DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 12. 2006.   #11
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Ovako, ja sam doskora radio u varijanti ofisa koji mi je ispod stana, znaci moram stepenicama da se spustim ispod u prizemlje. Kako taj prostor ima jako lose rjeseno grijanje, ne isplati mi se da grijem svaki dan prostor od nekih 40-50m2, pa sam prebacio komp i najosnovnije iz kancelarije u toplu sobu u stanu da prezimim zimu. Uglavnom, iako sam u ofisu takodje provodio po citav dan, bar sam bio produktivan. Sad mi je produktivnost drasticno opala, zamjenio sam dan za noc, i sve ono sto je Ilija rekao u svom postu.

Fora je sto tu nema ozbiljnog biznisa kad ti je krevet i biznis (kompjuter) na udaljenosti od metar.

Moje licno misljenje jeste da ofis pomaze, uz par naznaka. Treba ga smjestiti na jedno 20-30 minuta laganog hoda od kuce. Ovo do izrazaja dolazi i faktor neophodne rekracije. Ne treba kuci uopste drzati bilo kakvu masinu, ko ima laptop, isti takodje ostavljati na poslu.

Valjalo bi imati neki telefoncic sa gmail accessom, cisto da se prati stanje i koristiti ga iskljucivo kao efikasno sredstvo za pisanja izgovora zasto nesto ne mozete (necete) da uraditi i kao alat za pregovaranje. Moze, ali moram da odem taksijem do ofisa (cijenu taksija takodje racunate u projekat) i uradim vam ovo po 3x vecoj cjeni, jer je to van mog radnog vremena. Naravno ovaj poslednji pasus je puka fantazija i nemoguca misija. Jer iako jedan od nas predje na takav rezim rada, ostaje armija drugih developera koji rade po ovom principu dostupnoscu 24h dnevno i cime gubite na konkurentnosti.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 12. 2006.   #12
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Ja sam isto bio iz fazona da uzmem office, jer mi ne prija posebno rad iz kuće ,tj. mislim da bi mi bilo bolje da drastično odvojim posao od ostatka života. Evo sad od vas čujem da to i ne mora baš da znači da će da uspe. Maler.

Inače i ja sam svojevremeno imao problem da krenem sa poslom tek oko 22h, pa dokle doguram. Sad se ježim kada pomislim na to.

Trenutno sam se dovoljno "istrenirao" da ustajem oko 8, krenem sa poslom (kada pregledam sve celebrity blogove) i onda gledam samo da se što više udubim u posao kako bih što veće "komade" radio odjednom. Mogu vam reći da od kako sam krenuo sa ovim režimom nisam se zatekao da radim posle 16-17h. naravno nekad ima fluktuacija - moram do faksa, mamuran, ovo-ono, ali kada je sve uradim kako sam namerio i na vreme - sve funkcioniše odlično i ne mogu da vam opišem koliko je olkšanje posle freelancinga gde posao jednostavno nema kraj.

Kada freelancuješ ljudi misle da si im dostupan ceo dan. Evo baš juče (pošto još uvek vučem neke repove od starih projekata), zove me lik kako ima problem sa layoutom koji sam mu napravio, tj. isti ne radi u IE, pa kao da li ja mogu da mu pogledam gde je bug. Ja rek'o ok, nema frke (iako bug nije do mene, jer sam predao layout koji radi 100%, nego ga je on sjebao), pogledaću čim završim ono što trenutno radim. Zove lik brate posle cirka 20 min. i kao "jesi pogledao matori? Jesi popravio?". a nisam mogao da verujem, rek'o brate nisam jer sam ti rekao da ću ga pogledati kada završim sa poslom koji ima veći prioritet. Zanimjlivo je kako ljudi karakteristično odreaguju kad im saopštiš tu informaciju (kada bespravno traže nešto od tebe, ti prihvatiš iz dobre volje, oni se ishalave i onda ih spustiš na njihovo mesto) i pokunje se kao jebeni pokisli kerovi i pokušavaju da izazovu neko sažaljenje... Joj a da znate samo o kome je reč... priča bi bila još bizarnija...

No, raspisao sam se, sorry...
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 12. 2006.   #13
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

@dragan, da to si u pravu, kad napravim nedeljni raspored i pridrzavam se njega onda mnogo vise uradim... samo u zadnje vreme imam mnogo promenljivih u opticaju za nedeljno..pa pravim vise onako iz glave za 2-3 dana u napred..i evo polako se prebacujem u night mode..
A i ova zima majku mu... 16h i vec pada mrak...

