DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 02. 05. 2006.   #111
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Ona plava?

Miloje
Jok, kladim se da je crna

btw, plava se inače razumije u Informacionu arhitekturu ;-)
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2006.   #112
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Videh komentar na ovaj topic na blogu nase koleginice koja radi u svajcarskoj. Evo linka: http://makilica.mojblog.co.yu/default.aspx#post25500
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2006.   #113
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

A ja pročitah jutros Varagićevu kolumnu u PC magazinu, u tekstu je dosta jednostavno (pristupačno) objašnjena komplikovana tematika o kojoj diskutujemo ovdje.

Ajde evo ovdje ekskluzivno da najavim Web start-up firmu koju startam sa još dva čovjeka kroz nekoliko dana, pripreme se završavaju ove nedelje i konkretno na samom proizvodu bi smo trebali da krenemo da radimo kroz nekoliko dana. Specifično je za ovaj start-up da sam pronašao investitora koji je nakon viđenog prototipa aplikacije odlučio da uloži novac u kompaniju, tako da -- nije nemoguće pronaći čovjeka koji odlično poznaje stvari u IT-u i spreman je da uloži vlastiti novac u domaći start-up
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 05. 2006.   #114
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Ako bi sve bilo kako treba, do jeseni bi trebalo da angažujem dva studenta kao saradnike u mojoj maloj firmi. Kako imam dobar uvid ko šta može od studenata kojima predajem, već sam se odlučio koga ću odabrati.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2006.   #115
tesla
član
Certified
 
Avatar tesla
 
Datum učlanjenja: 15.09.2006
Poruke: 70
Hvala: 6
6 "Hvala" u 3 poruka
tesla is on a distinguished road
Thumbs up

Odlicna tema, samo da je malo izvadim iz naftalina, kao moj prvi korak na forumu. Ako ima nekih novih razmišljanja, ja sam se pretvorio u uvo.

Pozdrav za sve.
tesla je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2006.   #116
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Problemi sa "nestašicom dobrih developera" nisu samo ovde. Finding great developers.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2006.   #117
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Vrlo dobar tekst (vrlo tačan), izdvajam deo koji je meni bio najinteresantniji:

Citat:
The corollary of that rule—the rule that the great people are never on the market—is that the bad people—the seriously unqualified—are on the market quite a lot. They get fired all the time, because they can’t do their job. Their companies fail—sometimes because any company that would hire them would probably also hire a lot of unqualified programmers, so it all adds up to failure—but sometimes because they actually are so unqualified that they ruined the company. Yep, it happens.
Nije problem nestašica dobrih, već nestašica čak i prosečnih
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2006.   #118
tesla
član
Certified
 
Avatar tesla
 
Datum učlanjenja: 15.09.2006
Poruke: 70
Hvala: 6
6 "Hvala" u 3 poruka
tesla is on a distinguished road
Question Pitanje za one koji znaju

Citat:
Originalno napisao bluesman
Nije problem nestašica dobrih, već nestašica čak i prosečnih
Ja prosto ne mogu da shvatim:

- Posla ima
- Zarada je odlična (... i više nego odlična za uslove u Srbiji)
- Nema ko da radi ?!?


Hajde definišite mi šta je to početnik, prosečni, i dobar programer (godine iskustva? projekti koje je radio? koje oblasti treba da poznaje? da li je klasično obrazovanje uslov? ... itd.). Kako, što se tiče znanja, figurativno samo 'czvirkam' kroz ključaonicu, da li neko može da mi otvori vrata kako bih video šta se to ustvari traži ? Kažem opet, početnik sam, 'pojma nemam', a stvarno nemam neku 'viziju' oko cele ove priče (konkretno za Web developere).

???

pozdrav
tesla je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2006.   #119
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Do sada nisam zapošljavao nikog (što će se nadam se jednog dana promeniti), ali nekako mi se iz svih priča stvari svedu na ovaj scenario.

Daš programeru zadatak:

1. Početnik ga odradi, ali ima mnogo propusta. Na granici si da li da baciš sve i odradiš sve sam iz početka ili da ipak probaš da izguraš to sa klijentom. Zavisno od situacije biraš ili opciju 1 ili opciju 2.
2. Dobar programer ga odradi, ima mana, moglo bi se popeglati, ali i ovako kako je može da prođe bez problema.
3. Vrh programer odradi posao toliko dobro da ne možeš da odoliš, a da mu ne daš neki bonus: iPod Nano ili 200e na platu.

Malo karikirano, ali dobro.

Btw, ima tu jako mnogo dodatnih faktora: da li je odgovorna osoba, da li možeš da podneseš da budeš u prisustvu te osobe duže od 15 minuta, da li funkcioniše u timu itd. Te stvari možeš da oceniš posle izvesnog vremena. Zato postoji probni rad.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 16. 09. 2006. u 09:20.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2006.   #120
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Početnik: Nešto radio kod kuće ili za komšiju, obično je sve što je radio prilično lošeg kvaliteta (naravno, on to sad ne zna), tek se upoznaje sa osnovnim pojmovima. Ako ima teoretsko znanje, još uvek ne može jasno da vidi vezu tog što je učio iz knjige (na faksu npr) sa tim što se trudi da napravi. Trudi se da uđe u softversku firmu makar kao volonter. Treba da se trudi da mu programi koje radi za sebe prorade i da upadne u što bolju firmu gde će imati prilike da uči.

Prosečni: Ima određeno vreme iza sebe provedeno u realnim radnim uslovima. Sposoban da završi većinu zadataka koji se pojavljuju. Neke teoretske pojmove je povezao sa praksom, ali se nije trudio da pohvata one koji mu nisu neposredno trebali. Trudi se da odradi posao što brže ali ne i što bolje. Ne razmišlja dugoročno, zabušava na arhitekturi i na komentarima. Nema nikakva interesovanja u branši van svakodnevnih poslova. Dobar deo programera ostane prosečan cele karijere i to im ne smeta, niti smeta firmama u kojima rade. Uz dobrog šefa kod koji ostaje ne mora uopšte biti loš.

Dobar: Trudi se da svoje radno iskustvo iskoristi za napredovanje. Ima tendenciju da piše kod ispočetka. Ne mrzi ga da čita i isprobava u oblastima van neposrednog polja rada. Vremenom stiče veštinu da vrlo brzo primeti greške u kodu, nameće dobra arhitekturna rešenja.

Poznata je činjenica da u softverskoj industriji nije retka pojava čak reda veličine razlike u produktivnosti između pojedinaca, odnosno jedni su deset puta produktivniji od drugih. To je po mom mišljenju upravo ta razlika između dobrih i prosečnih.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
znacaj dobrog copy-ja ivanhoe e-Business 15 16. 12. 2010. 12:58
VPS ili Shared? Koliko je teško održavati VPS? Veki Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 16 16. 09. 2010. 15:22
A gde ima? (Novi blog posvećen stvarima i uslugama koje je teško pronaći) chux Linkovi 4 04. 02. 2008. 08:15
Da nam pozivis jos toliko! boccio Opušteno 23 02. 11. 2006. 05:00
Primeri dobrog programiranja kodi Programiranje 6 17. 07. 2006. 01:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:43.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.