstu na sajtu Pistaljka.rs

slazem se sa svima koji kazu da je 20.000 evra za sajt mnogo. Ja prvi ne bih platio toliko. Moja firma je angazovala coveka da nam napravi taj sajt i imali smo neke posebne zahteve, kao npr. da svako udruzenje pacijenata koje se nadje u nasoj bazi moze da pravi svoj mini sajt u okviru naseg sajta, da se njihove vesti automatski distribuiraju svima itd.

Covek je posteno odradio posao i bio posteno placen za to. Ostatak novca nam je bio neophodan za sve ostalo, mesecima smo radili, zvali, organizovali besplatne seminare i za svaki sprovodili medijske kampanje da bi nam se javila udruzenja za koja nismo znali. Proputovali smo Srbiju i edukovali brojna udruzenja pacijenata. Taj nas posao i dalje traje.

Takodje od septembra prosle godine svaki dan jedan od nasih zaposlenih prati vesti iz zdravstva i postavlja ih na sajt. Imamo i FB grupu, Twitter kanal, YouTube kanal Snaga pacijentima, i sve se to azurira evo vec skoro celu godinu, a sve to za tih 20.000 eur minus ono sto smo platili web dizajneru da nam napravi sajt.

Posao smo posteno dobili, taj iznos spada u tzv. "male nabavke", sto znaci da se ne ide na tender nego se dostavljaju tri ponude. Nasa je bila najniza i mi smo pobedili. Mogao je i neko drugi da dobije taj posao, ali ga sigurno ne bi odradio tako dobro.

A zasto je bitno da postoji registar udruzenja pacijenata? Pa zato sto ova drzava ne daje nikakvu sansu ljudima koji su oboleli od neke teske bolesti i zbog toga se oni udruzuju kako bi ostvarili svoja prava. Ali da bi bili efikasni, treba neko da ih organizuje i nauci kako da koriste medije, kako da pisu peticije, kako da se obracaju Narodnoj skupstini, Vladi itd... A da bi sve to bilo moguce, prvo treba da znamo ko su i kako da ih kontaktiramo. Eto, to je prava istina o nasem projektu. Pre nas niko u Srbiji nije znao gde su i kako se zovu sva udruzenja pacijenata, pa cak ni Ministarstvo zdravlja Srbije.

Inace, MC2 postoji 10 godina i sproveo je neke od najboljih kampanja u nasoj profesiji. Inicijativa Snaga pacijentima (ciji sam osnivac) postoji od 2008. i ubedljivo je najvise uradila na tom polju u Srbiji. Ni MC2 ni Snaga pacijentima nikada od drzave nisu dobili ni dinara osim ovog projekta. I sada nam je izaslo na nos zbog nekog nadobudnog radikala koji se pali da je istrazivacki novinar.

Hvala na paznji. Otvoren sam za sva pitanja i kritike.

Ivan
ivanmc2 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2011.   #14
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Ivane svaka čast za javljanje.

Problen nije cijena sajta jer taj posao zaista vrijedi toliko (ako je zaista rađen taj posao).

Problem je netransparentnost samog konkursa. Sad kao bile su 3 ponude pa je posao legalan. Znaju svi kako to ide... Svi ti sajtovi ispadaju nakon višemjesečne potrage novinara a ne kao prezentacija gotovog i uspješnog projekta...

Čudi me kako niko nije objavio sken konkursa ili spisak firmi kojima je poslan zahtjev za ponudom, ili bilo kakav dokaz da nije bilo "direktne pogodbe"...

Za one sa jeftinijim ulaznicama evo kako to ide:
Vi imate političara na ruci i 2 firme koje su vam dužne uslugu... Vi dostavite jednu ponudu a oni 2 ponude po 10% veće od vaše... Posao sklopljen... Da ne pričam što se poslovi cijepaju na manje kako ne bi raspisivali tender nego upadaju u direktnu pogodbu...

Kada te druge firme trebaju sličnu uslugu, vi upadate sa 10% većom ponudom... Kristalno čisto...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje mangia za poruku:
Staro 13. 06. 2011.   #15
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

^ Iskusno nema šta, nisi ti džabe penziju zaradio

Moram priznati da je meni sve to jako čudno. Da sam ja odradio toliki posao koliko se navodi ovde, a posao jeste veliki, ja bih trubio na sva zvona "vidi kakav sam baja". Ovde stvarno mora neko da "iskopa" pa da se javi "krivac" da bojažljivo prizna "jeste ja sam".