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao Dragan
Joj a da znate samo o kome je reč... priča bi bila još bizarnija...
Vidis, ovo uopste nije bilo lepo s' tvoje strane....
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 12. 2006.   #14
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Unhappy

Office moze da bude resenje, ali i tu treba biti disciplinovan. Mislim, kada je napolju -15, tesko da ces uopste ustati iz kreveta, a kamolli da odes na posao. Problem sa kancelarijom u gradu je ta sto ces uvek imati neko drustvo koje ce da dodje da se zeza sa tobom.
Meni je radno mesto na 1.5m od kreveta i obicno pospan sednem za racunar i onda kao krenem da radim. Pa tu dodje i dorucak za vreme kog pregledavam mejlove i forume. Nista to ne valja!
Kad smo vec kod foruma, poenta je: NE IDITE NA FORUME! Ja sam se otkacio od [es] (njihovom zaslugom, jer su mnoooogo postali bezvezni), ali sam se zakacio za DPT. MSN messenger, ICQ i slicne zivuljke trose neeenormalno mnogo vremena. Za sve ovo odgovor je DISCONNECT sa Interneta. Obozavam dane kada se kacim na net tek posle 18h.
Najproduktivniji do sad sam bio tokom 2 meseca u vojsci (stazirao sam na VA na Banjici). Ustanes ujutru u 05:30, trcis 20 minuta psujuci idijote koji te teraju da trcis, odes na dorucak i u 07:00 kreces sa poslom. Jedan projekat u glavi, jedan cilj... Radis na tenane do 14:30 i onda odes da se zezas. Na spavanje u 24:00 i kraj. Nikad bolje. Medjutim, sad ustajem u 11:00, a lezem u 04:00. Nista to ne valja!
[al' sam se raspisao...]
Elem, jedan moj drugar se zaposlio u drzavnoj firmi, kao nesto odrzava racunare. Radi sa jedno 20 zena, ni sa jednom se ne druzi, ali ga redovno caste kolacima koje prave od kuce. Covek mora da dodje svakog dana na posao u svoju kancelariju, a tamo otvori laptop i radi za sebe. U toku dana ima samo 5 minuta cimanja da odglavi neki stampac.
Sad, kako svi spominju Paretov princip 20/80, pocnite da ga koristite. Otkacite se onih 80%, smanjite obaveze, paralelne projekte, razvucite malo rokove i bice sve super. Rajan Karson (heyamigo.net) je sa svojom zenom pokusao da izgura projekat 4-vorodnevne radne nedelje, ali ne znam dokle je stao. S' druge strane, Steve Pavlina (stevepavlina.com) je usvojio polifazni san i uspeva da radi 22 sata dnevno. I jedan i drugi su uspesni na svoj nacin, al' valjda je poenta da imas vise vremena za sebe i da potrosis te pare koje zaradis, jel' ?
Boze, sto sam dosadan. Necu vise.
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 12. 2006.   #15
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Meni se cini da cemo svi da popijemo srcku za jedno plafon 5 godina.
nixa, zovi vidi ima li na novom groblju slobodnih placeva?
Zakupi jedan hektar za dpt bunch.

Ja dnevno ne prepesacim vise od 100m! A secam se dana kada sam prelazio po 40km peske (bez zezanja).
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 12. 2006.   #16
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default gde je dom?

Dom je tamo gde je posao!

To je pisalo na vratima jedne kancelarije u koju sam usao pre neki dan. Nisu gikovi u pitanu vec nekoliko sarmantnih devojaka. PR agencija. Tako da ..

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 12. 2006.   #17
Bojan Zivanovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Bojan Zivanovic
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Pančevo - Pariz
Poruke: 287
Hvala: 6
8 "Hvala" u 8 poruka
Bojan Zivanovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Bojan Zivanovic
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan
Kada freelancuješ ljudi misle da si im dostupan ceo dan. Evo baš juče (pošto još uvek vučem neke repove od starih projekata), zove me lik kako ima problem sa layoutom koji sam mu napravio, tj. isti ne radi u IE, pa kao da li ja mogu da mu pogledam gde je bug. Ja rek'o ok, nema frke (iako bug nije do mene, jer sam predao layout koji radi 100%, nego ga je on sjebao), pogledaću čim završim ono što trenutno radim. Zove lik brate posle cirka 20 min. i kao "jesi pogledao matori? Jesi popravio?". a nisam mogao da verujem, rek'o brate nisam jer sam ti rekao da ću ga pogledati kada završim sa poslom koji ima veći prioritet.
Da mi je dinar za svaki put kad sam bio u ovoj situaciji...Živa istina
__________________
The knack of flying is learning how to throw yourself at the ground and miss.
Bojan Zivanovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 12. 2006.   #18
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

@ ppavlovic:
Polifazični san je jebena stvar, meni zvuči interesantno, ali mi je mnooogo radikalan metod. Pre sam za neku samodisciplinu i povećanje produktivnosti.

