DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Pogledajte rezultate glasanja: Da li otići (zapaliti) iz Srbije, zbog nade u bolji života po svim kriterijumima
Da, vani je 100 puta bolje 25 52,08%
Ne. U Srbiji je bolje živeti, i stižu bolji dani 7 14,58%
U večitoj sam dilemi 16 33,33%
Glasači: 48. Ne možete glasati ovde

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 10. 2010.   #1
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default Zapali

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Za razliku od Nixe (mozda) ja nemam vise nikakve iluzije da ce u ovoj zemlji ikada ista biti bolje. Nisam je do sada napustio verovatno samo zbog ciste lenjosti ili uverenja da ce jednom ovo postati normalna drzava. Mogu se vaditi na bolest svoje kcerke ili posao svoje zene (koja je lekar i sanse da u USA nostrifikuje diplomu ravne su nuli) ali surova istina je da sam do skora bio zadovoljan svojim statusom i mogao sam manje vise da ignorisem mesto u kome zivim.

Sada kada je mislim pitanje dana ili nedelje kada ce i nekoga poput mene strpati u zatvor (ilegalno programiranje, strani placenik, pranje novca ...), mislim da je krajnji trenutak da se spakuju koferi i zapali. Bilo gde!

Često na forumu, verovatno opravdano, u okviru IT tema ,se pojave odgovori
koji prikazuju loše stanje u zemlji i kako treba otići.

Otvaram temu gde možemo čuti
kako otići i kakva su iskustva onih koji su otišli. Gde otići ?
Smatram da ima dosta i onih koji ne žele da odu, pa neka i oni kažu po nešto

# pojavila se vest da nemci traže srpske lekare, sa tek završenim fakultetom, da li neko zna nešto više o tome. Hvala
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2010.   #2
yrch
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.04.2009
Poruke: 22
Hvala: 12
130 "Hvala" u 4 poruka
yrch is on a distinguished roadyrch is on a distinguished road
Default

Gastarbajter
na ovom blogu ima dosta tekstova na ovu temu
yrch je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2010.   #3
Vladimir Rodic
Webeloper
Professional
 
Avatar Vladimir Rodic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 348
Hvala: 136
33 "Hvala" u 24 poruka
Vladimir Rodic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Rodic
Default

Za lekare imam "neproverene" informacije da se dosta traze u Irskoj! Verujem da im se cak i priznaje strana diploma ili je nostrifikacija dosta jednostavna.

Kako otici: nadjes posao

Iskustva: uvek ali uvek ce biti licna, tj. drugacija, tako da o njima ne vredi pricati. Neki problemi se rese, neki novi se stvore. Mozda je razlika u tome, sto si na ove domace probleme vec navikao i maltene odustao od resavanja istih, a kad dodju novi, inostrani, valjda se i sa paljbom napolje javi nova doza energije pa pozelis da probas da ih resis, imas onu istu energiju koju imas kao dete, kad na neki problem nailazis po prvi put (sta zna dete sta je 200 kila varijanta).

Gde: Gde ti srce iste, gde nadjes posao, ne mozes nikad unapred znati gde ce ti biti lepo, a gde nece niti ti moze neko drugi reci da ce TEBI biti lepo i dobro bas tu. Eventualno uzmi u obzir, ako znas neki strani jezik ili imas nekog vec tu ko bi ti mogao malko pomoci.

E sad bez filozofije na ono prvo kako, malo bolji odgovor: Zaista je varijanta sto vise CV-ja posaljes jedan ce da uleti. Treba da se poklopi da te bas u tom momnetu dovoljno zeli neko i da ima zelju da se cima oko tebe, a ima zaista cimanja. Kad firma jednom to prodje i vidi da "ne boli" lako ce da pristane na tako nesto drugi put, za drugu osobu (u mom slucaju su se cimali oko mene i morao sam i ljude van firme angazovati da pomognu firmi da odradi taj deo, a sad za kolegu smo odradili sve bez problema, jer firmi nije bio tabu, da na pitanje gde da nadjemo novog programera, dobiju odgovor, ajd da dovedemo stranca). Takodje pomaze PUNO odluciti se za zemlju iliti govorno podrucje i poceti uciti taj jezik i kontaktirati ljude iz te zemlje, Xing, LinkedIn, direkt mejlovi, head hunteri, na konferencijama koje su inostranog karaktera predstavljati se ljudima iz tog dela... Veoma bitno je takodje i licni dolazak, lokalna adresa ili mobilni (nadji nekog iz zemlje u koju oces i daj njegov mobilni nek se on javi na prvi poziv za intervju i predstavi se kao ti i dogovori vreme intervjua, a lako ces TI onda stvarno doci, a firmi je opet bliskije i verovatnije da ces ti doci na razgovor, ako vec misle da si tu, jer je njima neverovatno, da ti iz druge zemlje dodjes na razgovor, a tebi nije, ne daj da oni odustanu, jer misle da je tebi cimanje).

Nista konkretnije ne bi navodio, jer je sve JAKO JAKO individualno i ne moze se generalizovati, niti ima koristi da pricam o svom slucaju, jer ti konkretno nista ne znaci prakticno!