A onda se isti čude što su ljudi nepoverljivi, i zašto sumnjaju da je bilo 3 ponude 3 različite firme (ne samo po zaglavlju na memorandumu).
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2011.   #16
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
^ Iskusno nema šta, nisi ti džabe penziju zaradio
Što je najgore nisam zaradio penziju

Ne radim sa državnim firmama jer nemam nikoga na ruci. Radili prije davno jedan posao za Poljoprivredni fakultet... Evo 3 godine kasnije još nije plaćeno tričavih 500 evra...

Naravno podobne firme uvijek isplivaju na površinu pa im se plaća ekspresno... ILi dobijaju posao ekspresno...

nas pogađa samo posao sa privatnim kompanijama gdje treba kombinacija živaca/znanja/mogućnosti-života-na-aparatima-90-dana
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog

Poslednja izmena od mangia : 13. 06. 2011. u 18:56.
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2011.   #17
Dzoni-GS
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.01.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 37
Hvala: 7
17 "Hvala" u 4 poruka
Dzoni-GS is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dzoni-GS
Default

Sada kada je maltene sve o ovome jasno, samo još želim da kažem da ja radove nisam izvodio, kao što je Probus zaključio, tako da ne mogu da odgovorim na postavljena pitanja. Ja samo slučajno znam neke stvari o projektu...

I dodao bih još na Probusov post.

50 imena i kontakt podataka je zapravo malo više.
Evo i fotografija koje sam spominjao. http://www.snagapacijentima.rs/registar/foto-galerija

Neko je morao da ide to da slika, da prebacuje i uploaduje na sajt, što takođe nije mali posao, s obzirom na to da su prezentacije bile širom Srbije.
Dzoni-GS je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2011.   #18
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Pa realno i nije više od 1000e (ja sam programirao od 0 za toliko), ne znam, ja vidim Joomla, sa komponentama, http://templates.joomlart.com/ja_teline_iii/, prepravi, naplati i to je to.
webarto je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" webarto za poruku:
Staro 13. 06. 2011.   #19
Probus
novi član
 
Datum učlanjenja: 20.01.2011
Poruke: 8
Hvala: 3
3 "Hvala" u 1 poruci
Probus is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dzoni-GS Pogledajte poruku
Sada kada je maltene sve o ovome jasno, samo još želim da kažem da ja radove nisam izvodio, kao što je Probus zaključio, tako da ne mogu da odgovorim na postavljena pitanja. Ja samo slučajno znam neke stvari o projektu...
Nisi ti nego brat ?

Whois provera otkriva mnogo...


I kao po starom obicaju nabavka manja od 25k eura bez tendera (sve po zakonu) joomla + temp od 30 $ i vozi.

Citat:
Originalno napisao ivanmc2 Pogledajte poruku
slazem se sa svima koji kazu da je 20.000 evra za sajt mnogo. Ja prvi ne bih platio toliko. Moja firma je angazovala coveka da nam napravi taj sajt..
Covek koji je dobio posao ,van struke,(bez referenci) nasao nekog da mu odradi posao..

Niko ovde ne spori da sajt moze i treba da kosta 20 k ,ali ovo je daleko od te sume....
Probus je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2011.   #20
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao ivanmc2 Pogledajte poruku
A zasto je bitno da postoji registar udruzenja pacijenata? Pa zato sto ova drzava ne daje nikakvu sansu ljudima koji su oboleli od neke teske bolesti i zbog toga se oni udruzuju kako bi ostvarili svoja prava. Ali da bi bili efikasni, treba neko da ih organizuje i nauci kako da koriste medije, kako da pisu peticije, kako da se obracaju Narodnoj skupstini, Vladi itd...
Ako sam dobro razumeo, država ne konstatuje pacijente koji su oboleli od neke teške bolesti, pa je zato odlučila da finansira sajt istim tim teškim pacijentima kako bi on svojim delovanjem i medijskom promocijom uspeli da se nametnu da bi ista ta država počela da ih konstatuje? Zvuči kao dobar razlog da se potroši 20K EUR iz budžeta.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mileusna za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:14.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.