@ kodi:
Hebiga, nije mi to bila namera.

Obično glavni motiv koji držim u glavi kada imam posla je da njega stavim na prvo mesto na listi prioriteta, s tim da stvari koje su čisto zadovoljstvo idu na poslednje. Sve vreme dok radim taj posao (koji mi se često ne radi) teram se da mislim kako će mi biti do jaja kad ga završim i kako ću duplo više uživati u stvarima koje su na dnu liste prioriteta, a u stvari sve radiš samo da bi došao do njih. Šta ja znam, možda je malo uvrnut sistem, ali meni funkcioniše. Rok ne znam da li sam u životu probio, čak u ovom trenutku mislim da mogu da tvrdim da ga nisam nikada probio. Jednostavno ne mogu da sedim mirno, uživam, zajebavam se kada neki posao čeka i visi mi nad vratom.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 12. 2006.   #19
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Ja sam do sada probao sve moguce varijante

Od toga da mije office veliki fancy prostor, mali i bedan prostor, jedan sprat kuce gde zivim i kao poslednje resenje (koje za sada funkcionise jako dobro) je da sam iznajmio poseban stan koji funkionise kao office.

Razlika je u tome sto broj u officetu ne dajem skoro nikome i ono gde se desava frka (accounts payable, podrska i slicno) NIJE prostor gde radim.

Velika istina je "If they can't find you they can't interrupt you".

Delatnosti kojima se ja bavim su prilicno siroke i raznorodne, tako da bi za nekoga ko radi samo development jos lakse. Poenta je da se oaj deo logistike NE nalazi nigde ni blizu prostora gde se radi. Narocito je dobro sto uvece nema nikakvih ometanja


Problemi kad radis od kuce:
- ne odvajas posao do elementarnog zivota
- telefon zvoni u bilo koje doba dana i noci
- nikada nisi ni na poslu niti se odmaras
- svi ocekuju da posto i kuci mozes sve da odradis u bilo koje doba dana i noci


Napomena: odavno sam prestao da freelancujem, radim najmanje 20 projekata paralelno (potpuno drugacijih tehnologija, ne samo vezano za IT) i probijam nerealno kratke rokove redovno
__________________
HuxleyDev

Poslednja izmena od McKracken : 13. 12. 2006. u 22:09.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 12. 2006.   #20
Dejan Topalovic
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Wien, Austria
Poruke: 304
Hvala: 121
47 "Hvala" u 26 poruka
Dejan Topalovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dejan Topalovic
Default

I ja iz iskustva mogu reci samo da sam vise produktivniji u officeu, nego kod kuce.
Imao sam perioda, kada sam radio kod kuce i isao u krevet u 8-9 ujutro, a ustajao oko 16-17 popodne, citav bioritam mi je bio sjeban. Zamislite rucak oko 2 ujutro...

Provodio sam za kompom 10-12 sati dnevno, ali efektivno sam radio 4-5, nekad ni toliko. Sada lijepo odem ujutro na posao, radim 7-8-9 sati i idem kuci ne noseci posao sa sobom.

Znate sta je jos efektivno? Kad se jednom sedmicno okupi cijeli tim i onda iznose sta je ko uradio, da li neko ima nove prijedloge, savjete i sl. Mi svakog petka u 9 ujutro imamo "Developer jour" i tada "raportiramo" sta smo uradili te sedmice, sta bi se moglo izmijeniti, dodati i tako dalje.
Jednom ce ti se desiti da kazes, kako nesto nisi uradio, i bice te sramota, jer su svi ostali uradili svoj posao, a ti nisi, pa ces drugi put i ti odraditi svoj posao u roku...
__________________
Blog: Baze podataka
------------------------
Oracle OCP DBA
Oracle OCE SQL Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
Dejan Topalovic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Dokle ? deda Istine i zablude 22 23. 11. 2009. 15:23
Studenti i radno iskustvo Milija Veljovic Opušteno 42 02. 09. 2008. 02:02
Konkurs za radno mesto PHP Developer Biser Holding Poslovne ponude i zapošljavanje 1 25. 03. 2008. 22:32
MySQL: Više tabela, više baza ili? Ilija Studen SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 22 22. 10. 2007. 23:24
Da li je balon 2.0 pravo vrijeme za start novog biznisa? mungos e-Business 14 28. 03. 2006. 20:21


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:38.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.