Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 09. 2006.   #38
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Hvala Bogu da se dešava ovo što se dešava sa "eterom". Uskoro će izbaciti sve one koje nemaju dozvolu, pa će ovdašnja gledalačka populacija (mislim da je Srbija druga u Evropi po broju sati provedenih pred TV-om) morati u većini da trpi ono što joj se nudi - populizam i veliki broj reklama. Nedavno sam video podatak da ispod milion osoba ima pristup kablovskoj TV (ako ima neko tačan podatak, neka ga iznese).

Što se tiče B92, oni jednostavno hoće da iskoriste tzv. "blejače" (ovo je citat, i ne odražava uvek moje mišljenje) i privuku ih na svoju TV. Indikativno je npr. da Radio 021 koji je bio na tragu B92, već duže vreme ne fura "onakvu muziku", već onu drugu (koja se više sluša).

Inače, ako se priča o rejtinzima (ima ih u svakom broju časopisa Taboo), ono što mene već odavno nervira jeste da se zvanično ne mogu videti rejtinzi stranih TV. Prošle godine sam razgovarao sa čovekom iz AGB-a posle njihove prezentacije na Sajmu medija, pa sam ga pitao o tome, i on je rekao da je značajna gledanost stranih TVprograma u urbanim sredinama. Te podatke verovano može da nam malo predoči Goran Aničić (jer ih javno ne možeš dobiti - tržište od trenutno 500 mil EUR godišnje je ipak ozbiljna stvar).

Ovo sam pokrenuo tada kao pitanje jer pouzdano znam da je hrvatski Milioner gledaniji u NS od onog što je išao na BK.

Rešenje u normalnim zemljama je upravo Pay TV, ali kod nas još nema dovoljno para da bi dobili takav kvalitet (domaćeg) programa, za sve one koji često gledaju televiziju (danas sam prvi put odgledao ceo film posle 2 meseca).
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat