DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 11. 2006.   #91
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic: Tek sad procitah ostatak teme, izvinjavam se ako je moj post zvucao pregrubo, nije mi to bila namera.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 11. 2006.   #92
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Dejane, ako nije tajna, koliko ljudi dnevno imas na Humanost.org? To je prilicno bitan parametar da bi se ocijenilo da li je 4 SMS-a nevjerovatno mali broj.

Druga stvar: Sam sajt nije dobro organizovan, blog forma nije za ovakav tip sajta. Ono sto tebi treba je korak 1-2-3 do uplate SMS-om ili na racun, znaci bukvalno da vodis posjetioce ka uplati. Naslovna strana treba da sadrzi najhitnije slucajeve (random se mogu mijenjati) sa slikama i veliku dugmad POMOZITE! na svkoj takvoj slici, gdje bi objasnili ukratko o kakvom problemu se radi i koliko je novca sakupljeno vec.
Znaci, da se od informativnog sajta kakav je sad prebacis u akcioni sajt, da ljudi koji tamo dodju budu vodjeni do te akcije.
Pojma nemam da li bi to pomoglo, cini mi se da bi, koliko - ne znam.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 11. 2006.   #93
chesare
Zoran Mihailović
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 30.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 41
Hvala: 1
259 "Hvala" u 1 poruci
chesare is on a distinguished roadchesare is on a distinguished roadchesare is on a distinguished road
Default

Sad ce ovo da zvuci glupo, ja nisam expert za to, ali... Mozda bi za pocetak, pogotovu pri ovako slabom odzivu, trebalo fokusirati pricu i akciju na neku mogucu i relativno lako ostvarivu pomoc (da ne licitiram... ali nesto sto mozda moze da se uradi i sa SMS porukama). Dakle, izbarati za pocetak nekoga kome nije potrebna velika donacija (novacana pomoc).

Mislim da bi eventualni pozitivni feedback jedne takve kompletno ostvarene akcije mogao da doprinese i ostalima, preko moguce medijske promocije jednog takvog dogadjaja.

Pri tome ne zelim ni na koji nacin da klasifikujem/arbitriram kome je pomoc "neophodnija".

Takodje, mozda u pocetku - a imajuci u vidu presek Srbija/internet - ne treba previse ocekivati od jednog sajta. Verovatno vise u sferi sirenja ideje i informacija, a manje u konkretnoj finan. pomoci. (Mozda parafraziram neki od ranijih postova, ali...)

Citat:
Na žalost nije offtopic, ima jako puno veze sa ovim. Oni će rađe poslati 1 SMS za 4 sekunde "slave" pa čak i 10 SMS-ova ako se zakrve sa nekim, nego da učine nešto korisno sa tim parama.
Slazem se da nije offtopic, u principu. Zato sam i dodao to. Ali nisam hteo da prica (mozda) ode u pogresnom smeru. A i bio mi je prvi post na dpt, pa da ne ispada da flame-ujem ili kakoseveckaze.
chesare je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 11. 2006.   #94
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Kompanija "Delta Holding" poklonila je 20 hiljada evra za akciju izgradnje sigurne kuće, koju je pokrenuo B92.

Izvor: http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=219024

Da li treba da objasnjavam?
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #95
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Cuo sam za ovo danas, sve pohvale za Deltu, bez obzira na razloge: iskrene ili makretinske. Stvarno, svaka cast.

Mada ima i ovoga: http://www.utp-code.com/users/bluesm.../59/more-srbi/

^ ovo je po meni najgore licemerje.

MA je u pravu, dzaba sajt bez promocije, dzaba promocija bez velikih igraca... moze da se skupi nesto, ali to je sve sića.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #96
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Pa normalno kad b92 u svakim vestima na sva zvona prica o toj "sigurnoj kuci". Delta je drugi veliki sponzor, pre neki dan je bila neka banka, a u svim vestima na tv b92 voditelji navode brojeve za pretplatnike telenora radi pomoci za izgradnju "sigurne kuce". Sve u svemu, da je medijska kuca b92 malo cvrsce stala iza sajta "humanost" bilo bi sigurno i vise sredstava.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #97
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ajd samo par ideja, mozda su ocigledne, mozda i nisu (a kad moze Nielsen da smara sa ociglednim stvarima, mogu valjda i ja u jednom postu ) :

- Treba da se ulije poverenje posetiocima. Mislim da bi bila odlicna ideja da se povezes sa nekom poznatom organizacijom tipa Crveni Krst, i da tako celoj akciji das prizvuk oficijelnosti. Ako na sajtu pise da je akcija organizovana u saradnji sa nekom poznatom organizacijom, i das neki telefon gde je moguce proveriti da je to sve istina, onda ce ljudi sa mnogo vise poverenja da uplacuju..

- Svi su ljudi tasti, svako voli da procita svoj ime na sajtu. Zasto ne bi zahvalnice stavio na prvu stranu sajta, u sidebar recimo, uz neku napomenu kako "I vase ime moze da bude ovde, pokazite svoju dobrotu, itd..."

