PDA

Pogčedajte punu verziju : Prvi put u jugoistočnoj Srbiji - Seminar posvećen Internet poslovanju (16-17 Oktobar)


Strane : 1 [2]

jablan
22. 10. 2006., 22:01
Za nekog startup, za nekog shutdown... ;)

caboom
22. 10. 2006., 22:06
E, a zasto ima toliko malo (prakticno nema) zena u startup kompanijama? Razlicita interesovanja, ciljevi?

mislim da bi pravo pitanje bilo zasto ima tako malo zena u IT-u, a da nisu vezane za sales/marketing... cvrsto sam ubedjen da je odgovor kulturoloske prirode. :) decacima i devojcicama roditelji iz nekog razloga uvale razlicite igracke.

jablan
22. 10. 2006., 22:13
Ovaj bi offtopic vredelo prebaciti u novu temu...

Uz sve časti izuzecima, ja sam baš ubeđen da je odgovor gotovo genetske prirode... Ma kako čudno zvučalo, potrebna je doza hazarderstva za bavljenje IT-jem (da čak i ne govorimo o startapima kao idealnom primeru). Nasuprot muškom "baš me zanima šta će da se desi kad pritisnem ovo" imamo žensko "jaoj šta sam to pritisnula"...

Dragana Vukajlovic
22. 10. 2006., 22:14
Hvala nq i nixi! ;)
Zene i startup? Ovo je vrlo zanimljivo pitanje i treba svako da razmisli o tome!
I vise bih volela da cujem muska misljenja, posto ste u groznoj vecini! :)

Genetski ili ne? Mozda cu se i sloziti sa g-dinom Mladenom!

nixa
22. 10. 2006., 22:22
Ajde napravite novu temu :) da ne unakazimo ovu ... jer ce osecam biti siroka diskusija :)

mungos
22. 10. 2006., 23:08
Ja ću da citiram pametnije i matorije od sebe:

“Forget China, India and the Internet: Economic Growth Is Driven by Women.”
—Headline, Economist, April 15, 2006, Leader, page 14

I ono što kaže Guy Kawasaki kad se priča o startupima, ako vam je stalo da realnog mišljenja, pitajte žene :) Nikako muškarce.

TAKE THIS QUICK QUIZ: Who manages more things at once? Who puts more effort into their appearance? Who usually takes care of the details? Who finds it easier to meet new people? Who asks more questions in a conversation? Who is a better listener? Who has more interest in communication skills? Who is more inclined to get involved? Who encourages harmony and agreement? Who has better intuition? Who works with a longer ‘to do’ list? Who enjoys a recap to the day’s events? Who is better at keeping in touch with others?”

caboom
22. 10. 2006., 23:16
Ovaj bi offtopic vredelo prebaciti u novu temu...

Uz sve časti izuzecima, ja sam baš ubeđen da je odgovor gotovo genetske prirode... Ma kako čudno zvučalo, potrebna je doza hazarderstva za bavljenje IT-jem (da čak i ne govorimo o startapima kao idealnom primeru). Nasuprot muškom "baš me zanima šta će da se desi kad pritisnem ovo" imamo žensko "jaoj šta sam to pritisnula"...

mislim da je ovo krajnje kulturoloska odrednica, u ovom drustvu su muskarci i zene sve samo ne jednaki, ali to je tema za drugu diskusiju. :)

Dragana Vukajlovic
22. 10. 2006., 23:17
http://www.devprotalk.com/t1677-zene-i-startupi.html

Napravljena nova tema! :)

slavac
26. 10. 2006., 18:44
Seminar bjese zanimljiv. Entuzijazmu organizatora definitivno sve cestitke. A da mi je neko rekao da cu sjediti u klupi od 9 do 19h, ne bih mu vjerovala :) Ono sto mene zanima jesu te prezentacije koje bi vec trebalo da su okacene jel ;) , i ti snimci diktafonom. Prica se siri, ljudi traze detalje ;) a ja skakucem s bloga na blog pa nikako sve prezentacije da skupim... nego kad smo kod manje formalnih utisaka...Re: puno lijepih djevojaka na seminaru = pa ni tipovi nisu bili losi :p :p da ne nabrajam sad...;)
A mnogo ste losi ( bliznakinje )... stvaaarnoooooo... djevojcice, pusta djeca, dvadesetak godina, al tlinest u dusi (btw: s Teorijske matematike, u BG)...cccccc :)

gastonr
26. 10. 2006., 23:36
okacene jel ;) , i ti snimci diktafonom. Prica se siri, ljudi traze detalje ;) a ja

Pa evo ja sam vecinu predavanja snimio diktafonom :) E sad, pošto sam trenutno u gužvi oko nekog posla, ne stigoh još da ih konvertujem u mp3 i okačim na sajt, ali biće uskoro.

poz,
GR

Aleksandar.Ilic
27. 10. 2006., 01:41
pa ni tipovi nisu bili losi :p :p da ne nabrajam sad...;)

jel da sam bio najsexipilniji decko na celoj konferenciji u onom slatkom original Nicolas odelu (kupujmo domace) :1042: :1074:

nixa
27. 10. 2006., 01:56
pa nisi jedini koji fura kampanju kupujmo domaće ... ja recimo kupujem od domaćih momaka sa dobrom robom ( quote by Velja Ilić )

dinke
27. 10. 2006., 02:07
nixa armani i flajko nikolas ;)

A da vi lepo postavite slike na net, pa da pustite devojcice da same glasaju ;)

slavac
27. 10. 2006., 09:52
...ne stigoh još da ih konvertujem u mp3 i okačim na sajt, ali biće uskoro.
Falavi lepo, looking forward.
I dabome: mladici,slike na sunce, ovaj,na net ... nije to tako neozbiljno, mora se sve uciniti da se prevazidju dosadasnje sociolosko/kulturoloske/blabla barijere i privuce sto veci broj djevojaka programiranju ;)

pzdrvcc

Dragan Babić
27. 10. 2006., 11:03
http://www.hotornot.com/r/?eid=AEGLELA&key=USW

user: devprotalk
pass: klatorpved

Udrite :)

Aleksandar.Ilic
27. 10. 2006., 11:53
ludilo :D

slavac
27. 10. 2006., 14:55
http://www.hotornot.com/r/?eid=AEGLELA&key=USW

heheheh, 'dvoje su se tako smuvali'
no ne mogu da ne priznam da sam krajnje zadovoljna tekucom 'ponudom' hihihih...
uh, pretjerah..ovo je za novu temu ;)

pcigre
27. 10. 2006., 16:57
http://www.hotornot.com/r/?eid=AEGLELA&key=USW

user: devprotalk
pass: klatorpved

Udrite :)

:1042:

Miloje Sekulic
11. 03. 2007., 22:03
Nije bre nego čovek dođe u godine kad su mu sve devoke ispod 25 iste: lepe i mlade :)
i nedostizne :1027: