DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 10. 2006.   #111
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Kao sto su i ostali rekli: OBAVEZNO NAPISI DEMANTI i pozovi se na svoje pravo da ih tuzis.
Kako nase pravosudje na zalost nema pojma kako da resava ovakve slucajeve, lako se moze zadesiti da te radikali tuze za hakovanje, a tu su kazne (neka me neko ispravi) milim i do 8 godina. Moguce je da je jos uvek dovoljno da je sudija radikal....
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2006.   #112
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

upravo je u tome najveci greh novinara koji je napisao da je sajt hakovan, jer je to krivicno delo po nasem zakonu. Nisam pravnik, ali takva informacija moze definitvno da pricini veliku stetu ugledu osobe, plus da izazove emotivni bol ili kako se to vec naziva pravnickim jezikom..

Uzgred, Borstale, mislim da bi dosta pomoglo ako bi na naslovnoj strani dodao neki text sa objasnjenjem, posto ovako stvarno izgleda kao da je de-faceovan sajt. Napisi lepo i iskreno sta se desilo, koji su bili tvoji motivi i zasto si protiv radikala. lepo stavku po stavku. Tako ces imati mnogo jacu i kulturniju poruku (mada ja bih i ovu sadasnju ostavio, kao tag-line cele akcije..)
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2006.   #113
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Pa ima sve na blogu, vidi se da je ono link dole, a i na bezbroj mesta na netu (recimo, na dva borska foruma) postoji direktan link. Napisao sam i poslao Politici celu priču, poslao ponudu predsedniku opštine (mislim da relativno bezbolno može sad da se izvuče iz svega), dosta im je...
Ako bih sad, u jeku najžešćih napada povukao/promenio homepage odmah bi počeli da vrište: pobeda! pobeda! usrao se... A stvarno sam hteo da je promenim još prekjuče, ali se ovaj to veče opet pojavio na TVBor da mlati gluposti pa sam odustao.
Znam i da imam osnova za tužbu, ali neću da se upuštam u to. Em ima imunitet kao Narodni poslanik, em nemam uopšte volje za tako nešto. Ja bih stvarno najviše voleo da prihvati ponudu, neko od vas pobedi na konkursu, Bor dobije dobar sajt i -zdravo.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2006.   #114
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Meni se prije cini da si se ti umorio i trazis nacina da izadjes iz svega ovoga (sto sam ti preporucio jos prije nedjelju dana). A sa tuzbom... probaj Mogu i oni tebe da tuze. Naci ce se neki osnov. Ako trazis nacin da se izvuces, izvlaci se. Ako ne, sretno!
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2006.   #115
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Originalno napisao zira
Mogu i oni tebe da tuze. Naci ce se neki osnov.
Ma naravno, niko ne može da ih spreči da od sebe prave budale.
A da sam se umorio - jesam.
Edit: kad me već podsećaš šta je bilo, pre čtiri dana sam na blogu napisao da bih najviše voleo da se ovo završi na obostrano zadovoljstvo što pre i ponudio rešenje (mislim na Peđin predlog). A video si šta su danas napisali u Politici.
__________________
RainDog

Poslednja izmena od borstale : 07. 10. 2006. u 00:32.
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2006.   #116
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao zira
Mogu i oni tebe da tuze. Naci ce se neki osnov.
blah, ovo me mnogo podseca na vreme otpora i komentare: nemoj bre da se kacis, mogu da te uhapse, premlate, ko zna... i ziva istina mogli su tad, mogu i sad, moci ce verovatno i ubuduce... ako im dopustimo moci ce oni i da tuze i da sude i jos stosta... i ne mislim samo na radikale, nego generalno politicare...

i sta onda uraditi, da se pravimo da je sve super ?? Ono cutis i gledas svoja posla i nadas se da nece bas tebe da uzmu na zub (mozda jos i drukas komsiju da pokazes kako si lojalan..) Alternativa je da spakujes prnje i pobegnes nekud..