- stavi sto vise slika ljudi, narocito dece na sajt. Jedna stvar je procitati kako su Peri Pericu potrebne pare za operaciju, a druga stvar je kad vidis sliku bolesnog deteta. Nateraj ljude da se projektuju u tu situaciju, da se emotivno upletu. Mi smo ogrezli u tome da se distanciramo od tudjih problema, i potrebno je da nateras ljude da spuste gard, a fotke su za to odlicne..

- Moras da napravis veci publicitet. Da si online prodavnica, od 1000 ljudi dvoje bi ti kupilo nesto(0.2% conversion). Ti ovde imas jos losiju situaciju, i mislim da je sasvim realno ocekivati losiju konverziju. Zato ti treba sto veci publicitet. Jel imas sanse za nekakvu offline promociju, tipa da se podele neki letci ili zalepe posteri po fakultetima, klubovima, mozda organizuje neka zurka ?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #98
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Hvala na iznetim predlozima, slazem se sa vama. Imam ideju da se povezem sa Crvenim krstom.

Sto se tice posete na Humanosti, ima oko 80 jedinstvenih dnevnih poseta, nekad je bilo vise. Znam da je to malo ali se nadam da ce predstojece marketinske aktivnosti da povecaju posetu. Danas sam se prijatno iznenadio kada sam video da ima 6 poslatih SMS-ova za danasnji dan a kao sto sam rekao do juce je bilo ukupno 4. Uskoro ce biti postavljen Humanost tracker na sajt o broju poslatih SMS-ova i skupljenog novca.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #99
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

[Edit: stvarno nisam mislio ovoliko, majke mi ]

doletio sam na topic jer vec par dana mi prodje kroz glavu da uzmem banner od humanosti i stavim na astro-art al od guzve nikako; sjetim se na putu u trgovinu a kad sam na forumu prozujim oko onog sta mi trenutno u guzvi treba i zaboravim. i sad doletim i vidim ovu forsu oko koga kolko i zasto treba bit sramota. i odustanem, jbg. mislim, da me se ne shvati krivo, ja lajem iz zagreba, banner na nasem sajtu je smijurija od konkretne pomoci, ali ipak, radi li se o humanosti ili normi?

svidjelo mi se strasno sto bluesman rece (parafraziram) -> mentalno i fizicki sposobnima ne dam nikad. slazem se do kosti, i sam sam takav. a ima nesto gdje sam jos gori, mozda i Šejtan himself, ali kad vidim npr. javne akcije za pristupne rampe za invalide koji ne mogu preko stepenica i od toga se radi velika fama, a sve se moze rijesit prostom sinergijom (treba vremena i pravog smjera jasno) da prva dva prolaznika uzmu i hopsnu covjeka u kolicima preko stepenica. da apsurd bude potpun -> i invalid ce se osjecat bolje kad mu zive ruke konkretnog covjeka posvete trenutak paznje umjesto da se organizira sva sila tehnologije i dogadjanja oko neceg sta u pozadini nema zapravo ni mrvu realne ljudskosti. kazem realne jer, u cemu je poanta?

nabacana lista ljudi potrebnih pomoci je vjecna stvar i apsolutno nista nece pokrenut jer da postoji puno ljudi potrebnih pomoci znamo svi u bilo kojoj sredini i bilo kojem vremenu. jos jedno ponavljanje takve informacije na internetu ne znaci nista. tako je bilo od kad je svijeta i vremena i bit ce dovijeka. time se stvarno od takvog mjesta radi stand/tezga sa nabacanom robom, gdje ima i armanija ali i reeebaaka i covjek se zapita cemu uopce sve skupa sluzi. i sve se svede eventualno na ono sto nixa kaze:

Citat:
on tim sms-om mora da shvati da je uradio dobro delo ..( to je dobro kod katolika ... good deed = mind relief ) i da se posle toga oseti dobro...
iako sam i sam katolik i iako nije bas korektno pisat u sadasnjem vremenu jer je indulgencija davna proslost, a simptom 'dobro se osjecam nakon dobrog djela' univerzalan, ali nixa je u pravu. prosta lista razvodnjava stvar i ne pokrece apsolutno nista. jedina asocijacija koja meni padne na pamet je: neko jos uvijek vjeruje u vilenjake. humanost sama po sebi jednostavno ne moze bit aktivnost, ona mora biti opis necega, nacin necega, metoda. ali sama po sebi, ona je najlon bez okusa i mirisa. cist larpurlartizam.

e sad, pokusaj konstruktivnijeg pristupa.

ono sta bi po meni moglo imat potencijala. uzmimo da je 'trziste' Srbija (bez obzira sto lajem iz zagreba, toliko sam u toku sa mentalitetom, zena mi iz bg )

