Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 11. 2006.   #14
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

Sto znaci da ti kao vlasnik sajta ostajes jedini odgovorni za sadrzaj na sajtu, jer je u tvom vlasnistvu sa svime sto je na njemu. ;-) Ti mozes da se ogranicis, ali ako ti nisi odgovoran, ko je? Nepostojeci @nekiNick sa foruma? Jedino resenje je da ako te kontaktira neko da se na tvom forumu recimo nalazi neki warez ti ga jednostavno uklonis i nikom nista, ali sta se desava kada se posle 20min opet nadje neko da uploaduje? Onda dogovor da uklonis sadrzaj ne funkcionise jer nemozes trcati na sve strane, to mu onda dodje kao neki ustanak, ako ti postavis pravila a svi ih krse
Ono sto meni nije nikako jasno je sledece, ako ti kao vlasnik sajta postavis user agreement na sajt koji jasno definise sta sme sta ne sme da se radi, recimo ne sme da se kaci warez. A neko se nadje pametan i ipak ga okaci, i tebi stigne poziv na sud zbog toga iako nisi ti uploadovao sadrzaj nalazi se na tvom serveru, ali se nalazi zato sto je tvoj korisnik prekrsio user agreement.
Po tome bi trebalo da je korisnik kriv, ali kako ga naci? Po IP adresi? Sta ako je na wirelessu gde svi imaju 1 IP? Treba da se pokrene istraga (a taj wisp nema pametnija posla;p) na serveru wispa ko od njih to moze da bude? Smesno..

Znaci moje pitanje je sledece: Ako postavite pravno validan user agreement i neko ga prekrsi zbog cega vas neko tuzi, ko je kriv? Kako naci krivca? Da li bi bilo uopste ishoda u tom sporu?

btw. Do sada bi Rapidshare i Megaupload bili tuzeni X puta za sav warez koji hostuju. Njihov user agreement (nigde nema checkboxaa pri uplodaovanju da se slazete nego se nalazi u faq) deo vezan za kacenje legalnog materijala je dugacak svega jednu recenicu. "Ne smete kaciti nelegalan materijal. Tacka."
Da li je ovo dovoljno da se ograde? Ne verujem da ih je bilo ko ikada tuzio, jednostavno uklone problematicni sadrzaj kada im ga neko prijavi ali vec sutra ce se naci isti taj fajl ponovo uploadovan. Mrtva trka.
Resenje? Po meni, taj spor tuzioc nemoze dobiti jer je jedino resenje naci pocinioca, sto je prilicno komplikovano u nekim situacijama.
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat