DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 01. 2006.   #1
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default Specijalističke studije iz E-poslovanja, FTN, Novi Sad

Evo lepe vesti (bar za neke od vas) - Danas je Nastavno-naučno veće FTN-a donelo odluku o osnivanju Specijalističkih postdiplomskih studija iz elektronskog poslovanja. Da bi se upisale ove studije potrebno je da student postdiplomac ima završen fakultet.

Detalji na:
http://www.iimeuro.ns.ac.yu/
http://www.pretraga.co.yu/razvoj/raz...pecijalisticke
http://draganvaragic.com/weblog/index.php?itemid=27

Btw. Slučajno sam Koordinator ovih specijalističkih studija, a učesvovao sam u njihovom osmišljavanju smerova, predmeta i programa

Biće još informacija...

Poslednja izmena od Dragan Varagić : 26. 01. 2006. u 07:38.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2006.   #2
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Posto sam trenutno student spomenutog fakulteta, ne bih komentarisao.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2006.   #3
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

A zašto si onda komentarisao?

Voleo bih da čujem više detalja.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2006.   #4
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Razumi me morao sam. Zaista ne razumem ponasalje pojedinih akademskih institucija, i ljudi.

Evo procitao sam sve informacije koje si nam dao. I moram priznati da je to lepo, sto se desava... Pozitivno u svakom slucaju, drago mi je da cujem da je FTN deo toga, ipak je on moj faks, iako sumljam da cu ikada ista reci lepo o njemu

Sve je to palo mnogo nisko.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2006.   #5
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Ima nekoliko veoma bitnih detalja koji se odnose na ove studije:
- Ovo su postdiplomske studije i tu ne važe ista pravila kao na dodiplomskim studijama.
- Profesori dolaze sa različitih fakulteta (NS, BG), i mi ih biramo...
- Profesori su veoma stimulisani (čitaj - dobro plaćeni) da rade ono što bi trebalo, tj. ono što se dogovorimo da će da se predaje. Na IIM/EURO napravili su čitavu metodologiju kako da se nose sa profesorima (pre nego što ih izbace ako preteruju) da predaju ono što se dogovori.

Inače, kao demonstratori pojaviće se na studijama neke vama poznate "face". Pregovori su u toku, ali sam npr. prilično siguran da će jedan od demonstratora biti Goran Aničić

Videćete kada objavim programe po predmetima... Evo, ekskluziva za ovu listu:

Predmet: Izrada poslovno orijentisanih WEB prezentacija/sajtova

1. Obrazovni cilj: Predmet Izrada poslovno orijentisanih WEB prezentacija/sajtova ima za cilj da upozna studente sa načinima izrade sajtova koji su prilagođeni potrebama posetilaca sajta, i istovremeno ostvaruju ciljeve internet nastupa vlasnicima sajta.

2. Ishodi obrazovanja (stečena znanja): Predmet omogućuje sticanje znanja o načinima izrade poslovno upotrebljivih veb sajtova.

3. Sadržaj/ struktura predmeta:
- Izrada koncepta i scenarija veb sajta prema potrebama nastupa organizacije na internetu
- Obezbeđivanje kontrole aktivnosti korisnika na veb sajtu – Web Usability principi
- User Interface dizajn
- Kreiranje sajta koji je vidljiv na pretraživačima
- Principi izrade poslovno održivog veb dizajna
- Korišćenje multimedijalnih elemenata na veb stranicama
- Testiranje upotrebljivosti veb sajta

4. Uslovi za slušanje predmeta: Poznavanje HTML-a i poželjno znanje dizajniranja veb stranica (izrada slika i multimedijalnih elemenata na veb stranici).

Literatura :
1. Designing Web Usability, Jakob Nielsen, 1999, New Riders
2. Practitioner's Handbook for User Interface Design and Development, R.J. Torres, 2002, Prentice Hall
3. Web Style Guide: Basic Design Principles for Creating Web Sites, Second Edition, Patrick J. Lynch, Sarah Horton, 2002, Yale University Press (www.webstyleguide.com)
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2006.   #6
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Ovo zvuci veoma dobro.
I znaci ovo ce moci da upise, bilo ko a da poseduje Msc ? Ili gresim ?
U svakom slucaju veoma interesantno, veoma sam zainteresovan da vidim sta ce na kraju od ovoga da ispadne.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 01. 2006.   #7
presretach
profesionalac
Qualified
 
Avatar presretach
 
Datum učlanjenja: 03.01.2006
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 132
Hvala: 7
9 "Hvala" u 6 poruka
presretach is on a distinguished road
Default

Dragan Varagić:
- Profesori su veoma stimulisani (čitaj - dobro plaćeni) da rade ono što bi trebalo, tj. ono što se dogovorimo da će da se predaje. Na IIM/EURO napravili su čitavu metodologiju kako da se nose sa profesorima (pre nego što ih izbace ako preteruju) da predaju ono što se dogovori.


Mislim da nije (bar za studente) važno koliko su plaćeni profesori već koliko zanju da prenesu svoja iskustva i znanje.
Ne bih da ulazim u politiku VETŠ-a, ali na Vašem primeru g. Varagiću,
ne znam koliko su Vas plaćali (i ne zanima me) ali jedino Tošić, Goran P. i Vi ste umeli i umete da motivišete i prenesete znanje na studente.
Vreme će da pokaže, mada ne sumnjam u Vas.
__________________
http://www.vlami.com
Cash for trash. People love it.
presretach je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 01. 2006.   #8
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Ne bih se složio ...ima tamo još profesora koji zaradjuju svoju platu kako treba ...mada je loša sitacija generalno dokle god se politika prožima kao primarni faktor kroz školstvo ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2006.   #9
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Pogledajte na mom blogu tekst na temu ko može i pod kojim uslovima upisati ove Specijalističke studije, znači radi se o završenim studentima trogodišnjih studija (koji imaju dozvolu za ove studije... Pročitati ovde) ili fakulteta (uključujući i prvi stepen - završene tri godine fakulteta) - upisivanje bez formalnog uslova.

Nisam siguran šta ste mislili pod uticajem politike. U slučaju ovih studija, a ovo nisu osnovne studije i one se formiraju na sasvim drugačiji način od osnovnih, i verujte da tu nema nikakve druge politike, sem politike ekonomske isplativosti.


Inače, sledeće nedelje zvanično kreće konkurs za ove Specijalističke studije. Pratite sajt www.iimeuro.ns.ac.yu.

Poslednja izmena od Dragan Varagić : 28. 01. 2006. u 22:11.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #10
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default Objavljen konkurs za studije

Objavljen je zvaničan konkurs za studije:
http://www.iimeuro.ns.ac.yu/?nav=pro...urs_spec_e-biz

Na sajtu IIM/EURO postavljene su dodatne informacije o studijama:
http://www.iimeuro.ns.ac.yu/?nav=pro...d=e-poslovanje
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
E-start: Udruženje za razvoj e-poslovanja i Internet preduzetništva Dragan Varagić e-Business 79 05. 09. 2013. 22:09
Kontrola deviznog poslovanja jasmanac e-Business 140 22. 10. 2009. 22:47
Etičnost online poslovanja firmi i pojedinaca u Srbiji Dragan Varagić e-Business 34 04. 10. 2007. 19:56
Studije u inostranstvu, od kuće Ilija Studen Opušteno 15 07. 02. 2006. 20:03


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 05:19.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.