Srbin covjek (a slobodno mozemo ovo prosirit i na Balkan) je covjek ponosan, covjek tvrdoglav, covjek koji kad se zainati vrlo lako kaze -> e sad necu ni kako ja ocu! kad mu pukne film i zena mu kaze krivu, prvoga ce bit Cezar i birtija ima pit dok on placa! bez obzira sto ce vec od sutra pa do slijedeceg prvog razbijat glavu kako i sta, i umjesto govedje jest jezikovu juhu.

dakle, kljucne rijeci: ponos, inat

daj mu osjecaj da je vazan, stavi ga u prednost ispred svih zivih i nezivih kredita bjelosvjetskih banaka i fondova, samo napravi okruzenje u kojem domaci ponos moze ismijat i u trenu pobijedit najlon zapada i jedna akcija ce za mjesec dana sagradit zgradu a ne kucu. bez sponzora bez velikih igraca. znaci, samo masovne emocije, ono sta je zajednicko najsiroj populaciji i kanalizirat u odredjeni cilj. euro po covjeku, nek ih se milijun ukljuci (koliko gleda big brother smece?) eto kuce i vola na postavljanju krova i televizije i slavlja i svega


s druge strane, ono sto je vec spomenuto -> konkretizacija. gore pokrenute emocije kanalizirat, ne razvodnjavat, jer to je prakticno gledano megalomanija. ko sto rekoh, bijede i tragedije ce uvijek bit i ne treba pokusavat izbrisat je, vec okrenut plocu na nacin -> sagradim li ijednu kucu i od beskucnika napravim domacina, napravio sam vise nego da sam svakom beskucniku dao po euro.

to je onaj dobar dio starih navika iz komunizma, npr. 'kasa uzajamne pomoci' u firmama, ne znam zove li se to isto tako kod vas. u najkrace: svi zaposlenici koji zele svaki mjesec daju u zajednicku skrabicu neke sitne pare i radi se lista: svaki mjesec neko dobiva beskamatni kredit. i milina svima.

ili dalje... sjecam se ko klinac kad je kod dede i bake na selu ne daj Boze nekome izgorilo imanje, po selu su se vozila kola od kuce do kuce i svak je davo kosaru kukuruza, vrecu psenice, sijeno, drva, ko sta hoce i moze jer taj covjek treba prezimit do slijedece godine. to je ta sinergija gdje je svaka karika bitna, ali to treba naglasit, osnovna ideja treba bit direktan osjecaj povezanosti onog koji daje i onog kojem se daje, a ne neka imaginarna ideja humanosti jer ona sa pomoci nema veze. na kraju krajeva, humanost na nacin kako je danasnji svijet shvaca (prvenstveno zapadni) je isprazna i nemoguca. a da ne pricam koliko je nemotivirajuce samo po sebi 'ispravljat krive magellanove maglice' tragedija koje su uvijek postojale i postojat ce zauvijek (cak nekad i zivcira jer je, opet kazem, larpurlartisticko). to je vec petljanje sa stvarima koje su iznad 5 minuta covjekove paznje, to ako neko i razmislja, ti su vrlo vrlo rijetki i efekti ce nuzno izostat.

zato, spustit sve u najprostiju mogucu sferu -> susjed, sutra postavljam crijep na kucu trebam 20 ljudi uzimaj slobodan dan kako znas i umijes! (poslije vrtimo janjca) bez toga ce tesko bit nekih efekata.

i naravno, u cijelu pricu se onda adekvatno uklapa ono sta ide u masovne osjecaje. Crkva, folklor, susjed, krava, inat, ponos, sta vec.

sorry svima, jbg, radim pauzu pa sam zasjeo i Tolstoj bi mi pozavidio
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo

Poslednja izmena od dee : 08. 11. 2006. u 00:53.
dee je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #100
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Ja imam bolji i jednostavniji predlog: da bude samo jedna jedina akcija na sajtu, dok se ne ispuni cilj. Kad se ispuni, prelazi se na sledecu akciju. U kombinaciji sa predlozima koje je zira izneo u jednom od postova iznad, mislim da bi to bilo efektnije.

Ili varijacija, max tri akcije na sajtu, pa posetilac moze da bira. I naravno, akcije koje nisu toliko zahtevne po pitanju ispunjenja cilja, sto sam vec pomenuo.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
.rs sajt sa PR 10 Markok Linkovi 41 02. 01. 2012. 19:06
Problem sa utf-8 encodingom na humanost.org Peca Web aplikacije, web servisi i software 14 17. 02. 2010. 17:10
Sajt Ministarstva Informatike IMA SAJT! Pedja e-Business 33 28. 08. 2007. 12:37
Lansiran Tehnopolis na B92.net! Dejan Bizinger Web site, dizajn i multimedia 90 19. 02. 2007. 17:52
Opera cudan bag -> quirksmode sajt prebacuje strict mode sajt u quirks u drugom tabu bojan_bozovic (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 0 12. 02. 2006. 13:42


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:24.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.