DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web dizajn i usability > Web design, Layout, User Interface
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web design, Layout, User Interface Dizajn tehnike, user interface

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 02. 2006.   #11
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Gorane, mislim da nisi shvatio poentu.
Ne radi se o tome da li se ti ljudi na fotkama smiju ili ne, vec o tome da fotografije ljudi nisu neophodne da bi se napravio lijep sajt (ti to najbolje znas)... Eto. Kad su vec tu, onda je svakako najbolje da se smijese, ali fotografije ne moraju biti dio dizajna, u tom zecu lezi grm.
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 02. 2006.   #12
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao Srpko
Meni se ovo jako dopada tako da sam i ja odlucio da stavim nasmijanu facu na srpko.com, samo jos sa Mashom da sredim autorska prava...
http://home.fotocommunity.com/masha/...4748&d=2908843
Masha je kod mene u redakciji
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 02. 2006.   #13
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Kako god, ali ti nasmejani likovi funkcionisu. Evo stvarno, koja je alternativa? Staviti nekog namrgodjenog sluzbenika?
Koliko sam svatio, nije priča u fazonu nasmijano vs. namrgođeno. Što se tiče alternative i šta staviti o tome trebaju da razmišljaju oni koji su plaćeni za taj posao

Ovdje treba naglasiti nešto, a to je da su dizajneri često ograničeni pravilima nametnutim od strane art direktora ili samog klijenta, pa i odatle veliki broj klišea, koji začudo rade. Sad opet čisto sumnjam da se novo ime može probiti u prebukiranu oblast na takav način. Kada sam ranije spomenuo već banke, recimo meni je ostao upečatljiv primjer Alco banke (A banka) sa džokejom koji jaše konja u skoku i slogan "put uspešnih". HVB Bank ima dugo vremena iz mjeseca u mjesec pristojan dizajn oglasa, time su se recimo kad mene izdvojili kao potrošača. I na kraju, kao što Conny reče, šta fali dirigentu
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 02. 2006.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ček, čovek je pokrenuo temu da mi je muka od ovih što se keze, on bi nešto drugo
Citat:
Originalno napisao Milos Vukotic
Nasmijani anonimci na sajtovima raznih korporacija, udruzenja i organizacija... Je li to neki marketinsko-subliminalni fazon ili samo trend? ... pomalo nejasno da se jedna ideja toliko rabi na sve strane...
Znači ipak jeste nasmejani vs something else.

Ne gledajte to iz dizajnerskog ugla već makretinškog ugla. Staviti takvu fotku je marketing a ne design odluka.

A dirigenta sam i ja stavio pa smo opet imali problema da ubedimo američu polovinu klijenta zašto baš dirigent i jedva je pristao na to.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 23. 02. 2006. u 16:40.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 02. 2006.   #15
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pogledajte malo komentare po fotografskim forumima na npr. slike pejzaza, i vrlo cesto cete cuti komentar tipa: "nije lose, ali prazno mi je to, trebao si neke ljude da stavis..". I sto je najbolje u pravu su, a realno slika egipta ili planine zaista nema neke preterane veze sa ljudima... naprosto mi volimo da gledamo druge (po mogucstvu nasmejane i lepe) ljude, potpuno podsvesna stvar...

i to narocito slike zena, jer je jako zanimljivo da reklame sa fotkama zena bolje prodaju proizvod i muskarcima i zenama, cak bolje nego slike dece...naravno mislim na slike kao ova gore, ne fotke toples lepotica
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 02. 2006.   #16
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Eto, "čovek" je i dobio odgovor od ivanhoe-a tj. jeste, u pitanju je marketinško-subliminalni trik, očito namijenjen čovecima drugačijim od ovog...
"Čovek" zahvaljuje...
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 02. 2006.   #17
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Vukotic
u pitanju je marketinško-subliminalni trik, očito namijenjen čovecima drugačijim od ovog...
Ne čovecima, nego "čovekolikima"...
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 02. 2006.   #18
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Ajd' jos sajtovi sa stock slikama, navikao sam na njih ... Ali stock slike u e-mailovima??

Danas dobijem pismo, bacim pogled, preko citave desne strane nasmejana mlada devojka, Dear ovo/ono ... , htedoh izbrisati, jos jedan spam zaobisao spamchecker, kada u zadnji cas vidim da je to vazno pismo iz Spanije koje sam cekao ...

Stvarno, dokle vise?
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 02. 2006.   #19
oliver78
profesionalac
Professional
 
Avatar oliver78
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Glogonj, Pančevo
Poruke: 250
Hvala: 2
2 "Hvala" u 2 poruka
oliver78 is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver78
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao zigor
Ajd' jos sajtovi sa stock slikama, navikao sam na njih ... Ali stock slike u e-mailovima??

Danas dobijem pismo, bacim pogled, preko citave desne strane nasmejana mlada devojka, Dear ovo/ono ... , htedoh izbrisati, jos jedan spam zaobisao spamchecker, kada u zadnji cas vidim da je to vazno pismo iz Spanije koje sam cekao ...

Stvarno, dokle vise?
Bolje nasmejana devojka, neko nasmejani ČIČA.
http://home.fotocommunity.com/masha/...4748&d=2908843
__________________
http://oliver.glogonj.net
oliver78 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 03. 2006.   #20
Jelcha
novi član
 
Avatar Jelcha
 
Datum učlanjenja: 02.03.2006
Poruke: 3
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Jelcha is on a distinguished road
Default

Likovi ljudi privlace paznju posetioca. Dobro je za vizuelni identitet. Osmeh takodje (plus izaziva pozitivne emocije kod posetioca). Postoji zanimljivi tekstovi na tu temu. Recimo gde korisnik prvo (nesvesno) pogleda kada poseti neku stranicu. Na osnovu takvih zapazanja se recimo postavljaju meniji da budu lakse upadjivi... Izgleda da ce se koristiti dok se korisnici ne zasite i ne oguglaju.
Jelcha je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
ISP i DNS problemi, dokle vishe.. ivanhoe Domain Name Service (DNS) 6 11. 01. 2012. 19:19
Dokle ? deda Istine i zablude 22 23. 11. 2009. 16:23
B92 Blog - Dokle 'vako ? Mr.Paja Opušteno 19 03. 04. 2007. 11:47
Radno vrijeme: dokle više? mungos Opušteno 27 14. 12. 2006. 11:13
Dokle? Ilija Studen Opušteno 32 15. 06. 2006. 12:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:09.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.