Da li se sakrivati ili pobeci, i nije neki izbor po mom ukusu. Mozda neko i moze tako, meni se to ne svidja uopste, i jako cenim sto je Borstale imao muda da uradi nesto, koliko god izgledalo sitno..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2006.   #117
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Samo pokusavam da covjeku pomognem da izadje iz necega sto je i njemu prestalo biti zadovoljstvo. Mnogo je fino biti buntovnik i pruzati otpor verbalno, ali malo je nezgodnije to osjecati na svojoj kozi. Pogotovo ako nisi 100% siguran koji je tvoj cilj, niti da li ga mozes ostvariti, niti treba li ti to sve u tvom zivotu. Fino je sto ga falite, ali ajde, koliko vas ima sto cete na svojim sajtovima postaviti poruku koju je on postavio tamo?
__________________
Donesi.com SrediMe

Poslednja izmena od zira : 07. 10. 2006. u 03:36.
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2006.   #118
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pazi borstale, svako ima svoje novinare, kada može da ima jedan drugoligaški fudbaler svog novinara koji od njega pravi "najtalentovanijeg fudbalera Srbije svih vremena" da bi se prodao, mogu i lokalni političari (o onim "važnijim" neću ni da ti pričam). Nemoj da te to uzbuđuje, ja sam baš iz tog razloga hteo da izvređam onu budalu iz Politike, čisto sumnjam da je uopšte i novinar, verovatno neki aktivista radikala iz Bora koji je povremeni "dopisnik" ili ima nekog ortaka da "pogura tekst".

Nije to ništa neobično i nemoj da se uzbuđuješ, takve budale se rađaju kao miševi, žive kao miševi, mrtvi miševi, koji i ne znaju da su mrtvi. Što reče Miki: "ja bih ga tukao kao vola, onako bez razloga...". (naravno, figurativno)

Očigledno su oni u frci, pa malo pripremaju teren, priča o hakovanju sajta je mislim alibi priča jer su skapirali da su ispali neviđeno glupi, pa sada govore da su oni "jadni" sve lepo napravili a onda došao neki "narkoman pomognut stranim agentima" i sve im srušio, ceo njihov veliki trud. Deja vu.

Pitaj predsednika opštine da ti napravi razliku između "domena" i "hostinga". Pitaj bilo koga tamo u opštini. 99% nemaju pojma, pa čak i oni kojima je to bio posao u ovom slučaju.

Ti radikali su samo "komunisti - trandže", ista stvar samo su promenili pol. Isto se ponašaju a najvažnije karakteristike su im neznanje, zatucanost i "ne mešam se u svoj posao".

Mada su generalno svi političari isti, tak kada pocrkava ova generacija političara, kada glavnu reč budu vodili rođeni 1965+, onda može da se očekuje neka prava promena. Ove promene sada su kao autopsija... tačnije šminkanje posmrtnih ostaka. Tek kada "stara shvatanja" dobiju zvanično umrlicu, onda će moći da se napravi novi početak i doći će do suštinskih promena.

Sorry za ovaj politički govor, jednostavno mi je muka. Nije politika tamo nešto što nema veze sa nama, već nešto što svakodnevno utiče na naš život, od mentalnog, fizičkog zdravlja pa sve do poslovanja. Zar neko misli da meni ne bi bilo draže da poslujem sa našim firmama? Kako bre? Kako, kad u svakoj postoji neka lešina koja i dalje priča i radi iste stvari kao i ranije samo što su parole "druže Tito mi ti se kunemo" zamenili sa "srpska se truba s Kosova čuje".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2006.   #119
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Default

Off Topic: Blues, jesu li radikalski hakeri ti koji su noćas srušili bazu?
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2006.   #120
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

Off Topic: too many connections, ovo je bilo server-wide mene je "napao" spider.pogodak.co.yu :S
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Bilo Kuda Metak Svuda noviKorisnik Web aplikacije, web servisi i software 25 09. 01. 2008. 01:39
FAQ, bilo bi korisno pcigre Obaveštenja, predlozi i pitanja 7 04. 11. 2007. 21:59
Adsense bilo gdje u wordpress clanku dee Web aplikacije, web servisi i software 9 28. 04. 2007. 01:53
Koliko bi bilo opasno dozvoliti EMBED HTML tag na forumu? Peca (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 11 10. 01. 2007. 18:22


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:55.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.