Jedino sto mogu da kazem jeste da je mnogo lakse otici nego sto se misli (ja nisam ROCK STAR programer i dobio sam radnu dozvolu bez problema od prve firme), ali se treba posvetiti i nekim zivotnim okolnostima (integracija, znanje jezika, dolazak licno da vide da si normalan) a ne samo budzenjem tehnicke strane CV-ja, jer ako ides samo na tu kartu nista se ne razlikujes od nekog indijca koji je preko neta kao i ti poslao 1000 CV-a.

Dakle konkretno: odluci govorno podrucje(zemlju), pocni da ucis jezik, nadji nekog ko je vec tu (sigurno ce imati sta da ti pomogne), pici po konferencijama koje su na tom jeziku i zakazi razgovore sa headhunterima iz te zemlje (oni dobijaju velike pare za tebe i trebas im kolko i oni tebi).
Valjda je to to, nista mi drugo ne pada na pamet.

Da, nemoj da jurcas po svaku cenu na velike i poznate gradove, jer tu ima puno firmi, ali ima i puno vise ljudi koji konkurisu na te pozicije. Ne odustaj ako vidis neko manje mesto, jer je velika verovatnoca, da tu firma ne moze da nadje nikog i da ce se radije iscimati za tebe, a lako ces posle prve radne dozvole kojom si vezan za tu firmu, dobiti sledecu s kojom si free, pa mozes onda da radis gde hoces i da biras...
__________________
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
Vladimir Rodic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Vladimir Rodic za poruku:
Staro 22. 10. 2010.   #4
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Prvo pitanje je sta ti je bitno.

Ja sam otisao zbog mentalnog zdravlja i nade da cu moci da vodim normalan zivot. Za sada se odluka pokazala kao ispravna.
Ja sam o svojoj situaciji pisao mnogo na ES i tamo ima dosta materijala.

Konkretno ja sam u AT&T Brno Czech Republic. Otisao preko Manpower mada je prvi kontakt bio preko sada zatvorene firme BeoPosao.

Koga interesuje prica o papirima i slicno neka pita pa kad stignem cu da se raspisem
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2010.   #5
Vladimir Rodic
Webeloper
Professional
 
Avatar Vladimir Rodic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 348
Hvala: 136
33 "Hvala" u 24 poruka
Vladimir Rodic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Rodic
Default

Citat:
Originalno napisao yrch Pogledajte poruku
Gastarbajter
na ovom blogu ima dosta tekstova na ovu temu
super realno pise covek sajt. U ovoj temi je dao odgovor sjajno na pitanje dal paliti i kako je napolju... http://blog.udarnik.net/2009/09/13/i...lje-drugi-deo/
__________________
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
Vladimir Rodic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2010.   #6
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 24.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Sada kada je mislim pitanje dana ili nedelje kada ce i nekoga poput mene strpati u zatvor (ilegalno programiranje, strani placenik, pranje novca ...), mislim da je krajnji trenutak da se spakuju koferi i zapali. Bilo gde!
imas moj POTPIS la grande ja bezim polako

gde? montenegro, sto dalje od glupe BIE

kuca u budvi, sa 3m visokim bedemima i par bazuka na prozorima pa da ih vidim
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2010.   #7
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Крајње индивидуално. Има пуно људи који су отишли; неки су се покајали али се не враћају, други су се покајали па су се вратили и сад су задовољни, а има и таквих који су се покајали што су се вратили, па и оних који су поново запуцали напоље и опет се покајали...
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2010.   #8
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 24.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Крајње индивидуално. Има пуно људи који су отишли; неки су се покајали али се не враћају, други су се покајали па су се вратили и сад су задовољни, а има и таквих који су се покајали што су се вратили, па и оних који су поново запуцали напоље и опет се покајали...
ja ako se ikad budem vracao doci cu sa daljinskim i jednim tomahovkom

sto je sigurno sigurno je BIA igra prljavo

---

edit: ko je ne zna skupo bi je platio

Poslednja izmena od flash_back : 22. 10. 2010. u 22:07.
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 10. 2010.   #9
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

@DragiTata bas sam tebe cekao da se javis ovde

Posto ja vec 5 godina radim za Beano, jedan od (najrealsticnijih) planova je da zapalim sa porodicom u USA. E sad, umesto da te cimam na PM, mozda nije ovde lose reci kakve su mogucnosti dobijanja radne dozvole (bese H1B viza)? I ako postoji neki link gde to sve moze da se iscita daj Koliko znam od kolega to je vise cimanje za poslodavca nego za onog koji trazi vizu?
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" dinke za poruku:
Staro 22. 10. 2010.   #10
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Ja imao priliku 2002. godine...
Odustao jer sam upoznao interesantnu djevojku (koja sada nosi moje dijete)... Onda opet razmišljao prije par godina da odemo zajedno vani..
Opet odustao jer ne bih mogao bez Vrbasa, Plive, Ribnika...

Jebi ga...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:30.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.